سئو seo و بهینه سازی سایت

سئو seo

بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو

در اهمیت سئو سایت باید گفت که اینترنت بدون جستجو یعنی شهر بدون تابلو، نقشه و راهنما. جستجو در اینترنت به نوعی نقش معبر و راهنما را ایفا می‌کند. اگر می خواهید به راحتی در اینترنت دیده و یافته شوید، باید در صدر نتایج جستجوها قرار بگیرید. از سوی دیگر بهینه سازی نتایج جستجو در وب از قواعدی تبعیت می‌کند که به آن Search Engine Optimization گفته می‌شود. سرواژه این عبارت به نام سئو seo معروف و شناخته می‌شود. جستجوی اینترنت در ایران و اکثر کشورهای جهان با گوگل انجام می‌شود، از همین‌رو اکثر تکنیک‌های بکار رفته در سئو بر اساس الگوریتم این ابرموتورِ جستجوی اینترنت است. در سئو یا بهینه سازی سایت تلاش بر این است تا با استفاده از مجموعه روش‌ها و تکنیک‌هایی، خدمات یا محصولات یک سایت در صدر نتایج جستحو شده قرار بگیرد.

سئو علم دیده شدن

سئو علم دیده شدن است، تبلیغات هم تقریبا همین هدف را دنبال می‌کند اما با سئو کاملا متفاوت است. تبلیغات آنلاین و آفلاین هر دو بر روی سئوی سایت تاثیرگذار است اما ماهیت سئو چیزی فراتر از تبلیغات است. معمولا برای افزایش رتبه در گوگل برای تبلیغات هزینه نمی‌کنند. از مهم‌ترین تفاوت‌های تبلیغات با سئو می‌توان به این موارد اشاره کرد: تبلیغات معمولا محدود به رسانه و زمان است. شما برای دوره زمانی خاصی می‌توانید در یک رسانه پرمخاطب حضور داشته باشید حتا اگر خود گوگل را به عنوان رسانه در نظر بگیرید.

وقتی شما در گوگل تبلیغ می‌کنید و با سفارش تبلیغات گوگل درصدر نتایج قرار می‌گیرید رتبه شما هیچ تغییر خاصی نکرده است و نمی‌کند. تا زمانی که هزینه می‌کنید در صدر نتایج هستید. در مورد سایر مدل‌های تبلیغات مثل تبلیغات کلیکی، رپرتاژها و تبلیغات بنری در سایر رسانه‌ها نیز باید گفت که این مدل تبلیغ به دلیل ارجاع مستقیم یا غیر مستقیم کاربر بر روی سئو سایت تاثیرگذارند. ذکر این موارد تنها به این دلیل است که وقتی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو با تبلیغ دارای مرز مشترک شد، دریابید با هدف تبلیغ، سئو خودتان را بهبود نمی‌بخشید. بلکه این بیهنه سازی سایت است که برنامه تبلیغات را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

بیهنه سازی سایت و تبلیغات هر دو به موازات هم از مهم‌ترین مباحث بازاریابی اینترنتی هستند. اما سئو به مراتب از نظر هزینه و پایداری توجیه منطقی‌تری دارد. تفاوت دیگر تبلیغات با سئو تاثیرگذاری آن است. سئو زمان بیشتری برای تاثیرگذاری نیاز داشته و بر خلاف تبلیغات تاثیر آنی ندارد، اما تبلیغات بلافاصله تاثیرگذار است و به همان نسبت هم تاثیری در مقاطع زمانی کوتاه‌تری دارد. تفاوت مهم دیگری که سئو با تبلیغات دامنه و محدوده آن است. معمولا در تبلیغات تمرکز بر روی یک محصول و خدمت است در صورتی که در سئو تمرکز بر روی کلیدواژه‌ یا کلماتی است که ممکن است چندین محصول یا خدمت را در بر گیرد.

seo

برای دیده شدن در نتایج اصلی موتورهای جست و جو کافی است که با خیال راحت سئو سایت خود را به آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو بسپارید.

سئو و تبلیغات

اعتماد به تبلیغات یا سئو؟

قبل از پاسخ دادن به این پرسش باید گفت تبلیغات به تنهایی و برای همیشه منجر به فروش خدمت یا محصول نمی‌شود، هر دو روش تنها ارتباط ایجاد می‌کنند. نتیجه‌گیری یا فروش از یک ارتباط، هدف دیگری است که معمولا پس از بهینه سازی سایت و تبلیغات باید به آن پرداخته شود. کاربران به سئو اعتماد بیشتری نسبت به تبلیغات دارند. باید گفت که در بهترین حالت ممکن، تنها ۲۰ تا ۳۰ درصد از کاربران روی تبلیغی که مشاهده می‌کنند کلیک می‌کنند در صورتی که بیش از ۸۵ درصد از کاربران در هنگام جستجو روی اولین نتایج یا نتایج مشاهده شده در صفحه اول کلیک می‌کنند. همین امر نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری برای بهینه سازی سایت توجیه اقتصادی بیشتری نسبت به تبلیغات دارد.

سئو فرایندی بین رشته‌ای

سئو یک نرم افزار، روش ثابت یا ابزار خاص شناخته شده نیست. مجموعه‌ای از روش‌ها و اصول است که طیف وسیعی از فعالیت‌ها از کدنویسی و مسائل فنی گرفته تا تبلیغات و مشتری مداری آنلاین را شامل می‌شود. به همین دلیل هم فرایند بیهنه سازی در دو سایت مختلف حتی اگر در یک زمینه یا صنعت واحد فعالیت کنند شبیه به هم نیست. همچنین نتایج بدست آمده از سئو برای همیشه ثابت نخواهد بود بدین معنی که اگر فرایند بهینه‌سازی بر روی سایتی انجام شد و به صفحه اول گوگل رسید برای همیشه در این موقعیت ثابت نخواهد ماند. طبیعتا وقتی سایتی به روش صحیح و اصولی به صفحه اول گوگل برسد با هزینه و روش ساده‌تری می‌تواند در صفحه اول بماند. سوالی که ممکن است اینجا به ذهن خطور کند این است که آیا روش غیر اصولی برای سئو هم هست؟ باید گفت بله. متاسفانه برخی از ارائه کنندگان این خدمات سعی می‌کنند با استفاده از روش‌های غلط، گوگل را فریب داده و کلیدواژه‌ای را با ترفندهای که به «سئو سیاه» معروف است به صفحه اول گوگل برسانند.

سئو

بهیدو چگونه سئو سایت شما را بالا می برد؟

سایت شما را برای سئو داخلی بهینه می کنیم

برای سایت شما محتوای مفید، جذاب و دسته اول که تنها متعلق به شماست و کپی از جای دیگری نیست تهیه می کنیم. سرعت بارگزاری صفحات سایت شما را بهبود می دهیم و با یک برنامه ریزی مشخص سایت را مرتبا بروزرسانی می کنیم.

بررسی رقبا و آماده کردن سایت برای سئو

در گام دوم ما تمام رقبای تجارت شما را که در فضای آنلاین فعالیت می کنند بررسی کرده و استراتژی مشخصی را برای پیشی گرفتن از آنها در موتورهای جست و جو تدوین می کنیم. همزمان با این کار مقدمات بهینه سازی سایت شما را برای برداشتن گام های بعدی پیش می بریم.

در مورد کلمات کلیدی تحقیق می کنیم

اولین و مهم ترین گام در بیهنه سازی موفق سایت، تحقیق در مورد کلمات کلیدی است. وقتی که شما دقیقا بدانید مردم به دنبال چه چیزی هستند و چه کلماتی را جست و جو می کنند، آن وقت می توانید روی یک هدف مشخص تمرکز کنید. تصمیم گیری در مورد اینکه سایت شما با چه کلمات کلیدی بالا بیاید بسیار مهم است و پیش از شروع هر کاری باید صورت گیرد.

سئو خارجی سایت شما را بهبود می دهیم

با ساختن بک لینک برای سایت شما باعث افزایش رتبه سایت در موتورهای جست و جو می شویم. نکته مهمی که در این جا باید رعایت شود این است که اثر بخشی آن در صورتی است که مقدمات بهینه سازی وب سایت با دقت و حوصله انجام گیرد تا از این گام بیشترین بهره را ببریم.

رصد جایگاه شما در گوگل

همواره جایگاه شما را با آمار دقیق در گوگل رصد می کنیم و با در اختیار داشتن این آمار سئو سایت را به صورت مستمر بهبود می دهیم. این چرخه مدام تکرار می شود تا شما به جایگاه شایسته در موتورهای جست و جو برسید و ماندگار شوید.