ویدیو مارکتینگ و بازاریابی ویدیویی

ویدیو مارکتینگ

ویدیو مارکتینگ یا بازاریابی ویدیویی

بسیاری از بازاریابان محتوا همچنان از اهمیت ویدیو مارکتینگ در بهبود سئو وب‌سایت غافل هستند. اما سوال مهم این است که بازاریابی ویدیویی چگونه بر بهینه‌سازی وب‌سایت برای موتورهای جست‌وجو تأثیر می‌گذارد و چگونه می‌توان از آن در استراتژی بازاریابی محتوا استفاده کرد؟ در ادامه با آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو همراه باشید تا چگونگی تاثیر محتوای ویدیویی بر سئو وب‌سایت را برای شما تشریح کنیم. برای اینکه پی به اهمیت ویدیو مارکتینگ ببرید بهتر است که ابتدا آمارهای زیر را مطالعه کنید.

آمار ویدیو مارکتینگ

طبق آخرین اطلاعاتی که از به‌روزرسانی الگوریتم‌های گوگل در اختیار است، صفحات دارای ویدیو، ۵۳ درصد بیشتر احتمال حضور در صفحه نخست نتایج جست‌وجو را دارند و به نوعی گوگل، نتایج ویدیویی را در اولویت قرار می‌دهد. البته همچنان هم تاثیر محتوای متنی در سئو وب‌سایت را نمی‌توان نادیده گرفت. بهترین روش‌ها برای قرار‌گرفتن در صفحه نتایج ویدیویی گوگل، این است که ویدیوی شما باید کوتاه و کمتر از ۴ دقیقه باشد و همچنین دارای rich video snippets یا همان قطعات کوچک ویدیویی باشد.

تحقیقات نشان می‌دهد که نتایج جست‌وجوی دارای ویدیو، میزان ۴۱ درصد بیشتر از محتوای متنی کلیک می‌خورند. درصد زیادی از این کلیک‌ها به دلیل همان rich video snippets ها هستند که در کنار نتایج جست‌وجو به نمایش درمی‌آیند. از طرفی آمار جالب دیگری می گوید که ۹۲ درصد کاربران موبایل ویدیو تماشا می کنند و جالب اینکه در بسیاری از موارد ویدیوهای مشاهده شده را با دیگران نیز به اشتراک می گذارند. آمار دیگری میگوید که ۶۴ درصد کاربرانی که ویدیو شما را در فضای آنلاین می بینند به احتمال زیاد مشتری محصول شما می شوند. ۵۰ درصد صاحبان کسب و کارهای دیگر که ویدیوی شما را می بینند در پی یافتن اطلاعات بیشتر درباره محصولات و خدمات شما می روند. ۹۰ درصد کاربران گفته اند که ویدیو های محصولات در تصمیم گیری آنها در خرید تاثیر زیادی می گذارد.

بازاریابی-ویدئویی

اگر مایل به دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ویدیو مارکتینگ بودید همین حالا با آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو تماس بگیرید.

ویدیو مارکتینگ موفق

برای ویدیو مارکتینگ موفق به این سوالات پاسخ دهید

ذکر همین آمارهای کوتاه کافی است تا پی به اهمیت ویدیو مارکتینگ در رشد، گسترش و معرفی تجارت خود ببرید. در اینکه ویدیو مارکتینگ به تجارت شما کمک می کند هیچ شکی نیست اما سوال مهم این است که ویدیو مارکتینگ چگونه باید پیاده سازی شود تا بهترین نتیجه را از آن بگیریم؟ چه نکاتی را باید رعایت کنیم تا ویدیوهای حرفه ای برای برند خود بسازیم؟ برای ویدیو مارکتینگ حرفه ای چه هزینه هایی باید کرد؟ نرخ بازگشت سرمایه ویدیو مارکتینگ چقدر است؟ اگر چه شما با هر سطح از امکانات می توانید ویدیوهایی جهت تبلیغ برند خود بسازید اما باید ببینید که این ویدیو ها برای بینندگان هم جذاب هستند؟ آیا این ویدیو ها توسط بینندگان آن با دیگران به اشتراک گذاشته می شوند؟

وقتی به تمام سوالات بالا بیندیشید تنها و تنها به یک پاسخ می رسید و آن هم این که برای موفقیت ویدیو مارکتینگ می بایست ویدیو ها به صورت حرفه ای و خلاقانه ساخته شوند تا یک تصویر جذاب از برند شما در ذهن بینندگان باقی بگذارد. البته ساختن ویدیوهایی با کیفیت متوسط هیچ ایرادی ندارد و آن ها نیز نتایج لازم را برای شما به همراه دارند، اما هنگامی که سخن از رقابت در این عرصه می شود ساختن ویدیوهایی که از لحاظ فنی کیفیت مطلوب را ندارند و در مراحل تولید و پس از تولید آنها نکات فنی به صورت کامل رعایت نشده است و به دلیل عجله کردن برای تولید ویدیو، محصول نهایی خلاقیت لازم را برای جذب مخاطب ندارد، به هیچ عنوان توصیه نمی شود. راه حل سپردن این کار به متخصصان امر ویدیوسازی است که با دیجیتال مارکتینگ و پیشرفت در سرویس های اشتراک ویدیو آشنایی کامل دارند و می توانند شما را در برداشتن گام های هماهنگ یاری کنند.

در این زمینه می توانید از خدمات بازاریابی ویدیویی آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو استفاده کنید. اگرتمایل به استفاده از امکانات ویدیو مارکتینگ حرفه ای بهیدو دارید می توانید همین حالا با ما تماس بگیرید.

دستاوردهای ویدیو مارکتینگ موفق

با جادوی صدا و تصویر، می توان توجه طیف وسیعی از افراد را به کسب و کار خود جلب کنیم. اگر تمامی نکات مربوط به ساختن ویدیوهای خوب و حرفه ای را جهت انتشار در وب به کار بگیریم می توانیم شاهد نتایج بسیار خوبی از جمله ماندگاری برند در ذهن مخاطب و افزایش اعتماد مشتری به خدمات و محصولات، افزایش ترافیک سایت و پیشرفت در سئو، و همچنین افزایش تعامل کسب و کار با مشتریان در شبکه های اجتماعی باشیم که همگی منجر به افزایش اعتبار کسب و کار و همچنین فروش بیشتر می شوند.

سرویس-اشتراک-ویدئو