الگوریتم freshness گوگل یکی از الگوریتم های مورد علاقه سئوکاران است زیرا کاملاً منطقی است و برای تغییر بهتر SERP ها به شیوه ای منطقی، آسان و قابل فهم و کاربردی موثر می باشد. الگوریتم freshness گوگل در واقع موضوع جدیدی را نشان نمی دهد بلکه بر آنچه که در حال حاضر برای گوگل اهمیت دارد تمرکز دارد و آن ایجاد ارزش بیشتر برای مخاطبان با ارائه یک محتوای بروز شده و جذاب است. این الگوریتم به دنبال محتوای جدید نیست، بلکه به محتوایی توجه دارد که در حال حاضر در گوگل منتشر شده اما دارای اطلاعات قدیمی و کهنه است و نیاز به تغییر و به روزرسانی دارد.

با توجه به اهمیت الگوریتم freshness گوگل و مفید بودن آن برای سئو سایت شما، در این مقاله به بررسی نکات لازم برای پیروی از این الگوریتم در محتوای وب سایت ها می پردازیم. همچنان با آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در اصفهان ، طراحی فروشگاه اینترنتی و خدمات سئو در اصفهان همراه باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان طراحی سایت با ما تماس بگیرید.

به طور کلی هدف اصلی از راه اندازی الگوریتم freshness گوگل تأکید بیشتر بر اهمیت انتشار مطالب و محتوای بروز در وب سایت ها است که به طور خاص به موضوعاتی مانند آخرین اخبار، تکنولوژی، رویدادها، سیاست، افراد مشهور، گرایش ها و موارد دیگر مرتبط است ، به ویژه در مواردی که انتظار می رود کاربر بخواهد آخرین اطلاعات را بداند.

از این رو گوگل سایت هایی مانند سایت های خبری، سایت های پخش زنده، پورتال های ویدئویی و بسیاری از سایت های تجاری به روز شده را ترجیح می دهد. زیرا این سایت ها مرتبا دارای محتوای تازه و بروز می شوند که تجربه کاربری مفیدی را به مخاطبان ارائه می دهد.

بنابراین اگر در حال حاضر در وب سایت خود موضوعی را پوشش می دهید اما اطلاعاتی که دارید قدیمی هستند و همینطور موضوع مورد بحث شما به زمان حساس بوده و مدتی است که به روز نشده یا به روز نشده اند و یا به سادگی یک سایت دیگر با محتوای رقابتی، جذاب، تازه و جدید از آنها پیشی گرفته است، به احتمال زیاد باید به آن محتوا/موضوع بیشتر توجه کنید و برای بروزرسانی آن، چه در صفحه و چه در خارج از صفحه اقدام کنید.

هدف از راه اندازی الگوریتم freshness گوگل چیست؟

 

اگر در این زمینه به خدمات تولید محتوا و بازاریابی سئو در اصفهان و دیگر شهرها نیاز دارید همین امروز با آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو تماس بگیرید. تیم ما علاوه بر به روز رسانی مطالب وب سایت شما، با پیدا کردن صفحات جدید یا اطلاعات جدید در خصوص حوزه کسب و کارتان، جدیدترین مطالب را به فهرست محتوای وب سایت شما اضافه کرده و از این طریق رتبه سایت شما را در گوگل و سایر موتورهای جستجو بهینه سازی می کند.

کارشناسان بهیدو در حوزه بازاریابی و تولید محتوا و همینطور خدمات سئو در اصفهان در این قسمت به پنج مورد از بهترین روش ها برای بازیابی هرگونه رتبه بندی از دست رفته (یا استفاده از فرصت جدید استفاده نشده) در نتیجه توجه به الگوریتم freshness گوگل می پردازند. این روش ها عبارتند از:

  1. بازبینی محتوای موجود

شما باید به صورت دوره ای عملکرد محتوای وب سایت خود را مورد بررسی قرار دهید و صفحات یا موضوعاتی را که قبلاً حجم زیادی از بازدیدها، ترافیک و رتبه بندی ها را به وب سایت شما منتقل کرده بودند را شناسایی کرده و برای تجدید و بروزرسانی آنها با اطلاعات جدید سریعا اقدام نمایید.

اگر در حین این بررسی متوجه شدید که برخی از محتویات وبلاگ، اخبار یا بخش رسانه ی وب سایت شما با تغییر رتبه و افت قابل توجهی رو به رو شده است، باید اطلاعات و آمارهای این محتواها را با استناد به منابع جدید از جمله نقل قول های فعلی بیشتر و افزودن عباراتی که منعکس کننده آخرین پرسش های جستجو هستند بروز کنید. این یکی از مهم ترین تکنیک هایی است که با کمک الگوریتم freshness گوگل به ارتقاء سئو سایت شما کمک می کند.

  1. به اشتراک گذاری محتوا و تقویت محتوای اجتماعی

اشتراک گذاری محتوای جدید و به روز شده در شبکه های اجتماعی، می تواند دستاوردهای رتبه بندی و به روزرسانی الگوریتم های قبلی مانند به روز رسانی Freshness را افزایش دهد. بنابراین هرگز ارزش اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی موفق که باعث کشف، افزایش ترافیک و تعامل جدید با وب سایت شما می شود را دست کم نگیرید.

  1. توجه به فرکانس تغییرات مکرر و جزئی در محتوا

اگر وب سایت شما تغییرات صنعت، رویدادهای کلیدی و هر درجه ای از اخبار، اطلاعات و بینش را برای کاربران علاقه مند به یک یا چندین حوزه پوشش می دهد، ممکن است لازم باشد به دفعات مکرر اطلاعات وب سایت خود را برای مخاطبان آن حوزه یا صنعت بروز نمایید.

مردم بیش از هر زمان دیگری مطالب را هضم می کنند و کاربران اینترنتی مرتبا آخرین اخبار را از شما تقاضا می کنند. بنابراین حتی تغییرات جزئی می تواند تفاوت مثبتی برای تجربه کاربری وب سایت شما ایجاد کند.

• تاکتیک های استفاده از الگوریتم freshness گوگل

  1. استفاده از یک رویکرد جدید و طبقه بندی شده برای تولید محتوا

صدا، ویدئو، تصاویر، واقعیت مجازی و مجموعه ای از انواع محتوا را به رویکردهای رایج درج محتوا در وب سایت خود مانند وبلاگ ها، اخبار، رسانه ها و موارد دیگر اضافه کنید. افزودن لایه های گوناگون محتوا به ارائه دیجیتالی شما، دید وسیع تری را به مخاطبان یک موضوع یا صنعت می بخشد.

این که آیا این نوع به روزرسانی ها منجر به ایجاد صفحات فرود جدید یا افزودن عمق و ارزش محتوا به URL های فعلی می شوند، مبحث متفاوتی خواهد بود، اما در هر صورت، این امر بسیاری از نکات تازه مربوط به بازیابی رتبه سایت یا دستاوردهای مرتبط با این به روز رسانی را پشتیبانی می کند.

  1. اضافه کردن محتوای همیشه سبز (Evergreen Content) به ترکیب محتوای موجود

محتوای همیشه سبز یا Evergreen Content محتویات عمیق تری هستند که مدت زمان بیشتری اعتبار خود را حفظ می کنند و در رتبه بندی و ترافیک جستجوی سایت در طول ماه ها و حتی سال ها نقش زیادی خواهند داشت. محتوای همیشه سبز منعکس کننده موارد زیر است:

بسیاری از افراد به تغییر و آپدیت محتوای وب سایت خود توجهی نکرده اند. این درحالی است که طبق این الگوریتم محتواهای پرطرفدار که در حال حاضر کهنه و قدیمی شده است برای برآورده ساختن نیازهای جستجوگران و بهبود تجربه کابری نیاز به تغییر و بروزرسانی دارد. اگر در زمینه خدمات تولید محتوا و سئو در اصفهان و شهرهای دیگر به متخصص احتیاج دارید و یا می خواهید برای طراحی سایت در اصفهان و طراحی فروشگاه اینترنتی مشاوره رایگان دریافت کنید، همین امروز با ما تماس بگیرید.

امتیاز دهی شما به این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  −  5  =  3

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان