پیوندهای اسپم می توانند بر روی SEO وب سایت شما تأثیرات منفی و بدی داشته باشند. بنابراین اگر وب سایت شما مورد حمله این پیوندها قرار گرفته است، باید فورا راهی برای نجات سایت خود پیدا کنید. در ادامه این مقاله کارشناسان سئو سایت اصفهان در آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو در خصوص لینک اسپم و نحوه حذف آن به شما توضیح خواهند داد. همچنان با ما همراه باشید.

معرفی لینک اسپم و نحوه حذف آن

هکرها به جای اینکه تلاش های لازم را برای رتبه بندی صحیح صفحات وب سایت خود در موتورهای جستجو (SERP) انجام دهند، با درج لینک اسپم در سایت شما شروع به تخریب صفحات برتر وب سایت شما می کنند تا از این طریق سال ها تلاش و موفقیت شما را برای دستیابی به رتبه های برتر سئو از بین ببرند.

به این ترتیب می توان گفت بک لینک های اسپم، پیوندهای درج شده در وب سایت ها با هدف دستکاری در نتایج موتورهای جستجو هستند. برای آشنایی بهتر با بک لینک اسپم کارشناسان سئو سایت اصفهان در بهیدو،  نحوه کار هکرها با بک لینک های اسپم را برای شما توضیح خواهند داد.

   نحوه کار هکرها با بک لینک های اسپم

-هکرها کلمات کلیدی خاصی را که به عنوان اسپم شناخته می شوند در آن دسته از صفحه هایی از وب سایت شما که به خوبی در نتایج SERP ها یا همان موتورهای جستجو قرار دارند درج می کنند (صفحات نتیجه موتور جستجو).

-هکرها لینک های پیوندی را در صفحات وب سایت شما وارد می کنند. هنگامی که کاربران شما در سایت وردپرس بر روی این لینک های کلیک می کنند، به وب سایت اسپم دیگری هدایت می شوند.

-هکرها همچنین ایمیل های اسپم را به بانک اطلاعات مشتریان شما نیز ارسال می کنند.

– هکرها حتی در بعضی مواقع صفحات جدیدی نیز در وب سایت شما ایجاد می کنند. آنها همچنین تبلیغات و بنرهای محصولات خود را در وب سایت شما نمایش می دهند!

با استفاده از تزریق اسپم سئو در سایت، هکرها وب سایت ها را تا زمانی که می توانند از صاحبان آن پنهان می کنند، این همان چیزی است که باعث گسترش فعالیت های مخرب اسپم در سایت شما می شود. بنابراین ، اگر سایت شما دچار حمله هکرها قرار گرفته است، قبل از اینکه قربانی بک لینک های اسپم شوید، باید برای رهایی از فعالیت های مخرب آنها فورا اقدام نمایید. اگر تجربه کافی در این زمینه ندارید می توانید با کارشناسان سئو سایت اصفهان در بهیدو تماس بگیرید.

ربات های Inkection Link Hack به دنبال راهی برای اضافه کردن پیوندهای اسپم در مضامین ، افزونه ها و فایل های اصلی سایت شما هستند. در عکس زیر نمونه ای از کد اسپم اضافه شده در یک سایت را مشاهده می کنید:

نحوه کار هکرها با بک لینک های اسپم

 

اما چگونه تاکتیک های مربوط به ساخت لینک های اسپ،  می تواند بر روی سئوی سایت شما تأثیر بگذارد؟ برای یافتن پاسخ این سوال همچنان با کارشناسان سئو سایت اصفهان بهیدو همراه باشید.

چگونه اسپم بر روی سئوی سایت تاثیر می گذارد؟

به طور کلی ساخت لینک های با کیفیت پایین ، یکی از اقداماتی است که توسط الگوریتم های گوگل شناسایی شده و موجب می شود گوگل سایت شما را مجازات کند. مجازات آن نیز به این صورت است که رتبه سایت شما در موتورهای جستجو، به میزان قابل توجهی سقوط می کند.

در واقع طی سال ها با به روزرسانی های صورت گرفته بر روی الگوریتم پنگوئن گوگل، این الگوریتم معروف می تواند لینک های ضعیفی همچون اسپم ها را تشخیص دهد و وب سایت ها را مجازت کند. گوگل ممکن است ابتدا به سایت شما اخطار دهد. در صورتی که توجهی به این اخطارها نشود به احتمال زیاد شاهد افت چشمگیر در ترافیک ارگانیک سایت خود خواهید بود. اما چگونه می توانید قبل از مجازات های گوگل لینک های اسپم را در سایت خود پیدا کنید؟ کارشناسان سئو سایت اصفهان در این رابطه می گویند:

چگونه بک لینک های اسپم را در سایت هک شده پیدا کنیم؟

اگر به هک شدن سایت خود شک دارید یا می خواهید مطمئن باشید که قربانی حمله اسپم ها نشده اید، با در نظر گرفتن راه هایی که در ادامه کارشناسان سئو سایت اصفهان به آن اشاره می کنند می توانید مطمئن شوید که هک شده اید یا نه.

اگر در وب سایت خود بدافزار دارید که می تواند برای کاربران مضر باشد ، آنگاه Google شما را در لیست سیاه قرار می دهد. چنین هک هایی معمولاً مدت طولانی بدون توجه به آن در سایت شما کار می کنند. این مورد قبل از اینکه شما به عنوان صاحب وب متوجه آن شوید توسط سایت توسط Google شناسایی می شود.

از آنجا که گوگل در وب سایت شما بدافزار پیدا کرده است ، شما ایمیلی را دریافت خواهید کرد که دارای پیامی است که وب سایت شما در لیست سیاه قرار گرفته است. همچنین به کاربران شما نیز که سعی در دسترسی به وب سایت شما دارند  یک پیام اخطار شبیه به عکس زیر نمایش داده می شود:

پیام لیست سیاه Google به خاطر لینک اسپم

وب سایت شما ممکن است یک هشدار در صفحات موتورهای جستجو داشته باشد. پیام هشدار دهنده به این صورت است “این سایت ممکن است هک شود“. در عکس زیر نمونه ای از این پیام هشدار برای یک وب سایت را مشاهده می کنید:

مشاهده پیام هشدار هک سایت

شناسایی هک بک لینک اسپم سئو ابتدا از Google آغاز می شود، زیرا تجربه کاربر اولین نگرانی آن است. همانطور که می دانید این روزها هدف اصلی گوگل این است که نتایج سریع ، ایمن و مرتبط را به کاربران ارائه دهد. بنابراین برای گوگل مهم نیست چه اتفاقی بر سر سایت شما بیفتد، فقط مهم این است که امنیت کاربران به خطر نیفتد.

تقریبا بعد از گوگل هاست یا همان میزبان وب شما بعد از شناسایی اسپم به شما اطلاع می دهد که به حالت تعلیق درآمده است. با این ادعا که شما در وب سایت خود نرم افزار مخرب دارید یا از شما می خواهند که با آنها تماس بگیرید تا دلیل تعلیق را بدانید.

به گفته کارشناسان سئو سایت اصفهان دلیلی که موجب می شود ارائه دهندگان میزبان وب حساب های هک شده را به حالت تعلیق در آورند این است که به هر وب سایت مقدار مشخصی از منابع ارائه می شود. ولی در صورت هک شدن وب سایت شما، احتمال دارد که این منابع بیش از حد معقول به سایت شما تعلق گیرند. علاوه بر این ، اگر سرور مشترک دارید ، وب سایت های دیگر را نیز در همان سرور در معرض خطر قرار می دهید.

به تعلیق درآمدن میزبان وب به خاطر لینک اسپم

اگر یک وب سایت دارید ، جستجوی کنسول و Google Analytics مهم ترین ابزار موردنیاز شما هستند. در صورت نداشتن آنها ، همین الان آنها را نصب کنید.(می توانید از کارشناسان سئو سایت اصفهان کمک بگیرید). با کمک گوگل آنالیتیکس می توانید اطلاعات دقیقی در مورد بازدید کنندگان در وب سایت خود داشته باشید.

ترافیک وب سایت شما باید از دارای کلمات کلیدی مرتبط باشند. بنابراین اگر در Google Analytics مشغول جذب ترافیک برای کلمات کلیدی مربوط به تبلیغات محصولات بی ربط با وب سایت خود هستید ، مطمئن باشید که وب سایت شما دچار هک اسپم قرار گرفته است.

اگر هیچ یک از موارد بالا اتفاق نیفتاده است اما هنوز فکر می کنید سایت وردپرس شما هک شده است ، پیشنهاد می کنیم وب سایت خود را با استفاده از خدمات حرفه ای WP Hacked Help اسکن کنید. مطمئن باشید که یک تجزیه و تحلیل کامل در وب سایت شما انجام شده است و از طریق آن می توانید اثرات درج اسپم SEO و بسیاری موارد دیگر هک وردپرس را بررسی کنید.

در ادامه به لینک اسپم و نحوه حذف آن اشاره می کنیم.

تشخیص لینک اسپم و نحوه حذف آن

به طور کلی حذف پیوند اسپم یا هرزنامه ها کار دشواری است ، اما در صورت پیروی از روش های صحیح کار سختی نیست.

با استفاده از یک افزونه امنیتی سایت وردپرس ، شما قادر خواهید بود تا هک اسپم را در هر زمان شناسایی و برطرف کنید. افزونه های امنیتی زیادی برای WordPress وجود دارد، به همین خاطر انتخاب بهترین مورد کار ساده ای نیست. البته همه افزونه های امنیتی به اندازه کافی قادر به شناسایی بدافزارهای مخرب نیستند. برای شناخت بهترین افزونه ها با کارشناسان سئو سایت در اصفهان تماس بگیرید.

داشتن یک فرایند خودکار به اسکن کلیه پرونده ها و بانک های اطلاعاتی شما برای پیدا کردن بدافزار و حذف بدافزار از سایت وردپرس شما کمک می کند ، از این طریق می توانید مشکل پیوندهای اسپم را برطرف کنید.

بهترین افزونه امنیتی وردپرس باید دارای ویژگی های زیر باشد

-باید بدافزار مخفی ، پنهان و جدید را کشف کنند

با توجه به اینکه اسپم SEO از چشم غیر مسلح قابل شناسایی نیست. این افزونه با دیدن فایل ها و پایگاه داده می تواند هرزنامه را شناسایی کند. در حالت ایده آل ، یک افزونه امنیتی خوب باید بیش از ۱۰۰ سیگنال را برای کشف کد مشکوک و رفتار آن در وب سایت شما استفاده کند. این امر در کشف بدافزار، کد پنهان و پیوندهای پنهان مفید است.

لینک اسپم و نحوه حذف آن

-بطور خودکار از سایت شما نسخه پشتیبان تهیه کند

اگر می خواهید یک وب سایت وردپرس هک شده را از حمله اسپم ها نجات دهید. باید کدها یا پرونده های مخرب را حذف کنید. به همین منظور توصیه می شود از بانک اطلاعاتی وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. یک افزونه امنیتی خوب از سایت شما نسخه پشتیبان تهیه می کند و با خیال راحت آن را در سرور راه دور نیز ذخیره می کند.

-وب سایت شما را به صورت خودکار از بدافزار پاک می کند

این افزونه برای خلاص شدن از بدافزار باید دارای ویژگی ای برای تمیز کردن خودکار وب سایت شما باشد. ممکن است یک فرایند وقت گیر باشد، اما در پایان روز وب سایت شما ۱۰۰٪ عاری از بدافزار و اسپم خواهد بود.

یک اسکنر خوب در وب سایت های وردپرس روشی آسان و مؤثر برای ایمن سازی وب سایت ها فراهم می کند و از همه مهمتر اینکه آنها را از هک پیوندهای اسپم در آینده محافظت کند. یک اسکنر خوب باید دارای ویژگی های چرخش و جستجوی سریع، خدمات قابل اعتماد و به روزرسانی های خودکار باشد. شما از طریق اسکنرها باید پرونده ها و پایگاه داده سایت را اسکن کرده و کد مخرب را حذف کنید.

هنگامی که طراحی سایت و همینطور خدمات سئو سایت خود را در اصفهان و سایر شهرها به ما می سپارید، مطمئن باشید لینک های اسپم وب سایت وردپرس شما برطرف خواهد شد و دیگر لازم نیست در آینده نیز با اسپم ها سر و کار داشته باشید.

۳/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  −  1  =  5

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان