با وجود اینکه الگوریتم های پیچیده گوگل هر روز در حال بروزرسانی هستند، اما بک لینک ها همچنان به عنوان یک عامل مهم در تعیین رتبه بندی سایت در موتورهای جستجو موثرند. در حقیقت لینک سازی به جهت ایجاد پیوندهایی برای هدایت ترافیک به سمت سایت و افزایش قدرت سایت بسیار مهم است. اما لینک سازی و طریقه لینک سازی با کیفیت برای بهینه سازی سایت چیست؟ اگر دوست دارید از مهم ترین و جدیدترین نکات در خصوص طریقه لینک سازی مطلع شوید این مطلب را دنبال کنید.

لینک سازی چیست؟

لینک سازی یکی از تاکتیک های بسیاری مهمی است که مدت هاست در بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) مورد استفاده قرار می گیرد. چرا که این پیوندها سیگنال های مهمی برای گوگل به شمار می روند و نشان می دهند که سایت شما یک منبع با کیفیت است و شایستگی قرار گرفتن در رتبه های بالاتر جستجو را دارد. بنابراین سایت هایی که دارای لینک سازی قوی تر هستند رتبه های بالاتری کسب می کنند.

اهمیت لینک سازی طبیعی

اگر به ماندگاری طولانی مدت سایت و تجارت خود اهمیت می دهید ، به جای استفاده از لینک های فروشی و تاکتیک هایی که گوگل آنها را به عنوان سئوی کلاه سیاه می شناسد، به فکر لینک سازی طبیعی و ارگانیک برای وب سایت خود باشد. چرا که در غیر این صورت سایت شما حتی ممکن است به طور کلی از صفحه نتایج جستجو خارج شود.

اهمیت لینک سازی طبیعی

البته ایجاد پیوندهای طبیعی یک فرایند دشوار و وقت گیر است و نیازمند دانستن طریقه لینک سازی با کیفیت برای بهینه سازی سایت دارد. همچنین پیوندی که از یک وب سایت معتبر مانند وال استریت ژورنال دریافت می کنید بسیار تأثیر بیشتری بر رتبه شما در SERP نسبت به پیوند یک وب سایت کوچک یا تازه ساخته شده خواهد داشت. ولی دریافت چنین لینک های با کیفیتی کار آسانی نیست.

اما چگونه می توانید لینک های با کیفیتی برای سایت خود ایجاد کنید که باعث بهبود رتبه شما بدون نقض دستورالعمل های Google شوند؟ به یاد داشته باشید، ایجاد لینک برای دستیابی به رتبه های بالا در جستجو ضروری است.

چرا لینک سازی برای سئو مهم است؟

لینک سازی یکی از عوامل اصلی در  رتبه بندی صفحات وب سایت شما توسط Google می باشد. Google در این زمینه خاطرنشان می کند: “به طور کلی ، وب مسترها می توانند با افزایش تعداد سایت های باکیفیت که به صفحاتشان پیوند دارند، رتبه سایت های خود را بهبود بخشند.”

مثلا اگر صاحب سایتی هستید که تجهیزات دوربین های مداربسته به فروش می رساند، قطعا در حال رقابت با دیگر فروشندگان تجهیزات دوربین مداربسته هستید. اما چگونه گوگل بین وب سایت شرکت شما با دیگر رقبا تمایز قائل می شود؟ یکی از عوامل رتبه بندی صفحات سایت شما در گوگل میزان محبوبیت و کیفیت پیوندهایتان است.

استراتژی های مهم در لینک سازی با کیفیت

بر اساس اظهارات خود گوگل اگر بتوانید وب سایت های خارجی دارای رتبه بالا را برای پیوند به صفحات خود داشته باشید، احتمالاً رتبه بندی محتوای خود را برای کلمات کلیدی مورد نظر بالاتر خواهید برد. در ادامه به تعدادی از استراتژی های مهم لینک سازی که برای به دست آوردن پیوند از وب سایت های دیگر به شما کمک می کند اشاره خواهیم کرد.

تولید محتوای با کیفیت و جذاب باعث می شود که دیگر سایت ها به طور طبیعی به مطالب وب سایت شما پیوند بزنند. از این رو ایجاد محتوای با ارزش یکی از مهم ترین طریقه لینک سازی با کیفیت است.

فعال کردن بخش کامنت یا نظرات و همینطور تحلیل مزایا و معایب محصولات و خدمات در وب سایت شما باعث می شود تا سایت تاثیرگذاری در صنعت خود داشته باشید و در نتیجه وبلاگ نویسان محبوب و رسانه های اجتماعی بزرگ را به سمت سایت خود جذب کنید.

استراتژی های مهم در لینک سازی با کیفیت

از افرادی که می شناسید و افرادی که با آنها کار می کنید بخواهید تا به سایت شما پیوند دهند. به یاد داشته باشید پیوندهایی که از سوی سایت همکاران در همان صنعت ایجاد می شوند ارزش بیشتری نسبت به پیوندهایی از سایت های تصادفی و غیر مرتبط خواهند داشت.

لینک سازی داخلی یک روش آسان است که نسبت به لینک سازی خارجی از ارزش کمتری برای رتبه بندی سایت برخوردار است. اما با این وجود نباید آن را دست کم گرفت چرا که در بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو موثر بوده است.

فاکتورهای مهم در طریقه لینک سازی با کیفیت

چند فاکتور مهم در طریقه لینک سازی با کیفیت عبارتند از:

یکی از مهمترین مواردی که موتورهای جستجو برای رتبه بندی وب سایت آن را لحاظ می کنند، کلمه و متنی است که یک صفحه پیوند دهنده برای پیوند به محتوای شما آن را لینک کرده است. مثلا اگر سایتی برای متن ” بهترین لوازم جانبی دوربین مداربسته” به مطلب شما با عنوان “بهترین لوازم جانبی دوربین مداربسته” پیوند دهد ، به شما کمک می کند تا برای آن عبارات کلمه کلیدی رتبه بالایی به دست آورید.

اما بسیاری از زمان ها، وقتی افراد در مورد سایت شما در وب سایت خود صحبت می کنند، به صفحه اصلی شما پیوند می زنند که این امر دستیابی به رتبه های بالا را برای صفحات جداگانه دشوار می کند.

کیفیت صفحه ارسال لینک نیز بسیار مهم است. در واقع موتورهای جستجو پیوندهای با کیفیت بالا و قابل اعتماد را ترجیح می دهند.

کنترل این دو فاکتور برای شما امکان پذیر نیست. اما با این حال می توانید این فاکتورها را را در پیوند به صفحات خودتان از طریق محتوا  کنترل کنید. مثلا شما می توانید:

-تعیین کنید که چه متنی به عنوان Anchor Text مورد استفاده قرار گیرد.

-تصمیم بگیرید که کدام صفحه وب سایت به Anchor Text  اشاره کند.

-اطمینان حاصل کنید که کیفیت و محتوای صفحه پیوند بالاست.

 

ایجاد لینک های خارجی برای سایت شما مهم اس،  اما برای نتیجه گیری بهتر باید به لینک سازی داخلی و پیوندهای درونی با کیفیت همراه با Anchor Text  نیز توجه نمایید. چرا که این امر باعث افزایش رتبه سایت شما در گوگل می شود.

طریقه لینک سازی با کیفیت در داخل سایت (لینک سازی داخلی)

قبل از هر چیزی باید در مورد کلید واژه مورد استفاده برای محتوای خود تحقیق کنید. برای این منظور می توانید از ابزار سرچ گوگل استفاده نماید. گوگل کلمات کلیدی متعددی را به شما پیشنهاد می دهد که هم مرتبط و هم محبوب هستند.

Link Building

در این مرحله، لازم است شما کلمات کلیدی خود را به صورت استراتژیک گروه بندی کنید تا یک نقشه اطلاعاتی مناسب برای جستجو به دست آورید.

مرحله آخر پیدا کردن ارتباط هوشمند بین محتواهای موجود در سایت است. شما این کار را با لینک دادن به محتواهای مختلف با استفاده از کلمات کلیدی کشف شده در یک متن انجام می دهید. اجرای مورد سوم مهم است. باید مطمئن باشید که با Anchor Text مناسب به صفحات مناسب پیوند داده اید. برای پیدا کردن این لینک ها می توانید از ابزار سرچ وب سایت خود استفاده نماید.

منبع: برگرفته از wordstream.com

امتیاز دهی شما به این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

33  +    =  38

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان