بازاریابی و تولید محتوا

بازاریابی و تولید محتوا

بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا عبارت است از فرایندی مداوم و پیوسته که از طریق تولید، انتشار، به‌اشتراک‌گذاری و مدیریت محتوا تلاش می‌کند برای محصول یا خدمتی، مشتری جدید یافته و مشتریان قبلی را همچنان حفظ کند. اگرچه بازاریابی محتوا روز به روز در حال پیچیده‌تر شدن است ساختار اولیه خود را حفظ کرده و تنها ابزارها و رسانه‌ها هستند که درحال تغییرند، طبیعی است با تغییر ابزارها و رسانه‌ها روش‌ها نیز در حال تغییر هستند اما ساختار اولیه ثابت است. در بازاریابی محتوا شما باید بتوانید ویژگی‌ها و مزیت‌های یک محصول را غیر مستقیم برای مشتری در یکی از قالب‌های شناخته شده محتوا ارائه کنید.

بازاریابی و تولید محتوا چه تاثیری بر سئو سایت شما می گذارد؟

در هر بروز رسانی که گوگل از الگوریتم های موتور جستجوی خود ارائه می دهد، بیش از پیش به اهمیت تولید محتوای مفید، کاربردی و جذاب برای سئو سایت پی می بریم. در صورتی که بخواهید همواره در موتور های جستجو مانند گوگل جایگاه مهمی داشته باشید، می بایست به تولید محتوا توجه ویژه ای کنید.

بازاریابی و تولید محتوا

در صورتی که تمایل دارید تا درباره بازاریابی و تولید محتوا بیشتر بدانید، پیشنهاد می کنیم مقالات اختصاصی این موضوع را که توسط تیم تولید محتوا آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو تهیه شده است از لینک زیر مطالعه بفرمایید.

مقالات بازاریابی محتوا

استراتژی محتوا

بازاریابی بدون استراتژی یعنی تلاش منقطع یا جزیره جزیره که عملا معطوف به ابزارهای بازاریابی است تا برنامه‌ای مدون. درست مثل تجارت‌هایی که صرفا بر اساس تجربیات شخصی، پول در چاه تبلیغات می‌ریزند و تصور می‌کنند در حال بازاریابی هستند، در بازاریابی محتوا هم باید از قبل برنامه و چشم‌اندازی مدون داشته باشید اگرچه هیچ یک به تنهایی معنا و مفهوم استراتژی را به دوش نمی‌کشد. وقتی از استراتژی محتوا صحبت می‌کنیم یعنی محتوا باید تصویر روشن و شفافی از وجه تمایز خدمات و محصولات شما با سایر قبا داشته باشد. محتوایی که نتواند این وجه تمایز را به خوبی نشان دهد فاقد استراتژی است.

استراتژی محتوا

بازاریابی محتوا و رسانه

بازاریابی محتوا امروزه یکی از ارکان اصلی دیجیتال مارکتینگ است و کاملا تحت تاثیر رسانه‌های آنلاین می باشد. آثار و نتایج مفهومی به نام بازاریابی محتوا ، تا قبل از همه‌گیر شدن فناوری دیجیتال برای عموم قابل لمس نبود اما با فراگیر شدن رسانه‌های اجتماعی و تاثیر مستقیم شبکه‌های اجتماعی بر سبک زندگی و کسب و کار مردم، محتوا نیز کارکردهای خود را بیشتر نشان داد. به همین دلیل است که برای بازاریابی محتوا ، رسانه به عنوان بستر حامل یا مجرای انتشار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. شناخت رسانه به شما کمک می‌کند به شناخت بیشتری از مخاطب برسید.

بازاریابی محتوا و رسانه

در صورت تمایل مشخصات تماس خود را در فرم روبه رو وارد کرده تا کارشناسان بهیدو در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

بازاریابی محتوا و تبلیغات

بازاریابی محتوا با تبلیغات مرز مشترک و نزدیک به‌هم داشته اما در عین حال با آن متفاوت است، اگر شما محتوایی از هر جنس و قالب تهیه کنید و برای انتشار آن به رسانه‌ای هزینه پرداخت کنید در واقع تبلیغات انجام داده‌اید، نه بازاریابی محتوا. وقتی صحبت از محتواست بدین معنی است شما نه تنها مستقیما خدمات و محصولات خودتان را معرفی نمی‌کنید، بلکه از رسانه‌های اجاره‌ای هم بهره نمی‌برید مگر در موارد خاص. در بازاریابی محتوا باید فصل مشترک علاقه و نیاز مشتری را با محصول و خدمات خود پیدا کنید، در مورد آن صحبت کنید، آموزش دهید و اطلاعات ارائه کنید.

بازاریابی محتوا و تبلیغات

این را به خاطر داشته باشید که روح حاکم بر فلسفه بازاریابی محتوا، باور به این موضوع است که اگر صاحبان کسب و کار محتوای ارزشمند (نه محتوای تبلیغاتی) را به صورت دائم در اختیار مشتریان قرار دهند، آنها نیز به پاس حس اعتماد و تعلقی که به تولید کننده محتوا پیدا می کنند، با خرید از خدمات یا محصولات صاحب کسب و کار به آنها جایزه می دهند.

جنس و قالب محتوا

بین جنس و قالب محتوا، رسانه و همین طور مخاطب باید یک هماهنگی ساختاری وجود داشته باشد. وقتی کسی در یک شبکه ارتباطی مثل تلگرام وبلاگ نویسی می‌کند بدون شناخت کافی از ماهیت رسانه و قالب اجرایی، تنها تلاش خود را هدر می‌دهد، مثلا رسانه ای مثل تلگرام از پایه برای ارتباط سریع و کوتاه طراحی شده است نه مطالعه متمرکز و طولانی. نوشتن متن‌های طولانی در اینستاگرام یا تبدیل کردن تصاویر به ویدئو برای رسانه‌ای مثل آپارات همه از نشانه‌های عدم شناخت کافی از رسانه و قالب محتوا است. نوع تجارتی که برای آن بازاریابی می‌کنیم اگر چه می‌تواند در هر رسانه‌ای مخاطب داشته باشد، بهتر است دارای محدوده‌ای کوچک اما عمیق باشد.

جنس و قالب محتوا

اگر برای وب سایت خود نیاز به تولید محتوا به صورت حرفه ای دارید، کارشناسان بهیدو آماده راهنمایی شما هستند.

تماس با کارشناسان بهیدو برنامه ریزی و طراحی کمپین دیجیتال مارکتینگ