wavyEdu

طراحی سایت آموزشی آنلاین

درک e-learning یا آموزش الکترونیکی ساده است. در طراحی سایت آموزشی، آموزش با بکارگیری فن آوری های الکترونیکی برای دستیابی به یک برنامه آموزشی، خارج از یک کلاس سنتی است.

روش های متنوعی برای تعریف E-learning وجود دارد مثل، آموزش آنلاین، آموزش از طریق اینترنت، برگذاری دوره آنلاین، بعضا فروش دوره های آموزشی نیز زیرمجموعه این حوزه قرار می گیرد.

سهم بازار E-learning با ارزش حدود ۱۰۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹، بسیار چشمگیر است. و همچنین پیش بینی می شود آموزش الکترونیک با نرخ رشد ۷% در سال های آتی (۲۰۲۰-۲۰۲۵) جزء یکی از پرسودترین کسب و کارهای موجود در حوزه فناوری اطلاعات خواهد بود.

اگر قصد طراحی یک سایت برای آموزشگاه عمومی یا خصوصی خود را دارید دو راه کلی رو به روی شما وجود دارد. از یک خدمات طراحی سایت آموزشی آنلاین استفاده کنید یا این که خودتان به تنهایی این کار را انجام دهید. اگر مورد دوم را انتخاب کنید با یک سری پوسته ها و خدماتی رو به رو خواهید شد که می توانید از خانه این طراحی را انجام دهید. اما طراحی یک سایت آموزش مجازی دقیق و حرفه ای نیاز به یک تیم حرفه ای هم خواهد داشت. بنابراین انجام دادن کار به تنهایی ممکن است خیلی طول بکشد. گاهی اوقات این روش با شکست نیز رو به رو می شود. در این مطلب به طراحی سایت آموزش آنلاین ، طراحی سایت آموزش مجازی، وب سایت آموزشی ، طراحی سایت آموزشگاهی و طراحی سایت آموزشی اشاره می کنیم. همچنین یک نمونه سایت آموزشی آنلاین را به شما نشان می دهیم.

استفاده از خدمات طراحی وب سایت باعث می شود که فرایند با سرعت بیشتری به جلو حرکت کند. همچنین باعث می شود که روی زمان پایان پروژه حساب کنید و بودجه ای برای اینکار درنظر بگیرید. با یک تیم طراحی در ارتباط قرار می گیرید که از قبل تجربه طراحی سایت آموزش آنلاین را داشته است. در بهیدو وب ما می دانیم که چطور یک وبسایت آموزشگاهی موفق خواهد شد. همچنین با تمام روند طراحی آن از ابتدا آشنایی داریم.

واقعیت این است که طراحی سایت تجاری با طراحی سایت آموزش آنلاین متفاوت است.

[icon_box border=”0″ title=”اصل سادگی” image=”14300″]ساده بودن بصورت کلی در طراحی وب سایت بسیار مهم است ولی در طراحی وب سایت آموزشی یک اصل پایه بشمار می آید. سادگی در دسترسی کاربر به موارد مد نظر، در دسته بندی ها و منوها، در ثبت نام و پروفایل و … باید مد نظر قرار بگیرد.[/icon_box]
[icon_box border=”0″ title=”جذاب بودن” image=”14306″]با توجه به گروه سنی کابران وب سایت های آموزشی، که اکثرا نوجوانان و جوانان هستند، باید در پیاده سازی یک وب سایت جذاب بسیار دقت کرد. اگر وب سایت شما خسته کننده باشد به راحتی بخش عمده ای از کاربران خود را از دست خواهید داد.[/icon_box]
[icon_box border=”0″ title=”طراحی UI مناسب” image=”14299″]طراحی سایت آموزشی، باید کاربر پسند باشد. رفتار و حالات کاربری که به دنبال خرید محصول است با کاربری که برای آموزش و دوره های آنلاین وب سایت را بررسی می کند، متفاوت است. در طراحی وب سایت آموزشی باید با حداقل کلیک کاربر به هدفش رساند.[/icon_box]

نمونه سایت آموزش آنلاین

در بهیدو سایت های آموزشی فراوانی را طراحی کرده ایم. یک نمونه سایت آموزش آنلاین گروه آموزشی آریانا است. این وب سایت آموزشی تمام امکاناتی که یک نمونه سایت آموزش آنلاین به آن نیاز دارد را در خود جای داده است. برای این که یک نمونه سایت آموزش آنلاین را مشاهده کنید به این وب سایت آموزشی مراجعه کنید. پس از مراجعه به این وب سایت آموزشی با دقت قسمت های مختلف را مشاهده کنید. همچنین در حوزه آموزش زبان انگلیسی می توانید سایت آکادمی دانش پژوهان را ملاحظه کنید که از ثبت نام آنلاین تا استفاده از بسترهای آنلاین توانسته به بهترین شکل استفاده کند.

از نظر سئو نیز می توانید روی تیم بهیدو حساب باز کنید. تیم قدرتمند بهیدو تمام اقدامات لازم برای ورود وب سایت آموزشی شما به صفحه اول گوگل را انجام می دهد. قبل این که ببینید کدام نمونه سایت آموزش آنلاین بهتر است لطفا به رنکینگ آن در گوگل هم نگاه کنید.

طراحی سایت آموزشی

امکان برگزاری دوره آنلاین به دو روش مختلف توسط بهیدو

استفاده از ابزار رایگان آنلاین بعنوان بستر ارتباطی

امروزه با گسترش سرویس های پیام رسان مبتنی بر ویدیو مانند اسکایپ و یا سایر سرویس های پیام رسانی که قابلیت ویدیو کنفرانس را دارند مانند واتس آپ، می توانند در حوزه آموزش شحصی بشدت سرعت ببخشند. عموما استفاده از زیرساخت و بسترهای تحصصی آموزشی اکانات مختلفی را در اختیار مدرس قرار می دهد از جمله امکان حضور چندین دانش پذیر بصورت همزمان، امکان پرسش و پاسخ با اجازه مدرس، به اشترام کذاری صفحه و یا فایل پاورپینت مدرس و سایر مزایایی که به افراد می دهد. ولی در کنار این مزایا ممکن است برای راه اندازی کلاس های خصوصی نیز پیچیدگی و امکانات خاص تری بخواهند که مثلا برای آموزش تکنفره موسیقی زیاد هم کاربردی نباشند.

بسترهای آموزش آنلاین به دلیل انعطاف و مزایایی که در بالا گفته شد، با استقبال خوبی مواجه شده است. هرکدام از بسترهای ارائه شده دارای ویژگی‌ها و مزایای ویژه خود هستند. برخی از این بسترها رایگان بوده و به صورت سرویس تحت‌وب قابل‌استفاده هستند و برخی دیگر نیازمند نصب و استفاده از نرم‌افزار هستند

بسترهای برگزاری آموزش آنلاین

امروزه با گسترش پیوسته دانش، دانش‌آموزان و دانشجویان باید به افرادی تبدیل شوند که پیوسته در حال یادگیری هستند. خوشبختانه با ارائه نرم‌افزارهای جدید و تسهیل دسترسی به اینترنت، گزینه‌های بیشتری برای دسترسی به محتوای آموزشی در دسترس افراد قرارگرفته است که بسترهای آموزش آنلاین را نیز شامل می‌شوند.

بسترهای آموزش آنلاین به دلیل انعطاف و مزایایی که در بالا گفته شد، با استقبال خوبی مواجه شده است. هرکدام از بسترهای ارائه شده دارای ویژگی‌ها و مزایای ویژه خود هستند. برخی از این بسترها رایگان بوده و به صورت سرویس تحت‌وب قابل‌استفاده هستند و برخی دیگر نیازمند نصب و استفاده از نرم‌افزار هستند.

ازجمله بسترهای خارجی می‌توان به ادوبی‌کانکت (Adobe Connect)‌‌ و زوم (Zoom) اشاره کرد که می توان این سرویس ها را بر روی سایت شما فعال و در کنار ثبت نام از طریق سایت، آموزش ها از طریق آن انجام شود.

شما می توانید با داشتن  اپلیکیشن موبایل و یا سایت آموزشی ، امکان مشاهده دوره های و ثبت نام آن را فراهم کنید، با کارشناسان بهیدو برای راهنمایی تماس بگیرید.

اهمیت وب سایت آموزشی برای مدیران

اگر از مدیران یک موسسه آموزشی باشید داشتن یک وب سایت آموشی ایده آل می تواند به طور شگفت آوری در جذب مخاطبان بیشتر و افزایش آمار ثبت نام و برپایی کلاس ها در مرکز آموزشی شما کمک نماید. مطمئن باشید هم اکنون اساتیدی که در موسسه شما مشغول تدریس هستند با دیدن عکس و رزومه و پروفایل شخصی خودشان در وب سایت آموزشی خرسند خواهند شد و از کار کردن در موسسه شما به خود و شما افتخار میکنند. سعی کنید با داشتن وب سایت آموزشی هم دانشجو و هم استاد را راضی نگه دارید تا سود شما از این راه افزایش پیدا نماید.

اصلی‌ترین دلیل وجود هر وبسایت شرکتی‌ای ارائه خدمات و معرفی خود در فضای مجازی است. هر شرکتی با هر سرویس یا خدماتی که ارائه می‌نماید چه به‌صورت فروش کالا و یا چه ارائه خدمات مربوط به یک کالا یا کسب‌وکار باشد باید طراحی گرافیکی بدون نقصی داشته باشد.

بخشی که معمولاً توسط دیگر طراحان وبسایت‌های شرکتی نادیده گرفته می‌شود و تاثیر زیادی در رتبه‌بندی سایت شرکتی دارد بخش مقالات است. در این بخش اطلاعات و اخبار مربوط به شرکت و کسب‌وکار آن گنجانده می‌شود تا هم مشتریان احساس آشنایی با وبسایت و کسب‌وکار داشته باشند و هم این‌که با وجود کلیدواژه‌های مناسب رتبه‌بندی وبسایت در موتورهای جستجو بهتر شود و به صفحات اول گوگل و دیگر موتورهای جستجو انتقال پیدا کنند. تولید مطالب چند رسانه‌ای و همچنین بخش گالری عکس‌ها و نمونه‌کارها یا خدمات آشنایی بازدیدکنندگان با شما را تسریع می‌کند. ایجاد گالری مناسب با عکاسی حرفه‌ای از فضا و فضاسازی‌ای که هویت و سازوکار شرکت را به خوبی نشان دهد از بخش‌های مهم طراحی وبسایت شرکتی است.

مزایای اپلیکیشن های موبایلی حوزه آموزش آنلاین

طراحی سایت آموزشی

دسترسی بهتر به منابع آموزشی

اگرچه کتابخانه ها برای دانش پذیران بسیار مفید هستند اما استفاده از گوشی های هوشمند به افراد اجازه می دهد دسترسی دائمی و مستمری به منابع آموزشی داشته باشند. دانش پذیران دیگر مجبور نیستند کتاب های بزرگ را با خود حمل کنند تا تنها یک درس خاص را مرور نمایند. یک گوشی هوشمند معمولی فضای کافی برای ذخیره سازی اطلاعات زیادی را همانند یک کتابخانه شخصی در اختیار دارد. اپلیکیشن هایی همچون کتابخانه ها و اپلیکیشن های جستجوی کتاب وجود دارد که به دانش پذیران کمک می کند منابع مورد نیاز خود را درباره یک موضوع خاص به راحتی بیاید. موضوع جذاب دیگری که درباره چنین اپلیکیشن هایی وجود دارد این است که می توان در هر زمان و هر مکانی به آن ها دسترسی داشت. همین امر به دانش پذیران کمک می کند هر چیزی که در ذهن دارند را به سرعت مورد بررسی قرار دهند.

ارتباط بهبود یافته مدرسین- دانش پذیر

هم مدرس و هم دانش پذیر ممکن است زندگی پرمشغله ای داشته باشند و نتوانند از طریق تعامل فیزیکی با هم ارتباط برقرار نمایند. اما در حال حاضر به کمک طراحی اپلیکیشن ها و سایت های آموزشی ، مدرسان می توانند به سوالات دانش پذیران در هر مکان و هر زمانی پاسخ دهند.

در دسترس بودن ۲۴ ساعته در هفت روز هفته

برخلاف موسسات و مدارس، اپلیکیشن های موبایلی و وب سایت های آموزشی در هر ساعتی از شبانه روز در اختیار افراد قرار دارند. نیازی به زمانبندی کلاس ها وجود ندارد. علاوه بر این، اپلیکیشن های آموزشی محدود به زمان نیستند و می توان آموزش آرامی داشت.

منابع آنلاین

قدرت دنیای دیجیتال به خاطر منابع مختلفی است که در اختیار افراد قرار دارد. دسترسی به چنین پلتفرم هایی به افراد عادی که توانایی حضور در دانشگاه ها یا مدارس تمام وقت را ندارند کمک می کند به راحتی به اطلاعات مختلف دسترسی داشته باشند. اپلیکیشن های موبایلی زیادی وجود دارد که در آن ها هزاران پی دی اف و کتاب الکترونیکی به صورت رایگان گنجانده شده است. دسترسی به این منابع محدودیت زمانی و مکانی ندارد.

کاهش خلا ارتباطی بین موسسه و دانش پذیر

در روش های سنتی آموزش، موسسات قادر نخواهند بود توجه کافی به همه دانش پذیران داشته باشند. با اینحال، در حال حاضر می توان به راحتی به همه افراد دسترسی پیدا کرد. اپلیکیشن هایی که برای ارتباط با مدارس طراحی می شوند به ارائه اطلاعاتی همچون زمانبندی های جدید، انجمن های مختلف، کنفرانس های متعدد، فعالیت های موسسه در رسانه های اجتماعی، به همه دانش پذیران کمک می کنند.

طراحی سایت آموزشی

قابلیت حمل و عدم محدودیت فیزیکی

همانطور که در ابتدای مقاله نیز ذکر کردیم اپلیکیشن ها و سایتهای آموزشی دربرگیرنده هزاران کتاب مختلف هستند و حتی زمانی که می خواهید از یک مکان به مکان دیگر بروید هم برایتان مفید خواهند بود. حتی اپلیکیشن ها و سایت هایی که نیازمند ارتباط و اتصال اینترنتی هستند هم به عنوان گزینه های پرتابل در نظر گرفته می شوند زیرا این روزها دسترسی به اینترنت در هر موقعیتی امکان پذیر است.

دنیای بهتر و طبیعت سالم تر

آموزش آنلاین و الکترونیک برای آن هایی که نگران محیط زیست هستند گزینه عالی محسوب می شود. به کمک این اپلیکیشن ها و وب سایت های آموزشی دولت ها می توانند سالانه تعداد کتاب های چاپی را کمتر کنند و درختان کمتری برای تولید کاغذ قطع نمایند. پس این ها گزینه عالی برای افرادی است که دوست دارند محیط زیست سالمی داشته باشند.

در صورتی که سوالی در خصوص طراحی اپلیکیشن موبایل و طراحی سایت آموزشی داشتید، می توانید با کارشناسان شرکت دیجیتال مارکتینگ بهیدو تماس بگیرید.

سیستم مدیریت آموزشی چیست و چرا موسسات به چنین سیستمی نیاز دارند؟

سیستم مدیریت آموزشی نقش اساسی در سیستم آموزش فعلی ایفا می کند. مدیران در سرتاسر جهان با وظایف مدیریتی روزانه دست و پنجه نرم می کنند و باید بتوانند شرایط موسسه را مدیریت کنند و تجربه آموزشی بهتری در اختیار دانش پذیران خود بگذارند. با اینحال حفظ و پیگیری وظایف روزمره موسسه می تواند در دنیای امروزی که به سرعت در حال رشد و تکامل است بسیار دشوار باشد. در این شرایط مدیران باید به سختی کار کنند و اغلب زمان زیادی را برای اینکار اختصاص دهند. برای اینکه مدیران بهتر بتوانند وظایف مدیریتی خود را انجام دهند، می توانند از نرم افزارهای مدیریت موسسات استفاده کنند.

حالا باید ببینیم چرا موسسات به چنین سیستمی برای مدیریت خود نیاز دارند؟

طراحی سایت آموزشی

اطلاعات مدرسین

سیستم های مدیریت موسسات تنها اطلاعات دانش پذیران را ارائه نمی کند. این سیستم می تواند اطلاعات لحظه ای در مورد فعالیت مدرسان ارائه می نماید. مدیران می توانند به زمانبندی کلاس های یک مدرس خاص، گزارش های روزانه و سایر موارد دست یابند. به کمک هوش مصنوعی که در سیستم مدیریت وجود دارد می توان عملکرد مدرسان را به صورت لحظه ای مانیتور کرد و کیفیت آموزشی آن ها را بهبود بخشید. همین امر می تواند پرتال خصوصی برای مدرسان فراهم کند و یافتن اطلاعات مربوط به دانش پذیران و فعالیت های مدرسه را راحت تر سازد.

اطلاعات دانش پذیران

اطلاعات، زمان بندی کلاس ها، آزمون ها و سوابق دانش پذیران، همگی اطلاعاتی هستند که می توان به راحتی از طریق سیستم مدیریت موسسات به آن دست پیدا کرد. این موضوع به مدیران و یا مدرسان کمک می کند به سرعت به اطلاعات دانش پذیران دست یابند و حجم کاری خودشان را کاهش دهند. بیشتر سیستم های مدیریت موسسات اطلاعات لحظه ای را در اختیار کاربران قرار می دهند و اعلانات خود را از طریق پیام کوتاه ارسال می نمایند.

پرداخت آنلاین و مدیریت پرداخت ها

جمع آوری هزینه ها از دانش پذیران همیشه یک فرآیند زمانبر و خسته کننده است. سیستم مدیریت موسسات پرداخت شهریه دانش پذیران را بسیار راحت تر کرده است. این نرم افزار می تواند رسیدهایی را برای پرداخت های ورودی ایجاد کند. همین امر روش پرداخت شهریه ها را بسیار راحت تر می سازد. بیشتر سیستم های مدیریت موسسات قابلیت های زیادی همچون سیستم مدیریت کتابخانه، سیستم مدیریت امتحانات، مدیریت سرپرستی ها را در اختیار افراد قرار می دهد. خودکارسازی این فرآیندها مدیریت موسسات آموزشی را راحت تر می سازد. از این قابلیت ها لذت ببرید.

 اعلانات لحظه ای و پیام کوتاه

ارتباط بین مدرسان و دانش پذیران یک فاکتور ضروری در موفقیت آکادمیک است. معرفی سیستم مدیریت موسسات ارتباط و تعامل لحظه ای بین مدرسان و دانش پذیران از طریق پیام های کوتاه و گفتگوهای زنده را ممکن می سازد. هر سیستم مدیریت موسسه ای پرتال اختصاصی خود را برای دانش پذیران دارد. آن ها می توانند از این پرتال برای ارتباط با مدرسان و مقامات موسسه استفاده کنند و از پیام های متنی، صوتی و ایمیلی استفاده نمایند. بیان اعلانات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. آن ها می توانند از طریق پیامک یا سایر سرویس ها اعلانات موجود را دریافت نمایند. این موضوع باعث صرفه جویی در زمان مدیران می شود

کارت های گزارش دهی

کارت های گزارش دهی نحوه انجام فعالیت های دانش پذیران را نشان می دهد. این کارت ها که قبلا به صورت کاغذی در اختیار افراد قرار می گرفت نیازمند صرف چندین ساعت زمان برای آماده سازی بود. سیستم مدیریت موسسات به تسریع فرآیند تولید کارت گزارش کمک می کند و از رابط کاربری گرافیکی بهره می برد. با در دسترس بودن اطلاعات مختلف درباره عملکرد دانش پذیران و نمرات آن ها، کارت گزارش را می توان در عرض چند ثانیه تولید کرد. در این شرایط مدرسان می توانند اطلاعات را در بازه زمانی اندکی ویرایش کنند.

 مدیریت دسترسی ها

مدیریت دسترسی ها یکی از قابلیت های ضروری نرم افزار مدیریت موسسات محسوب می شود. این سیستم جایگزین سیستم های سنتی مبتنی بر کاغذ قدیمی شده که استفاده از آن ها هم بسیار زمانبر بود. به کمک سیستم مدیریت موسسات، سرپرستان با دسترسی مربوط به خود، سریع تر و راحت تر کارهای خود را انجام می دهند. چنین سیستم هایی می توانند گزارش های مرتبط را ذخیره کنند و احتمال خطا را کاهش دهند.

تعرفه طراحی سایت

طراحی اقتصادی

طراحی سایت در بستر وردپرس

امکان ثبت نام آنلاین

تعریف دوره ها بصورت جدولی

گزارش فرم های ثبت نام

ویژگی های بیشتر

پشتیبانی رایگان

طراحی تجاری

طراحی سایت در بستر وردپرس

امکان ثبت نام آنلاین

تعریف دوره بهمراه صفحه اختصاصی

امکان ثبت پستر دوره ها

ویژگی های بیشتر

گزارش ثبت نام افراد

ارسال ایمیل به ثبت نام کنندگان

ارسال پیامک به ثبت نام کنندگان

پشتیبانی یکساله رایگان

طراحی حرفه ای

طراحی سایت در بستر ووکامرس

امکان ثبت نام آنلاین

امکان عضویت افراد

پروفایل کاربری اعضا

ویژگی های بیشتر

امکان تعریف بن تخفیف

تعریف دوره بهمراه صفحه اختصاصی

گزارش فرم های ثبت نام

ارسال ایمیل به ثبت نام کنندگان

ارسال پیامک به ثبت نام کنندگان

پشتیبانی یکساله رایگان

طراحی اختصاصی

طراحی سایت در بستر PHP

امکان ثبت نام آنلاین

امکان عضویت افراد

ایجاد بستر اپلیکیشن موبایل

ویژگی های بیشتر

تعریف دوره بهمراه صفحه اختصاصی

طراحی سامانه درون سازمانی

امکان تعریف سیکل مختلف کاری

گزارش ثبت نام افراد

ارسال ایمیل به ثبت نام کنندگان

پشتیبانی یکساله رایگان

مقالات طراحی سایت آموزشی

تبلیغات گوگل  google adsچیست؟

تبلیغات گوگل google adsچیست؟

افزایش رقابت مشاغل و کسب و کارهای مختلف در بازار کار و ظهور رقبای مختلف عرصه ی گسترش را برای کسب و کارها محدود کرده است. صاحبان مشاغل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان