آموزش صفر تا صد ساخت فروشگاه اینترنتی

با توجه به رونق روز افزون ارتباطات اینترنتی، فروش محصولات از طریق اینترنت می تواند به درخشش و پیشرفت چشمگیر فروشگاه شما بیانجامد. برای طراحی فروشگاه اینترنتی شما باید مهارت هایی را در این مورد بیاموزید. ما در این مقاله صفر تا صد ساخت فروشگاه اینترنتی را برای شما توضیح داده ایم.

آموزش صفر تا صد ساخت فروشگاه اینترنتی را با ما تجربه کنید.

اگر شما هم محصولاتی را برای فروش دارید و می‌خواهید این محصولات را از طریق اینترنت توسعه داده و در سراسر کشور و حتی جهان در معرض فروش قرار دهید، لازم است به طراحی فروشگاه اینترنتی اقدام نمایید. برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی باید مراحلی را پشت سر بگذارید. بهیدو به طور مفصل صفر تا صد طراحی فروشگاه اینترنتی را برای شما بیان کرده است. برای این که بتوانید به راحتی فروشگاه اینترنتی تان را راه اندازی نمایید، تا پایان همراه ما باشید.

با طراحی فروشگاه اینترنتی شما کسب و کارتان را به سراسر کشور توسعه می دهید و می توانید به عرضه محصولات تان در سراسر کشور بپردازید و خیلی زود رونق چشمگیر را در  کسب و کارتان را مشاهده نمایید.

برای طراحی فروشگاه اینترنتی شما باید مهارت هایی را در این مورد بیاموزید.

مراحل طراحی فروشگاه اینترنتی:

برای طراحی فروشگاه اینترنتی به طور کلی باید پنج مرحله را پشت سر بگذارید. این پنج مرحله عبارتند از:

۱- محصول خودتان را به درستی و به طور کامل تعریف کرده و آن را شرح و توضیح دهید.

۲- شناخت کافی از محصول تان داشته باشید.

۳- برای فروشگاه اینترنتی تان یک نام مناسب انتخاب کنید.

۴- سایت فروشگاهی خود را طراحی نمایید.

۵- برای فروشگاه اینترنتی تان درگاه پرداخت و مجوزهای قانونی را دریافت نمایید.

۶- به معرفی و تبلیغ سایت تان از طریق تبلیغات اقدام نمایید.

در ادامه در مورد هر یک از مولفه ها به طور مفصل توضیح داده ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر تا پایان مطلب با بهیدو همراه باشید.

انواع خدمات دیجیتال مارکتینگ در تهران

۱- محصول خود را تعریف کرده و آن را به طور کامل توضیح و ارزیابی نمایید.

حتما قبل از اینکه به فکر طراحی فروشگاه اینترنتی افتاده باشید محصول مورد فروش تان را مشخص کرده‌اید. اما اگر تا به حال به محصولات تان و شرایطی که برای عرضه آن باید داشته باشید فکر نکرده اید لازم است ابتدا در این مورد به طور دقیق تصمیم بگیرید و شرایط ایده آل تان را ارزیابی نمایید.

برای اینکه شما راحت تر بتوانید این مرحله را طی کنید، به چند سوالی که در ادامه آورده ایم پاسخ دهید. و هدفتان را روشن و شفاف مشخص کنی.

۱- محصول تان از چه نوعی است؟ فیزیکی است و باید از طریق پست به دست مشتری برسد یا این که فایلی و دانلودی هستند؟

۲- اگر محصول شما به گونه‌ای است که باید به مشتری ارسال شود، آیا طریقه تحویل آن را مشخص کرده‌اید؟

۳-آیا محصولات شما نیاز به انبار دارند و شما باید برای آنها انبار تدارک ببینید؟

۴- تنوع محصولات شما چگونه است؟ آیا فقط یک محصول را مد نظر دارید و می‌خواهید محصولی خاص را عرضه نمایید؟

۵- کدام قشر از جامعه مشتریان محصولات شما هستند؟ آیا مشتریان شما عموم مردم هستند یا فقط یک قشر خاص را شمال می شوند؟

– نکته. بعد از اینکه به سوالات پاسخ دادید به سراغ ارزیابی رقیب های خود بروید و کم و کیف کار آنها را بررسی نمایید.

یک پیشنهاد! شما می توانید ابتدا محصولتان را در فروشگاه‌های اینترنتی بزرگ و معتبر قرار دهید و سپس با طراحی فروشگاه اینترنتی خودتان به فروش مستقیم محصولات تان بپردازید.

 ۲- بعد از شناخت کامل از محصول فروشگاه تان را با جزئیات کامل مجسم کنید.

در این مرحله لازم است در مورد مشتریان مورد هدفتان اطلاعات بیشتری کسب کنید. در اینجا هم برای راحتی شما در یافتن مسیر تان بهیدو چند سوال را مطرح کرده که آنها به شما کمک می‌کنند مسیرتان برای یک بازه ی طولانی مشخص شود.

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی حرفه ای

– چه کاری انجام دهیم تا محصولات ما در میان را رقیبان برجسته‌ترین باشد؟!

– مشکلات اساسی که در محصولات شما وجود دارد چیست و چگونه باید برطرف شوند؟

– محصول شما چگونه باید به دست مشتری برسد؟

– محصول یا محصولات شما به چه صورت باید در یک فروشگاه اینترنتی عرضه شوند؟

۳- برای فروشگاه اینترنتی تان نام مناسب انتخاب کنید.

نام فروشگاه تاثیر زیادی بر دیدگاه اولیه ای که مشتریان از شما پیدا می‌کنند دارد. نامی که انتخاب می کنید باید منحصر به فرد باشد، مشتریان را به بازدید از فروشگاه جذب نماید، به راحتی ملکه ذهن مشتریان شود و با محصولات فروشگاه مرتبط باشد. توجه کنید که نام فروشگاه تا شاید تنها بخشی از فروشگاه باشد که عوض نمی‌شود. پس با درایت و صبر و حوصله آن را انتخاب کنید.

بعد از آنکه شما نام مناسب را انتخاب کردید لازم است که برای نام فروشگاه تان یک دامنه سایت ثبت نمایید. به عبارت ساده‌تر، دامنه سایت همان آدرس سایت فروشگاه اینترنتی شماست. وقتی مشتریان این نام را در مرورگر وارد می‌کنند مرورگر آنها را به سایت شما هدایت می‌کند. برای خرید و ثبت دامنه باید به شرکت‌های مربوط به ثبت دامنه مراجعه نمایید. و با استفاده از خلاقیت خود، یک نام منحصر به فرد را برای فروشگاه خود برگزینید. دامنه فروشگاه اینترنتی تان را ثبت نمایید.

برای فروشگاه خود هاست خریداری کنید.

هاست را می‌توان به معنای میزبانی در نظر گرفت. به عبارت ساده‌تر، هاست در واقع همان موقعیت فیزیکی است که یک فروشگاه حقیقی دارد. هاست، فضایی را که اطلاعات مربوط به فروشگاه اینترنتی شما در آن جای می‌گیرد و از طریق آن عموم مردم این امکان را دارند که از سایت شما بازدید نمایند.

انتخاب هاست و میزبانی سایت

در مورد خرید هاست هم باید نکاتی را مد نظر قرار دهید. اهمیت هاست همان قدر است که فضا ظاهری و فیزیکی یک فروشگاه واقعی مهم است. هاست را می‌توان اصلی ترین ستون فروشگاه در نظر گرفت. چرا که اگر هاست یا میزبان سایت شما از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد، بعدها شما را با مشکل روبرو خواهد کرد. لازم است که هاست فروشگاه شما از پشتیبانی فنی قوی و کیفیت بالا بهره مند باشد. فروش محصولات رسیدگی های مخصوص خود را دارند و اگر قرار باشد که شما از جهت هاست هم دچار مشکل باشید،  دردسرهای زیادی برای تان پیش خواهد آمد.

۴– طراحی فروشگاه اینترنتی تان را به عمل بنشانید.

تا اینجا به مقدمات لازم برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی پرداختیم. پس از طی این مراحل نوبت به آن رسیده که به سراغ طراحی وب سایت تان بروید. ویترین فروشگاه شما در واقع همان سایت شماست. همیشه زیبایی در سادگی بوده است. طراحی زیبایی را برای سایتتان در نظر بگیرید که در عین زیبایی، ساده و جذاب باشد. در انتخاب طراحی، طراحی فروشگاه تان حتما این را در نظر داشته باشید که ثبت سفارش و مراحل خرید محصولات برای مشتری آسان باشد، سرعت وب سایت بالا باشد، برای موتور جستجوگر گوگل بهینه شده باشد، و مولفه های مهم دیگری که در مقاله مربوط به طراحی وب سایت می توانید مطالعه نمایید.

همچنین می توانید هزینه های مربوط به طراحی وب سایت را به یک طراح وب سایت بسپارید. با خدمات شرکت بهیدو به راحتی می توانید فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی نمایید.

۵- درگاه پرداخت و مجوزهای قانونی را دریافت نمایید.

از دو طریق می توانید درگاه پرداخت دریافت نمایید.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی هم نیاز به سیر مراحل قانونی دارد. شما باید برای فروشگاه تان مجوز دریافت کنید. که پس از ثبت فروشگاه طی کردن این مراحل باید به طور کامل انجام پذیرد.

بعد از اخذ مجوز باید به سراغ دریافت درگاه پرداخت بروید. دریافت درگاه پرداخت دو راه پیش رو دارید؛

  • مستقیم به سراغ بانکی بروید و با عقد قرارداد درگاه پرداخت را دریافت نمایید.
  • به سراغ شرکت‌های واسطه برای دریافت درگاه پرداخت آن را به آنها بسپاریم.

۶– با تبلیغ، فروشگاهتان را به همگان معرفی نمایید.

با تبلیغ، فروشگاه اینترنتی تان را ملکه ذهن ها کنید.

بعد از طی کردن همه این مراحل، لازم است فروشگاه تان را فراگیر کنید. شما از راه های متفاوتی می توانید به تبلیغ فروشگاه تان بپردازید که شایع‌ترین آنها شبکه‌های اجتماعی است. علاوه بر تبلیغ از طریق شبکه‌های اجتماعی، می توانید کمپین های تبلیغاتی راه اندازی کرده و به تبلیغ سایت تان بپردازید. همچنین، از تبلیغ با استفاده از ایمیل هم می توانید بهره ببرید. شایان ذکر است که، از موثرترین تبلیغات، تبلیغات در گوگل است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان