اهمیت لینک های نوفالو

اهمیت لینک های نوفالو چیست؟ یکی از مباحثی که هنگام بررسی روش های بهینه سازی موتورهای جستجو توسط تیم های سئو در اصفهانن و شهرهای دیگر مورد بحث قرار می گیرد، ارزش لینک های نوفالو (NoFollow) برای سئو سایت است و اینکه آیا باید این پیوندها بخشی از استراتژی سئو باشند یا خیر؟

لینک های نوفالو در ابتدا توسط گوگل به منظور جلوگیری از افراط در تکنیک های سئو کلاه سیاه مورد استفاده قرار گرفتند. در واقع همه ما می دانیم که ساخت پیوندهای خوب کلاه سفید در چند سال گذشته چقدر برای سئو سایت اهمیت پیدا کرده است. بنابراین برای ارائه یک پیوند خوب، با کیفیت و مرتبط باید روش استفاده از لینک های Nofollow  و  Dofollowرا بدانیم.

سئوکاران از لینک های نوفالو در وب سایت خود استفاده می کنند تا نشان دهند این لینک ها به معنای تایید محتوای ناشر نیستند. به همین خاطر گوگل هنگام رتبه ‌بندی ارگانیک وب سایت ها، لینک ‌های نوفالو را نادیده می‌ گیرد.

با توجه به اهمیت لینک های نوفالو و مفید بودن آن برای وب سایت شما در این مقاله توضیح بیشتری در مورد کارایی و روش استفاده از این لینک ها در اختیار شما قرار خواهیم داد. همچنان با آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در اصفهان ، طراحی فروشگاه اینترنتی و خدمات سئو در اصفهان همراه باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان طراحی سایت با ما تماس بگیرید.

لینک نوفالو چیست؟

به طور کلی لینک ها بخش مهمی از سئو هستند و به گوگل و سایر موتورهای جستجو در کشف محتوای جدید کمک می کنند و  گوگل نیز هنگام رتبه بندی صفحات وب از آنها به عنوان رای اعتماد استفاده می کند. اما گاهی اوقات، شما نمی خواهید موتورهای جستجو از پیوند خاصی پیروی کنند. اینجاست که پیوندهای نوفالو مفید هستند. اینها پیوندهایی هستند که دارای برچسب rel = ”nofollow” می باشند. وقتی برچسب nofollow را به پیوند خود اضافه می کنید، به موتورهای جستجو می گوید که پیوند را نادیده گرفته و هنگام فهرست بندی صفحات از آن استفاده نکنند.

لینک های دوفالو و نوفالو

دلایل استفاده از لینک های نوفالو

شما می توانید از لینک های نوفالو به دلایل زیر در وب سایت خود استفاده کنید:

از تکرار مجدد یک لینک خودداری کنید: اگر از یک لینک چند بار در یک صفحه استفاده می کنید، ممکن است بخواهید یکی را dofollow و دیگری را nofollow کنید.

به گوگل نشان دهید که تبلیغ می کنید: اگر از یک پیوند برای تبلیغ استفاده می کنید باید اینگونه پیوندها را به عنوان nofollow علامت بزنید تا گوگل سایت شما را مجازات نکند. در غیر این صورت به رتبه و قدرت دامنه شما آسیب می رسد.

جلوگیری از هرزنامه: هرزنامه می تواند مشکلات زیادی را در نظرات و انجمن های شما ایجاد کند. پیوند nofollow UGC بهترین راه برای تشویق تعاملات معنی دار در نظرات وب سایت شما هستند.

هنگامی که نمی خواهید مزایای سئو را به اشتراک بگذارید: در برخی موارد که از پیوند به رقبا، منابع تأیید نشده یا سایت های غیر مرتبط با صنعت خود استفاده می کنید با استفاده از نوفالو می توانید به گوگل نشان دهید که نمی خواهید به  این پیوندها اعتبار ببخشید.

اما اهمیت لینک های نوفالو برای سئو سایت چیست؟ در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت. همچنان با آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در اصفهان ، طراحی فروشگاه اینترنتی و خدمات سئو در اصفهان همراه باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان طراحی سایت با ما تماس بگیرید.

اهمیت لینک های نوفالو  NoFollow برای سئو چیست؟

کارشناسان سئو در اصفهان و شهرهای دیگر اغلب در خصوص اصطلاحات nofollow و dofollow در مورد بک لینک ها آشنایی دارند و به اهمیت لینک های نوفالو در سئو سایت توجه می کنند. لینک دوفالو پیوندی است که به موتورهای جستجو می گوید آن را دنبال کرده و از لینک پیوند برای بهبود رتبه سایت ها استفاده کند. اما لینک نوفالو دقیقاً برعکس dofollow بوده و می گوید که آن لینک را دنبال نکنید و این پیوند نباید بر رتبه URL آدرس پیوند تأثیر بگذارد.

هنگامی که شما یک ترکیب کامل از لینک های نوفالو و دوفالو را در نمایه پیوندهای محتوای وب سایت خود ایجاد می کنید که از قوانین سئو پیروی می کند، تاثیر بسیار خوبی بر روی سئو و رتبه بندی سایت خود می گذارید. این ترکیب اغلب به صورت درصد مشخصی از لینک های دوفالو و نوفالو در نظر گرفته می شود. در واقع شما با این کار به وب سایت خود اجازه می دهید تا واضح تر و طبیعی تر ظاهر شود. این استراتژی همیشه توسط گوگل و سایر موتورهای جستجو ترجیح داده می شود و همچنین از سایت شما در برابر مجازات شدن توسط به روزرسانی های الگوریتم گوگل محافظت می کند.

nofollow links seo

اگرچه بسیاری از مزایای پنهان و اهمیت لینک های نوفالو برای وب سایت آگاه نیستند ، اما دربرداشتن یک استراتژی ایجاد لینک ایمن برای بهینه سازی موتورهای جستجو می تواند در دراز مدت به نفع سایت شما عمل کند. اگر در این زمینه به خدمات حرفه سئو در اصفهان نیاز دارید حتما با کارشناسان ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو تماس بگیرید.

بررسی جدیدترین تغییرات گوگل در قوانین لینک نوفالو

جدیدا گوگل به منظور تشخیص بهتر لینک ‌ها و همینطور شناخت لینک ‌های غیرطبیعی، برای لینک‌ های نوفالو ویژگی های جدیدی را تعریف کرده است. همانطور که تاکنون گفته شد لینک نوفالو به گوگل و سایر موتورهای جستجو اعلام می‌کند که لینک مورد نظر را دنبال نکنند. بنابراین شما با استفاده از تگ نوفالو می‌توانید در حالی که به اعتبار سایتتان خدشه ‌ای وارد نشود به سایت ‌های دیگر لینک دهید.

اما گوگل انواع لینک‌های نوفالو را گسترش داده و دو مشخصه جدید دیگر را نیز به آن اضافه کرده است که در ادامه می بینید:

Sponsored:

این مشخصه نشان می دهد که لینک داخل صفحه به منظور بخشی از یک تبلیغ، معرفی اسپانسر و یا دیگر قراردادهای مشابه ایجاد شده است.

User-generated content (Ugc):

این مشخصه نشان می دهد که لینک از سوی کاربران در محتوای تولیدشده توسط آنها ایجاد شده است. شما می ‌توانید با استفاده از این تگ نظرات وبلاگ و انجمن ‌ها که حاوی لینک می باشد را به نمایش بگذارید.

بنابراین به کمک این دو ویژگی در لینک نوفالو؛ موتورهای جستجو متوجه می شوند که نباید از این لینک ها در فرآیند امتیازدهی استفاده کنند.  البته در نهایت لینک ‌هایی که این دو مشخصه را دارند نیز کاملا نادیده گرفته نمی ‌شوند. زیرا به طور کلی گوگل معتقد است که همه لینک‌ ها از اطلاعات ارزشمندی برخوردار هستند و به افزایش دقت موتورهای جستجو کمک می کنند.  مثلا انکر تکست یا همان کلمه‌ ای که به صفحه دیگر لینک می دهد به درک بهتر محتوای صفحه مقصد کمک می کند.

البته شما می توانید همچنان از تگ نوفالو برای نشان دادن لینک‌ های تبلیغاتی استفاده کنید اما طبق نظر گوگل بهتر است مشخصه sponsored به جای نوفالو استفاده گردد.

اگر سوالی در زمینه خدمات سئو در اصفهان و شهرهای دیگر دارید و یا می خواهید برای طراحی سایت در اصفهان و طراحی فروشگاه اینترنتی مشاوره رایگان دریافت کنید، همین امروز با ما تماس بگیرید.

امتیاز دهی شما به این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان