همه ما می دانیم که یکی از مهمترین عوامل رتبه بندی صفحات وب سایت ها، تعداد پیوندهای خروجی با کیفیت آنها است. تکنیک های ایجاد لینک نقش بسزایی در رتبه بندی وب سایت در SERP دارند. تعداد لینک های با کیفیت داخلی و خارجی سایت به ارتقای موقعیت آن در موتورهای جستجو کمک می کند. به همین دلیل برخی از افراد سعی دارند تا از روش های غیراصولی سئو مثل استفاده از مزرعه لینک (Link-Farm) برای ایجاد لینک بیشتر در وب سایت و افزایش رتبه بندی سایت خود استفاده کنند که اینکار در حال حاضر موجب افت رتبه و تضعیف سئو سایت خواهد شد. در ادامه در مورد مزرعه لینک و خطرات آن برای سئو بیشتر توضیح خواهیم داد.

همچنان با شرکت دیجیتال مارکتینگ بهیدو ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در اصفهان ، طراحی فروشگاه اینترنتی و خدمات سئو در اصفهان همراه باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان طراحی سایت با ما تماس بگیرید.

مزرعه لینک چیست؟

مزرعه لینک یا Link-Farm شبکه ای از وب سایت ها هستند که برای افزایش رتبه ی وب سایت های دیگر در صفحات نتایج جستجو ایجاد شده اند و به صورت ضربدری یا مشترک به ‌یکدیگر لینک می‌دهند. این وب سایت ها با پیوندهای متقابل با سایر سایت ها ارتباط برقرار می کنند. لینک‌ های مزرعه لینک را می ‌توان خرید یا با راه ‌اندازی وب سایت‌های ثالث ایجاد کرد.

مزرعه لینک یا Link-Farm به طور کلی شبیه به صفحه وب به نظر می رسد و تنها تفاوت آن با سایر وب سایت ها این است که به جای محتوا از تعداد زیادی پیوند به سایت های گوناگون برخوردار است. سایت های تازه تاسیس شده که می خواهند یک شبه راه صدساله را بروند و به‌ جای وقت گذاشتن روی محتوا، بازاریابی و شبکه ‌سازی حقیقی با روش های میانبر به نتایج اول گوگل دست یابند از مزرعه لینک استفاده می کنند.

مزرعه لینک (Link-Farm)

اما با توجه به اینکه این پیوندها اصلا به وب سایت مرتبط نیستند و ارزشی برای کابر ایجاد نمی کنند، گوگل آنها را به عنوان هرزنامه در وب سایت در نظر می گیرد و سایتی را که از طریق مزرعه لینک ورودی دریافت کرده است، جریمه می کند. این جریمه به معنای افت قابل توجه رتبه بندی سایت در موتورهای جستجو است.

هدف از ایجاد مزرعه لینک و خطرات آن برای سئو

برخی از مشتریان ما در مورد میانبرهای سئو از متخصصان سئو در اصفهان سوال می کنند. اما توجه داشته باشید که روش هایی مثل مزرعه لینک که حتی به عنوان لینک ‌های کیلویی در بین سئوکاران ایرانی شناخته می شوند به شدت از طرف گوگل مجازات می شوند.

هدف اصلی از ساخت مزرعه لینک یا Link-Farm فقط افزایش رتبه وب سایت در صفحات نتایج موتورهای جستجو است. این یک روش میانبر سئو است که به سئو کلاه سیاه معروف می باشد. در واقع یک صفحه وب که چیزی بیشتر از پیوندهای موجود به وب سایت های دیگر ندارد هیچ ارزشی برای گوگل نخواهد داشت و برای بازدیدکنندگان هم ارزشی ایجاد نمی کند زیرا تنها هدف از این نوع وب سایت ها افزایش رتبه در SERP است. برای دریافت خدمات اصولی سئو با متخصصان سئو در اصفهان در شرکت دیجیتال مارکتینگ بهیدو تماس بگیرید.

چرا گوگل استفاده از Link-Farm را غیرقانونی می داند؟

همانطور که گفته شد Link-Farm توسط گوگل مجازات می شود زیرا محتوای با کیفیت پایین تولید می کند. سایت هایی که برای کسب رتبه بالا در صفحات نتایج موتورهای جستجو، از پیوندهای نامربوط استفاده می کنند، نمی توانند در گوگل جایگاه خاصی پیدا کنند. زیرا موتورهای جستجو می خواهند حداکثر رضایت را به مشتریان خود ارائه دهند. اما یک مزرعه لینک هیچ کاربردی برای بازدیدکنندگان ندارد، به همین دلیل موتورهای جستجو این نوع صفحات وب را رتبه بندی نمی کنند.

از طرف دیگر برخی از سایت ها سعی می کنند با استفاده از مزرعه لینک و دریافت لینک های انبوه به نوعی سر گوگل را شیره بمالند و جایگاه بهتری نسبت به سایت ‌هایی که واقعا محتوای مفید منتشر کرده اند به دست آورند. اما امروزه گوگل بسیار باهوش است و مجهز به الگوریتم های هوشمندی است که شما به هیچ وجه نمی توانید آنها را فریب دهید. بنابراین اگر فکر می کنید از روش مزرعه لینک می توانید برای افزایش رتبه وب سایت خود استفاده کنید، مطمئناً سایت خود را دچار مشکل خواهید کرد.

به هیچ وجه از خدمات Link-Farm برای سئو سایت خود استفاده نکنید!

اگر مدیر یک کسب ‌وکار آنلاین هستید و به دنبال استفاده از خدمات سئو برای ارتقاء جایگاه وب سایت خود در نتایج موتورهای جستجو می باشید، به هیچ عنوان از شرکت هایی که خدمات Link-Farm و سئو کلاه سیاه ارائه می دهند استفاده نکنید. این شرکت ها معمولا با وعده های دروغین که در مدت زمان بسیار کوتاه و با هزینه اندک وب سایت شما را به رتبه بندی صفحه اول گوگل می رسانند سعی در فریب شما دارند. این در صورتی است که استفاده از روش های سئو کلاه سیاه مثل مزرعه لینک منجر به سقوط کسب وکار آنلاین شما می شود.

به هیچ وجه از خدمات مزرعه لینک استفاده نکنید

اما چرا مزرعه لینک به عنوان تکنیک سئو کلاه سیاه طبقه بندی می شود؟ به این خاطر که از صفحات وب، پیوندهای مصنوعی و تقلبی به یک سایت خاص ایجاد می کند که ارزش ذاتی ندارند. در بدترین حالت، این سایت ها فقط مجموعه ای از پیوندهای وب سایت هستند. برخی از آنها نیز سعی می کنند هدف واقعی خود را با محتوایی که از سایت های دیگر کپی شده است، مخفی کنند.

بنابراین اگر می خواهید وب سایت شما درSERP رتبه بالایی داشته باشد، باید از مزرعه لینک فاصله بگیرید. به این خاطر که بارها مشاهده شده است وب سایت هایی که از لینک های تقلبی استفاده می کنند، به شدت توسط گوگل مجازات می شوند.

متخصصان سئو در اصفهان در شرکت دیجیتال مارکتینگ بهیدو از استراتژی های سئو کلاه سفید و مطابق با بروزترین الگوریتم های گوگل برای افزایش رتبه بندی وب سایت شما استفاده می کنند. برای کسب مشاوره در خصوص خدمات سئو در اصفهان و دیگر شهرها همین امروز با ما تماس بگیرید.

آینده مزرعه لینک در سئو چیست؟

گوگل و دیگر موتورهای جستجو دائماً در الگوریتم خود تغییراتی ایجاد می کنند تا بهترین تجربه کاربری ممکن را به مخاطبان ارائه دهند. گوگل معروف ترین موتور جستجو است که مدت ها است پیوندهای غیرطبیعی ایجاد شده در وب سایت ها را نمی پذیرد. بنابراین، بسیار واضح است که مزرعه لیتک آینده ای ندارد. در واقع مزرعه لینک و هر گونه پیوند غیر طبیعی دیگر برای گوگل قابل قبول نیستند.

چنانچه برای دریافت خدمات تخصصی و کلاه سفید سئو در اصفهان و همینطور خدمات طراحی سایت در اصفهان ، طراحی فروشگاه اینترنتی و غیره به مشاوره با یک شرکت دیجیتال مارکتینگ معتبر نیاز دارید، برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان طراحی سایت با ما تماس بگیرید.

منبع: https://theruntime.com/link-farming

امتیاز دهی شما به این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  −  1  =  1

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان