دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ اصفهان

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

شاید بشود برای دیجیتال مارکتینگ با چیدن یک سری کلمات مختلف کنار هم، یک تعریف قابل قبول ارائه داد. اما مشکل بسیاری از این تعاریف در این است که خواننده بعد از خواندن آن مطالب همچنان درباره دیجیتال مارکتینگ سر در گم است و نمی داند که برای بهره بردن از امکانات بازاریابی آنلاین در نهایت باید چه کاری انجام دهد؟ از کجا شروع کند و قدم اول چیست؟ پس اجازه بدهید تا از تعاریف کلی بگذریم و برای اینکه دقیقا بفهمیم دیجیتال مارکتینگ چیست، روند شروع فرایند بازاریابی آنلاین را برای کسب و کاری که تا به حال هیچ اقدامی برای حضور خود در فضای مجازی انجام نداده است بررسی کنیم. پیشنهاد می کنیم در ادامه با آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو همراه باشید.

طراحی سایت

اولین کاری که یک کسب و کار برای ورود به فضای آنلاین می بایست انجام بدهد، طراحی سایت است. برای اینکه این قدم را محکم و با اطمینان خاطر بردارید، باید علاوه بر زیبایی سایت خود به کارایی آن نیز توجه کنید. مهمترین مولفه در طراحی سایت توجه به تجربه کاربری یا UX است. پیشنهاد می کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره طراحی وب سایت، صفحه زیر را مطالعه بفرمایید.

طراحی سایت

بهینه سازی و سئو سایت

داشتن یک وب سایت خوب و کاربرپسند بسیار عالی است، اما به شرطی که در موتورهای جستجویی مانند گوگل رتبه و جایگاه خوبی داشته باشد. پس دومین کار برای دیجیتال مارکتینگ موفق سئو سایت است. پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با سئو سایت و نکات مربوط به آن صفحات زیر را مطالعه بفرمایید:

سئو

تولید محتوا

فرقی نمی کند شما در چه زمینه ای فعال هستید و وب سایتتان چه موضوعی دارد، تولید محتوا از مهمترین کارهایی است که می بایست برای سایت خود انجام دهید. این کار چند دستاورد مهم برای شما دارد، اول اینکه بازدیدکنندگان سایت شما با مطالعه محتوای کاربردی که شما به آنها ارائه می دهید نسبت به محصولات و خدماتی که ارائه می دهید حس بهتری پیدا می کنند و شانس اینکه مشتری شما بشوند بیشتر می شود. دوم اینکه تولید محتوای مفید و کاربردی از نظر موتور جستجوی گوگل در رتبه بندی سایت شما بسیار مهم و تعیین کننده است. پس سعی کنید همواره برای سایتتان محتوای کابردی و به روز آماده کنید.

بازاریابی محتوا

در صورت تمایل مشخصات تماس خود را در فرم روبه رو وارد کرده تا کارشناسان بهیدو در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

نباید تنها به ورودی های سایت از طریق موتورهای جستجو اکتفا کرد، بلکه باید از فرصت بدست آمده از حضور بسیاری از مردم در شبکه های اجتماعی نهایت بهره را برد. بسیاری از افراد زمان زیادی را در شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام می گذرانند و این فرصت مناسبی برای معرفی تجارت شما به آنها است. پس حتما برای یک حضور قدرتمند در شبکه های اجتماعی و برند سازی در این شبکه ها برنامه ریزی کنید. پیشنهاد می کنیم که مقالات آموزشی مربوط به شبکه های اجتماعی را مطالعه بفرمایید.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

تفاوت بازاریابی دیجیتال و بازاریابی سنتی

از مهمترین تفاوت های دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی آنلاین، با بازاریابی سنتی می توان به کاهش هزینه ها در دیجیتال مارکتینگ اشاره کرد. یکی دیگر از تفاوت ها این است که شما با همان هزینه کم می توانید کسب و کار خود را به تمامی دنیا معرفی کنید، این در حالی است که برای همین کار در بازاریابی سنتی می بایست هزینه های نجومی صورت بگیرد که درصد کمی از کسب و کار ها در دنیا توان پرداخت هزینه های آن را دارند.
در دیجیتال مارکتینگ، به سرعت و در لحظه می توانید عملکرد خود را با استفاده از ابزارهای موجود، بررسی و تحلیل کنید و مطابق با آن مسیر بازاریابی خود را ادامه دهید. اما در بازاریابی سنتی عملا امکان دریافت گزارش از نتیجه و پیشرفت کارها در لحظه نا ممکن است و اصولا جمع آوری اطلاعات برای تحلیل کردن، علاوه بر زمان بر بودن کار مشکلی نیز می باشد. پژوهشگران بازاریابی طبق تمامی پژوهش هایی که در این حوزه انجام داده اند به نرخ بازگشت سرمایه بالای دیجیتال مارکتینگ رسیده اند.

بازاریابی آنلاین

دیگر خدمات دیجیتال مارکتینگ بهیدو

مواردی که پیش از این به آنها اشاره شد از مهمترین و پایه ای ترین اقدامات برای بازاریابی اینترنتی است. خدمات دیجیتال مارکتینگ دیگری که همگی در بهیدو ارائه می شوند عبارتند از: ایمیل مارکتینگ ، ویدیو مارکتینگ ، تبلیغات گوگل ، تبلیغات کلیکی و….

برای موفقیت در دیجیتال مارکتینگ اولین نکته ای را که می بایست مد نظر داشت این است که بازاریابی آنلاین یک فرایند است نه یک پروژه با پایان مشخص. تا زمانی که کسب و کار شما وجود دارد و مشتری برای خدمات شما هست، بازاریابی و رقابت بین کسب و کارها نیز وجود خواهد داشت.

دیجیتال مارکتینگ