اگر با وجود ایجاد یک استراتژی برای کلمات کلیدی و سرمایه گذاری در بازاریابی محتوایی و لینک سازی قوی هنوز هم رتبه وب سایت شما رشد چندانی نداشته است، باید به دنبال حل کردن مشکلات فنی سئو سایت خود باشید. عدم رسیدگی به مشکلات فنی سئو می تواند منجر به افت رتبه شما در موتورهای جستجو و حتی ناپدید شدن وب سایت شما از صفحات نتایج موتور جستجو شود. بنابراین توجه به سئو تکنیکال و رعایت اصول آن برای متخصصان سئو امری ضروری است.

اگر به دنبال خدمات سئو تکنیکال در اصفهان هستید با کارشناسان ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو تماس بگیرید. همچنین برای طراحی سایت در اصفهان ، طراحی فروشگاه اینترنتی و کلیه خدمات دیجیتال مارکتینگ و سئو در اصفهان با ما در ارتباط باشید.

سئو تکنیکال چیست؟

موتورهای جستجو از فاکتورهای متعدد رتبه بندی سایت نظیر سرعت، امنیت ، طراحی سازگار با موبایل و غیره برای تصمیم گیری در مورد جایگاه نمایش وب سایت شما در نتایج جستجو استفاده می کنند. اصطلاح سئو تکنیکال به فعالیت هایی اشاره دارد که به خزنده های موتور جستجو کمک می کند سایت شما را به درستی نمایه کنند. به بیان دیگر SEO فنی به فرایند بهینه سازی وب سایت برای مرحله خزیدن و نمایه سازی اشاره دارد.

موتورهای جستجو الگوریتم های خود را در سال چندین بار تغییر می دهند. به همین خاطر تکنیک های سئو تکنیکال نیز باید مدام تغییر کند تا با موتورهای جستجو همگام شود. بنابراین ممکن است جزئیات سئو تکنیکال تغییر کند، اما هدف نهایی ثابت است و آن بهبود رتبه بندی SERP از طریق بهینه سازی وب سایت می باشد.

هنگامی که سئوی فنی یا سئو تکنیکال همراه با بهینه سازی های موجود برای سئو غیر فنی انجام شود، شانس خزیدن، فهرست شدن و رتبه بندی وب سایت شما را افزایش می دهد.

سئو تکنیکال چیست؟

سئو تکنیکال چه تفاوتی با انواع دیگر سئو دارد؟

پایه و اساس استراتژی موتور جستجو با سئو شروع می شود. سئو به موتورهای جستجو امکان دسترسی به وب سایت شما را می دهد تا مشتریان بتوانند محتوای شما را در اینترنت کشف کنند. سئو شامل مدیریت عناصری مانند خزیدن ، نمایه سازی، کد وضعیت، سرعت صفحه، محتوا، ساختار سایت، سازگاری با تلفن همراه ، SSL ، داده های ساخت یافته و غیره است. مهم ترین مباحث سئو شامل سئو فنی، سئو داخلی و سئو خارجی است.

سلامتی سئو فنی سایت به اندازه کلمات کلیدی، لینک سازی و ایده پردازی محتوا، برای افزایش ترافیک ارگانیک سایت شما مهم است. به طور کلی سئو تکنیکال را به عنوان هر فعالیتی که برای بهبود رتبه بندی سایت خارج از تولید محتوا و لینک سازی انجام می شود، در نظر می گیریم. این در واقع مهم ترین تفاوت سئو تکنیکال با سئو داخلی و سئو خارج از صفحه است. برای دریافت انواع خدمات سئو در اصفهان با ما تماس بگیرید.

سئو تکنیکال: بهینه سازی وب سایت و سرور که در کد یا معماری سایت تعبیه شده است و از برچسب های متا تا امنیت سایت را شامل می شود.

سئو داخل صفحه: هر آنچه در محتوای سایت و طراحی سمت کاربر سایت است و باعث بهبود رتبه بندی سایت در موتورهای جستجو می شود. از جمله قالب بندی محتوا ، بهینه سازی تصویر و لینک سازی های داخلی.

سئو خارج از صفحه:  وبلاگ نویسی در سایت های دارای قدرت و سایر مواردی که باعث ایجاد لینک های خارجی به وب سایت شما می شود.

بهترین روش های سئو تکنیکال (چک لیست سئو تکنیکال)

به طور کلی سئو تکنیکال از ۴ قسمت اصلی تشکیل شده است که عبارتند از: ۱٫ بهینه سازی سرعت وب سایت ۲٫ بهینه سازی عملکرد، ۳٫ بهینه سازی محتوا و ۴٫ ایجاد یک وب سایت کاربر پسند.

چک لیست سئو تکنیکال

در ادامه کارشناسان ما در حوزه خدمات سئو در اصفهان برخی از مهم ترین نکات سئو تکنیکال را به صورت یک چک لیست بیان می کنند. از آنجا که ساختار فنی یک سایت می تواند تأثیر زیادی بر عملکرد آن بگذارد، درک این اصول برای همه صاحبان سایت ها و توسعه دهندگان وب بسیار مهم است.

هنگام کار روی سئو فنی به چه مواردی توجه کنیم؟

هنگام کار روی SEO تکنیکال شما باید ابتدا ساختار سایت و عملکرد وب سایت خود را بررسی کنید. سپس می توانید به قسمت بهینه سازی محتوا و غیره بروید. همچنین باید تمام چک لیست SEO فنی که در بالا آورده شده است را دنبال کنید.

فراموش نکنید سئو تکنیکال نقش بسیار مهمی در موفقیت یک وب سایت دارد. در حقیقت ، بسیاری از موارد وب سایت شما تحت تأثیر سئو فنی قرار می گیرد. مشکلات سئو فنی باعث از دست رفتن فرصت های ارتباطی با مشتریان و رتبه بندی در موتورهای جستجو می شود.

سئو فنی

مثلا اگر سرعت وب سایت شما خوب باشد، کاربران بیشتری از سایت شما استقبال می کنند و در نتیجه رتبه بندی شما در موتورهای جستجو نیز بهبود می یابد. طبق تجربه کارشناسان سئو در اصفهان انجام سئو تکنیکال برای وب سایت شما به اندازه انجام هر قسمت دیگر از سئو مانند سئو داخلی و سئو خارجی و غیره مهم است.

اگر به دنبال خدمات سئو تکنیکال در اصفهان هستید با کارشناسان ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو تماس بگیرید. همچنین برای طراحی سایت در اصفهان ، طراحی فروشگاه اینترنتی و کلیه خدمات دیجیتال مارکتینگ و سئو در اصفهان با ما در ارتباط باشید.

 

 

امتیاز دهی شما به این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

24  +    =  34

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان