متخصصان تبلیغات آنلاین و متخصصان حوزه گوگل ادوردز پری مارشال، مایک رودز و بریان تاد در کتاب خود با نام راهنمای نهایی برای گوگل ادوردز اطلاعاتی را در اختیار کاربران قرار داده اند که به افراد کمک می کند با هزینه کمتر، کلیک بیشتری از گوگل دریافت نمایند، بازدیدکننده بیشتری را به خریدار تبدیل کنند و کسب وکار آنلاین خود را موثرتر از قبل سازند.

 ۹ گام برای راه اندازی کمپین ادوردز

در این مقاله، ۹ گام عملی را که نویسندگان سئو توصیه می کنند و می توان از آن ها برای آغاز اولین کمپین ادوردز استفاده کرد را بیان می کنیم. با آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو ارائه دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ ، طراحی سایت اصفهان و سئو سایت همراه شوید.

برای اینکه بتوانید کمپین ادوردز خود را راه اندازی کنید به سایت https://adwords.google.com بروید و دکمه Get started now را بیابید. حالا یک اکانت در ادوردز برای خود ایجاد کنید. بعد از اینکه وارد اکانت خود شدید بر روی دکمه Create your first campaign کلیک نمایید.

کمپین ادوردز

 ۱- نوع کمپین و نام آن را انتخاب کنید:

در ابتدا، نوع کمپین را انتخاب کنید. در حال حاضر توصیه می کنیم از Search Network only استفاده نمایید. سپس نامی به کمپین ادوردز خود بدهید. همچنین تیک کنار Include search partners را فعلا بردارید. بعدا اگر خواستید می توانید این گزینه را تغییر دهید.

۲- موقعیت جغرافیایی که می خواهید تبلیغتان در آن نمایش داده شود را انتخاب کنید:

حالا باید بدانید منطقه و ناحیه جغرافیایی که می خواهید تبلیغتان در آن نمایش داده شود چقدر بزرگ یا کوچک است. شما می توانید کل کشور، نواحی کشور، ایالت ها یا استان ها را انتخای کنید. همچنین می تونید ناحیه جغرافیایی که به طور سفارشی طراحی شده است را انتخاب نمایید. به عنوان مثال شعاع را بر اساس مایل یا کیلومتر تعیین کنید. بر روی Let me choose .. کلیک کنید و سپس به دنبال مناسب ترین مکان برای خود بگردید.

۳- استراتژی مزایده خود را انتخاب کنید و بودجه روزانه را تنظیم نمایید:

حالا عبارت Bid strategy پیش فرض را به I’ll manually set my bids for clicks تغییر دهید. اینکار به شما کمک می کند کنترل بیشتری داشته باشید و ادوردز را بهتر درک کنید. شما می توانید به یکی از گزینه های خودکار موجود موقعیت خود را تغییر دهید. بودجه روزانه حداکثر هزینه ای است که گوگل هر روز حساب شما را شارژ می کند. ممکن است در بیشتر روزها به این حداکثر مقدار دست پیدا کنید. گوگل هزینه های پرداختی متعددی را در اختیار شما قرار می دهد. می توانید قبل از اینکه تبلیغ نمایش داده شود هزینه را پرداخت کنید (پرداخت دستی یا اینکه بعد از نمایش تبلیغ این کار را انجام دهید). برخی از کسب وکارها دوست دارند به صورت ماهانه این هزینه ها را پرداخت نمایند.

بودجه روزانه را بر روی مقداری قرار دهید که فکر می کنید برایتان مناسب است.

همیشه می توانید بازگردید و این گزینه را تغییر دهید اما باز هم داشتن یک شبکه امن بسیار مهم است.

 

برای آگاهی بیشتر در مورد دیگر خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو همین حالا با ما تماس بگیرید .

[button title=”تماس با ما” link=”https://behido.com/contact-us/”   color=”#fff” font_color=”#666″ size=”2″  class=””  onclick=””][button title=”تبلیغات در گوگل” link=”https://behido.com/googleads/”   color=”#fff” font_color=”#666″ size=”2″  class=””  onclick=””]

 

۴- بخش افزونه های تبلیغ را فعلا نادیده بگیرید:

این گزینه بخش مهمی از هر کمپین است اما فعلا آن را نادیده بگیرید و بعد از اینکه گام های بعدی را تکمیل کردید به سراغش بیایید. بر روی Save and continue کلیک کنید.

۵- اولین گروه تبلیغاتی خود را ایجاد کنید و اولین تبلیغ را بنویسید:

بیشتر افراد زمانی که سرتیتر در برگیرنده کلمه کلیدی که آن ها به دنبالش هستند باشد، بر روی تبلیغ کلیک می کنند. به همین خاطر هر وقت ممکن بود از کلمات کلیدی استفاده کنید. شما در این بخش می توانید تا ۲۵ کاراکتر استفاده کنید. به همین خاطر می توانید از مخفف ها یا مترادف های کوتاه تر بهره ببرید. خطوط دوم و سوم به شما اجازه می دهد ۳۵ کاراکتر از متن را بنویسید. در بیشتر بازارها، زمانی موفق خواهید بود که مزایای محصول یا خدمات خود را در خط دوم بنویسید و قابلیت ها و پیشنهادهای خود را در خط سوم بیان کنید. بعدا می توانید این موارد را تغییر دهید. اگرچه گوگل فیلدی را برای آدرس نمایشی زیر متن اصلی تبلیغ قرار می دهد، اما زمانی که تبلیغ شما در صفحه نتایج جستجو دیده می شود آدرس آن  درست زیر سرتیتر نشان داده خواهد شد.

 

آدرس نمایشی باید با دامنه سایت شما یکسان باشد هر چند خود آدرس لازم نیست صفحه فرود خاصی باشد که افراد در آن قرار می گیرند. خط آخر، آدرس مقصد نهایی یا صفحه فرودی است که انتخاب کرده اید. شما می توانید از لینک پیگیری استفاده کنید. نسخه کوتاهی از قالب تبلیغ را در ادامه مشاهده می کنید:

سرتیتر:  تا ۲۵ کاراکتر از متن

خط دوم: ۳۵ کاراکتر

خط سوم:۳۵ کاراکتر

خط چهارم: آدرس نمایشی شما

۶- کلمات کلیدی خود را در فیلد کلمات کلیدی در اکانت قرار دهید:

کلمات کلیدی خود را پیست کنید. با یک مجموعه کار خود را شروع کنید و علامت به اضافه، براکت و نقل قول را برای دیدن تعداد دقیق جستجوهایی که دریافت کرده اید اضافه نمایید. زمانی که کار خود را آغاز می کنید بهتر است از کلمات کلیدی زیادی استفاده نکنید. از کلمات کلیدی مهم کار خود را آغاز نمایید.

۷- حداکثر هزینه به ازای هر کلیک را تنظیم نمایید:

حداکثر هزینه به ازای هر کلیک را مشخص کنید اما این موضوع را هم مدنظر داشته باشید. هر کلمه کلیدی به طور نظری بازار متفاوتی دارد و این موضوع بدین معنی است که هر کلمه کلیدی بزرگی به سرمایه و مزایده خاص خود نیاز دارد. گوگل به شما اجازه خواهد داد مزایده فردی را بعدا برای هر کلیدواژه تنظیم کنید. اگر تنها می توانید به جای ۱۷۰ دلار، ۵۰ دلار صرف کنید بهتر است از کلیدواژه هایی با هزینه اندک استفاده کنید تا افراد زیادی تبلیغ تان را ببینند. به خاطر محدودیت در بودجه، اگر به دنبال کلمات کلیدی با قیمت بالا می روید، بودجه خود را به سرعت از دست می دهید.

۸- همه چیز را مرور کنید:

تبلیغ و کلمات کلیدی را دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید بهترین عملکرد را خواهد داشت. هزینه به ازای هر کلیک را بررسی کنید تا مطمئن شوید موقعیتی که می خواهید را به دست می آورید.  بودجه روزانه را هم بررسی کنید تا به طور غیر عمد هزینه های خود را نابود نکنید.

۹- اطلاعات حساب خود را وارد کنید:

به محض اینکه اطلاعات پرداخت شما تایید شد تبلیغ شما نمایش داده خواهد شد.

کمپین ادوردز

دریافت کمپین ادوردز گوگل در ایران

همانطور که می دانید سرویس گوگل ادوردز در حال حاضر برای کاربران ایرانی مسدود است، دلیل آن هم محدودیت‌هایی است در زیرساخت‌های بانکی کشور وجود دارد، چرا که باتوجه به تحریمات موجود، پرداخت دلار برای کاربران فارسی زبان داخل ایران ساده نیست، به همین دلیل گوگل برای جلوگیری از سوء استفاده و تخلف این سرویس را برای کاربران عادی داخل کشور مسدود کرده است، اما شما می‌توانید از طریق شرکت‌هایی مانند آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو که حساب کاربری رسمی در گوگل دارند تبلیغات گوگل خودتان را سفارش داده و کمپین ادوردز خود را راه اندازی و تنظیم نموده و نتایج آن را دنبال کنید.

 

امتیاز دهی شما به این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  −  2  =  3

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان