تبلیغات کلیکی چیست ؟ صفر تا صد آموزش آن توسط بهیدو

تبلیغات کلیکی و ویژگیهای منحصر به فرد آن

در آغاز یک بررسی اجمالی بر ویژگیهای تبلیغات کلیکی خواهیم داشت. برای آشنایی اولیه ابتدا تعریفی از تبلیغات کلیکی ارائه می دهیم: به نوعی از تبلیغات آنلاین گفته می شود که کاربران در آن با کلیک بر روی تبلیغ در سایت نمایش دهنده، به سایت یا اپلیکیشن و یا دیگر رسانه های آنلاینی که مقصود آگهی دهنده است، راه می یابند. پرداخت هزینه آن بدین گونه می باشد که آگهی دهنده به ازای تعداد کلیک ها بر روی تبلیغات خود و بازدیدهایی که از این طریق از سایتش صورت گرفته، به وبسایت نمایش دهنده هزینه تبلیغات را پرداخت می کند. یعنی در واقع، تبلیغ دهندگان فقط زمانی که کاربران عملا بر روی آگهی شان کلیک می کنند، موظف می شوند هزینه پرداخت کنند. به همین خاطر نام این نوع تبلیغات Pay-Per-Click یا همان پرداخت به ازای کلیک می باشد، که ما به اختصار آن را تبلیغات کلیکی مینامیم.

تبلیغات کلیکی یا تبلیغات بنری

همانطور که گفته شد تبلیغات کلیکی یا تبلیغات به ازای کلیک یا PPC نام مدلی از تبلیغات اینترنتی است که در آن بازدیدکنندگان تبلیغات به وب‌سایت، اپلیکیشن موبایل یا رسانه‌ای دیگر هدایت می‌شوند و تبلیغ دهنده بر اساس تعداد کلیک‌ها و مراجعه به رسانه خود، به نمایش دهنده هزینه تبلیغات را پرداخت می‌کند. این روش در زمان خود نوآوری در صنعت تبلیغات اینترنتی محسوب می‌شد و به مرور جایگزین متدهای سنتی تبلیغات بنری (مدت‌دار) و پرداخت به ازای تعداد نمایش شد. مدل‌های پیشرفته‌تر و پیچیده‌تری از پرداخت به ازای کلیک نیز هم‌اکنون در حال بهره‌برداری هستند که به عنوان مثال می‌تواند به پرداخت به ازای منجر شدن به خرید اشاره کرد. در هر وب سایت جایگاهی برای تبلیغات وجود دارد. ما آگهی‌های شما را در وب‌سایت های مرتبط با محصول شما نمایش می‌دهیم و زمانی که روی آن آگهی کلیک شود هزینه‌ای را بابت آن کاربر(کلیک) از شما دریافت خواهیم کرد. تبلیغات کلیکی (PPC) روشی موثر برای بالا بردن ترافیک شماست؛ همچنین با توجه به تعداد نمایش بالای آگهی‌ها، این روش منجر به برندسازی می‌شود.

تبلیغات کلیکی یا بنری

تبلیغات کلیکی، بلی یا خیر؟

اگر برای آشنایی با تبلیغات کلیکی در گوگل سرچ کنید، احتمالا به سایتهایی برمیخورید که در مورد معایب این تبلیغات هشدارهایی داده اند، که احتمالا این مسئله موجب نگرانی و عدم اطمینان شما به کارایی و امنیت تبلیغات کلیکی گردیده است. البته باید گفت که شبکه های بین المللی تبلیغات در حال تلاش برای جلوگیری از انواع تقلب های اینترنتی می باشند که در این زمینه از شبکه های ارزیابی تبلیغات (measurement company) تحت عنوان پلتفرم های third party استفاده می گردد. به همین علت، طبق آمارهای بدست آمده حدود ۴۰% از ترافیک اینترنت مربوط به کاربران غیر حقیق ( تقلبی ) می باشد و همین مسئله باعث هدر رفت مقداری از بودجه های تبلیغاتی میگردد. این ترافیک توسط بات ها و یا رقبا، به منظور هدر دادن بودجه تبلیغاتی شما در همان ابتدای کار، ایجاد گردیده است. تیم فنی آژانس تبلیغاتی بهیدو با بهره گیری از متخصصان مجرب و آشنا به دانش روز تکنولوژی وب و دیجیتال مارکتینگ، می توانند مشتریان واقعی در فضای آنلاین را از مشتریان تقلبی و بات ها متمایز سازند و خیال مشتریان خود را از بابت حقیقی بودن کلیک ها مطمئن گردانند.

تاریخچه مختصری از تبلیغات کلیکی

این شیوه تبلیغ از سال ۱۹۹۶ رواج پیدا کرد. در آن موقع تبلیغات به صورت تبلیغات بنری (مدت دار) و پرداخت به ازای تعداد نمایش بود. البته این شیوه در آن زمان یک ایده نوپا بود که کم کم جای خود را درمیان روشهای تبلیغات آنلاین باز نمود و روشهای سنتی را تا حدودی به کنار نهاد. این روش هم اکنون از پرطرفدارترین روشهای تبلیغات آنلاین می باشد که به علت فراگیر و همگانی شدن استفاده از اینترنت و تلفن های هوشمند، یک راه مطمئن برای شناساندن برند شما می باشد. این نوع تبلیغ می تواند ترافیک سایت و یا صفحه اپلیکیشن شما را به طرز چشمگیری افزایش دهد.

اهمیت تبلیغات بنری

اهمیت تبلیغات بنری

تبلیغات کلیکی برای شما دو فایده عمده دارد، اول اینکه کاربران با کلیک روی تبلیغ، به وب سایت شما هدایت می شوند و این یعنی بازدید کننده بیشتر که باعث بهتر شدن سئو سایت شما می شود. دومین فایده آن هم که در اصل هدف اصلی تبلیغات کلیکی است، مطرح شدن برند شما است.

اینکه شما بنر تبلیغات کلیکی خود را در چه سایتی نمایش دهید هم بسیار مهم است. پربازدید بودن سایت هایی که در آن ها تبلیغات کلیکی یا تبلیغات بنری خود را نمایش می دهید یکی از ملاک ها برای انتخاب سایت نمایش دهنده تبلیغ است. اما بازدید زیاد نباید تنها ملاک شما باشد بلکه نوع مخاطبینی که از آن سایت ها دیدن می کنند و تناسب آنها با تبلیغ شما هم بسیار مهم است. ابعاد بنر تبلیغاتی که طراحی کرده اید و نحوه نمایش آن در کنار دیگر تبلیغ ها در سایت تبلیغ دهنده و اینکه اصولا چند تبلیغ در آن سایت نمایش داده می شود، همه و همه در موفقیت تبلیغات کلیکی شما موثر هستند. پس بهتر این است که شما در سایتی با بازدید خوب که بازدیدکنندگان آن به احتمال زیاد خواهان محصولات و خدمات شما می باشند و با یک بنر در ابعاد مناسب و طراحی جالب توجه که بهتر دیده شود در جایگاه مناسبی در سایت تبلیغ کنید.

امتیازات ویژه تبلیغات کلیکی

یکی از امتیازات تبلیغات کلیکی، امتیاز آن نسبت به سئو کردن است. زیرا در تبلیغات کلیکی گوگل در مدت زمان ۱۵ دقیقه می توانید کمپین خود را بر اساس تعداد نامحدود کلمات کلیدی بسازید و بلا فاصله در نتایج اول جستجوهای گوگل مربوط به آن کلمات کلیدی، در رتبه نخست یا حداقل در صفحه اول نمایش داده شوید. درصورتیکه با کار کردن بر روی سئوی سایت، حتی سئو کردن تنها یک کلمه کلیدی به زمانی بین ۳ تا ۶ ماه نیاز می باشد. البته در نظر داشته باشید که سئو با وجود اینکه فرایند زمانبری است، اما نسبت به تبلیغات کلیکی نتایج پایدارتری را به همراه دارد و هزینه های آن در طول زمان کاهش پیدا کرده اما نتایج آن رشد بیشتری را خواهد داشت. می توان از گفته های بالا اینچنین نتیجه گرفت که برای دیده شدن و موفقیت در فضای آنلاین نیاز به ترکیب انواع روشهای دیجیتال مارکتینگ داریم. این بدین معناست که شما برای کارهای اساسی وبسایت خود نیاز به سئو کردن آن دارید و سئوی سایت را به هیچ عنوان نمی توان نادیده گرفت و البته در کنار آن، با توجه به حضور رقبا در پلت فرم های مختلف تبلیغاتی نیاز به ایجاد کمپین های تبلیغاتی متنوع در زمانهای مورد نیاز دارید. تبلیغات کلیکی و تبلیغات همسان نمونه هایی از روشهای تبلیغاتی با، بازدهی بالا هستند که، علاوه بر اینکه در برندسازی و جذب مخاطب و بازدید کننده در زمانهای خاص کمک می کنند، به دلیل هدایت بازدیدکنندگان به وبسایت بر سئوی سایت که یک فرایند دائمی است، تاثیر بسیار مطلوبی می گذارند. پس می توان گفت به وسیله تبلیغات کلیکی با یک تیر چند نشان را می زنیم. هم مخاطب را با محصولات و خدمات خود آشنا می کنیم و هم ترافیک زیادی را جذب وبسایت خود می نماییم و همچنین تاثیر بسیار مطلوبی بر سئوی سایت خود می گذاریم.

امتیازات ویژه تبلیغات کلیکی
تبلیغ کلیکی

تبلیغات همسان، مؤثرترین نوع تبلیغات کلیکی

تبلیغات همسان را می توان به نوعی زیرمجموعه تبلیغات کلیکی نیز به حساب آورد. برای درک بهتر آن، ابتدا تعریفی از تبلیغات همسان ارائه می کنیم. هنگامی که در طبیعت برای استتار، خود را همانند محیط اطرافمان می گردانیم به این عمل نوعی همسان سازی می گویند. تبلیغات همسان یا  Native Ads  نیز عملکردی مشابه را دارد. در تبلیغات همسان روش کار به این شکل است که با استفاده از هوش مصنوعی به کاربر پیشنهاد مطالبی مشابه با موضوع همان صفحه ای که در حال مطالعه آن است را می دهیم، به عنوان مثال کاربر پس از جستجوی عبارت دانلود نرم افزار آموزش زبان انگلیسی به یکی از وبسایت های دانلود نرم افزار که از تبلیغات همسان نیز استفاده می کند هدایت می شوند. معمولا در پایان مطلب سایتی که در آن حضور دارد مطالب مرتبط با موضوع آموزش زبان انگلیسی به وی پیشنهاد می شود که با کلیک بر روی آنها به صفحه وبسایت تبلیغ دهنده که محصولات مرتبط با آموزش زبان انگلیسی را ارائه می دهد هدایت میشود. بدین ترتیب می توان گفت تبلیغات همسان به صورت هدفمند کاربرانی را که بیشترین شانس خرید و استفاده از محصولات و خدمات شما را دارند به وبسایتتان هدایت می کند.

دیگر خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو

[icon_box border=”0″ title=”طراحی سایت” image=”14473″ link=”https://behido.com/webdesign”][/icon_box]
[icon_box border=”0″ title=”بازاریابی و تولید محتوا” image=”14466″ link=”https://behido.com/contentmarketing/”][/icon_box]
[icon_box border=”0″ title=”سئو و بهینه سازی سایت” image=”14467″ link=”https://behido.com/seo-services”][/icon_box]
[icon_box border=”0″ title=”تبلیغات آنلاین” image=”14464″ link=”https://behido.com/online-ads”][/icon_box]

راه اندازی کمپین تبلیغاتی

در راه اندازی یک کمپین تبلیغات اینترنتی موثر المان های فراوانی می بایست مورد بررسی قرار گیرند که یکی از مهمترین آنها انتخاب سایتهایی با جذب بیشترین کلیک روی تبلیغات است. البته این تمام ماجرا نیست و باید برای بعد از کلیک کاربر روی تبلیغ هم طرح و برنامه مشخصی داشت. به عنوان مثال کاربر پس از کلیک روی تبلیغ ما و آمدن به صفحه مورد نظر ما قرار است با چه چیزی مواجه شود؟ آیا  صفحه فرود مناسبی طراحی کرده ایم؟ آیا کاربر با دیدن صفحه فرود تمایل به مطالعه آن و آگاهی یافتن از خدمات ما را دراد یا سریعا صفحه را می بندد؟ آیا سرعت بارگزاری صفحه فرود کم است یا آنقدر طولانی است که کاربر را از ادامه پیگیری تبلیغ ما منصرف می کند؟ در صورتی که کاربر قصد استفاده از محصولات و خدمات ما را داشت، آیا به راحتی مشخصات تماس با ما را پیدا می کند؟ سوالاتی از این دست باعث می شود که ما برای بعد از کلیک کاربران روی تبلیغ خود هم برنامه مشخصی داشته باشیم و یک صفحه فرود جذاب و حرفه ای با بیشترین بازده را طراحی کنیم، که در این خصوص تیم طراحی و توسعه وب بهیدو می تواند بهترین و با کیفیت ترین صفحه فرود را برای شما طراحی کند.

امتیاز دهی شما به این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

30  −  24  =  

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان