تفاوت سئوی داخلی و سئوی خارجی در چیست؟

 بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو که با عنوان سئو نیز از آن یاد می شود در شکل ها و اندازه های مختلفی وجود دارد. سئو به یک تکنیک یا یک ابزار واحد محدود نمی شود. اگر تازه وارد دنیای سئو شده اید،حتما دوست دارید تفاوت سئوی داخلی و خارجی را بدانید. هر کدام از این ها مزایایی برای کسب وکارتان دارند و به آن کمک می کنند بازدیدکننده بیشتری به سمت سایت جذب کند. با اینکه اجرای برخی از استراتژی ها تنها چند ساعت زمان می برد اما برخی از تاکتیک ها هم هست که نیازمند زمان زیادی برای برنامه ریزی است. از این فرصت استفاده کنید و افراد را به سمت سایت خود جذب نمایید. در این مقاله قصد داریم تفاوت بین سئوی داخلی و خارجی را با هم مرور کنیم.

 

برای آگاهی بیشتر در مورد دیگر خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو همین حالا با ما تماس بگیرید .

[button title=”تماس با ما” link=”https://behido.com/contact-us/”   color=”#fff” font_color=”#666″ size=”2″  class=””  onclick=””][button title=”سئو و بهینه سازی سایت” link=”https://behido.com/seo-isfahan/”   color=”#fff” font_color=”#666″ size=”2″  class=””  onclick=””]

 

 استراتژی های سئوی داخلی سایت:

سئوی داخلی بر روی بهینه سازی صفحات واحد تمرکز می کند تا بتواند ترافیک طبیعی بیشتری از موتورهای جستجو کسب نماید. با به کار بردن این تکنیک ها موتورهای جستجو راحت تر می توانند محتوای شما را طبقه بندی کنند.

سئوی داخلی و سئوی خارجی

 

۱- پژوهش بر روی کلمات کلیدی:

همه  کسب وکارها دوست دارند سایتشان ترافیک زیادی داشته باشد. برای جذب چنین بازدیدکننده هایی باید بر روی کلمات کلیدی خود پژوهشی انجام دهید.

مشتریان برای یافتن اطلاعات خاص، کلمات کلیدی را در موتورهای جستجو وارد می کنند. آن ها ممکن است دنبال ایده های هدیه برای تعطیلات یا خرید ویدئوی آموزشی باشند. دانستن نیت جستجوی مشتریان بالقوه کمکتان می کند محتوایی بنویسید که در آن از کلمات کلیدی هدفمند استفاده شده است. در چنین شرایطی است که می توانید بازدیدکننده با کیفیت جذب کنید. کیوردپلنر و کیورد اکسپلورر سایت Moz بهترین و موثرترین پلتفرم ها برای اجرای پژوهش کلمات کلیدی هستند. جمع آوری این بینش ها کمکتان می کند نسبت به رقبا یک سر و گردن بالاتر باشید.

سئوی داخلی و سئوی خارجی

از به کار بردن واژه های گسترده دوری کنید. به عنوان مثال اگر می خواهید پوشاک زنانه را به فروش برسانید به کلمات کلیدی طولانی که محصولات شما را توصیف می کند پایبند باشید. به جای اینکه  از واژه هایی همچون دامن زنانه استفاده کنید از واژه ای همچون دامن زمستانی زنانه بهره ببرید.

 

۲- لینک دهی داخلی:

زمانی که بازدیدکننده وارد صفحه ای از سایت شما می شود دوست دارد اطلاعات خاصی که مدنظرش بود را دریافت کند.

لینک دهی داخلی کمکتان می کند مثل راهنمای تور باشید و کاربر را از صفحه ای به صفحات مناسب دیگر هدایت نمایید. لینک دادن عملکرد سئوی سایت شما را بهبود می بخشد.  نیل پاتل درباره مزایای لینک دهی چنین می گوید:

“یکی از مزایای لینک دهی داخلی این است که تعامل کاربر با سایت را بهبود می بخشد. وقتی کاربری یک لینک آموزشی می بیند که با محتوای مدنظرش همخوانی دارد بر روی آن کلیک می کند. این لینک می تواند لینک خارجی باشد یا لینک داخلی به صفحاتی که خواننده به آن علاقه دارد.”

لینک دهی داخلی به موتورهای جستجو کمک می کند راحت تر سایت شما را بخزد. در چنین شرایطی بازدیدکننده به صفحات مرتبط دیگر در سایت هدایت می شود.

 

۳- سرعت صفحات:

چند سال قبل بود که موتورهای جستجو اعلام کردند سرعت صفحات سایت بر روی رتبه بندی آن اثر می گذارد. این راهنما هنوز هم برای سئو بسیار مهم است. به همین خاطر باید سرعت بارگذاری صفحات خود را بررسی کنید. بر اساس گفته های گوگل، برای اینکه صفحه موبایلی لود شود حدود ۲۲ ثانیه طول می کشد. با اینحال ۵۳ درصد از بازدیدکنندگان سایت های موبایلی وقتی بارگذاری صفحات بیشتر از سه ثانیه طول بکشد آن را ترک می کنند.

ابزار رایگان PageSpeed Insights گوگل محتوای سایت شما را بررسی می کند و پیشنهادهایی را درباره سرعت آن ارائه می کند.

سئوی داخلی و سئوی خارجی

فایل های بزرگ تصاویر می توانند تاثیر منفی بر روی سرعت سایت داشته باشند. شما می توانید این مشکل را به کمک ابزارهایی همچون TinyPNG برای کاهش اندازه فایل و دنبال کردن بهترین تمرینات سئوی تصاویر حل کنید.  به تعداد افزونه هایی که بر روی سایت خود به کار می برید هم توجه داشته باشید. دکمه های زیاد، ناحیه کامنت ها، تبلیغات پاپ آپ می تواند سرعت سایتتان را کاهش دهد.

 

استراتژی های سئوی خارجی سایت:

سئوی خارجی تلاش می کند رتبه بندی سایت در موتورهای جستجو را از طریق ترافیک ارجاعی بهبود ببخشد. این تکنیک ها دربرگیرنده افزایش آگاهی از برند و ایجاد محتوای با ارزش است.

سئوی داخلی و سئوی خارجی

۱- روابط عمومی:

درکی که مشتریان از کسب وکار شما دارند به تصمیم گیری شان کمک می کند . روابط عمومی که با فعالیت های سئو همگام شده است  می تواند شناخته شدن برند را بیشتر کند.

 

به دست آوردن لینک در سایت های آنلاین معتبر و سایت های خبری به شما کمک می کند داستانتان را در اختیار همه قرار دهید. جرمی ناوف در این باره چنین می گوید:

روابط عمومی بر روی کسب انسان های واقعی که در سایت های معتبر و ارزشمند کار می کنند و دوست دارند داستان شما را منتشر کنند تمرکز می کند.  این موضوع به افزوده شدن ارزش منجر می شود و در نهایت می تواند سایت و کسب وکارتان را به دیگران بشناساند. به جای اینکه لینک های بی کیفیتی برای سایتتان تولید کنید که هیچ بازدیدکننده ای برای سایت ندارد از این روش بهره ببرید.

برای اینکه بتوانید  نظر روزنامه نگاران را به خود جلب کنید باید فعالیت های ارزشمندی داشته باشید. شاید بخواهید با یک خیریه همکاری کنید یا اینکه پژوهش جذابی انجام دهید که از برندتان پشتیبانی می کند.با ایجاد کمپین در رسانه های اجتماعی و استفاده از هشتگ منحصر به فرد می توانید خودتان را به جامعه نشان دهید.

سئوی داخلی و سئوی خارجی

۲- وبلاگ نویسی مهمان:

نوشتن محتوا روش دیگری برای کسب بک لینک برای سایتتان است. از طریق وبلاگ نویسی مهمان می توانید رهبر فکری صنعتتان شوید و پتانسیل سئوی سایتتان را هم به حداکثر برسانید.

 

وبلاگ نویسی مهمان به معنای ایجاد محتوای ارزشمند برای سایت غیر رقیب با مخاطبان مشابه با مخاطبان شماست. در این شرایط روابط قدرتمندی کسب می کنید و می توانید ترافیک زیادی به سمت سایت جذب نمایید. زمانی که وبلاگ نویسی مهمان را انتخاب می کنید باید قوانینی که سایت مربوطه ارائه می کند را دنبال کنید. مثال زیر از  نشان دهنده قوانین سایت mention است:

سئوی داخلی و سئوی خارجی

همچنین باید محتوایی را برای نوشتن انتخاب کنید که به درد مخاطبان هدفتان می خورد. اگر برایتان ممکن بود درباره تجربیات اخیر، داستان مشتریان و آمارهای مربوطه استفاده کنید.

وبلاگ نویسی مهمان یک روش عالی برای نشان دادن تجربیاتتان به طیف عظیمی از مخاطبان است. در این شرایط باید هم خواننده و هم سایت مدنظر را راضی نگه دارید.

 

۳- دسترسی به اینفلوئنسرها:

برای اینکه بتوانید حلقه مخاطبان تان را گسترش دهید و لینک های داخلی بسازید، دسترسی به اینفلوئنسرها می تواند مسیر خوبی برایتان باشد. اینفلوئنسرها افرادی هستند که  عادت های خرید مشتریان را شکل می دهند. آن ها می توانند افراد را به بازدید از سایت، امتحان کردن محصولات و ملحق شدن به جوامع اجتماعی ترغیب کنند. برای کسب وکارها چنین تعاملی می تواند مزایای زیادی داشته باشد. Michael Quoc مدیر عامل Dealspotr در این باره چنین می گوید:

“زمانی که کسب وکار شما با مخاطبان اجتماعی جدیدی تعامل برقرار می کند می تواند فالورهای بیشتری کسب کند و مشارکت بیشتری دریافت نماید. همین امر به ترافیک بیشتر به سایت، کسب بک لینک و  سایر فاکتورهایی منجر می شود که باعث بهبود سئوی سایت می گردد.”

زمانی که می خواهید اینفلوئنسر مربوطه را انتخاب کنید پژوهش خود را انجام دهید. باید ببینید او چقدر به محصولات و خدمات شما علاقه مند است.

سئوی داخلی و سئوی خارجی

همکاری با اینفلوئنسرها می تواند شهرت و اعتبار شما را سریع تر افزایش دهد. سایر وبلاگ نویسان هم در این شرایط دلیل دیگری برای لینک دادن به شما خواهند داشت.

امتیاز دهی شما به این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

93  −  84  =  

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان