اهمیت کپی رایتینگ در سئو

کپی رایتینگ یک عنصر کلیدی در سئو محسوب می شود. محتوای وب سایت شما باید مطابق با الگوریتم های موتورهای جستجو بروزرسانی شود. علاوه بر این، باید واضح بنویسید تا مخاطبان از خواندن مطالب شما در وبسایت لذت ببرند و آن را کاملا درک کنند. در این صورت است که می توانید به بهبود جایگاه وب سایت خود در نتایج موتورهای جستجو امیدوار باشید. در ادامه به اهمیت کپی رایتینگ در سئو و اصول نوشتن مقاله های خواندنی و مناسب سئو می پردازیم.

همچنان با آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در اصفهان ، طراحی فروشگاه اینترنتی و خدمات سئو در اصفهان همراه باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان طراحی سایت با ما تماس بگیرید.

اهمیت کپی رایتینگ در سئو  

اگر قصد دارید وب سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید، باید مطمئن شوید که متن وب سایت شما از جذابیت و خوانایی بالایی برخوردار است. در واقع کیفیت محتوای وب سایت برای موتورهای جستجو مهم است و همین موضوع اهمیت کپی رایتینگ در سئو را نشان می دهد. در ادامه به مراحل کپی رایتینگ در سئو سایت اشاره خواهیم کرد. برای مشاوره رایگان در خصوص طراحی سایت در اصفهان ، طراحی فروشگاه اینترنتی و خدمات سئو در اصفهان از جمله خدمات سئو کپی رایتینگ با آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو تماس بگیرید.

  • قبل از نوشتن؛ همیشه با تحقیق کلمات کلیدی شروع کنید

اولین قدم سئو کپی رایتینگ ارتباط چندانی با نوشتن ندارد. در واقع در مرحله اول شما باید تصمیم بگیرید که در مورد چه چیزی خواهید نوشت و می خواهید برای کدام موضوعات مطلب پیدا کنید؟ برای اینکار باید از کلمات کلیدی موردنظر در وب سایت استفاده کنید. بنابراین اولین مرحله ی کپی رایتینگ در سئو ؛ جستجوی کلمات کلیدی وب سایت است. طبق تجربه تیم سئو در اصفهان تحقیق مناسب کلمات کلیدی شامل این چهار مرحله می باشد:

مراحل کپی رایتینگ در سئو

۱٫اهداف کلی وب سایت خود را تدوین کنید.

برای اینکار باید به این سوال ها پاسخ دهید؛ اینکه شما چه کسی هستید و وبلاگ شما درباره چیست؟ چه چیزی مطلب شما را منحصر به فرد می کند؟ پیام اصلی مقاله شما چه خواهد بود؟ سوالات کلیدی که می خواهید به آنها پاسخ دهید چیست؟ مخاطب شما کیست؟ آنها در وب سایت شما به دنبال چه می گردند؟

۲٫لیستی از کلمات کلیدی مرتبط تهیه کنید.

در این مرحله باید لیستی از تمام عبارت های جستجو (کلمات کلیدی) که می خواهید وب سایت شما در گوگل برای آنها یافت شود را تهیه نمایید. سپس سعی کنید کلمات کلیدی خود را بر اساس اولویت رتبه بندی کنید. در ابتدا باید بر روی کلمات کلیدی کمتر رقابتی کار کنید. اگر در این مرحله به مشکل برخوردید با یک تیم متخصص سئو در اصفهان تماس بگیرید.

۳٫به هدف جستجو نگاه کنید.

امروزه استراتژی های کپی رایتینگ در سئو باید عمدتا حول پاسخگویی به سوالات مردم باشند. به طور کلی روزانه ۴ نوع جستجو توسط کاربران در اینترنت انجام می شود:

هدف اطلاعاتی: یافتن اطلاعات در مورد یک موضوع خاص.

هدف ناوبری: دسترسی به یک وب سایت خاص با وارد کردن عبارت در یک موتور جستجو.

قصد تجاری: دسترسی به اطلاعات محصول و خدمات و تحقیق قبل از خرید

قصد معامله: انجام خرید پس از جستجوهای تجاری

در حال نوشتن مقاله برای وب سایت

بنابراین در تحقیقات کلمات کلیدی خود، باید دریابید که چه نوع مقاصدی برای کلمات کلیدی شما کاربرد دارد و سعی کنید متن مقاله های خود با این اهداف جستجو بنویسید. برای درک بیشتر این موضوع می توانید همین الان کلمات کلیدی مورد نظر خود را در گوگل سرچ کنید و مقاله های درج شده در نتایج اول گوگل را مورد بررسی قرار دهید و سعی کنید شیوه نگارش خود را بر همین اساس تنظیم کنید.

۴٫برای کلمات کلیدی لندینگ ایجاد کنید.

آخرین مرحله تحقیق کلمات کلیدی، ایجاد پست ها یا صفحات بسیار جذاب برای کلمات کلیدی است که می خواهید مخاطبان با جستجوی آنها وب سایت شما را پیدا کنند. محتوا باید طوری نگارش شود که بازدیدکنندگان وب سایت شما را جذب کند. این می تواند یک صفحه اختصاصی یا یک پست وبلاگ باشد که برای یک کلمه کلیدی خاص بهینه شده است.

یک عنصر مهم در نوشتن مقاله شما ایجاد ساختار مناسب برای آن است. ساختار متن در سایت شما برای کپی رایتینگ در سئو بسیار مهم است. در واقع اگر محتوای شما دارای ساختار واضحی باشد، شانس بیشتری برای رتبه بندی خوب در گوگل خواهید داشت. پست ها و صفحات با ساختار واضح همچنین منجر به تبدیل بالاتری در وب سایت شما می شود. زیرا در صورتی که مخاطبان پیام شما را به درستی بفهمند، شانس بیشتری وجود دارد که محصولات شما را بخرند یا در آینده به وب سایت شما بازگردند.

در ادامه به مهم ترین نکات کپی رایتینگ در سئو می پردازیم. همچنان با آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در اصفهان ، طراحی فروشگاه اینترنتی و خدمات سئو در اصفهان همراه باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان طراحی سایت با ما تماس بگیرید.

مهم ترین نکات کپی رایتینگ در سئو  

  • به ساختار متن خود پایبند باشید

هنگام نوشتن، از ساختاری که در مرحله آماده سازی ایجاد کرده اید به عنوان یک طرح کلی استفاده کنید و پاراگراف ها را مطابق با آن بنویسید. مطمئن شوید که پاراگراف های واضح می نویسید. هر پاراگراف را با مهمترین جمله شروع کنید، سپس آن را بیشتر توضیح دهید. خوانندگان شما تنها با خواندن اولین جملات پاراگراف ها می توانند مهم ترین مطالب مقاله شما را درک کنند.

  • مطمئن شوید که متن شما قابل خواندن است

قطعا مطالبی که خوب و خواندنی هستند، بازدیدکنندگان بیشتری را به خود جلب می کنند و نرخ تبدیل بالاتری را به دنبال دارند. مهمتر از همه، مطمئن شوید که متن شما مناسب مخاطبی است که برای آن می نویسید.

مهم ترین نکات کپی رایتینگ در سئو  

  • بیشتر مطالعه کنید

اگر می خواهید یک سبک نوشتاری جذاب داشته باشید، واقعاً به خواندن بیشتری زیاد نیاز دارید. خواندن رمان ها، وبلاگ ها، مجلات و مطالب دیگر به شما انگیزه می دهد تا مقالات مهیج تری بنویسید و مخاطبان بیشتری را جذب نمایید. هرم معکوس که از شیوه های نوشتاری شناخته شده در روزنامه نگاری است یکی از ساختارهایی است که برای کپی رایتینگ در سئو استفاده می شود اما نیاز به تمرین و تکرار دارد.

آخرین مرحله از فرایند کپی رایتینگ در سئو (ویرایش متن)

پس از اتمام نوشتن یک مقاله، متن نوشته شده را دوباره بخوانید و جملات ناخوشایند، عبارات نامشخص و ساختار پاراگراف های درهم را اصلاح کنید.  هر جمله باید از نظر دستوری صحیح باشد و املای کلمات نیز باید بی عیب و نقص باشد.

-مطمئن شوید که جملات از لحاظ دستوری صحیح هستند و خوانایی آنها را بررسی کنید. همچنین مطمئن شوید که جملات شما خیلی طولانی نیستند.

-به ساختار داخل یک پاراگراف نگاه کنید و روی جمله اول تمرکز کنید. آیا اولین جمله اصلی واقعاً آن چیزی است که می خواهید در آن پاراگراف خاص بیان کنید؟ آیا جملات داخل یک پاراگراف به ترتیب منطقی ارائه شده است؟

-بررسی کنید که آیا ساختار بین پاراگراف ها واضح است یا خیر. آیا موضوعات مقاله شما به ترتیب منطقی ارائه شده است یا نیاز به تغییراتی دارد؟

– سرفصل ها و عناوین فرعی خود را بررسی کنید. مطمئن شوید که کلمه کلیدی تمرکز شما در یکی از آن سرفصل ها و زیر عنوان ها قرار دارد.

– در پایان سعی کنید از چند نفر در مورد مطلب خود بازخورد بگیرید.

منبع: yoast.com

امتیاز دهی شما به این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان