چرا سئو به تولید محتوای خوب نیاز دارد؟

رابطه سئو و تولید محتوا

زمانی که شما پا به عرصه طراحی سایت و راه اندازی آن می کنید با دو مفهوم بازاریابی محتوا و سئو خیلی زیاد سر و کار دارید. برخی به اشتباه این دو مبحث را یکی در نظر می گیرند در حالی که کاملا متفاوت از هم هستند اما با این حال در ارتباط با یکدیگر! سئو و تولید محتوا برای سایت را می توان دو روی یک سکه در نظر گرفت. شاید متفاوت باشند ولی هر دو برای یک هدف مشترک استفاده می شوند و آن هم بهبود رتبه سایت و افزایش ترافیک سایت است. بنابراین می توان نتیجه گرفت اگر ترکیب سئو و تولید محتوا را با شیوه های درست استفاده کنید می توانید شاهد نتیجه مثبت آن در بهبود رتبه سایت خود باشید.در این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو ارائه دهنده خدمات طراحی سایت ، سئو و دیجیتال مارکتینگ با ارتباط سئو سایت و تولید محتوا آشنا می شویم.

بهبود رتبه سایت در گذشته و امروز

در سال های گذشته می توان گفت که افزایش ترافیک سایت نسبتا کار ساده تری بوده است. چرا که شما می توانستید با استفاده از تکنیک هایی مانند کلمات کلیدی، استفاده از لینک های داخلی و خارجی در سایت های دیگر، مردم را متوجه سایت و محتوای خود کنید و به این ترتیب رتبه سایت خود را بهبود ببخشید. اما این روند امروزه دارای کمی پیچیدگی است. امروزه گوگل از صاحبان سایت انتظار دارد که تمرکز خود را روی تولید و ارائه محتوای جدید و کاربردی بگذارند. بنابراین اگر شما می خواهید در میان رقبای خود ممتاز باشید باید به خواسته های گوگل توجه کنید.

 

براي آگاهي بيشتر در مورد ديگر خدمات آژانس ديجيتال مارکتينگ بهيدو همين حالا با ما تماس بگيريد .

[button title=”تماس با ما” link=”https://behido.com/contact-us/”   color=”#fff” font_color=”#666″ size=”2″  class=””  onclick=””][button title=”سئو و بهینه سازی سایت” link=”https://behido.com/seo-isfahan/”   color=”#fff” font_color=”#666″ size=”2″  class=””  onclick=””]

 

تفاوت سئو و تولید محتوا

در دنیای بازاریابی اینترنتی، عبارت ” محتوا پادشاه سایت شما است.” هیچ وقت از بین نمی رود. بنابراین اگر شما دارای یک محتوای مناسب نباشید نمی توانید انتظار رتبه مناسب داشته باشید و این یک واقعیت است! اما محتوای مناسب تمام چیزی که شما نیاز دارید نیست. به عبارت دیگر شما باید کاری انجام دهید که افراد محتوای شما را پیدا کرده و از آن استفاده کنند. این کاری است که سئو برای شما انجام می دهد.

شاید بهتر باشد در همین ابتدا اشاره کنم که سئو چیزی فراتر از استفاده از کلمات کلیدی طولانی، بی ربط و عجیب و غریب است. پس بهتر است هر چه سریع تر به دنبال یک استراتژی سئو درست و قوی برای پشتیبانی از سایت خود باشید.

شباهت سئو و تولید محتوا

در قسمت های قبل ما به این موضوع اشاره کردیم که سئو و تولید محتوا اساسا با یکدیگر متفاوت هستند ولی در عین حال برخی مواقع هم پوشانی هایی با یکدیگر دارند. در صورتی که شما بتوانید خیلی سریع از این هم پوشانی ها برای سایت خود بهره ببرید می توانید افراد بیشتری را به سایت خود دعوت کرده و با آن ها در ارتباط باشید. بنابراین چون این هم پوشانی ها می تواند کمک زیادی به شما داشته باشند، برخی از آن ها را به شما معرفی می کنم :

  • با استفاده از محتوا و سئو شما می توانید برای صفحه خود در گوگل رتبه ایجاد کنید.

به طور کلی سئو باعث می شود که رتبه صفحه شما در موتورهای جستجوگر چه مقداری باشد. اما برای تخصیص این رتبه شما نیاز به یک محتوا خواهید داشت. بنابراین زمانی که شما یک صفحه جدید در وب سایت خود ایجاد می کنید این فرصت را خواهید داشت که با استفاده از یک محتوای با کیفیت و جدید و همچنین استفاده درست از تکنیک های سئو، رتبه بالایی را به خود اختصاص دهید. بنابراین همیشه به یاد داشته باشید اگر رتبه بهتر می خواهید محتوای بهتری تولید کنید!

  • استفاده بهینه از کلمات کلیدی در محتوا

همان طور که قبلا گفتیم استفاده از کلمات کلیدی یکی از تکنیک های سئو می باشد. بنابراین اگر شما کلمات کلیدی مناسبی را انتخاب کنید و در مکان های درست در محتوای خود استفاده نمایید می توانید توجه افراد زیادی را به سایت و محتوای خود جلب کنید. اما توجه داشته باشید که استفاده از کلمات کلیدی در صروتی که اشتباه انجام شود می تواند اثر منفی روی رتبه سایت شما داشته باشد.

  • محتوای با کیفیت به شما اعتبار می دهد.

داشتن رتبه بالا در موتورهای جستجوگر به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از آن ها کیفیت محتوایی است که شما در سایت خود قرار می دهید. زمانی که شما بتوانید به درستی محتوا را به همراه کلمات کلیدی مناسب و درست به مخاطب خود ارائه دهید، علاوه بر اینکه رتبه بهتری پیدا خواهید کرد در میان مخاطبان خود نیز اعتبار خوبی پیدا می کنید.

سئو و تولید محتوا

اهمیت رابطه سئو و تولید محتوا

امروزه صاحبان سایت برای داشتن یک بازاریابی اینترنتی موفق لازم است که به هر دو طرف سکه به یک میزان توجه داشته باشند. سئو و تولید محتوا هر دو می توانند برای یک سایت دست آوردهای خیلی زیادی را به همراه داشته باشند و شما برای رشد تجارت خود نیاز دارید که از هر دو به درستی استفاده کنید. البته به شما حق می دهم که رعایت این موضوع در ابتدا برای شما کمی دشوار باشد.

در طول تجربه کاری خود دیده ام که برخی از کمپانی ها می خواهند که تمرکز خود را روی تولید محتوای عالی بگذارند و اتفاقا برای انجام این کار همه جور هزینه ای هم می کنند. اما بعد از مدتی شاهد سقوط رتبه سایت خود هستند.

در مقابل برخی از کمپانی های دیگر از برخی از تکنیک های خاص سئو مانند لینک دهی استفاده می کنند در حالی که اگر گوگل مشاهده کند که شما از این عامل زیاد استفاده می کنید ممکن است تصور کند محتوای با ارزشی ارائه نمی دهید و باز هم رتبه شما را کاهش دهد.

تعادل را فراموش نکنید

برای داشتن یک وب سایت موفق، یکی از راه ها استفاده درست از سئو و و تعیین استراتژی صحیح برای تولید محتوا است. اما این دو عامل به تنهایی باعث رشد شما نمی شوند. برای این که شما بتوانید یک بازاریابی اینترنتی موفق داشته باشید باید بتوانید از همه فاکتورها با هم استفاده کنید. به عنوان مثال تا زمانی که رابط کاربری سایت شما دارای ظاهر و یا عملکرد مناسبی نباشد شما نمی توانید انتظار داشته باشید که سئو و تولید محتوا به شما کمکی بکنند. بنابراین مانند هر کار دیگری در زندگی، باید ابتدا هدف خود را از ایجاد وب سایت تعیین کنید. به عنوان مثال اگر شما تنها می خواهید خیلی ساده کاربر را به سایت خود بیاورید، از تکنیک های سئو استفاده کنید. اگر می خواهید رابطه پایدار به کاربران داشته باشید باید تولید محتوای با کیفیت را در نظر داشته باشید.

پیشنهاد ما رعایت هردوی آن ها با هم است!

در نهایت باید به این نکته اشاره کنم که برای استفاده از درست از تکنیک های سئو شما نیاز به تولید محتوا زیادی دارید چرا که در این صورت است که به سایت خود فرصت رشد و نمو را می دهید. همچنین توجه داشته باشید که استفاده از تکنیک های سئو مربوط به همه صفحات سایت شما می شود. پس اگر به درستی از آن استفاده کنید می توانید شاهد رفتار خوب گوگل با سایت خود باشید!

امتیاز دهی شما به این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان