با درک و در نظر گرفتن روندهای جدید تقاضا در بازار، شما می توانید دقیقاً همان چیزی را که مشتریان شما در حال حاضر به آن نیاز دارند تهیه کنید و تجارت خود را با تغییرات تقاضا در آینده تطبیق دهید. گوگل ترندز یکی از در دسترس ترین راه ها برای کشف این روندهای جدید در منطقه جغرافیایی شما است. با کمک آن، می توانید محبوبیت موضوعات خاص را پیدا کنید و حجم جستجوی آنها را در بخش ها و مناطق مختلف مقایسه کنید. اگر می خواهید به زبان ساده تر بدانید که واقعا گوگل ترندز چیست؟ و چه کارایی دارد؟ ادامه مطلب را دنبال کنید.

برای آشنایی بیشتر با گوگل ترندز و کاربرد آن و همینطور نحوه استفاده از آن، با آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در اصفهان ، طراحی فروشگاه اینترنتی و خدمات سئو در اصفهان همراه باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان طراحی سایت با ما تماس بگیرید.

گوگل ترندز چیست؟

گوگل ترندز چیست؟ این ابزار در واقع سرویسی است که توسط گوگل ارائه شده است و وظیفه اصلی آن تجزیه و تحلیل و مقایسه داده های مربوط به موتورهای جستجو است. این ابزار میزان تغییرات سرچ یک کلمه کلیدی را دربازه زمانی و منطقه جغرافیایی مشخص به دست می آورد. گوگل ترندز یک ابزار آنلاین است که در سال ۲۰۰۶ راه اندازی شد تا با مقایسه حجم جستجوها در طول زمان و در مناطق جغرافیایی خاص، به متخصصان سئو و توسعه دهندگان وب درک و بینش عمیقی در مورد رفتار کاربران و علایق اصلی آنها بدهد.

یک کاربر در حال سرچ در موتور جستجوی گوگل

این سرویس به هر زبانی که توسط گوگل پشتیبانی شود در دسترس و رایگان است. گوگل ترندز همچنین اطلاعاتی درباره موضوعات و پرسش های مربوط به کلمه کلیدی مورد نظر برای مشاهده جهانی تر علایق کاربر فراهم می کند. شما با عضویت در این سرویس می توانید به صورت هفتگی یا ماهانه کلمات کلیدی خاص را در ایمیل خود دریافت کنید و به این ترتیب دیگر نیازی به جستجوی دستی ندارید.

روند کار گوگل ترندز چیست؟

اگر می خواهید بدانید روند کار گوگل ترندز چیست؟ باید به چند مثال در این رابطه توجه کنید. Google Trends فرمی شبیه به موتور جستجو دارد. به این صورت که کاربران می توانند با تایپ کردن کلمه کلیدی یا عبارت جستجو و یا موضوع مورد نظر خود روندها را جستجو کنند. مثلا هنگامی که کلمه کلیدی seo را در گوگل ترندز سرچ می کنید یک نمودار به شما نمایش داده می شود که نشان دهنده ی علاقه کاربران آنلاین به آن کلمه کلیدی در طی یک دوره زمانی و برای یک منطقه جغرافیایی خاص است.

میزان علاقه در مقیاس ۰ تا ۱۰۰ رتبه بندی می شود. رتبه ی ۱۰۰ نشان نمی دهد که کلمه کلیدی ۱۰۰ بار جستجو شده است بلکه می تواند نشان دهنده ی اوج محبوبیت یا بالاترین حجم جستجوی یک کلمه کلیدی باشد و رتبه صفر نیز نشان می دهد که اطلاعات کافی در مورد آن کلمه کلیدی هنوز در دسترس نیست. این داده ها در حقیقت از مقایسه تعداد دفعات تایپ یک عبارت جستجوی خاص در جستجوی گوگل با تعداد کل سوالات انجام شده در همان موتور به دست می آیند.

سرچ کلمه سئو در گوگل ترندز

البته برای این منظور سرویس گوگول ترندز چند استثنا نیز در نظر گرفته است. برای مثال جستجوهایی که توسط یک کاربر یا IP یکسان در یک بازه زمانی کوتاه انجام می شود در این رتبه بندی لحاظ نمی گردد. این سرویس همچنین مجموعه ای از داده های گردآوری شده مانند جستجوهای اخیراً پرطرفدار و کلمات کلیدی پرطرفدار را بر اساس سال ارائه می دهد.

ویژگی ها و اهمیت گوگل ترندز برای سئو سایت

به گفته متخصصان بهیدو در حوزه خدمات سئو در اصفهان داده های ارائه شده توسط Google Trends می تواند کمک بزرگی به سئو و بازاریابی آنلاین کند. هدف اصلی این ابزار ارائه بینش هایی درباره موضوعات مورد علاقه عموم کاربران است، بنابراین با استفاده از این اطلاعات می توانید تعیین کنید که کجا و با چه کلمات کلیدی، تجارت خود را با شانس موفقیت بیشتری به بازار عرضه کنید.

گوگل ترندز همچنین می تواند برای تحقیقات کلمات کلیدی مورد استفاده متخصصان سئو در اصفهان و هر منطقه جغرافیایی خاص دیگر قرار گیرد، زیرا امکان تجزیه و تحلیل بسیار دقیق روند فعلی کلمات کلیدی را فراهم می کند که دارای کاربردی واضح در توسعه محتوای هدفمند یک وب سایت است. این ویژگی برای ایجاد یک استراتژی تولید محتوا که به مخاطبان بیشتری می رسد، بسیار مفید خواهد بود.

متخصصان ما در حوزه خدمات سئو در اصفهان از داده های گوگل ترندز برای کمک به مشاغل حهت پاسخگویی به نیازهای مشتریان آنها در زمان واقعی نیز استفاده می کنند. در واقع با استفاده از این اطلاعات، صاحبان مشاغل می توانند محصولات، خدمات یا دسته های جدیدی را در ارتباط با کسب وکار خود ایجاد کنند که باعث جذب بیشتر بازدیدکننده به وب سایت آنها شده و نیازهای موجود مشتری را مورد هدف قرار می دهد. همچنین  از این اطلاعات می توان برای اطمینان از تازه بودن و مرتبط بودن وب سایت با نیازهای فعلی و کمک به رتبه بندی بالاتر مطالب سایت استفاده کرد.

یکی دیگر از ویژگی های مفید این ابزار امکان جستجوی داده ها در تمام محتواهای منتشر شده در گوگل، از جمله موتور جستجوی اصلی،YouTube ، Google Images  Google News و Google Shopping است. روند کلمات کلیدی یافت شده در اینجا می تواند برای توسعه یک استراتژی بازاریابی با هدف این کانال های خاص مفید باشد.

ویژگی ها و اهمیت گوگل ترندز برای سئو سایت

نحوه استفاده از گوگل ترندز

نحوه استفاده از گوگل ترندز چگونه است و نکات حرفه ای استفاده از گوگل ترندز چیست؟ در اینجا قصد داریم به شما چند نکته برای استفاده کارامد از گوگل ترندز را آموزش دهیم. همچنان با آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در اصفهان ، طراحی فروشگاه اینترنتی و خدمات سئو در اصفهان همراه باشید.

بیشتر افراد از گوگل ترندز با روش آزمون و خطا استفاده می کنند. به این صورت که شما یک عبارت جستجو تایپ می کنید، نحوه عملکرد آن را می بینید، سپس عبارت دیگری را تایپ می کنید و مقایسه می کنید. این کار را بارها و بارها تکرار کنید تا جایی که جایگاه مناسب خود را پیدا کنید. برای شروع بهتر است ابتدا با یک لیست کامل و باز شروع کنید و سپس آن را بر اساس یافته های خود محدود کنید.

تاکتیک دیگر استفاده از عناوین و ویژگی های جستجوی مرتبط است تا ببینید همان مشتریان و کاربران سابق شما جدیدا به چه چیزی علاقه مند هستند. این روش بیشترین کارآیی را دارد. در واقع وقتی شما از قبل مشتری خود را می شناسید و می خواهید محصولات جدیدی را که دوست دارند به آنها ارائه دهید. به سادگی می توانید کالاهایی را که قبلاً می دانید مورد علاقه آنها بوده است جستجو کنید و بخش های “مرتبط” را بررسی کنید تا ببینید همان افراد در حال حاضر به دنبال چه چیز دیگری هستند.

نموداری در گوگل ترندز که سرچ کرونا ویروس را نشان می دهد

بررسی نمودارهای گوگل ترندز

گذشته از مباحث مربوط به آزمون و خطای موضوعات و کلمات کلیدی، باید به شکل نمودارهای زمانی نیز توجه کنید. یعنی شما به دنبال دو نوع نمودار هستید که نشان دهنده دوام تجارت باشد:

نمودار با رشد آهسته و ثابت: اینها جایگاه های پایدارتری هستند که برای استراتژی های طولانی مدت کسب و کار شما مناسب می باشند. خوشبختانه شما می توانید به یک جریان ثابت کسب و کار اعتماد کنید. اما فراموش نکنید رقابت نیز با گذشت زمان رشد می کند. زیرا شما تنها کسی نیستید که به Google Trends دسترسی دارید.

نمودار با رشد شیب دار و ناگهانی: در انتهای دیگر طیف، محصولات و موضوعاتی دارید که شاید به دلیل یک رویداد خبری مثل شیوع ناگهانی کرونا ویروس در جهان و موارد دیگر ناگهان محبوب شده اند. اگر سریع اقدام کنید، می توانید قبل از اینکه سایر رقبا روی آن متمرکز شوند، از این روند بهره مند شوید اما مدت زمان محبوبیت این روندها مشخص نیست.

امتیاز دهی شما به این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

48  +    =  52

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان