تبلیغات در گوگل

چگونه در گوگل تبلیغ کنیم و گوگل ادوردز چیست؟

چرا تبلیغات در گوگل مهم است؟ اگر فکر می‌کنید همه یا بخش مهمی از تجارت شما در اینترنت است، پس بخش قابل توجهی از مشتریان شما در گوگل هستند. ازهمین رو گوگل بهترین بستر هزینه‌کرد تبلیغات اینترنتی است. مزایای بسیار زیادی در پس بستر تبلیغات گوگل وجود دارد که دراین مطلب به مهم‌ترین آنها خواهیم پرداخت، اما قبل از آن تبلیغات در گوگل چیست و چه تفاوتی با سایر تبلیغات آنلاین دارد؟

گوگل یک سرویس تبلیغات آنلاین دارد به نام Google AdWords. این سرویس گوگل با دریافت هزینه، تبلیغات شما را در صدر یا کنار نتایج جستجوها ( به نسبت کمپینی که ایجاد خواهید کرد ) نمایش می‌دهد. مهم‌ترین ویژگی تبلیغات گوگل با سایر مدل‌های تبلیغات در اینترنت نرخ بازگشت کاربر آن است. گوگل به طور قطع به شما بابت هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید مخاطب ارجاع خواهد داد و برای همین منظور پنل کاربری در اختیار شما قرار می‌دهد تا آمار بازدید و کلیک کاربران روی لینک خودتان را ببینید.

سرویس گوگل ادوردز

سرویس گوگل ادوردز در حال حاضر برای کاربران ایرانی مسدود است، دلیل آن هم محدودیت‌هایی است در زیرساخت‌های بانکی کشور وجود دراد، چرا که پرداخت دلاری برای کاربران فارسی زبان داخل ایران ساده نیست، به همین دلیل گوگل برای جلوگیری از سؤ استفاده و تخلف این سرویس را برای کاربران عادی داخل کشور مسدود کرده است، اما شما می‌توانید از طریق شرکت‌هایی مانند آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو که حساب کاربری رسمی در گوگل دارند تبلیغات گوگل خودتان را سفارش داده و نتایج آن را دنبال کنید.

شرکت بهیدو آماده است تمامی سفارشات تبلیغات شما را در گوگل ادوردز انجام داده و آمارهای رسمی کلیک و ارجاع کاربران را در اختیار شما قرار دهد.

تبلیغ در گوگل

آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو آمادگی ارائه کلیه خدمات دیجیتال مارکتینگ و از جمله تبلیغات در گوگل را به شرکت ها و صاحبان کسب و کار دارد. با ما همراه باشید تا در یک جلسه به صورت رایگان کسب و کار شما را برررسی کرده و بهترین راهکارها را برای حضور در فضای مجازی به شما ارائه بدهیم.

تبلیغات گوگل

نتایج تبلیغات گوگل

اگر دقت کنید تبلیغات گوگل معمولا در بالا و پائین صفحه اول و دوم قابل مشاهده است. البته ممکن است این جایگاه تغییر کند. مدتی قبل نتایج تبلیغات در پنل کناری صفحه اول نمایش داده می‌شد اما در حال حاضر در بالای فهرست نتایج تبلیغات با حروف Ad داخل یک مربع کوچک نمایش داده می‌شود.

یکی از مهمترین نکات تبلیغات در گوگل ادوردز

روش کار در گوگل ادوردز به این ترتیب است که به عنوان مثال شما ۱۰۰ دلار پنل گوگل ادوردز خودتان را شارژ می کنید. متن تبلیغ و آدرس سایت خود را هم به گوگل ادوردز می دهید. سپس کلمات کلیدی را که برای شما مهم است به گوگل ادوردز می دهید. از این پس هر کاربری که آن کلمات کلیدی را جست و جو کند تبلیغ شما را در جایگاه مناسبی در صفحه اول نتایج جست و جوی گوگل مشاهده میکند. حال اگر کاربر روی لینک شما کلیک کند طبق تعرفه اولیه ای که گوگل برای شما تعیین کرده از شارژ گوگل ادوردز شما کم می شود. اما باید این را بدانید که آن نرخ تعرفه اولیه ای که از طرف گوگل دریافت کردید ثابت نمی ماند و ممکن است بیشتر و یا کمتر شود.

اما چه چیزی این تعرفه را تغییر می دهد؟ رفتار کاربر در سایت شما یکی از المان های تاثیر گذار در تغییر قیمت تعرفه است. بیایید دو سناریوی مختلف را در نظر بگیریم، در سناریوی اول کاربر روی لینک شما که در گوگل تبلیغ شده است کلیک می کند و پس از آن انتظار دارد که بلافاصله به سایت شما برود اما بارگزاری سایت شما بیش از حد طولانی می شود و کاربر سریعا صفحه را می بندد. وقتی که به دلیل بهینه نبودن سایت شما چنین اتفاقی به صورت مکرر رخ دهد تعرفه هر کلیک بر روی تبلیغ شما هم افزایش می یابد. البته تنها بحث سرعت بارگزاری باعث خروج سریع کاربر از سایت نمی شود، بلکه طراحی بد صفحه و همچنین در دسترس نبودن اطلاعات مهم سایت که منجر به سردرگمی کاربر می شود نیز از دلایل دیگر خروج سریع از سایت هستند.

در سناریوی دوم کاربر سریعا سایت شما را باز کرده و با طراحی سایت شما ارتباط خوبی برقرار می کند، اطلاعاتی را که در مورد کسب و کار شما نیاز دارد به راحتی پیدا می کند و بدین ترتیب مدت زمان بیشتری را در سایت شما باقی می ماند. تکرار این اتفاق موجلب می شود که تعرفه تبلیغاتی شما کمتر شود و شما با همان هزینه ۱۰۰ دلار، بازدیدها و مشتریان بیشتری را نسبت به سایت مشابهی که بهینه نیست و طراحی کاربر پسندی ندارد از تبلیغات در گوگل بدست آورید. البته در افزایش یا کاهش این تعرفه و رسیدن به بیشترین بازدهی از تبلیغات در گوگل می بایست نکات دیگری نیز رعایت شود.

در صورتی که سایت شما نیاز به طراحی مجدد و بهینه سازی دارد، کارشناسان آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو آماده اند شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

گوگل ادوردز