آیا کسب و کار خود را برای بازاریابی هوش مصنوعی آماده کرده اید؟

بازاریابی هوش مصنوعی در راه است. کسب و کار خود را برای آن آماده کرده اید؟

هوش مصنوعی موضوع پیش بینی های بزرگی است که از زمان ظهور رایانه ها وجود داشته است. این گزینه مدت های طولانی است که جزو بخش های اصلی مالی و تولید است و به نظر می رسد بر روی حمل و نقل و مراقبت های سلامتی نیز تاثیر خوبی داشته باشد. ماشین های بدون راننده می توانند زندگی روزمره افراد را بهبود ببخشند و الگوریتم ها می توانند در حال حاضر حملات قلبی را با موفقیت بالاتری نسبت به پزشکان پیش بینی کنند. اما همه این ها تنها کاربردهایی هستند که در اخبار بیان شده اند. هوش مصنوعی می تواند در دنیای بازاریابی نیز مورد استفاده قرار گیرد. بازاریابی هوش مصنوعی همان چیزی است که کسب وکار شما باید برای آن آماده شود.

 هوش مصنوعی در برابر یادگیری ماشینی:

هوش مصنوعی یکی از آخرین ترندهایی است که در دنیای اطراف ما به گوش می رسد. بنابراین حتی اگر محصولی از یادگیری ماشینی استفاده کند، این گزینه با عنوان محصول بازاریابی هوش مصنوعی بیان می شود. یادگیری ماشینی فناوری است که به ما اجازه می دهد داده های عظیمی را تجزیه و تحلیل کنیم و بینش های مفیدی را تولید نماییم. در این میان، هوش مصنوعی تصمیمات مستقلی را بر اساس این بینش ها اتخاذ می کند و فراتر از فرایندهای برنامه نویسی است. یادگیری ماشینی  در همه سیستم هایی که ما در مورد آن صحبت خواهیم کرد وجود دارد اما هوش مصنوعی چنین نیست.

 

براي آگاهي بيشتر در مورد ديگر خدمات آژانس ديجيتال مارکتينگ بهيدو همين حالا با ما تماس بگيريد .

[button title=”تماس با ما” link=”https://behido.com/contact-us/”   color=”#fff” font_color=”#666″ size=”2″  class=””  onclick=””][button title=”برنامه ريزي وطراحي کمپين ديجيتال مارکتينگ” link=”https://behido.com/tariffs”   color=”#fff” font_color=”#666″ size=”2″  class=””  onclick=””]

 

یکی از فناوری های اصلی که باعث می شود تجزیه و تحلیل داده های یادگیری ماشینی در دنیای بازاریابی موثر باشد، پردازش زبان طبیعی( NLP) است. این همان چیزی است که به سیستم ها اجازه می دهد به متن طبیعی نگاه کنند و داده های مناسبی از آن را برای پردازش استخراج نمایند. این همان فناوری است که به سیستم ها اجازه می دهد متنی که طبیعی به نظر می رسد را به دست آورند. ظهور چت بات ها یا همان ربات های گفتگو یکی از روش هایی است که در آن NLP، با یادگیری ماشینی ترکیب شده و بر روی حوزه بازاریابی اثر گذاشته است. این گزینه ترکیبی از هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و NLP است که برخی از افراد از آن در بازاریابی بهره می برند. فرض کنید هر کدام از مشتریان شما بازاریابان شخصی خود را دارند. فردی که کار او بازاریابی برای آن شخص یا شرکت است. آن ها می توانند بر روی هر داده ساعت ها زمان صرف کنند و آن را به موارد مرتبط تقسیم بندی نمایند. این افراد باید مطمئن شوند که می توان از چنین داده هایی استفاده کرد. حالا فرض کنید همه این داده ها را از  تعاملات قبلی که با مشتری داشته اید با مشتریان مشابه ادغام می کنید. این هدف نهایی بازاریابی هوش مصنوعی است و افراد را مجبور می کند بر روی تاثیر هوش مصنوعی فکر کنند.

هوش مصنوعی و  مدیریت ارتباط با مشتری:

سیستم مدیریت ارتباط با مشتری ِموثر نیازمند کار زیادی است. باید به طور مداوم و مستمر استراتژی های خود را بر اساس داده هایی که به دست می آورید به روز کنید و کانال ارتباطی چند وجهی را فراهم آورید که هر بار مورد استفاده قرار می گیرد. هوش مصنوعی می تواند بیشتر کارهای حمایتی شما از مشتری را خودکارسازی کند و به کمک ربات های گفتگو این فرایند را ساده تر سازد. چت بات های مدرن می توانند به شیوه تخصصی تر و حرفه ای تری ارتباط برقرار کنند و همین امر باعث می شود چنین ربات هایی از نویسندگان انسانی قابل تشخیص باشند. کوئری های حمایت و پشتیبانی از مشتری شبیه هم هستند و این جا همان جایی است که هوش مصنوعی به میدان می اید.  اگر این کوئری ها بیش از حد پیچیده باشد و نیازهای مشتری قابل شناسایی نباشد، کار به انسان واگذار می شود. اگر سایت کسب وکار خود را به کمک CMS  ایجاد کرده اید پس باید بتوانید ربات های گفتگو را به سادگی و با ادغام یکی از اپلیکیشن های موجود در آن اضافه کنید و از مزایای آن برای پشتیبانی از مشتریان بهره مند شود.

یکی از قابلیت هایی که در بازاریابی هوش مصنوعی در کسب و کار شما وجود دارد، پیش بینی نرخ ریزش است. نرخ ریزش به قطع ارتباط مشتری با شرکت اطلاق می شود. بنابراین توانایی پیش بینی چنین مواردی به شما کمک می کند مراحلی را برای حفظ مشتری بردارید و در عین حال درآمد خود را افزایش دهید. پیش بینی نرخ ریزش از یادگیری ماشینی برای تجزیه و تحلیل داده های کاربران و یادگیری نشانه هایی که بیان می کند مشتری از شما ناراضی است استفاده می کند. پیش بینی نرخ ریزش را می توان برای حفظ بازیکنان یک بازی، کاربران یک برنامه، مشتریان یک فروشگاه به کار برد. این گزینه شبیه یک الگوریتم عمل می کند.

سپس هوش مصنوعی از تجربیاتی که با مشتریان از دست رفته دارد استفاده می کند و تلاش می کند آن ها را دوباره به سمت شرکت سوق دهد. این گزینه اغلب با کاربران طولانی مدتی که در خبرنامه شما مشترک شده اند و به سرعت کسب وکارتان را رها کرده اند بسیار موفقیت آمیز خواهد بود.

 بازاریابی ایمیلی خودکار:

یکی از نواحی که هوش مصنوعی به خوبی در آن می درخشد، مدیریت بازاریابی ایمیلی است. استفاده از قدرت یادگیری ماشینی و تجزیه و تحلیل داده ها به شما کمک می کند گروه های تمایلی مختلف در میان مخاطبان خود را شناسایی کنید. از این بخش، به کمک تیم انسانی می توانید خبرنامه بخش بندی شده ای را ایجاد کنید که هر بخش به یک نفر مربوط است. هوش مصنوعی می تواند نسخه موثرتری از خبرنامه را برای هر فرد ایجاد کند. این گزینه یک روش عالی برای افزایش تعامل کاربران است و می تواند به فروش های بیشتری منجر شود. اگر تا به حال از آمازون خرید کرده باشید حتما ایمیل های خودکاری را دریافت کرده اید که توصیه هایی را مشابه خریدتان ارائه می کند. سیستم آن ها می تواند زمانی که شما برای آیتم جستجو کرده اید و خریدی انجام نداده اید را شناسایی کند. سپس یک ایمیل پیگیری برایتان ارسال می شود و تلاش می کند شما را به خرید ترغیب نماید.

این کار یکی از کاربردهای عالی قدرت هوش مصنوعی در پیشنهاد محتواست و  شرکت های زیادی همچون Netflix از  این شیوه برای حفظ تعامل مشتریان استفاده می کنند.

شاید بتوان گفت بزرگترین خطری که در مورد این توصیه ها و پیام های پیگیری وجود دارد این است که می تواند برای کاربران آزار دهنده باشد. در چنین شرایطی ممکن است افراد از خرید منصرف شوند و از فهرست ایمیلی تان خارج گردند.

بازاریابی محتوایی:

سرویس هایی همچون BrightEdge و Curata از هوش مصنوعی برای بهینه سازی هر چه بیشتر بازاریابی محتوایی خود استفاده می کنند. یادگیری ماشینی برای شناسایی موضوعاتی که عملکرد بهتری دارد مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند کارهای مختلفی همچون یافتن کلیدواژه های مناسب را انجام دهد. این گزینه نیز قابلیت دیگری است که به شدت بر روی NLP تکیه دارد زیرا این روزها افراد برای انجام جستجوهای خود از زبان طبیعی استفاده می کنند زیرا بیشتر از طریق دستیاران مجازی و جستجوی صوتی به اینکار می پردازند. این اتوماسیون افزایش یافته به تیم انسانی اجازه می دهد بر روی ایجاد محتوای تعاملی و با کیفیت تمرکز کنند. با اینکه هوش مصنوعی می تواند به طور مستقل بر اساس داده های مرتب شده قبلی مقالاتی را بنویسد اما در وضعیت فعلی اش تنها برای نوشتن گزارش های مالی خوب است. با اینحال سایت BrightEdge در حال کار بر روی ترکیب این گزینه با نویسندگان انسانی است و بهترین تمرینات سئوی داخلی را به صورت زنده نشان می دهد و مواردی را برای بهبود عملکرد محتوا پیشنهاد می کند.

به طور خلاصه، تیم بازاریابی محتوایی شما تنها نیست و می تواند از این قابلیت ها استفاده کند. این تنها آغاز راه برای استفاده از فناوری های هوش مصنوعی است. در سال های بعدی این فناوری ها اصلاح خواهد شد و فناوری های جدیدی ظهور خواهد کرد. قدرت رایانش نیز افزایش پیدا خواهد کرد. فناوری چیزی نیست که بتوان آن را به یکباره مورد استفاده قرار داد. فناوری ارزش های خود را بیان می کند و کسب وکار شما باید خود را با آن منطبق کند تا بتواند نیازهای صنعت را برآورده سازد. حالا زمان آن فرا رسیده است که بر روی ادغام این فناوری ها با کسب وکار خود برنامه ریزی کنید.

 

امتیاز دهی شما به این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان