سندباکس گوگل

سندباکس گوگل (Google Sandbox) یک اصطلاح بسیار مهم در سئو است که افراد تازه کار کمتر با آن آشنایی دارند. وب سایت های تازه تاسیس با محتوای تکراری و بیش از حد از کپی شده، در سندباکس گوگل قرار گرفته و با افت رتبه مواجه می شوند. اما دلیل آن چیست و چگونه می توان این مشکل را برطرف کرد؟ اگر به تازگی اقدام به طراحی سایت کرده اید باید در مورد سندباکس گوگل بیشتر بدانید.

در ادامه ضمن توضیح بیشتر در مورد سندباکس گوگل به چند روش اساسی برای تشخیص اینکه آیا وب سایت شما قوانین Google Sandbox را نقض می کند یا خیر می پردازیم. همچنان با شرکت دیجیتال مارکتینگ بهیدو ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در اصفهان ، طراحی فروشگاه اینترنتی و خدمات سئو در اصفهان همراه باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان طراحی سایت با ما تماس بگیرید.

سندباکس گوگل چیست؟

گوگل در حال حاضر بزرگترین موتور جستجو در جهان است و روز به روز رشد چشمگیری دارد. ما حتی می توانیم بگوییم گوگل بخش مهمی از زندگی روزانه ما شده است، چرا که برای موارد زیادی بارها در روز به گوگل مراجعه می کنیم. اما آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه گوگل قادر است مناسب ترین و معتبرترین اطلاعات را از مجموعه عظیمی از وب سایت ها به کاربران خود نشان دهد؟ در واقع گوگل برای اینکه بهترین و معتبرترین اطلاعات را در اختیار شما قرار دهد از ابزار و الگوریتم های به خصوصی استفاده می کند.

در مارس ۲۰۱۴، گوگل از فیلتر Sandbox با هدف محدود کردن هرزنامه ها از وب سایت های بی کیفیت رونمایی کرد. با استفاده از سندباکس گوگل ، در صورتی که یک سایت مشکوک به اسپم باشد یا فعالیت هایی را برای دور زدن قانون جهت کسب رتبه بالا در موتورهای جستجو انجام دهد، تحت آزمایش ویژه گوگل قرار می گیرد. در نتیجه، رتبه وب سایت کاهش می یابد یا حتی در موتور جستجوی گوگل رتبه بندی نمی شود. بسته به وب سایت شما، زمان آزمایش ممکن است کوتاه یا حتی دائمی باشد.

سندباکس گوگل چیست

دلیل رتبه نگرفتن سایت در موتورهای جستجو؟!

خیلی از مشتریان ما از متخصصان سئو در اصفهان در خصوص رتبه نگرفتن وب سایتشان می پرسند. موارد گوناگونی ممکن است موجب رتبه نگرفتن یک سایت در مورتوهای جستجو شود، اما یکی از آنها مربوط به سایت های تازه تاسیس است که از محتوای کپی و تکراری به میزان زیاد استفاده می کنند. اگر محتوا ناقص باشد یا بیش از حد کپی شده یا بک لینک بسیار ناگهانی بگیرد، احتمال اینکه گوگل سایت شما را به عنوان یک سایت هرزنامه شناسایی کرده و توسط Sandbox مورد بررسی قرار دهد زیاد است.

برای جلوگیری از قرار گرفتن سایت در سندباکس گوگل و دریافت خدمات اصولی طراحی سایت در اصفهان و سئو در اصفهان با ما در تماس باشید.

هدف از Google Sandbox چیست؟

گوگل همیشه روی تجربه کاربری تمرکز می کند. بنابراین سندباکس گوگل ایجاد شد تا به کاربران در دستیابی به بهترین نتایج جستجو کمک کند. از بین بردن جایگاه وب سایت های بی کیفیت و هرزنامه در موتورهای جستجو به دلیل استفاده از ترفندهای سئو کلاه سیاه یکی از مزایای سندباکس گوگل است که برای وب سایت های خوب و اصولی هم مفید می باشد.

البته سندباکس گوگل مجازات دائمی Google نیست. بلکه این فرصتی است تا صاحبان وب سایت ها بتوانند محتوا و کیفیت وب سایت خود را بهبود بخشند، به نفع کاربران باشند و معیارهای گوگل را برآورده سازند. اما اگر به موقع برای رفع این مجازات گوگل اقدام نشود، احتمالاً توسط Google Sandbox مجازات دائمی می شود. بنابراین همین امروز برای دریافت خدمات حرفه ای و اصولی طراحی سایت در اصفهان و سئو در اصفهان با شرکت دیجیتال مارکتینگ بهیدو تماس بگیرید.

چگونه می توان فهمید که یک وب سایت در سندباکس گوگل قرار گرفته است؟

یکی دیگر از سوالات مشتریان خدمات سئو در اصفهان  در رابطه با تشخیص قرار گرفتن یک وب سایت در سندباکس گوگل است. اینکه آیا وب سایت شما در Google Sandbox قرار گرفته یا نه با چند روش اساسی مشخص می شود:

  • از موتورهای جستجو غیر از گوگل استفاده کنید:

اگر متوجه شدید که وب سایت شما در موتورهای جستجوی دیگر مانند جستجوی یاهو یا جستجوی بینگ دارای رتبه بالایی است ، در حالی که در گوگل رتبه بندی ندارد یا در رتبه های بدی قرار گرفته است. این ثابت می کند که وب سایت شما قوانین Google Sandbox را نقض کرده است.

  • از Google Webmaster Tool استفاده کنید:

برای بررسی اینکه آیا وب سایت شما توسط گوگل تحت نظارت ویژه است یا خیر، به Webmaster Tool بروید. در بخش “ترافیک جستجو” ، “اقدام دستی” را انتخاب کنید. در این قسمت گوگل تمام مجازات های وب سایت و علل آن را اعلام می کند.

  • از ابزارهای دیگر استفاده کنید:

علاوه بر Webmaster Tool، می توانید از سایر ابزارهای تست آنلاین نیز استفاده کنید. یک متخصص سئو در اصفهان با تخصص ، دانش و ابزارهایی که در اختیار دارد به راحتی می تواند ببیند که آیا وب سایت شما توسط گوگل مجازات شده است یا خیر. بنابراین همین امروز با یک متخصص سئو در اصفهان تماس بگیرید.

علت گیرکردن وب سایت در سندباکس گوگل

اگر یک وب سایت در Google Sandbox گیر کرده است، برای رفع مشکل آن، ابتدا باید علت را پیدا کنید. برخی از دلایل آن عبارتند از:

  • کپی محتوا ، استفاده از محتوای تکراری یا مشابه URL وب سایت های دیگر

اگر وب سایت شما دارای محتوای کپی شده یا URL مشابه وب سایت های دیگر باشد، وب سایت شما بلافاصله مورد توجه گوگل قرار می گیرد. با این حال، تکرار محصولات و اطلاعات مشابه محصولات اجتناب ناپذیر است. بنابراین در نحوه انتقال محتوا در وب سایت خود هوشمند باشید، تا به عنوان محتوای کپی مورد قضاوت قرار نگیرید.

  • وب سایت های تازه طراحی شده با بک لینک بالا بدون محتوای ارزشمند

اگر بلافاصله بعد از اینکه یک وب سایت جدید طراحی کردید، برای به دست آوردن بالاترین رتبه گوگل اقدام به دریافت بک لینک بدون محتوای کامل و ارزشمند نمایید، گوگل قطعا به وب سایت شما شک می کند و برای بررسی بیشتر، آن را در سندباکس قرار می دهد.

  • تعداد زیادی بک لینک ، افزایش ناگهانی در مدت زمان کوتاه

طبیعی است که یک وب سایت دارای بک لینک های زیاد باشد. اما اگر این بک لینک ها به طور ناگهانی افزایش یابد، گوگل بلافاصله متوجه آن می شود. از بک لینک های بی کیفیت و همینطور محتوای کوتاه و ناقص در سایت خود استفاده نکنید.

  • ضعیف بودن سئو داخلی سایت

سئوی داخلی سایت خود را قوی کنید. برای این منظور هنگام انتشار محتوای جدید، حتما قوانین سئو صفحه را رعایت کنید و از کلمات کلیدی مناسب، تیترگذاری، برچسب ها ، لینک ها، توضیحات متا و عکس های باکیفیت استفاده کنید.  همچنین به طور مرتب وب سایت خود را بررسی کنید تا فورا از پیوندهای پنهانی که ممکن است رقبا عمداً در وب سایت شما قرار داده باشند جلوگیری کنید. این امر از ارسال هرزنامه جلوگیری می کند. چنانچه به خدمات سئو در اصفهان نیاز دارید با ما تماس بگیرید.

رفع مشکل سندباکس وب سایت

هنگامی که وب سایت شما قوانین گوگل را نقض کرد، باید از اقدامات زیر برای بازگرداندن سریع وب سایت به حالت عادی استفاده کنید. بلافاصله ترفندهای سئو کلاه سیاه را که در وب سایت خود انجام می دهید متوقف کنید و تمام پیوندهای مخفی را حذف کنید. البته این کار زمان زیادی را از شما می گیرد و رتبه بندی را به آرامی صعودی می کند، اما ارزش آن را دارد.

-پیوندهای داخلی را بهینه کنید. پیوندهای داخلی با کیفیت باید در صفحات فرود مرتبط قرار گرفته و برای کاربران مفید باشند.

-پیوندها را از وب سایت های بی کیفیت حذف کنید. گرفتن بک لینک باید از وب سایت هایی با زمینه فعالیت یکسان، محتوای مقاله مرتبط و ترافیک واقعی باشد.

-بر روی محتوای وب سایت تمرکز کنید. تا حد امکان مقالات با کیفیت را افزایش دهید. یک مقاله با کیفیت شامل کلمات کلیدی ، محتوای کاربرگرا و کپی نشده از محتوای موجود در وب سایت های دیگر است. گوگل به طور فزاینده ای استانداردهای محتوای وب سایت را ارزیابی و تعیین می کند. بنابراین هرچه محتوای شما منحصر به فرد تر باشد ، کاربران بیشتری جذب خواهند شد.

-نقشه سایت را مجدداً مرور کرده و به Google Webmaster Tool ارسال کنید.

-کلمه کلیدی بلند و کم رقابت را انتخاب کنید.

-بر روی نام تجاری خود تمرکز کنید.

در نهایت، شما باید صبورانه منتظر بمانید. اگر خطاها را برطرف کرده و سعی در بهبود آن داشته باشید. سایت شما دوباره رتبه بالایی کسب خواهد کرد.

منبع: mei-review.com

امتیاز دهی شما به این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان