ظهور اینترنت و رسانه های اجتماعی فضای بازاریابی و نحوه خرید و فروش کالاها را تغییر داده است. این روزها بیلبوردهای کنار جاده ها به صفحه رایانه ما منتقل شده اند و اکثر فروشگاه های سنتی خرده فروشی نیز با فروشگاه های آنلاین که فقط در اینترنت وجود دارند ، جایگزین شده اند. با این حال ، روش های دستیابی به مشتریان تغییر چشمگیری نکرده است. ما هنوز از صدا ، تصاویر ، متون و ترکیبی از آنها در بازاریابی استفاده می کنیم. اما یک فرم برتر از همه این ها باقی مانده است و آن محتوای ویدیویی است. درست همانطور که از گذشته تا کنون تلویزیون برای تبلیغات ویدئویی مورد استفاده قرار می گرفته است ، وب سایت ها نیز هم اکنون از پخش ویدئو برای بازاریابی استفاده می کنند. اما تاثیر محتوای ویدئویی بر سئو چیست؟ کارشناسان سئو در اصفهان در ادامه به بررسی این تاثیر می پردازند.

تاثیر محتوای ویدئویی بر سئو

واضح است که بین محتوای خوب و بهینه سازی موتور جستجو (SEO) ارتباط روشنی وجود دارد ، با این حال ، تاثیر محتوای ویدئویی بر سئو چیزی است که اغلب توسط برخی از کارشناسان سئو در اصفهان و دیگر شهرها نادیده گرفته می شود. از آنجایی که موفقیت محتوای ویدیویی توسط موتورهای جستجو ثابت شده است به این ترتیب باید گفت ویدیو یکی از قوی ترین سیگنال هایی است که به الگوریتم های جستجو برای بهبود رتبه سایت شما کمک می کند. بنابراین ، اگر می خواهید وب سایت خود را در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) در رتبه بندی بهتری قرار دهید، قطعا نباید تاثیر محتوای ویدئویی بر سئو را فراموش کنید.

چرا ویدئو بر روی سئو تاثیر می گذارد؟

در گوگل الگوریتم هایی که رفتار خزنده (ربات جستجو) را تعریف می کنند وب سایت های دارای محتوای ویدیویی را ترجیح می دهند. زیرا فیلم ها می توانند به طور همزمان آگاهی از نام تجاری را افزایش داده و در نتیجه به کاربران ارزش افزوده بیشتری بدهند. البته ، با انتشار هر الگوریتم جدید در گوگل و همینطور با افزایش تعداد فیلم های بارگذاری شده در اینترنت ، رفتار این الگوریتم ها نیز اندکی تغییر کرده است. اما با این وجود این اصل ثابت باقی مانده است که یک صفحه سایت دارای ویدیو از لحاظ سئو رتبه بندی بالاتری خواهد داشت. در ادامه مزایای استفاده از محتوای ویدئویی را ذکر خواهیم کرد.

مزایای استفاده از محتوای ویدئویی

طبق آمارها حدود ۸۰ درصد از مشتریان ویدیویی را که در ماه گذشته تماشا کرده اند به خاطر می آورند. یکی از بزرگترین نقاط قوت بازاریابی ویدئویی این است که بسیار دیداری و شنیداری است. به این معنی که یادآوری آن برای بسیاری از کاربران از محتوای مبتنی بر متن راحت تر است. هنگامی که مشتریان محتوای بازاریابی ویدئویی شما را به یاد می آورند ، نام تجاری شما را نیز به یاد می آورند که به معنای فروش بیشتر است و منجر به سود بیشتر خواهد شد. علاوه بر این ، مشتریان معمولاً دوست دارند ویدیوهایی را که از آن لذت می برند به اشتراک بگذارند که می تواند باعث افزایش دسترسی آنلاین و ترافیک ارگانیک سایت شما شود.

برای این که ویدئوهای شما تا حد ممکن یادآور برند شما باشد، باید اطمینان حاصل کنید که با استراتژی کسب وکار شما مطابقت دارد. بنابراین لازم است که در بازاریابی ویدئویی خود همانند وبلاگ ها و مقالات ، به فکر رنگ ها ، قلم ها ، آرم ها و صداها باشید.

واضح است که محتوای با کیفیت و مربوط به بازاریابی ویدئویی با سوق دادن افراد به صفحه اصلی شما می تواند به طرز چشمگیری SEO سایت شما را بهبود بخشد. بعلاوه ، ویدئو می تواند نرخ تبدیل شما را افزایش دهد: طبق آمارها ۳۹٪ از خریداران پس از مشاهده یک محتوای ویدئویی با کیفیت ، با یک فروشنده تماس می گیرند. به این ترتیب با افزودن ویدئو به صفحات وب سایت خود، می توانید ارزش سئو شرکت خود را بهبود ببخشید و همینطور نرخ کلیک خود را در سراسر جهان افزایش دهید.

در حال حاضر یکی از بزرگترین گرایش هایی که باعث ایجاد دنیای دیجیتال مارکتینگ می شود ، طراحی پاسخگو است. وقتی محتوای شرکتی در دستگاه یا سیستم مرورگری مشخص عملکرد خوبی نداشته باشد ، شرکت در آن دستگاه یا مرورگر ترافیک خود را از دست می دهد و در نتیجه با کاهش تبدیل مواجه می شود. اما خوشبختانه محتوای ویدئویی برای مصرف در همه دستگاه ها از کامپیوتر گرفته تا تلفن های همراه مناسب است. این قابلیت دسترسی ویدیو را گسترش می دهد و باعث می شود کاربر پسندتر باشد و بیشتر به ایجاد مشتری تمرکز کند. واضح است که با افزایش ترافیک ارگانیک از طریق بازدید از ویدئو در تمام دستگاه های موجود، سئو وب سایت شما نیز ارتقاء پیدا می کند.

هنگامی که از ویدیوی آنلاین در استراتژی بازاریابی دیجیتال خود استفاده می کنید ، این فرصت عالی را دارید که پیام برند خود را ارتقا دهید. به این ترتیب از طریق ویژگی های ساده مانند طراحی و مارک تجاری تا ویژگی های پیشرفته تر مانند صدا و محتوا ، بازاریابی ویدئویی ابزاری ایده آل برای تقویت هویت نام تجاری شما و اطمینان از این است که مشتریان شما را می شناسند.

همین الان با یک متخصص سئو در اصفهان (آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو) تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را برای ساخت یک محتوای ویدئویی ارزشمند به شما ارائه نماید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1  +    =  3

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان