مانند بسیاری از تکنیک های سئو، بهینه سازی تصاویر سایت نیز تجربه بازدیدکنندگان وب سایت شما را بهبود می بخشد. در حقیقت صرف زمان جهت بهینه سازی تصاویر سایت ، گامی ساده و مهم برای رقابت بیشتر وب سایت شما در موتورهای جستجو است. انجام درست این کار می تواند به شما کمک کند تا در کلمات کلیدی مورد نظر خود در SERP ها (صفحات نتایج موتورهای جستجو) مزیت رقابتی پیدا کنید. طبق تجربه تیم بهیدو در زمینه ی خدمات سئو اصفهان و شهرهای دیگر، بهینه سازی تصاویر سایت برای موتورهای جستجو بر رتبه صفحه شما نیز تأثیر مثبت خواهد گذاشت.

فراموش نکنید هر کار کوچکی که می توانید برای تقویت سئو وب سایت خود انجام دهید، در رتبه بندی وب سایت تفاوت ایجاد می کند؛ به خصوص اگر موردی باشد که توسط اغلب سایت های دیگر نادیده گرفته می شود. در ادامه به بررسی راه های بهینه سازی تصاویر سایت می پردازیم. اگر به خدمات سئو اصفهان و شهرهای دیگر نیاز دارید همین امروز با ما تماس بگیرید.

همچنان با آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در اصفهان ، طراحی فروشگاه اینترنتی و خدمات سئو در اصفهان همراه باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان طراحی سایت با ما تماس بگیرید.

چقدر بهینه سازی تصاویر سایت برای سئو مهم است؟

بسیاری از ما SEO را فقط مربوط به متن و کلمات کلیدی سایت می دانیم. در حالیکه تصاویر سایت نیز نقش مهمی در سئو دارند. کاربران به خواندن مقاله ها و متن های دارای عکس های باکیفیت و جذاب بیشتر از یک Word ساده و بدون عکس علاقه دارند. بنابراین تصاویر سایت برای بهبود تجربه کاربری بسیار مهم هستند.

محققان معتقدند که تصاویر به افراد کمک می کند اطلاعات را سریع تر پردازش کرده و آنها را به طور موثرتری به خاطر بسپارند. این بدان معناست که تصاویر می توانند محتوای وب سایت شما را قوی تر و جذاب تر کنند. بنابراین تصاویر بخش مهمی از تجربه ی کاربر در زمان مرور یک صفحه وب هستند.

بهینه سازی تصاویر سایت برای سئو

این برای سئو نیز اهمیت دارد زیرا الگوریتم های گوگل به معیارهای رفتاری که تجربه کاربر را منعکس می کند، توجه دارد، مانند نرخ پرش و مدت زمانی که بازدیدکنندگان در یک صفحه وب صرف می کنند. اما علاوه بر انتخاب تصاویر با کیفیت و جذاب در سایت، بهینه سازی تصاویر سایت نیز بسیار مهم است و به طور مستقیم روی سئو سایت تاثیر می گذارد. در ادامه به نکات و روش های بهینه سازی تصاویر سایت اشاره می کنیم.

همچنان با آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در اصفهان ، طراحی فروشگاه اینترنتی و خدمات سئو در اصفهان همراه باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان طراحی سایت با ما تماس بگیرید.

نکات و روش های بهینه سازی تصاویر سایت

به منظور بهینه سازی تصاویر وب سایت برای موتورهای جستجو به این نکات دقت کنید.

  1. از تصاویر مرتبط و با کیفیت بالا استفاده کنید.

این برای بهبود تجربه کاربری مخاطبان وب سایت شما بسیار مهم است و نقش کلیدی در سئو بازی می کند. طبق تجربه تیم بهیدو در زمینه طراحی سایت در اصفهان و خدمات سئو در اصفهان ، طراحی سایت کاربرپسند در کنار محتوای جذاب و کاربردی به سرعت به بهبود رتبه ی سایت شما در موتورهای جستجو کمک می کند.

تصویری که به محتوای صفحه ارتباطی ندارد، برای کاربر گیج کننده خواهد بود. همچنین تصویری که تار و بی کیفیت باشد، سایت شما را غیرحرفه ای جلوه می دهد. بنابراین مطمئن شوید تصاویری که استفاده می کنید با محتوای صفحه مربوط باشد و خوب به نظر برسد.

  1.  نام تصاویر را سفارشی سازی کنید

این یکی از مراحل بسیار آسان در بهینه سازی تصاویر سایت است که همه آن را انجام نمی دهند! قبل از افزودن تصویر به وب سایت خود، برای سفارشی کردن نام فایل وقت بگذارید.آن را به چیزی که مربوط به تصویر است تغییر دهید و در صورت امکان نام فایل jpg را به یکی از کلمات کلیدی مورد نظر خود در صفحه تغییر دهید.  به عنوان مثال ، اگر صفحه وب شما در مورد محصول کوله پشتی است که می فروشید، می توانید نام تصویر را مانند brandname.jpg یا backpack.jpg بگذارید.

درست است که اکثر بازدیدکنندگان سایت شما هرگز نام عکس ها را نمی بینند، اما به شما این امکان را می دهد تا اطلاعات بیشتری در مورد آنچه در صفحه وجود دارد و بهترین کلمات کلیدی را به موتورهای جستجو ارائه دهید.

  1. از متن alt استفاده کنید

این بخش دیگری از صفحه وب است که اکثر بازدیدکنندگان نمی بینند، اما خزنده های موتور جستجو می بینند. شما می توانید برای هر تصویری که به وب سایت خود اضافه می کنید، متن جایگزین تصویر ارائه دهید که در صورت بروز مشکل در بارگیری مرورگر یا عدم توانایی بازدیدکننده برای مشاهده تصویر ؛ از صفحه خوان، به جای تصویر شما استفاده شود.

بنابراین alt تصویر بخش دیگری از صفحه  وب است که می توانید از آن در مورد صفحه به موتورهای جستجو اطلاعات دهید. همیشه متن alt را برای تصاویر خود به روز کنید. کلمه کلیدی اصلی خود را برای صفحه و چیزی که توصیف کننده خود تصویر است وارد کنید. اگر از طراحی سایت وردپرس استفاده می کنید، یک فیلد متنی alt وجود دارد که می توانید آن را پر کنید.

متن alt برای سئو مفید است ، اما مهمتر از همه، راه خوبی برای بهبود دسترسی به وب سایت شما است. بنابراین چند دقیقه ای که برای پر کردن متن alt وقت می گذارید، می تواند تجربه وب سایت را برای بازدیدکنندگان فراگیرتر کند.

  1. حجم فایل تصویر را کاهش دهید

در اغلب موارد اندازه فایل یک تصویر برای بارگذاری در یک سایت زیاد است. بنابراین با کاهش حجم فایل تصویر می توانید اطمینان حاصل کنید که سرعت وب سایت شما را کاهش نمی دهد. سرعت سایت یک عامل مهم در رتبه بندی سئو است و اگر بازدیدکنندگان شما مجبور باشند مدتی منتظر بمانند تا صفحه ای در سایت شما بارگیری شود، برای تجربه کاربر و SEO شما مضر است.

Site image optimization

اگر از وردپرس استفاده می کنید، تغییر اندازه نحوه ظاهر شدن یک تصویر در وب سایت شما پس از بارگذاری در CMS نیز وجود دارد اما با این حال شما هنوز حجم فایل بزرگی در سایت خود آپلود کرده اید که در نهایت سرعت سایت شما را کاهش می دهد.

به این ترتیب با تغییر اندازه فایل های تصویری قبل از بارگذاری آنها در وب سایت خود، می توانید وب سایت خود را در حین نمایش تصاویر با وضوح بالا سریع تر کنید. این کار را می توان از طریق وب سایت های کاهش دهنده حجم تصویر یا برنامه هایی که بر روی کامپیوتر نصب می شوند مانند Microsoft Paint انجام داد. یا اگر Adobe Photoshop دارید، می توانید از دستور “ذخیره برای وب”، کمک بگیرید.

شما همچنین می توانید از طریق ابزارهایی مانند TinyPNG و JPEGmini ، اندازه فایل تصویری خود را بدون افت کیفیت کاهش دهید.

  1. نوع فایل مناسب را انتخاب کنید.

سه نوع اصلی از فایل های تصویری وجود دارد. درک انواع مختلف فایل ها می تواند به شما در انتخاب بهترین فایل در موارد مختلف کمک کند:

JPG یکی از رایج ترین فرمت های فایل تصویری است. زیرا از اندازه فایل های کوچک استفاده می کند و به طور گسترده پشتیبانی می شود. اما کیفیت تصویر JPG همیشه به خوبی فایل های PNG نیست و این فرمت از پس زمینه های شفاف پشتیبانی نمی کند، بنابراین مواردی وجود دارد که JPG کار نمی کند.

PNG یک فرمت فایل برای تصاویر است که وضوح بالایی را ارائه می دهد و می تواند از توصیف متنی تصویر مناسب برای SEO پشتیبانی کند. نقطه ضعف اصلی PNG این است که به اندازه فایل های بزرگتر از JPG و GIF نیاز دارد. اغلب برای تصاویر پیچیده و آنهایی که شامل متن هستند، بهتر است.

GIF به اندازه دو فرمت دیگر از طیف گسترده ای پشتیبانی نمی کند، اما می تواند انتخاب خوبی برای تصاویر ساده تر باشد. این اندازه فایل های کوچک و پس زمینه های شفاف را پشتیبانی می کند.

نوع فایل تصویر در سایت

  1. تصاویر را به نقشه سایت خود اضافه کنید

طبق تجربه تیم سئو در اصفهان اضافه کردن تصاویر به نقشه سایت و یا ایجاد یک نقشه سایت جداگانه برای آن یک تکنیک سئو تکنیکال برای بهتر کردن وضعیت رتبه بندی سایت شما است. شما با ارائه اطلاعات واضح در مورد تصاویر موجود در وب سایت خود به گوگل ، احتمال نمایش آنها در جستجوی تصویر Google را افزایش می دهید ، که این امر قابلیت جستجوی کلی وب سایت شما را افزایش می دهد.

  1.  از تصاویر ریسپانسیو استفاده کنید

طراحی سایت های ریسپانسیو یا واکنش گرا بهترین راه برای اطمینان از ظاهر خوب وب سایت شما در همه انواع دستگاه ها، بدون توجه به اندازه صفحه نمایش است. استفاده از تصاویر واکنش گرا نیز بخشی از این طراحی به شمار می رود.

برای دریافت مشاوره و خدمات طراحی سایت در اصفهان ، طراحی فروشگاه اینترنتی و خدمات سئو اصفهان با ما تماس بگیرید.

 

امتیاز دهی شما به این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

51  −    =  41

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان