آیا می خواهید در حالی که به کارهای مورد علاقه خود می پردازید ، درآمد آنلاین هم داشته باشید؟در این صورت پیشنهاد می کنیم حتما به کسب درآمد از youtube فکر کنید. کسب درآمد از یوتیوب برای همه امکان پذیر است ، فقط کافی است راهکارهای دیجیتال مارکتینگ در این وب سایت محبوب را بلد باشید. در ادامه نحوه پول درآوردن از یوتیوب را مورد بررسی قرار می دهیم.

به خاطر داشته باشید که خوشبختانه کسب درآمد از طریق یوتیوب در ایران نیز امکان پذیر است بنابراین اگر تا کنون تصور می کردید که چون در ایران زندگی می کنید نمی توانید از یوتیوب درآمد داشته باشید همین الان دست به کار شوید و از طریق این شبکه اشتراک ویدیو به درآمدهای دلاری زیادی به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم دست یابید.

دیجیتال مارکتینگ با youtube!

یوتیوب یکی از پرطرفدارترین وب سایت ها با بیش از ۸ میلیارد بازدید در طول روز است. یوتیوب به دومین موتور جستجوی بزرگ در جهان و سومین سایت پربازدید تبدیل شده است. این امر باعث شده تا به بستری خارق العاده برای توسعه دیجیتال مارکتینگ تبدیل شده و تبلیغ کنندگان بتوانند کالاهای خود را در آن به بازار عرضه کنند.

در حال حاضر افراد زیادی با ساخت فیلم های YouTube درآمد کسب می کنند. جالب است بدانید برخی از این افراد درآمد بسیار بیشتری از آنچه تصور می کنید دریافت می کنند و در کنار آن به شهرت نیز می رسند. اما کسب درآمد از طریق توسعه دیجیتال مارکتینگ با youtube چگونه است؟

یوتیوب در واقع یک شبکه جهانی برای اشتراک ویدئو است که به ازای تعداد دیده شدن ویدیوها به فرد منتشر کننده آن پول پرداخت می کند. به عبارت دیگر هر چقدر ویدیوهای شما بازدید کننده بیشتری داشته باشد یوتیوب پول بیشتری به شما پرداخت می کند. البته باید بدانید که این کار آسانی نیست چرا که بیش از ۵۰۰ ساعت ویدئو در هر دقیقه در یوتیوب بارگذاری می شود ، بنابراین رقابت در این بستر دیجیتال مارکتینگ شدید است. اما با این حال اجازه ندهید این دشواری ها شما را از کسب درآمد آنلاین منصرف کند. به یاد داشته باشید همه افراد مشهور نیز روزی از پایین شروع کرده اند  و برخی توانسته اند در یوتیوب به ستاره تبدیل شده و میلیونر شوند.

چگونه از یوتیوب کسب درآمد کنیم؟

شایان ذکر است که یوتیوب اجازه کسب درآمد از محتوای دارای حق چاپ را نمی دهد. بنابراین نمی توانید با بارگذاری فیلم های دیگران ، پیش پرده های فیلم های سینمایی یا سایر فیلم های دارای حق چاپ ، درآمد کسب کنید ، مگر اینکه مجوز انتشار فیلم را داشته باشید. همیشه بهترین روش برای کسب درآمد از youtube  این است که خودتان یک ویدئوی جدید خلق کنید.

شما باید به طور مداوم ویدئوهای با کیفیت خود را با محتوایی که برای مخاطبان زیادی ، جالب ، قابل استفاده و جذاب است در یوتیوب بارگذاری کنید. همچنین در کنار آن می توانید این ویدئو را در وب سایت شخصی ، وبلاگ ، رسانه های اجتماعی همچون اینستاگرام و سایر سایت های ویدیویی نظیر آپارات نیز به بازار عرضه کنید. برای رشد دیجیتال مارکتینگ خود بهتر است یک برند یا مارک تجاری نیز برای فعالیت و کسب و کار خود در نظر بگیرید.

روش های کسب درآمد از youtube زیاد است و شما می توانید با بررسی آنها مناسب ترین روش را برای کسب درآمد اینترنتی خود انتخاب کنید. همچنین خوب است بدانید:

  1. یوتیوب از طریق قالب های پیش از پخش ، نمایش و سایر فرم های تبلیغاتی از ویدیوهای کاربران درآمد کسب می کند.
  2. تبلیغ کنندگان براساس کلیک ها و نمایش ها به یوتیوب هزینه پرداخت می کنند که یوتیوب ۵۵ د درصد از درآمد خود را به سازنده محتوا می دهد و ۴۵ درصد را نیز برای خود در نظر می گیرد.
  3. سازندگان محتوا باید از دستورالعمل های یوتیوب برای انتشار ویدئو پیروی کنند. برای مثال محتوایی که حاوی خشونت و سایر موضوعات خلاف قانون یوتیوب باشد ، امکان بارگزاری و کسب درآمد نخواهد داشت.

تبلیغات در یوتیوب چگونه است؟

یکی از سودآورترین تبلیغات ، تبلیغ از طریق دنیای بازاریابی دیجیتال است که با عنوان “بازاریابی تأثیرگذار” نیز شناخته می شود. اگر به عنوان یک کسب و کار ،  قصد تبلیغات و بازاریابی در اینترنت را دارید ، در حال حاضر می توانید از تبلیغات در اینستاگرام ، یوتیوب و توئیتر و … استفاده کنید. قبلا در خصوص تبلیغات در اینستاگرام صحبت کرده ایم. برای تبلیغات در یوتیوب نیز شما باید به ازای تبلیغ یک مارک یا محصول در یک ویدیو به سازنده محتوا هزینه پرداخت کنید.

از طرفی اگر در یوتیوب بازدید کنندگان و دنبال کنندگان زیادی را دارید می توانید با اخذ تبلیغات از کسب و کارها و نمایش آنها در توضیحات محتوای خود نیز کسب درآمد داشته باشید.

آشنایی با مراحل کسب درآمد از youtube

آشنایی با مراحل کسب درآمد از youtube

مرحله اول

برای اینکه یوتیوب به حساب شما پول واریز کند، در ابتدا باید یک کانال راه‌اندازی کنید و اعضای کانالتان را به هزار عضو فعال برسانید. در مرحله بعدی باید ویدیوهای شما بیش از ۴۰۰۰ دقیقه دیده شده باشند. یعنی مخاطبان شما مجموعاً ۴۰۰۰ دقیقا از ویدیوهای شما بازدید کرده باشند. توجه داشته باشید که این زمان تعیین شده تنها برای یک ویدئو نیست بلکه بازدید کلی از ویدئوهای شماست. مثلا ممکن است ۱۰ ویدیو داشته باشید که هرکدام از این ویدیو ها ۴ دقیقه باشند و بیش از ۱۰۰ نفر نیز آنها را تا آخر دیده باشند که در مجموع ۴۰۰۰ دقیقه از ویدیو های شما بازدید شده است.

مرحله دوم

برای کسب درآمد از طریق youtube لازم است که از سرویس گوگل ادسنس برخوردار باشید. یعنی شما باید عضو گوگل ادسنس باشید. زیرا یوتیوب توسط گوگل ادسنس درآمد شما را پرداخت می کند. عضویت در گوگل ادسنس آسان است. فقط فراموش نکنید که تمام اطلاعات و مشخصات حساب بانکی تان در حساب یوتیوب و گوگل ادسنس باید یکسان باشد. اگر اطلاعات شما روشن و واقعی نباشند احتمال دارد حسابتان در یوتیوب بسته شده و در نتیجه نتوانید از آن کسب درآمد کنید.

تسویه حساب یوتیوب در داخل ایران چگونه امکان پذیر است؟

با توجه به اینکه کشور ما در یوتیوب تحریم شده است ، بنابراین چگونه می توانید درآمدی که از یوتیوب کسب کرده اید را برداشت کنید؟ ساده ترین راه این است که از طریق دوستان و آشنایان خود در خارج از کشور در یوتیوب ثبت نام کرده و یک کانال راه اندازی کنید. بعد از اینکه شخص مورد نظر شما عضو یوتیوب شد و یک کانال راه اندازی کرد باید شما را به عنوان یکی از مدیران اصلی آن انتخاب کند. که برای این کار تنها باید ایمیل شما را به عنوان یکی از مدیران ثبت نماید.

هنگامی به عنوان مدیر اصلی کانال یوتیوب انتخاب شدید می توانید کسب درآمد از youtube را شروع کنید و برای تسویه حساب با پارنتر خود در خارج از کشور در تماس باشید. بعد از تسویه حساب نیز از طریق صرافی های آنلاین می توانید درآمدی دلاری خود را به تومان تبدیل کنید.

البته اگر در خارج از کشور آشنایی ندارید نباید نا امید باشید. در یک روش دیگر می توانید یک سرور مجازی تهیه کرده و از طریق آن یک حساب پی پال ایجاد کنید. سپس از طریق آن برای کسب درآمد در یوتیوب اقدام کنید. البته فراموش نکنید که این روش ریسک بالایی دارد و معمولا توسط کارشناسان دیجیتال مارکتینگ توصیه نمی شود. همچنین افراد زیادی هستند که برای شما حساب پی پال ایجاد کرده و در ازای آن از شما هزینه می گیرند. اگر فرد مورد اعتمادی را پیدا کنید این روش نیز مناسب خواهد بود.

ایجاد محتوای جذاب برای یوتیوب

نکاتی که برای ایجاد محتوای جذاب در یوتیوب نیاز دارید شباهت زیادی به ایجاد محتوا در اینستاگرام دارد. شما باید بر اساس علاقه و هدف خود یک موضوع خاصی را انتخاب کنید و بر اساس آن شروع به ساخت محتوا کنید. بهتر است محتوای شما همیشه متناسب با مباحث روز باشد. در واقع به روز بودن در این فضا موجب افزایش محبوبیت شما می شود.

چگونه کسب درآمد در یوتیوب فعال می شود؟

برای این منظور باید به تنظیمات کانال یوتیوب خود بروید و روی گزینه My Channel کلیک کنید. سپس مراحل زیر را انجام دهید.

امتیاز دهی شما به این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16  −  6  =  

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان