زمانی که اکانت گوگل ادوردز خود را راه اندازی می کنید یکی از نواحی که باید بر روی آن تمرکز کنید این است که بتوانید از هزینه های صرف شده بیشترین استفاده را ببرید. به عبارت ساده تر، به دنبال حداکثر کلیک های انجام شده با کمترین هزینه صرف شده خواهید بود. با اینحال رسیدن به چنین هدفی آنقدرها که شما فکر می کنید ساده نیست. بودجه ادوردز شما می تواند در یک روز کاملا نابود شود به خصوص اگر ندانید چگونه باید آن را تنظیم کنید. برای اینکه به شما کمک کنیم بیشترین استفاده را از کمپین های ادوردز خود داشته باشید سه روش ساده اما کاربردی را در این مقاله فهرست خواهیم کرد. همچنان همراه آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو ارائه دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ، طراحی سایت و سئو باشید…

سه روش برای استفاده حداکثری از کمپین های تبلیغاتی گوگل:

۱- سرتیترهای خود را بهینه سازی کنید:

سرتیتر تبلیغ باید بتواند علاقه و کنجکاوی را در کاربر ایجاد کند. تنها در این صورت است که کاربر برای کلیک بر روی تبلیغ ترغیب خواهد شد. برای فراهم کردن یک سرتیتر خوب، باید بر روی سه ناحیه اصلی تمرکز داشته باشید: سوال کردن، استفاده از آمار و غلبه بر مشکلات کاربران.

در ابتدا سعی کنید سوالی را در سرتیتر خود مورد استفاده قرار دهید. به جای اینکه بگویید راز و رمز داشتن موی خوب را کشف کنید می توانید از جملات سوالی همچون راز و رمز داشتن موی خوب را می دانید؟ استفاده کنید.

سپس می توانید از اعداد و ارقام آماری خاص در سرتیتر خود استفاده کنید. به جای اینکه بگویید افراد زیادی از این برنامه نفع می برند می توانید بگویید ۲۳۵۶ نفر از این برنامه استفاده کرده اند. در گام سوم می توانید مشکل خاصی که فکر می کنید کاربران با آن دست و پنجه نرم می کنند را هدف قرار دهید. مثلا زمانی که برای خودرو تبلیغ ایجاد می کنید ممکن است از عنوانی همچون بهترین خودروهای سال ۲۰۱۸ را بشناسید استفاده نمایید. در این شرایط کاربر ممکن است فکر کند بهترین خودروهایی که شما معرفی کرده اید خودروهای گران قیمت هستند و اصلا تبلیغتان را بررسی نکند. پس سرتیتر خود را اصلاح کنید و بنویسید بهترین خودروهای سال ۲۰۱۸ با قیمت های ارزان را بشناسید.

کمپین های تبلیغاتی گوگل

۲- از پیش نمایش تبلیغات استفاده کنید:

زمانی که تبلیغ خود را در کنسول ادوردز آماده می کنید، ممکن است ظاهر آن با تبلیغی که در نهایت برای کاربر نهایی نمایش داده خواهد شد متفاوت باشد. در چنین شرایطی بهتر است بدانید تبلیغ از دیدگاه و منظر کاربر نهایی چگونه خواهد بود تا بتوانید آن را تغییر دهید و بهتر سازید. به عنوان مثال کاربر نهایی ممکن است تنها  متن بریده شده و کوتاه شده تبلیغ شما را ببیند. اگر چنین است ممکن است مجبور شوید پیام خود را به صورت کوتاه شده بیان کنید. پس به خاطر داشته باشید بخش Ad Preview and Diagnosis’ را از منوی tools بررسی کنید و سپس تبلیغ خود را نهایی سازید و کمپین را اجرا نمایید.

 

برای آگاهی بیشتر در مورد دیگر خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو همین حالا با ما تماس بگیرید .

[button title=”تماس با ما” link=”https://behido.com/contact-us/”   color=”#fff” font_color=”#666″ size=”2″  class=””  onclick=””][button title=”تبلیغات در گوگل” link=”https://behido.com/googleads/”   color=”#fff” font_color=”#666″ size=”2″  class=””  onclick=””]

 

۳- مخاطبان در بازار:

سعی کنید از گزینه In-Market Audiences به هنگام راه اندازی کمپین های تبلیغاتی استفاده کنید. کاری که این گزینه انجام می دهد این است که به شما اجازه می دهد مشتریان را بر اساس علاقه ای که به موضوع خاص دارند هدف قرار دهید. مثلا فرض کنید که شما در حال فروض ساعت های هوشمند هستید. به کمک این گزینه می توانید افراد زیادی را بیابید که به دنبال عبارت بهترین ساعت های هوشمند ۲۰۱۸ هستند. می توانید به کمک این گزینه نرخ تبدیل این کلمه جستجو شده را بالا ببرید. اگر این گزینه را برای خود سودمند دیدید، می توانید آن را با گزینه های هدف گیری فعلی خود به کار ببرید. اگر در مدیریت ادوردز به کمک نیاز داشتید، با یک شرکت بازاریابی دیجیتال که تجربه کافی و خوب در این زمینه دارد مشورت نمایید.

 

 پنج اشتباه رایجی که در ادوردز انجام می دهید:

ما کسب وکارهای زیادی را دیده ایم که از ادوردز استفاده می کنند. برخی از آن ها بر این باورند که ادوردز برایشان موثر و کارساز نبوده و هزینه زیادی از دست داده اند.  آن ها می گویند رقبایشان از ادوردز استفاده می کنند و از مزایایش بهره می برند. ادوردز می تواند کارهای زیادی برای شما انجام دهد اما نکته مهم برای رسیدن به چنین هدفی این است که آن را به درستی راه اندازی کنید و سپس به درستی بهینه سازی نمایید. در ادامه سعی می کنیم ۵ اشتباه رایجی که بر روی موفقیت شما در ادوردز اثر می گذارد را با هم مرور کنیم.

کمپین های تبلیغاتی گوگل

۱- زمان کافی برای سازماندهی کمپین های خود اختصاص نمی دهید:

قبل از اینکه بخواهید کمپین های تبلیغاتی گوگل ادوردز خود را راه اندازی کنید، زمانی را برای بررسی آن اختصاص دهید و ببینید چگونه می توانید کمپین خود را سازماندهی نمایید. هر چقدر برنامه ریزی بیشتری قبل از راه اندازی کمپین داشته باشید هزینه و زمان کمتری بر روی آن صرف خواهید کرد. شما باید کمپین های خود را برای تم خاصی سازماندهی کنید و گروه های تبلیغاتی را بر اساس کلیدواژه های خاصی سازماندهی نمایید. به عنوان مثال ممکن است بخواهید کمپین های جداگانه ای برای هر یک از خدمات خود داشته باشید. به عبارت دیگر می توانید کمپین ها و گروه های تبلیغاتی جداگانه ای برای خدماتی همچون تمیز کردن فرض، تمیز کردن خانه، تعمیر لوازم و غیره داشته باشید.

سازماندهی کمپین های تبلیغاتی از همان ابتدا به شما اجازه خواهد داد تصویر واضح تری از اکانت خود داشته باشید. در این شرایط قادر خواهید بود بودجه و مزایده خود را مدیریت کنید. همچنین می توانید هزینه های اضافی را به راحتی کاهش دهید. کمی برنامه ریزی از قبل به شما کمک می کند در هزینه و زمان خود صرفه جویی کنید.

طراحی انواع سایت فروشگاهی و شرکتی با بهیدو۲- صفحات فرود نامناسبی دارید:

هدف صفحه فرود شما  این است که بازدیدکننده را به صفحات فرود مرتبط هدایت کند. بیشتر افراد دوست دارند بازدیدکننده را به صفحه اصلی سایت هدایت کنند. اگر صفحه اصلی شما به کلمات جستجو شده مرتبط است می توان اینکار را انجام داد. با اینحال، شما که نمی خواهید بازدیدکننده کل سایت را برای یافتن چیزی که به دنبالش هست سردرگم شود.

مثلا اگر کاربری به دنبال واژه تمیز کردن اسباب منزل باشد شما نمی توانید او را به صفحه خدماتی هدایت کنید که خدمات متنوع را نشان می دهد. در این شرایط باید او را به صفحه فرود مناسب هدایت نمایید. صفحه ای که بتواند در مورد این خدمت خاص با مشتری صحبت کند. اگر کاربر مجبور شود در میان صفحات متعدد بر روی سایت به جستجو بپردازد و چیزی که به دنبالش هست را بیابد، شانس تبدیل او به مشتری کاهش می یابد.

یک صفحه فرود مرتبط باعث تعامل هرچه بیشتر مشتری با سایت می شود، به تبدیل های بیشتری می انجامد، نمره کیفیت بالایی را در اختیار شما قرار می دهد و باعث کاهش هزینه به ازای هر کلیک می شود.

کمپین های تبلیغاتی گوگل

 ۳- از کلیدواژه های منفی در تبلیغات خود استفاده نمی کنید:

یکی از اهداف گوگل ادوردز این است که مشتریان بالقوه را به کلیک بر روی صفحه خاصی از سایت ترغیب کند تا بتواند کار خاصی را انجام دهد. به عنوان مثال او را تشویق به برقراری تماس کند، کوپنی را دانلود کند یا کتاب الکترونیکی را دانلود نماید.  مرحله کلیدی برای بهینه سازی درست کمپین ها، گروه های تبلیغاتی و کلمات کلیدی این است که از قدرت کلیدواژه های منفی به نفع خود استفاده کنید تا هزینه های غیر ضروری را کاهش دهید. به عنوان مثال شما می دانید وقتی فردی از ناحیه خدماتی تان به گوگل می رود و واژه شستشوی فرش را جستجو می کند به دنبال کلیک بر روی تبلیغ شماست. این کلیک ارزش هزینه کردن را دارد.

اما واقعا می خواهید برای افرادی که به دنبال تمیز کردن فرش با دستگاه های اجاره ای هستند باشید؟ احتمال اینکه چنین جستجوهایی به کلیک بر روی تبلیغ شما تبدیل شود و سپس شما را به مشتری پرداخت کننده برساند چقدر است؟ اگر فکر می کنید چنین افرادی نمی توانند مشتری خوبی برایتان باشند پس آن ها را از طیف  تبلیغات خود حذف کنید. اجازه دهید موضوع را با مثال دیگری توضیح دهیم.

فرض کنید  مشتریان کسب و کار شما در ۶۰ کیلومتری شهرتان قرار دارند. در این شرایط قطعا نمی خواهید فردی که به دنبال خدمات شما در شهر دیگری می گردد روی تبلیغ کلیک کند و هزینه های صرف شده را از بین ببرد. پس می توانید از بخش کلیدواژه های منفی این جستجوها را حذف کنید. در این شرایط قادر خواهید بود در هزینه و زمان خود هم صرفه جویی نمایید.

۴- به کمپین تبلیغاتی خود زمان کافی ارائه نمی کنید:

برخی از اوقات افراد کمپین های خود را به سرعت راه اندازی می کنند و بعد از چند هفته یا چند روز که نتایج مدنظر را نمی بینند آن را غیر فعال می سازند.  البته زمان هایی وجود دارد که غیر فعالسازی کمپین ها بعد از چند هفته، گزینه مناسبی است اما تنها به شرط اینکه داده های کافی برای تصمیم گیری در این زمینه را داشته باشید. اما در برخی از شرایط جمع آوری داده ها و تجزیه و تحلیل نتایج بسیار زمانبر خواهد بود.

زمانی که داده ها را جمع آوری می کنید، در مورد بازدیدکننده های خود ، نحوه یافتن شما و کاری که بر روی سایت انجام می دهند اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد.

کمپین های تبلیغاتی گوگل

با دانستن این اطلاعات در مورد بازدیدکننده ها، می توانید کمپین های خود را برای ایجاد ایتم های موفق اصلاح کنید و آیتم هایی که باعث  اتلاف هزینه ها می شود را حذف نمایید. می توانید ایده خوبی از این موارد برای تغییر سایت خود داشته باشید. با جمع آوری داده های بیشتر، می توانید تصمیمات آگاهانه تری اتخاذ کنید.

۵- در اکانت خود فعال نیستید:

این گزینه می تواند یکی از فعالیت های نابودکننده هزینه های شما در ادوردز باشد. با اینکه این بخش جزو بایدهای استفاده از ادوردز نیست اما باید در اکانت خود فعال باشید. روشی که افراد به کمک آن جستجو می کنند هر روز در حال تغییر است. چیزی که امروز می تواند برایتان مفید باشد فردا ممکن است اصلا کارساز نباشد. ممکن است کمپین هایی در اکانت وجود داشته باشد که ترافیک زیادی به خود جلب نمی کند. ممکن است فاکتورهای خارجی باعث شود افراد کلمات کلیدی کمپین شما را جستجو کنند.

اگر مزایده و سرمایه گذاری تان اندک باشد، ممکن است برخی از ترافیک هدفمندتان را از دست بدهید. در سوی دیگر اگر مزایده شما بسیار بالا باشد، هزینه های صرف شده ممکن است سر به فلک بکشد. فعال ماندن در اکانت به شما کمک می کند رویکرد بازاریابی موثرتری ایجاد کنید. می توانید به راحتی کلمات کلیدی که عملکرد ضعیفی دارند را شناسایی کنید و در عین حال عملکرد کلمات کلیدی برتر را افزایش دهید. فعال ماندن در اکانت شما را به موفقیت می رساند و جلوی شکستتان را می گیرد.

البته باید به یک موضوع مهم توجه داشته باشید.  فعالیت زیاد و بدون فکر هم می تواند اسیب رسان باشد. ممکن است هر روز تغییراتی را در اکانت خود ایجاد کنید و بدون بهینه سازی و بدون فکر تغییراتی را در کمپین ها ایجاد نمایید.

 جستجوی پولی بسیار پیچیده است!

اشتباهاتی که در بالا به آن اشاره کردیم تنها برخی از اشتباهات افراد است. بخش های مختلف زیادی در ادوردز وجود دارد. تسلط بر جستجوی پولی بسیار زمانبر است و شما باید برای بهینه سازی و تنظیم آن زمان کافی اختصاص دهید. اگر زمان کافی برای یادگیری همه جوانب ادوردز ندارید پس می توانید از گزینه های مدیریت ادوردز استفاده کنید.

می خواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید؟

ما بررسی دستی رایگان کمپین های ادوردز را پیشنهاد می کنیم که به شما کمک می کند مشتریان جدیدی را به کسب وکار خود جذب کنید.

چرا این بررسی کمپین ها رایگان است؟

زیرا تمرکز ما کمک به کسب وکارهاست و می خواهیم ارزشی که فراهم می کنیم را به مشتریان خود ارائه کنیم. مطمئن هستیم زمانی که کمپین خود را بر اساس نتایج بررسی های انجام شده به روز کنید، شاهد بهبود در اکانت ادوردز خود خواهید بود. در این شرایط متوجه خواهید شد که به کمک بیشتری نیاز دارید و به سراغ گزینه مدیریت ادوردز ما خواهید آمد.

 

 

امتیاز دهی شما به این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  −  4  =  4

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان