افزایش نرخ کلیک (CTR) با اسکیما

اگر به دنبال افزایش ترافیک ارگانیک وب سایت خود هستید، بهبود CTR برای سایت شما بسیار مهم است. اسکیما یا schema markup یک ابزار سئو است که می تواند به افزایش نرخ کلیک (CTR) وب سایت شما در صفحه نتایج موتورهای جستجو (SERP) کمک کند. اما چگونه؟ در ادامه به روش های افزایش نرخ کلیک (CTR) با اسکیما و داده های ساختار یافته می پردازیم.

همچنان با آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در اصفهان ، طراحی فروشگاه اینترنتی و خدمات سئو در اصفهان همراه باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان طراحی سایت با ما تماس بگیرید.

افزایش نرخ کلیک (CTR) با اسکیما و داده های ساختار یافته

در حالی که استفاده از کد اسکیما و داده های ساختار یافته یک امر ضروری برای وب سایت شما نیست، اما برای سئو به شدت توصیه می شود، زیرا به موتورهای جستجو کمک می کند تا بهترین داده ها را از وب سایت شما بیرون آورند، به گونه ای که مشاهده آنها در صفحه نتایج را برای کاربران آسان کند. به این ترتیب اسکیما و داده های ساختار یافته باعث افزایش ترافیک بالقوه و نمایش محصولات، خدمات یا اطلاعات ارائه شده در وب سایت شما در گوگل می شود. این امر به طور بالقوه منجر به افزایش نرخ کلیک (CTR) وب سایت شما می گردد.

در واقع schema markup ها به تگ ‌های HTML سایت شما اضافه می‌شوند تا نوع اطلاعات را برای ارسال به موتورهای جستجو دسته ‌بندی کنند. به این ترتیب به شما این امکان را می دهند که نحوه نمایش داده های وب سایت خود را در گوگل مشخص کنید تا کاربران هنگام جستجوی محصول یا خدمات شما این اطلاعات را مشاهده کنند.

همچنین به گفته کارشناسان ما در حوزه خدمات سئو در اصفهان داشتن اسکیما، رتبه جستجوی محلی وب سایت شما را نیز بهبود می بخشد و به گوگل کمک می کند تا وب سایت شما را میان رقبایی که از این تاکتیک در سئوی خود استفاده نکرده اند در اولویت اول قرار دهد.

چگونگی افزایش نرخ کلیک (CTR) با اسکیما و داده های ساختار یافته

برای آشنایی بیشتر با این تکنیک سئو شما باید با داده های ساختار یافته و کدهای اسکیما بیشتر آشنا شوید. در ادامه به بررسی این دو مفهوم می پردازیم. برای دریافت خدمات سئو در اصفهان با ما تماس بگیرید.

داده های ساختار یافته چیست؟

این داده ها کدهایی با فرمت خاص هستند که به گوگل و سایر موتورهای جستجو کمک می کنند تا محتوای ما را بهتر درک کنند. داده های ساختار یافته در واقع راهی برای سازماندهی داده های و اطلاعات داخل وب سایت به شکل استاندارد است که گوگل و سایر موتورهای جستجو به راحتی می توانند از آن استفاده کنند.

با در نظر گرفتن داده های ساختار یافته همانند یک پایگاه داده، هر مورد یا توضیح در وب سایت شما، داده های ساختار یافته مختص به خود را دارد. داده های ساختار یافته نحوه تنظیم تبلیغات خرید یا درک محصولات موجود در وب سایت ها را فراهم می سازد. به این ترتیب با این کدها اطلاعات شرکت را می توان به همراه محصولات و خدمات سازماندهی کرد. داده های ساختار یافته نقش مهمی در سئو و افزایش نرخ کلیک (CTR) وب سایت شما ایفا می کنند.

طبق تجربه کارشناسان ما در حوزه سئو در اصفهان اگر می خواهید رتبه وب سایت خود را در سئوی محلی بهبود بخشید می توانید از داده های ساختار یافته برای این منظور استفاده کنید. زیرا با داده های ساختار یافته می توانید اطلاعاتی همچون نام ، آدرس و تلفن خود را علامت گذاری کنید تا موتورهای جستجو بتوانند این اطلاعات را بهتر درک کنند.

اسکیما چیست؟

اسکیما (Schema markup) در واقع یکی از انواع داده های ساختار یافته است و کدی است که شما در وب سایت خود قرار می دهید تا به موتورهای جستجو کمک کند اطلاعات مناسب را از وب سایت شما بیرون بکشند. مثلا اگر شما یک وب سایت پخش فیلم و سریال داشته باشید با استفاده از کدهای اسکیما می توانید سال ساخت، اسم بازیگران، درصد رضایت کاربران از این فیلم و غیره را در مورتور جستجو نشان دهید. بنابراین Schema توضیحات بهتر و اطلاعات دقیق محصولات و خدمات شرکت شما را ایجاد می کند و تجربه کاربران را در موتور جستجو افزایش می دهد که این امر منجر به افزایش نرخ کلیک (CTR) و به دست آوردن ترافیک با کیفیت بالاتر برای وب سایت شما می شود.

اسکیما چیست

Schema یک کد منبع باز است که هر کسی می تواند از آن استفاده کند. برای درک بهتر نحوه کار می توانید به schema.org مراجعه کنید. شما همچنین می توانید از کارشناسان ما در حوزه خدمات سئو در اصفهان بخواهید که این کد را در سایت شما پیاده سازی کنند.

اسکیما و داده های ساختار یافته چگونه به افزایش نرخ کلیک (CTR) کمک می کنند؟

اسکیما و داده های ساختار یافته به گوگل می گوید که چه اطلاعات مهمی باید از وب سایت شما بیرون کشیده شود. این باعث می شود لیست های موتورهای جستجو با توضیحات و اطلاعات دقیق و مدون بهبود یابند. برای مثال بررسی محصول و خدمات، نظرات کاربران و یا سوالات متداول (FAQ) از جمله اطلاعاتی هستند که گوگل برای اینکار از آنها استفاده می کند.

شما با ارائه ی این اطلاعات می توانید احتمال کلیک روی لینک سایت خود را افزایش دهید. بنابراین می توان گفت اسکیما بر CTR سایت شما تأثیر می گذارد و افزایش نرخ کلیک (CTR) رتبه سایت شما را در گوگل بهبود می بخشد که در نهایت باعث می شود سایت شما نتیجه خوبی در موتورهای جستجو به دست آورد.

داده های ساختار یافته می توانند در CTR به شما کمک کنند زیرا با نمایش اطلاعات مفید و به درد بخور سایت شما نظر جستجوگر را به خود جلب می کنند. این اطلاعات همچنین به طور بالقوه باعث کاهش نرخ پرش و بهبود کیفیت ترافیک سایت می شود.

افزایش نرح کلیک با schema

نحوه افزودن کد اسکیما به وب سایت

پیاده سازی Schema در یک پلتفرم وب آماده مانند قالب های وردپرس و دیگر سایت های تجارت الکترونیک مشابه با استفاده از افزونه های اسکیما آسان شده است. یکی از بهترین افزونه های وردپرس که می ‌توانید برای این منظور از آن استفاده کنید، افزونه Schema – All In One Schema Rich Snippets است. این افزونه رایگان بوده و امکانات بسیار زیادی در اختیار شما می‌ گذارد.

اما اگر به دنبال پیاده سازی Schema در یک سایت اختصاصی هستید بهتر است برای این کار از یک متخصص توسعه و طراحی سایت و سئو در اصفهان کمک بگیرید. زیرا در سایت های اختصاصی به اجرای کد HTML مناسب در سیستم خاص شما نیاز است. برای دریافت هر گونه خدمات سئو در اصفهان با ما تماس بگیرید.

امتیاز دهی شما به این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان