تبلیغات کلیکی چیست؟

تبلیغات بنری

تبلیغات کلیکی یا تبلیغات بنری

تبلیغات کلیکی یا تبلیغات به ازای کلیک یا PPC نام مدلی از تبلیغات اینترنتی است که در آن بازدیدکنندگان تبلیغات به وب‌سایت، اپلیکیشن موبایل یا رسانه‌ای دیگر هدایت می‌شوند و تبلیغ دهنده بر اساس تعداد کلیک‌ها و مراجعه به رسانه خود، به نمایش دهنده هزینه تبلیغات را پرداخت می‌کند. این روش در زمان خود نوآوری در صنعت تبلیغات اینترنتی محسوب می‌شد و به مرور جایگزین متدهای سنتی تبلیغات بنری (مدت‌دار) و پرداخت به ازای تعداد نمایش شد. مدل‌های پیشرفته‌تر و پیچیده‌تری از پرداخت به ازای کلیک نیز هم‌اکنون در حال بهره‌برداری هستند که به عنوان مثال می‌تواند به پرداخت به ازای منجر شدن به خرید اشاره کرد. در هر وب سایت جایگاهی برای تبلیغات وجود دارد. ما آگهی‌های شما را در وب‌سایت های مرتبط با محصول شما نمایش می‌دهیم و زمانی که روی آن آگهی کلیک شود هزینه‌ای را بابت آن کاربر(کلیک) از شما دریافت خواهیم کرد. تبلیغات کلیکی (PPC) روشی موثر برای بالا بردن ترافیک شماست؛ همچنین با توجه به تعداد نمایش بالای آگهی‌ها، این روش منجر به برندسازی می‌شود.

اهمیت تبلیغات بنری

تبلیغات کلیکی برای شما دو فایده عمده دارد، اول اینکه کاربران با کلیک روی تبلیغ، به وب سایت شما هدایت می شوند و این یعنی بازدید کننده بیشتر که باعث بهتر شدن سئو سایت شما می شود. دومین فایده آن هم که در اصل هدف اصلی تبلیغات کلیکی است، مطرح شدن برند شما است.

اینکه شما بنر تبلیغات کلیکی خود را در چه سایتی نمایش دهید هم بسیار مهم است. پربازدید بودن سایت هایی که در آن ها تبلیغات کلیکی یا تبلیغات بنری خود را نمایش می دهید یکی از ملاک ها برای انتخاب سایت نمایش دهنده تبلیغ است. اما بازدید زیاد نباید تنها ملاک شما باشد بلکه نوع مخاطبینی که از آن سایت ها دیدن می کنند و تناسب آنها با تبلیغ شما هم بسیار مهم است. ابعاد بنر تبلیغاتی که طراحی کرده اید و نحوه نمایش آن در کنار دیگر تبلیغ ها در سایت تبلیغ دهنده و اینکه اصولا چند تبلیغ در آن سایت نمایش داده می شود، همه و همه در موفقیت تبلیغات کلیکی شما موثر هستند. پس بهتر این است که شما در سایتی با بازدید خوب که بازدیدکنندگان آن به احتمال زیاد خواهان محصولات و خدمات شما می باشند و با یک بنر در ابعاد مناسب و طراحی جالب توجه که بهتر دیده شود در جایگاه مناسبی در سایت تبلیغ کنید.

تبلیغات بنری

بزرگترین حسن تبلیغات کلیکی یا بنری این است که تقریبا با هر بودجه‌ای می‌توانید تبلیغات کلیکی را شروع کنید. می‌توانید در شبکه‌ای به گستردگی هزاران وب سایت و اپلیکیشن ایرانی، هوشمندانه‌تر و با بودجه تبلیغاتی کمتر، تبلیغات آنلاین را تجربه کنید. تنوع سایت‌ها و اپلیکیشن‌های این شبکه، پیام شما را به بهترین و گسترده‌ترین شکل به کاربران نمایش می‌دهد. آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو مجموعه ای از وب سایت ها و اپلیکیشن ها را به عنوان همکار در کنار خود دارد تا معرفی شایسته ای از خدمات شما داشته باشد.

تبلیغات کلیکی

راه اندازی کمپین تبلیغاتی

در راه اندازی یک کمپین تبلیغات اینترنتی موثر المان های فراوانی می بایست مورد بررسی قرار گیرند که یکی از مهمترین آنها انتخاب سایتهایی با جذب بیشترین کلیک روی تبلیغات است. البته این تمام ماجرا نیست و باید برای بعد از کلیک کاربر روی تبلیغ هم طرح و برنامه مشخصی داشت. به عنوان مثال کاربر پس از کلیک روی تبلیغ ما و آمدن به صفحه مورد نظر ما قرار است با چه چیزی مواجه شود؟ آیا صفحه فرود مناسبی طراحی کرده ایم؟ آیا کاربر با دیدن صفحه فرود تمایل به مطالعه آن و آگاهی یافتن از خدمات ما را دراد یا سریعا صفحه را می بندد؟ آیا سرعت بارگزاری صفحه فرود کم است یا آنقدر طولانی است که کاربر را از ادامه پیگیری تبلیغ ما منصرف می کند؟ در صورتی که کاربر قصد استفاده از محصولات و خدمات ما را داشت، آیا به راحتی مشخصات تماس با ما را پیدا می کند؟ سوالاتی از این دست باعث می شود که ما برای بعد از کلیک کاربران روی تبلیغ خود هم برنامه مشخصی داشته باشیم و یک صفحه فرود جذاب و حرفه ای با بیشترین بازده را طراحی کنیم، که در این خصوص تیم طراحی و توسعه وب بهیدو می تواند بهترین و با کیفیت ترین صفحه فرود را برای شما طراحی کند.