جستجوی صوتی

جستجوی صوتی از زمانی که اولین بار از سیری برای پرسیدن سوال های خود استفاده کردیم شروع به کار کرد. با ظهور اکوی آمازون و کورتانای مایکروسافت معلوم شد که جستجوی صوتی همچنان در سال های آینده نیز ادامه خواهد داشت. با اینکه فناوری برای رسیدن به نقطه جدید خود در این حوزه جستجو راه طولانی در پیش دارد اما تخمین زده شده است که ۲۰ درصد از جستجوهای موبایلی از طریق کوئری های صوتی است. برای اینکه بتوانیم خود را در این حوزه نگه داریم باید سایت را برای جستجوهای صوتی بهینه سازی کنیم.

 تمرکز بر روی موارد محلی:

جستجوی صوتی سه برابر در موقعیت های محلی از جستجوهای متنی محتمل تر است. پس باید مطمئن شوید که برای جستجوی محلی سایت خود را بهینه سازی کرده اید. باید به خاطر داشته باشید که فناوری های مختلف از موتورهای جستجوی مختلفی استفاده می کنند بنابراین شما نمی توانید تنها برای گوگل کار کنید. سیری، اکو، کورتانا همگی از بینگ به عنوان موتوره جستجوی خود استفاده می کنند. بنابراین اگر  هنوز  سایت خود را  در بینگ ثبت نکرده اید باید همین امروز دست به کار شوید. تا جایی که می توانید بر روی گوگل مای بیزینس و فهرست مکانی بینگ تمرکز داشته باشید تا بتوانید خود را در نتایج جستجوی صوتی متمایز نمایید.

جستجوی صوتی

مطمئن شوید که نام کسب وکار، آدرس، شماره تلفن در  تمامی فهرست ها یکسان است. اگر این اطلاعات متفاوت باشد تاثیر منفی بر روی رتبه بندی شما خواهد داشت. همچنین باید مشتریان را ترغیب کنید نظر  خود را در مورد کسب وکار شما فراهم آورند. هرچقدر این نظرات مثبت بیشتر باشد برای رتبه بندی بهتر است.

برای آگاهی بیشتر در مورد دیگر خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو همین حالا با ما تماس بگیرید .

[button title=”تماس با ما” link=”https://behido.com/contact-us/”   color=”#fff” font_color=”#666″ size=”2″  class=””  onclick=””][button title=”سئو و بهینه سازی سایت” link=”https://behido.com/seo-isfahan/”   color=”#fff” font_color=”#666″ size=”2″  class=””  onclick=””]

 

 از زبان طبیعی و محاوره ای استفاده کنید؟

زمانی که از کوئری متنی برای جستجوی خود استفاده می کنید قطعا تا جایی که می توانید آن را ساده و مختصر می نویسید. این کار باعث صرفه جویی در زمان می شود. بیشتر افراد می دانند که هر چقدر جستجو ساده تر و مختصرتر باشد نتایج مفیدتر خواهد بود. زمانی که برای جستجوی صوتی کار می کنید ممکن است این عادت را مشاهده نکنید. سوالاتی همچون چرا، کجا، کی، چگونه از جمله سوالات رایجی است که در جستجوهای صوتی دیده می شود. افراد از این ابزارها برای پاسخ دادن به سوالات خود استفاده می کنند. بنابراین اگر در جستجوی متنی سوالاتی همجون تعطیلات ارزان تابستانی را مشاهده کنید در جستجوی صوتی مواردی همپون ارزانترین مقصد برای تعطیلات تابستان کجاست و  بهترین مکان برای گذراندن تعطیلات تابستانی در چه موقعیتی است مواجه خواهید شد. تمرکز خود را بر روی کلمات کلیدی طولانی قرار دهید و در مورد اینکه افراد چگونه به طور شفاهی سوالاتشان را می پرسند هم فکر کنید. سایت Answer the Public برای اینکار بسیار مفید خواهد بود. کلمه کلیدی هدف خود را تایپ کنید و ببینید چه سوالاتی در این باره پرسیده شده است. در مورد محتوای پرسش و پاسخ هم فکر کنید. اگر صفحه سوالات پرتکرار را دارید کارتان ساده تر می شود اما سعی کنید برای جستجوی صوتی آن را توسعه و گسترش دهید. پست وبلاگی جدیدی ایجاد کنید، پست های قبلی را به روز کنید، این موارد را در صفحه محصولات خود بگنجانید تا بتوانید برای تمامی کوئری ها سایت خود را بهینه سازی نمایید.

جستجوی صوتی

با Markup دوست شوید:

Markup به ربات ها کمک می کند درک درستی از جزییات سایت شما داشته باشند. اگر با این گزینه آشنا نیستید ابزارهای آنلاین زیادی وجود دارد که به شما کمک می کند صفحات سایتتان را با این موارد هماهنگ نمایید. یکی از این ابزارها Structured Data Markup Helper گوگل است. ارتباط مستقیم و واضح با موتورهای جستجو  و بیان نیت و ماهیت آیتم های موجود در صفحات شما باعث می شود این محتواها به راحتی قابل شناسایی باشد.

جستجوی صوتی

نمونه های زیادی در مورد تفاوت بین صفحاتی که از Markup استفاده می کنند و صفحاتی که از این گزینه استفاده نمی کنند وجود دارد. نمونه زیر فهرست موجود برای آلبوم  King of Limb را نشان می دهد. بدون Markup چنین است:

جستجوی صوتی

حالا همین نمونه را با Markup در نظر بگیرید:

جستجوی صوتی

با برچسب زدن درست محتوا و قرار دادن اطلاعات مفید، نسخه دوم درک راحت تری برای ربات ها خواهد داشت.

 به موبایل هم فکر کنید:

افراد از جستجوی صوتی بر روی دسکتاپ استفاده نمی کنند بنابراین باید سایت خود را برای موبایل نیز بهینه سازی کنید. گوگل تخمین زده است که بونس ریت بر روی موبایل  ۱۰ درصد بالاتر از دسکتاپ است و این اعداد و ارقام نشان می دهد افرادی که وارد سایت های موبایلی می شوند با گزینه بهینه سازی نشده ای مواجه می گردند و آن را ترک می کنند.

تست موبایل دوست بودن گوگل (mobile-friendly) یک روش آسان برای یافتن این مورد است که آیا سایت شما به خوبی بر روی دستگاه های موبایلی کار می کند یا خیر. با اینکه طراحی ریسپانسیو یا واکنشگرا و سرعت بارگذاری سایت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است اما باید در مورد اینکه افراد چه چیزی را بر روی صفحه شما می بینند و چگونه با آن تعامل دارند نیز فکر کنید. چیزی که در صفحه نمایش رایانه یک بلوک متنی ساده است ممکن است بر روی موبایل قابل مشاهده نباشد. کاربران بیشتر اوقات با انگشتان خود به گشت و گذار می پردازند بنابراین قرار دادن دکمه و لینک ها نزدیک به هم می تواند باعث نا امیدی افراد شود و آن ها را از سایت خارج نماید. محتوای خود را تست کنید، از دوستان و آشنایان خود بخواهید سایت را بررسی کنند. ابزارها نیز برای شناسایی مشکلات فنی عالی خواهند بود اما نمی توانید بررسی انسانی را در شناسایی این موارد نادیده بگیرید.

جستجوی صوتی

مواردی که به هنگام  توسعه محتوا برای جستجوی صوتی در نظر داشته باشید:

تقاضا: تقاضای جستجو در مورد این موضوع چیست؟

مرتبط بودن: آیا محتوا به مخاطب شما مرتبط است؟ اطلاعات را به طور منظم به روز می کنید؟

دیده شدن: شما باید پاسخ منحصر به فرد و خوبی برای کوئری کاربر فراهم کنید. در مورد نحوه تعامل افراد با محتوای خود خوب فکر کنید.

به خاطر داشته باشید که به هنگام بهینه سازی برای جستجوی صوتی، تنها برای موقعیت های موجود در صفحه اول مبارزه نمی کنید. دستیاران مجازی اغلب به دنبال یک نتیجه یا گزینه هستند. از آنجایی که قابلیت این دستیاران افزایش می یابد و پیشرفته تر می شوند، زمانی که افراد از سیری می خواهند بلیط سینما را برایشان رزرو کنند یا تعداد رستوران هایی که در آن پیتزا سرو می شود را پیدا نمایند بسیار گسترده تر خواهد بود و کسب وکار شما باید بتواند خود را در این حوزه متمایز کند. در صورتی که قصد دارید برای جستجوی صوتی بهتر و بهینه سایت خود، یک وب سایت زیبا با طراحی ریسپانسیو داشته باشید، می توانید از خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو ، ارائه دهنده خدمات طراحی سایت ، سئو و دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید.

 

امتیاز دهی شما به این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

87  −    =  85

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان