سئو تصاویر در کل جزو سئو سایت و محتوا محسوب می شود. اما برخی از نکات مهم در این زمینه وجود دارد و آن هم این است که شما با سئو کردن تصاویر در هر یک از صفحات سایت، فقط به سئو شدن خود صفحات کمک نمی کنید.

بلکه با سئو تصاویر کمک می کنید که این عکس ها در نتیجه جستجو و به ویژه در قسمت تصاویر گوگل نمایش داده شوند.

در نتیجه با استفاده از این روش می توانید بازدیدکنندگان بیشتری را به سایت خود جذب نمایید.

در این مقاله با توجه به ضرورت سئو تصاویر، قصد داریم که شما را بیشتر با نکات مهم در زمینه سئو سایت در اصفهان آشنا کنیم.

چه نوع عکس هایی برای سئو سایت مناسب نیست؟

تصاویر نقش بسیار مهمی در سئو سایت دارند و در صورتی که به صورت بهینه بکار ببرید، تاثیر بسیار زیادی در جذب مراجعه کنندگان خواهد داشت. برخی از عکس هایی که برای سایت ها مناسب نیستند، عبارت است از:

زمانی که کلمه کلیدی در گوگل سرچ می شود عکس های مرتبط را ظاهر می کند که گزینه مناسب برای استفاده سئو نیست. زیرا گوگل فقط یکی از تصاویر را به عنوان نمونه در بخش تصاویر می آورد.

تصاویر استوک یا عکس هایی که از سایت های بانک عکس تهیه می شوند، هیچ مفهوم خاصی ندارند. پس این مدل عکس ها بی ربط با موضوع خواهند بود و نظر افراد را به خود جذب نمی کنند.

نحوه انتخاب عنوان صحیح عکس ها برای سئو سایت

انتخاب عنوان مناسب و توصیف درست عکس ها برای سئو جزو اولین و ضروری ترین مراحل در سئو سایت است. در همین رابطه می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و نکاتی مهم در زمینه انتخاب عنوان مقاله تکنیک های نوشتن عنوانی جذاب را بخوانید.

نام عکس ها باید با دقت انتخاب شوند و استفاده از کلمات کلیدی برای نام عکس ها بسیار خوب است.

متن جایگزین و ویژگی عنوان تصویر یکی دیگر از تنظیمات بسیار راحت است که کمک می کند عکس ها رنک بالاتری داشته باشند. همچنین ارتباط بین صفحه و تصویر را برقرار می کند.

در این صورت تجربه کاربری را تقویت می کند که یکی از موارد بسیار مهم در رنک گیری در گوگل محسوب می شود.

در مواقعی که از لینک های تصویری استفاده نمایید این موضوع چارچوبی را برای موتورهای جستجو به وجود می آورد که به صفحه ی مقصد رنک اضافه کنید.

در صورتی که می خواهید توضیح مناسب را برای تصاویر خود بیان کنید،  این موضوع را در نظر بگیرید که قرار است تصویر در برابر یک فرد نابینا قرار بگیرد.

متن ها توسط نرم افزارهای دسترسی و دیوایس های صفحه خوان بررسی خواهند شد، پس مطلب بیهوده را برای عکس ها انتخاب نکنید.

در سایت های فروشگاهی خود، تصاویر محصولات را با بارکد، شابک یا شماره مدل در متن استفاده نمایید. چرا که بعضی از افراد به دنبال یک محصول خاص هستند.

انتخاب بهرین فرمت تصاویر برای سئو تصاویر سایت | بهیدو

انتخاب فرمت، اندازه و ابعاد استاندارد برای تصاویر سئو سایت

حجم فایل تصویر بر روی مدت زمان بارگذاری صفحه تاثیر زیادی دارد. پس توجه داشته باشید که آن را به درستی انتخاب نمایید.

در حالت کلی فرمت عکس JPEG نسبت به PNG بیشتر با سئو سایت سازگار است.

لوگو ها و گرافیک های با کیفیت با وضوح بالا می توانند با استفاده از فرمت SVG به کار بروند. از فرمت GIF برای نمایش انیمیشن های ساده استفاده نمایید.

در سئو سایت در اصفهان نکته ای که در مورد تصاویر اهمیت دارد، اندازه دقیق عکس ها است. این اندازه باید کیلوبایت (KB) باشد و تا حد امکان آن را به کمتر از ۱۰۰ کیلوبایت برسانید.

در مواقعی که لازم است از یک فایل بزرگ در صفحه استفاده نمایید شما می توانید فرمت تصویر progressive در JPG را بکار ببرید. همچنین برای اندازه تصویر، توجه داشته باشید که اندازه ای را انتخاب نمایید که مناسب با صفحه نمایش رایج کاربران و قالب سایت باشد.

با توجه به احتیاجات بصری وب سایت شما، ممکن است که به اندازه بزرگ از یک تصویر نیاز داشته باشید.

۱۰ نکته مهم برای تصاویر سئو سایت

در زمینه تصاویر در سئو سایت نکات مهم وجود دارد که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. این نکات به شما کمک می کند که عکس ها را با بهترین کیفیت در سایت خود قرار دهید. برخی از این نکات مهم عبارت است از:

یک اشتباه متداول که اکثر افراد آن را انجام می‌ دهند این است که تصاویر را دقیقا با نام اصلی آپلود می کنند. پس کلمه کلیدی مربوطه با تصاویر را همراه با آن بارگذاری کنید.

این قابلیت به گوگل کمک می کند که تصاویر را به راحتی پردازش کند.

هر یک از عکس ها را نزدیک به محتوا مرتبط با آن قرار دهید. این موضوع هم به گوگل برای شناسایی بهتر تصاویر کمک خواهد کرد.

در دنیای گرافیک برای فرمت ها مدل های متنوع طراحی شده اند. پس باید یک فرمت مناسب را انتخاب نمایید که حجم فایل افزایش پیدا نکند و در این صورت سایت در مدت زمان کمتر بارگذاری می شود.

با توجه به صفحه سایت و فضایی که در دسترس دارید، عکس ها را در یک ابعاد مناسب بارگذاری نمایید.

از فرمت های مناسب برای عکس های خود استفاده کنید تا حجم عکس ها کاهش پیدا کند، بدون اینکه در کیفیت عکس ها تغییری ایجاد شود.

یک روش مناسب برای افزایش سرعت بارگذاری سایت، استفاده از بارگذاری تنبل تصویر است. در این روش عکس هایی که در دید قرار دارند دانلود شده و بقیه به مرور دانلود خواهند شد.

بعضی از سایت‌ ها تصاویر خود را روی سرویس دهنده‌ های آپلود، بارگذاری می کنند و در نهایت در مقالات سایت قرار می دهند.

این قابلیت باعث می شود در بازدید اول عکس ها دانلود شوند. سپس با مراجعه بعدی عکس ها دوباره دانلود نشده و از قبل آماده خواهند بود.

حتما از وردپرس استفاده کنید که به طور خودکار عکس ها را پردازش می کند.

اهمیت تصاویر در سئو سایت

سئو تصاویر کمک می‌ کند تا عکس‌ های داخل سایت در نتایج جستجو به رتبه بالا برسند. اکثر کاربران هنگام جستجو به قسمت عکس ها مراجعه می کنند و به دنبال تصاویر مورد نظر خود خواهند بود.

در صورتی که تصاویری از سایت شما در آنجا وجود داشته باشد، ممکن است که افراد زیادی به سایت شما مراجعه نمایند. به همین دلیل گوگل متوجه خواهد شد که آن عکس و محتوا برای کاربر جالب است و یک امتیاز برای سئو سایت شما درج خواهد کرد.

علاوه بر این نکته، تمام متن ها یا هر نوع محتوایی که تصاویر را در آن قرار می‌ دهیم به بهینه سازی احتیاج دارد.

با بهینه سازی مطالب، ما به گوگل کمک می‌ کنیم که موضوع را درک کند. در این صورت به کاربر کمک می‌کنیم که از محتوا بیشتر استفاده نماید .

همچنین بهینه سازی تصاویر سایت از نظر حجم و اندازه نیز باعث می‌ شود که سرعت سایت تقویت شود. سرعت سایت هم یکی از مواردی است که بر روی رتبه سایت تاثیر گذار است.

نکات مهم سئو تصاویر سایت شما | بهیدو

شاید برای شما جالب باشد: بهینه سازی تصاویر چیست و چه اهمیتی دارد؟

مزایای استفاده از تصاویر در سئو سایت

بدون شک استفاده از تصاویر در سئو سایت اهمیت بسیار زیادی دارد. در این صورت صاحبان سایت ها شاهد پیشرفت های زیادی خواهند بود.

برخی از مزایای استفاده از تصاویر عبارت است از:

مراحل استفاده از عکس در سئو سایت

در سئو سایت برای بهینه سازی سایت و افزایش بازدید، عکس ها را باید به بهترین شکل ممکن بارگذاری نمایید. در این صورت باید بر اساس مراحلی مختلف عمل کنید که عبارت است از:

۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

48  −  38  =  

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان