استراتژی محتوا برای اینستاگرام

آیا به دنبال یک راهنمای تبلیغات اینستاگرام برای افزایش دنبال کننده های صفحه تجاری خود هستید؟
آیا می خواهید محتوای اینستاگرام خود را بهبود ببخشید ؟
اگر به دنبال افزایش فروش اینترنتی خود هستید حتما به یک استراتژی محتوا برای اینستاگرام نیاز دارید. با داشتن یک استراتژی محتوا برای اینستاگرام می توانید کسب و کار آنلاین خود را از سایر رقبا متمایز کنید. در این مبحث مرحله ای از آنچه برای مدیریت اینستاگرام و ایجاد یک طرح محتوای کامل اینستاگرام نیاز دارید ، به شما ارائه خواهیم داد.

پیاده سازی استراتژی محتوا برای اینستاگرام

اگر به بازاریابی در شبکه های اجتماعی مشغول هستید، حتما اینستاگرام را به عنوان یکی از اصلی ترین شبکه های اجتماعی برای بازاریابی و تبلیغات می شناسید. برای برخورداری از بهترین مدیریت اینستاگرام ، در اینجا به مراحل پیاده سازی استراتژی محتوا برای این شبکه اجتماعی محبوب می پردازیم:
  • مرحله ۱: استراتژی محتوای خود را تعیین کنید

استراتژی محتوای شما پایه ی استراتژی بازاریابی و تبلیغات اینستاگرام شما است. در واقع اگر محتوایی که ارسال می کنید، جذاب یا مرتبط با بازار هدف شما نباشد، برای موفقیت در اینستاگرام زمان طولانی تری را نیاز خواهید داشت.
ابتدا باید نوع محتوایی را که می خواهید ارسال کنید تعیین کنید.
شما باید تعیین کنید که چه نوع محتوایی عمده ی تبلیغات اینستاگرام شما را تشکیل دهند. مثلا:
محتوای محصول محور: این محتوا معمولاً رایج ترین استراتژی بازاریابی و تبلیغات اینستاگرام برای مدیریت اینستاگرام است. داشتن تمرکز بر محتوای محصول محور به این معناست که بیشتر عکس ها و فیلم هایی که ارسال می کنید ، شامل محصولات و خدمات شما می شوند. این یک روش ساده برای بازاریابی در اینستاگرام است. اما حتی همین تمرکز ساده روی محصول نیز می تواند به موفقیت فروش آنلاین شما کمک کند.

استراتژی محتوای خود را تعیین کنید

محتوای فرهنگ-محور: گاهی اوقات ، محصول شما به تنهایی آنقدر هیجان انگیز یا منحصر به فرد نیست و یا مارک تجاری شما از سابقه و فرهنگ سازمانی بسیار قوی برخوردار است. به یاد داشته باشید که شما همیشه نیازی به استفاده از Instagram با هدف کسب درآمد ندارید. بنابراین شما می توانید از این فضا به عنوان یک روش عالی برای ایجاد یا گسترش هویت نام تجاری خود در رسانه های اجتماعی استفاده کنید.
محتوای ترکیبی: شما می توانید از دو استراتژی نام برده شده به صورت همزمان نیز استفاده کنید. اگر این کار را به درستی انجام دهید ، متوجه رشد سریع برند تجاری خود در اینستاگرام خواهید.
محتوای تولید شده توسط کاربر: اگر نام تجاری شما از طرفداران و مشتریان زیادی برخوردار است ، استراتژی دیگری که می توانید امتحان کنید ارسال محتوایی است که توسط کاربران شما ایجاد شده است. البته این استراتژی برای تازه کارها توصیه نمی شود.
  • مرحله ۲: برنامه ریزی محتوا

بعد از مرور و تعیین استراتژی محتوا برای اینستاگرام ، باید یک برنامه زمانی برای محتوای خود در نظر بگیرید. ارسال مداوم محتوا قابلیت مشاهده پست های شما را افزایش می دهد. در نتیجه به دنبال کنندگان فرصت بیشتری می دهد تا درگیر نام تجاری شما شوند. همچنین به این معنی است که شما همچنان یک منبع محتوای تازه خواهید بود ، بنابراین باعث می شود افراد بیشتری شما را دنبال کنند.
بهتر است محتوای خود را در یک زمانبندی مناسب منتشر کنید. مثلا اگر برای یک ماه ۱۰ محتوا در نظر گرفتید می توانید تقریبا هر سه روز یک بار یکی از آنها را منتشر نمایید. همچنین سعی کنید زمان هایی را که مخاطبان شما به احتمال زیاد در شبکه های اجتماعی فعال هستند شناسایی کنید. چندین باز آزمون و خطا می تواند به یک نتیجه گیری صحیح کمک کند.
  • مرحله ۳: ایجاد و ویرایش محتوا

ایجاد
همانطور که می دانید اینستاگرام یک پلت فرم رسانه های اجتماعی است که با تولید محتوای استراتژیک هدایت می شود. کاربران با رسانه هایی که از نظر آنها جذاب یا جالب هستند درگیر می شوند و این بدان معنی است که شما با ارسال یک محتوای با کیفیت می توانید در جهت رشد کسب و کار خود گام مهمی بردارید. برای به حداکثر رساندن کیفیت محتوای ارسال شده با استفاده از تجهیزات مدرن موجود باید عکس های متمرکز با نور کافی تهیه نمایید.
ویرایش
برای ویرایش عکس می توانید از برنامه هایی مانند VSCO ، Snapseed یا Enlight و حتی فیلترهای موجود در اینستاگرام استفاده کنید تا عکس های شما حرفه ای تر به نظر برسند. البته ویرایش شما باید برای بیننده به سختی قابل تشخیص باشد.
زیرنویس
اگر می خواهید محصولات خود را با استفاده از اینستاگرام تبلیغ کنید ، مطمئن شوید که زیرنویس های شما عمل محور است. برای هدایت دنبال کنندگان به خرید توضیحات کافی را زیرنویش اضافه کنید تا بتوانند به راحتی به اطلاعات محصول شما دسترسی پیدا کنند.
هشتگ ها
هشتگ ها در اینستاگرام برای دستیابی به بازار هدف بسیار موثر هستند. افزودن هشتگ میزان بازدید پست شما را افزایش می دهد و به شما در افزایش نرخ تعامل اینستاگرام کمک می کند. (این ترفند یکی از ترفند های عالی در استراتژی های محتوا برای اینستاگرام می باشد.)

ایجاد محتوای اضافی برای اینستاگرام

  • مرحله ۴: ایجاد محتوای اضافی

< Instagram Stories > یا همان استوری (داستان) اینستاگرام ، فرصتی بزرگ برای شما فراهم می کند تا با بازار هدف خود تعامل بیشتری داشته باشید و با کاربران اینستاگرام خود ارتباط قوی تری پیدا کنید. ارسال مداوم محتوای جدید و همینطور اعلام تخفیف ها در استوری باعث افزایش بازدیدکنندگان شما می شود.
شما همچنین می توانید از بخش ویدئوهای زنده برای پرسش و پاسخ با طرفداران خود استفاده کنید. این ارتباط مستقیماً شما را به مخاطبان اصلی تان متصل می کند و یک روش ایده آل برای ایجاد هویت برند و ایجاد ارتباط با مشتریان است.
  • مرحله ۵: بهینه سازی برای کسب درآمد

اگرچه اینستاگرام یک پلتفرم عالی برای بازاریابی دیجیتال است ، اما جلب نظر دنبال کنندگان برای اقدام به خرید واقعی از محصولات شما بسیار سخت است. یکی از راه های جلب توجه آنها ارائه یک پیشنهاد محدود برای اینستاگرام ، مانند کوپن یا تخفیف است.
همچنین اگر می خواهید دنبال کنندگان اینستاگرام و ترافیک شبکه های اجتماعی خود را به فروش واقعی تبدیل کنید ، باید به این افراد نشان دهید که کجا می توانند محصول شما را خریداری کنند. مطمئن شوید که بیوگرافی شما مخاطبان را به پیوند در نمایه شما هدایت می کند. شما می توانید محصولات اینستاگرام خود را به سایت فروش آنلاین خود پیوند دهید.
  • مرحله ۶: راه اندازی مسابقات و کمپین های تبلیغاتی

اجرای یک مسابقه بر کسب و کار انلاین شما تأثیر گذار است. مسابقات اینستاگرامی موجب هیجان دنبال کنندگان شما می شود و در عین حال انگیزه ای برای دنبال کردن افراد دیگر نیز فراهم می کند. فراموش نکنید موثرترین مسابقات آنهایی هستند که به افزایش فروش شما کمک می کنند. مثلا می توانید با گرفتن اطلاعات تماس از افرادی که وارد مسابقه شما می شوند در آینده برای آنها پیام های تبلیغاتی ارسال کنید. همچنین مسابقاتی که باعث ایجاد تعامل گسترده در صفحه اینستاگرام شما می شود ، به افزایش تعداد دنبال کنندگان  و گسترش نام برند شما کمک می کند.
  • مرحله ۷: تبلیغات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرام بهترین راه برای دستیابی به افراد مورد نظر در بازار هدف شماست. بهترین روش های تبلیغات اینستاگرام عبارتند از:
از تصاویر چشم نواز استفاده کنید: ایجاد و ارسال محتواهایی که احتمالاً توجه افراد را به خود جلب می کند ، بهترین شانس موفقیت را به تبلیغات شما می دهد.
دقیقاً هدف گذاری کنید: این یک نقطه فروش بزرگ برای تبلیغات اینستاگرام است. بسته به تبلیغ و محصول خود ، اطمینان حاصل کنید که مخاطبان تبلیغاتی شما همان افراد مورد نظرتان هستند. در این صورت عملکرد تبلیغات خود را به حداکثر می رسانید.
ایجاد صفحه فرود مخصوص آگهی: شما می توانید افراد را مستقیماً به وب سایت خود بفرستید ، برای این کار بهتر است یک صفحه مقصد ایجاد کنید که مستقیماً با آنچه در تبلیغ خود ذکر می کنید مطابقت داشته باشد.

تبلیغات اینستاگرام

استراتژی محتوا برای اینستاگرام را همیشه به یاد داشته باشید و بدانید که یک مدیریت اینستاگرام خوب هنوز هم می تواند ایجاد تعامل واقعی در بین برند ها و مصرف کنندگان را به دنبال خود داشته باشد. بنابراین این فرصت را از دست ندهید و همین الان شروع کنید!
منبع: blog.wishpond.com
۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان