تگ alt تصویر چیست؟

اگر در حوزه طراحی سایت و سئو در اصفهان و شهرهای دیگر مشغول به کار هستید حتما اصطلاح تگ alt تصویر را شنیده اید. اما تگ alt تصویر چیست؟

تگ Alt یا (متن جایگزین) که به عنوان “ویژگی های alt”، “توصیف های alt” یا از نظر فنی به عنوان “برچسب های alt”نیز  شناخته می شود، به صورت یک کد HTML با هدف توصیف ظاهر و عملکرد یک تصویر در یک صفحه وب استفاده می شود. در واقع شما با استفاده از این قطعه کد می توانید تصویر مورد نظر خود را به صورت یک نوشته توصیف کنید.

طبق تجربه متخصصان ما در حوزه سئو در اصفهان اگر به درستی از تگ alt تصویر استفاده کنید موجب افزایش بازدید سایت شما در نتایج جستجو می شود. اما تصاویر چه نقشی در سئو سایت شما دارند؟ و با استفاده از آنها چه اقداماتی می توان جهت بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو انجام داد؟

در ادامه به اصول و نحوه صحیح استفاده از تگ alt تصویر و تاثیر آن بر سئو می پردازیم. همچنان با آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در اصفهان ، طراحی فروشگاه اینترنتی و خدمات سئو در اصفهان همراه باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان طراحی سایت با ما تماس بگیرید.

تگ alt تصویر چیست؟

تگ alt تصویر همان متن جایگزین تصویر در وب سایت است. هدف از نوشتن ALT ارائه اطلاعات اضافی درباره تصویر شما به گوگل برای مواقعی است که تصویر شما به علت دلایلی همچون سرعت پایین اینترنت به درستی بارگذاری نمی شود و یا اینکه افراد نابینا نمی توانند آن را مشاهده کنند. بنابراین شما باید آنچه را که در تصویر خود می بینید بیان کنید و اطمینان حاصل کنید که متن شما بسیار توصیفی است تا مردم متوجه آنچه در مورد آن صحبت می کنید بشوند.

اهمیت تگ alt تصویر

علاوه بر این موتورهای جستجو فقط از اطلاعاتی که در alt تصویر تایپ می کنید برای درک محتوای سایت شما استفاده می کنند. در واقع موتورهای جستجو مانند گوگل فقط با خواندن متن جایگزین روی تصویر شما می توانند بفهمند چه نوع محصولی را می فروشید. پس هرگز تصاویر وب سایت خود را بدون تگ alt تصویر رها نکنید.

آیا متن alt همان برچسب های alt است؟

بله اگرچه تگ alt تصویر با نام های مختلفی خوانده می شوند، اما مفهوم همه یکسان است. نام های دیگر متن alt تصویر شامل برچسب های alt، توصیف های alt و ویژگی های alt است. باز هم، همه اینها یک چیز هستند. البته به خاطر داشته باشید که متن alt با نام فایل تصویری شما یکسان نیست. نام فایل تصویری شما در واقع نامی است که به تصویر خود می دهید. اما متن جایگزین اطلاعات اضافی درباره تصویر شما است.

چرا تگ alt تصویر مهم است؟

دلیل شماره ۱: تگ alt تصویر برای کمک به افراد کم بینا استفاده می شود:

در واقع از آنجا که فرد نابینا نمی تواند تصویر را روی صفحه وب سایت شما مشاهده کند، گوگل می خواهد شما توضیح مختصری در مورد تصویر به او ارائه دهید. گوگل به جای نمایش یک تصویر برای افراد نابینا، یک جعبه به آنها نشان می دهد که حاوی متن ALT است. این ویژگی به افرادی که از صفحه خوان استفاده می کنند به درک تصویر شما کمک می کند.

دلیل شماره ۲: متن alt تصویر به موتورهای جستجو کمک می کند محتوای شما را درک کنند:

متن جایگزین از این جهت مهم است که به موتورهای جستجو مانند گوگل کمک می کند تا محتوای شما را درک کنند و در نتیجه سئو سایت شما بهبود یابد. اما سئو چیست؟

اهمیت و کاربردهای alt تگ

اختصار سئو (SEO) مخفف کلمه بهینه سازی موتور جستجو است. موتورهای جستجو همان برنامه های نرم افزاری هستند که شما روزانه از آنها برای جستجوی موارد در اینترنت استفاده می کنید. برخی از نمونه های موتورهای جستجو عبارتند از Google ، Yahoo یا Bing. سئو به معنای بهینه سازی سایت شما برای عملکرد بهتر در موتورهای جستجو است. به طور کلی بهینه سازی یک فرآیند به ایجاد عملکرد بهتر یا موثرتر اشاره دارد. به این ترتیب سئو اقداماتی است که به منظور بهبود شانس نمایش سایت شما در نتایج جستجو انجام می شود. برای دریافت کلیه خدمات سئو در اصفهان می توانید با آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو تماس بگیرید.

فراموش نکنید تصاویر نیز نقش مهمی در سئو دارند. زیرا سئو بهینه سازی تمام محتوای وب سایت شما است و تصاویر هم بخشی از آن محتوا هستند. گوگل نمی تواند تصاویر شما را ببیند زیرا یک ربات بدون چشم است. بنابراین وظیفه شما این است که تا آنجا که ممکن است در مورد آن تصویر به گوگل توضیح دهید تا بتواند از همه چیز درباره آن مطلع شود. گوگل برای درک بهتر ماهیت و محتوای تصویر شما از کلمات موجود در تگ alt تصویر استفاده می کند.

دلیل شماره ۳: متن alt تصویر احتمال نمایش سایت شما در Google Images را افزایش می دهد:

هنگامی که خریداران برای جستجوی محصولات در Google Images گشت و گذار می کنند، بدون نیاز به خواندن چند شرح، بلافاصله می توانند آنچه را که فروشگاه های آنلاین ارائه می دهند، مشاهده کنند.

طبق تجربه کارشناسان ما در حوزه طراحی سایت در اصفهان و سئو در اصفهان استفاده از متن جایگزین می تواند شانس شما را برای نمایش در Google Images بالا ببرد که می تواند برای هدایت ترافیک ارگانیک سایت به فروشگاه شما بسیار ارزشمند باشد. در واقع هرچه Google تصاویر شما را بهتر درک کند، احتمال بیشتری وجود دارد که محصول یا خدمات شما را در نتایج جستجو پیشنهاد دهد. به یاد داشته باشید فاکتور بصری هنگام فروش بسیار مهم است.

قوانین نوشتن متن برای تگ alt تصویر

  1. تا حد امکان توضیح خود را کوتاه و ساده با استفاده از ۴-۸  کلمه بیان کنید.
  2. آنچه را در تصویر شما وجود دارد به طور خلاصه توصیف کنید و به بیننده آنچه را که انتظار دارد ببیند، بگویید.
  3. به گذاشتن خط تیره و زیر خط در متن alt نیازی نیست.
  4. ۱ تا ۲ کلمه کلیدی مرتبط را در آن بگنجانید.
  5. بیش از حد از کلمات کلیدی در متن ALT خود استفاده نکنید.

قالب ایده آل برای تگ alt تصویر چیست؟   

قالب ایده آل برای تگ alt تصویر ایجاد تعادل سالم بین توصیفی بودن و حداقل بودن توضیحات آن است. شما باید شرح مختصری ایجاد کنید که کوتاه و شامل جزئیات باشد. در ادامه با ذکر یک مثال سعی می کنیم قالب تگ alt را بهتر توضیح دهیم. همچنان با آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در اصفهان ، طراحی فروشگاه اینترنتی و خدمات سئو در اصفهان همراه باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان طراحی سایت با ما تماس بگیرید.

یک مثال از ویژگی های alt

به نظر شما برای تصویر زیر چه متن alt ای مناسب است؟

مردی پشت کامپیوتر در اتاق نشسته است

متن ضعیف ALT : “مرد نشسته”

این متن اشکالی ندارد، اما ما می توانیم بهتر عمل کنیم. تگ alt تصویر در اینجا هم محتوای عکس شما را توصیف می کند، اما بسیار کلی است. بنابراین سوالات زیادی را در ذهن مخاطب بی جواب می گذارد. اینکه مثلا مرد کجا نشسته است؟ بنابراین ما می توانیم با توصیف بیشتر در مورد تصویر این سوال را پاسخ دهیم.

متن alt تصویر خوب:  “مردی که در اتاق نشسته است

این متن خیلی بهتر از مورد اول است اما باز هم ما می توانیم جزئیات بیشتری را به آن اضافه کنیم. حالا می دانیم که این مرد در اتاقی نشسته است، اما او چه می کند؟ ما می توانیم با قرار دادن اطلاعات اضافی در متن خود مانند سایر اشیای موجود در این تصویر این توضیح را کامل تر کنیم.

متن ALT تصویر عالی: “مردی پشت کامپیوتر در اتاق نشسته است”

این متن فوق العاده است و کاملاً محتوای کل تصویر را شامل می شود. به این ترتیب با استفاده از صفحه خوان نیز تصویری واضح از عکس شما برای شخص نابینا ترسیم خواهد شد.

امتیاز دهی شما به این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان