بهینه کردن سایت برای BERT

الگوریتم BERT یکی از مهمترین بروزرسانی های گوگل در چند سال اخیر است که توانسته حدود ۱۰٪ از جستجوها را تحت تأثیر خود  قرار دهد. با توجه به این که روزانه میلیون ها جستجو در اینترنت انجام می شود، این تخمین می تواند بخش زیادی از جستجو را شامل گردد. به این ترتیب بهینه کردن سایت برای BERT از اهمیت زیادی برای سئو سایت برخوردار است. شما به عنوان متخصص سئو در اصفهان یا مدیر وب سایت باید وب سایت های خود را برای این به روزرسانی الگوریتم ، بهتر بهینه کنید.

BERT چیست و چگونه بر SEO تأثیر می گذارد؟

اگر تا کنون جمله ای را اشتباها در موتور جستجو تایپ کرده باشید قطعا متوجه شده اید که گوگل به طور خودکار یک پیشنهاد به شما ارائه می دهد و به شما کمک می کند تا آنچه که به دنبال آن هستید را سریع تر و راحت تر پیدا کنید؟ این عمل وظیفه الگوریتم BERT است.

BERT توسط گوگل در سال ۲۰۱۹ ارائه شده است و ارتباط مستقیمی با SEO دارد. گوگل این الگوریتم جدید را برای درک بهتر پردازش زبان طبیعی (NLP) و به منظور تفکیک کلمات کلیدی ایجاد کرده است. در واقع BERT یک روش NLP مبتنی بر شبکه عصبی است. به زبان ساده ، گوگل از این فناوری برای پی بردن به چگونگی فکر کردن مردم و آنچه که قصد دارند با جستجوهای خود به دست آورند استفاده می کند. به این ترتیب الگوریتم BERT به دنبال انسان سازی تجربه جستجو است و تجربه کاربر پسندتری را ایجاد می کند.

اگر یک متخصص سئو در اصفهان یا دیگر شهرها هستید و یا کسب و کار آنلاینی دارید که بهبود رتبه جستجوی ارگانیک برای آن بسیار مهم است، قطعا باید ساز و کار الگوریتم BERT را به خوبی بشناسید. زیرا ثابت شده است که این الگوریتم به Google کمک می کند تا از هر ۱۰ جستجوی انجام شده در گوگل یک جستجو را بهتر درک کند.  به این ترتیب اگر بتوانید تفسیر محتوای صفحه خود را برای BERT آسان کنید ، از نظر تئوری صفحه شما باید بیشتر در معرض دید کاربران قرار بگیرد.

باید درک کنید که کاربران در جستجوی چه چیزی هستند

به منظور بهینه کردن سایت برای BERT ، ابتدا باید در مورد انواع پرس و جوهایی که افراد در موتورهای جستجو انجام می دهند تحقیق کنید. این سوالات هنگامی مطرح می شوند که کسی به دنبال جواب مرتبط و خاصی باشد. به عنوان مثال ، اگر کاربری “ سئو ”  را جستجو کند ، این یک پرسش اطلاعاتی و جامع است. کاربران همچنین اغلب به جستجوی ناوبری می پردازند و سئو را در یک منطقه خاص جغرافیایی مانند ” سئو در اصفهان ” جستجو می کنند. نوع سوم جستجو نیز مربوط به یک جستجوی خاص تر می شود ، مانند ” هزینه فعلی سئو در اصفهان ” .

بنابراین برای همسویی با الگوریتم BERT ، شما باید اطمینان حاصل کنید که محتوایتان دقیقاً تمام سوالاتی که کاربران در مورد یک موضوع در جستجوی آن هستند را شامل می شود. اگر یکی از صفحات شما “سئو در اصفهان” نامگذاری شده است، در آن صفحه در واقع باید در مورد انواع مختلف خدمات سئو در اصفهان و هزینه های آن بحث شود. برای اطمینان از دستیابی کاربران به اطلاعات با ارزش از طریق محتوای سایت شما، هنگام انجام تحقیق درباره کلمات کلیدی ، محتوای خود را با هدف جستجوی آنها مطابقت دهید.

محتوای ساده تر ، بهتر است

محتوای با کیفیت بالا شامل یک صفحه مستقیم و دقیق با موضوعی روشن است که به راحتی آنچه کاربر به دنبال آن است را ارائه می دهد. جهت بهینه کردن سایت برای BERT اطمینان حاصل کنید که هنگام نوشتن محتوا ، مخاطب هدف خود را در نظر گرفته اید. اگر سعی در نوشتن محتوا برای موتور جستجو دارید ، BERT آن را رباتیک تشخیص داده و بنابراین قابلیت مشاهده صفحه را کاهش خواهد داد. به یاد داشته باشید روش هایی مانند استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی در یک متن توسط موتورهای جستجو کاملاً مشاهده می شوند. الگوریتم های گوگل با هر به روزرسانی قوی تر از قبل عمل می کنند و با سرعت و دقت بالاتری محتوای مفید برای کاربران را اولویت بندی می نمایند.

بنابراین اگر بخواهید شانس افزایش ترافیک ارگانیک سایت خود را بیشتر کنید ، ایجاد صفحات با محتوای با کیفیت بسیار مهم است. ایجاد یک صفحه طبیعی از محتوا که شامل جریان مناسب و ساختار سایت باشد و موضوع مورد بحث را به سادگی بیان کند برای گوگل اهمیت دارد. محتوا را به گونه ای بنویسید که درک آن برای کاربر ساده باشد. همچنین در حالی که بیشتر به کاربر محور بودن سایت تمرکز دارید ، تأکید بر محتوای مورد نظر در کل صفحه ، (نه فقط یک کلمه کلیدی) نیز مهم است. داشتن یک ساختار برای محتوا در سایت نوعی اقتدار را به موتورهای جستجو ارائه می دهد و ثابت می کند که شما دانش لازم را برای صحبت در مورد موضوع مربوطه دارید.

اطمینان حاصل کنید از کلمات کلیدی خاص و طولانی استفاده کرده اید

وقتی صحبت از تحقیق کلمات کلیدی می شود ، ضروری است که روی اصطلاحاتی تمرکز کنید که تا حد امکان برای موضوع محتوای شما خاص هستند. به جای حذف ضمایر از کلمات کلیدی ، روی کلمات کلیدی طولانی تر تمرکز کنید. استفاده از سئو محلی نیز به شما کمک می کند محتوای خود را متناسب با مخاطبانی که از خواندن صفحه شما بهره مند می شوند ، تنظیم کنید.

اگرچه BERT هنوز یک الگوریتم نسبتاً جدید به شمار می رود، با این حال استفاده از دستورالعمل های آن برای بهبود نتایج جستجوگرها در وب سایت بسیار مهم می باشد.

اگر در خصوص بازاریابی محتوا و سایر خدمات سئو در اصفهان سوالی دارید با کارشناسان ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو تماس بگیرید. ما به شما کمک می کنیم تا مطمئن شوید وب سایت شما درست مطابق با الگوریتم های مهم گوگل همچون BERT پیش می رود.

منبع: https://www.zaginteractive.com/

امتیاز دهی شما به این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان