به طور کلی درآمد برنامه نویس در آمریکا و اروپا بسیار عالی است و به همین خاطر این کشورها را سرزمین عشاق برنامه نویسی نامیده اند. اما قبل از اینکه به درآمد برنامه نویس در آمریکا و اروپا بپردازیم در وهله اول باید فاکتورهایی را که بر میزان

دریافتی این افراد تاثیر می گذارد بررسی کنیم. برخی از مهم ترین این فاکتورها عبارتند از: زبان برنامه نویسی، میزان تخصص برنامه نویس، سابقه کاری، جایگاه شغلی، تحصیلات و غیره.

همچنین بر اساس آمار و ارقام سایت های مختلف، میانگین درآمد زبان های برنامه نویسی در آمریکا حدودا بین ۹۵ تا ۱۱۰ هزار دلار در سال است که به صورت ماهانه چیزی بین ۸ تا ۱۰ هزار دلار می شود. البته شما باید مالیات را از حقوق خود کم کنید. در ادامه به درآمد برنامه نویس در آمریکا و اروپا بر اساس زبان های برنامه نویسی رایج دنیا می پردازیم.

همچنان با آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در اصفهان ، طراحی فروشگاه اینترنتی و خدمات سئو در اصفهان همراه باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان طراحی سایت با ما تماس بگیرید.

مقایسه میزان درآمد برنامه نویس در آمریکا و اروپا

بر اساس آمارها میزان میانگین حقوق و درآمد برنامه نویس در آمریکا و اروپا بسیار متفاوت است و حقوق برنامه نویسان در آمریکا خیلی بیشتر از اروپا می باشد. مثلا با بررسی برخی از سایت های خارجی حتی می توان اختلافی حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد نیز بین درآمد برنامه نویس در آمریکا و اروپا پیدا کرد.

برای مثال اگر یک برنامه نویس در یکی از کشورهای اروپایی نظیر آلمان حقوق سالانه ۶۰ هزار دلار دریافت کند همین برنامه نویس احتمال دارد در آمریکا حقوقی بین ۹۰ یا ۱۰۰ هزار دلاری را داشته باشد! برنامه نویس ها بعد از آمریکا در کشورهای سوئیس و دانمارک به ترتیب بیشتر میزان حقوق را را دریافت می کنند.

جدول مقایسه درآمد برنامه نویس در کشورهای اروپایی

در کشور سوئیس متوسط حقوق یک دولوپر جونیور ۷۸ هزار دلار است و البته یک برنامه نویس ارشد حتی میتواند تا ۱۰۲ هزار دلار نیز در این کشور درآمد داشته باشد. متوسط حقوق برنامه نویس در کشور دانمارک نیز برای یک برنامه نویس مبتدی ۶۸ هزار دلار و یک برنامه نویس سنیور ۸۴ هزار دلار است. (درآمدها به صورت میانگین سالانه محاسبه شده اند)

همچنین حقوق یک برنامه نویس مبتدی با یک برنامه نویس ارشد در کشورهای مختلف اروپا متفاوت است. بیشترین تفاوت بین حقوق یک برنامه نویس مبتدی و حرفه ای در US, Australia, Israel, Switzerland و New Zealand است که بین ۲۵ هزار دلار تا ۳۰ هزار دلار می باشد. در ادامه درآمد برنامه نویس در این کشورها را بر اساس فاکتورهای مختلف بررسی می کنیم.

همچنان با آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در اصفهان ، طراحی فروشگاه اینترنتی و خدمات سئو در اصفهان همراه باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان طراحی سایت با ما تماس بگیرید.

درآمد برنامه نویس در آمریکا و اروپا بر اساس فاکتورهای مختلف

اولین فاکتور تاثیرگذار بر درآمد برنامه نویس در آمریکا و اروپا ، زبان برنامه نویسی است و بسته به زبانی که برای توسعه و طراحی سایت ها، اپلیکیشن ها و موارد دیگر استفاده می شود برنامه نویس ها نیز حقوق های متفاوتی دریافت می کنند.

همچنین درآمد برنامه نویس در آمریکا از همه جای دنیا بیشتر است و بیشترین میزان درآمد برنامه نویسان در این کشور مخصوص برنامه نویسان موبایل می باشد. بعد از آن بیشترین میزان درآمد در کشور دانمارک برای برنامه نویسان موبایل است که برای ios و android اپ تولید می کنند و میانگین حقوق آنها سالانه ۸۳ هزار دلار می باشد.

درآمد برنامه نویس در آمریکا و اروپا بر اساس فاکتورهای مختلف

البته اکثر زبان های جذاب و فوق العاده برای برنامه نویس های آمریکایی در ایران زیاد برای طراحی سایت و اپلیکیشن و موارد دیگر کاربرد ندارند. مثلا بالاترین درآمد برنامه نویس در آمریکا مربوط به زبان های برنامه نویسی scala و clojure است که به ترتیب هر کدام سالانه به طور میانگین ۱۴۲ هزار دلار و ۱۳۹ هزار دلار درآمد دارند. زبان هایی که ما داخل ایران بیشتر با آنها سروکار داریم مثل روبی، C، C++ ، سوئیفت، جاوا، پایتون، جاوا اسکریپت، سی شارپ و … در رده های پایین جدول درآمد برنامه نویس در آمریکا قرار دارند و محدوده درآمد سالانه آنها بین ۱۲۰ هزار تا ۱۰۵ هزار دلار است.

طبق آمارها درآمد برنامه نویس در اروپا در کشورهای مختلف متفاوت است مثلا در حالی که در کشور دانمارک جاوا اسکریپت و سی شارپ کم ترین حقوق را در سال دارند در کشور سوئیس درآمد این دو زبان برنامه نویسی در رده های اول جدول قرار می گیرد. بنابراین اگر به عنوان برنامه نویس قصد مهاجرت به آمریکا و یا کشورهای اروپایی را دارید اول باید درآمد و بازار کار زبان برنامه نویسی مورد علاقه خود را در آن کشور بررسی کنید.

بازار کار زبان های برنامه نویسی در آمریکا و اروپا

در آمریکا زبان های برنامه نویسی زیادی از بازار کار نسبتا خوبی برخوردار هستند به این ترتیب اگر به یک زبان برنامه نویسی تسلط خوبی پیدا کرده اید به احتمال زیاد می توانید در کشور آمریکا و اروپا یک کار با درآمد خوب پیدا کنید.

البته حتما توجه داشته باشید که اگر مثلا زبان برنامه نویسی scala بالاترین درآمد را در آمریکا برای برنامه نویس ها دارد این بدان معنا نیست که از بازار کار خیلی خوبی نیز برخوردار است. به عبارت دیگر شاید یک زبان در صدر جدول درآمد برنامه نویس ها قرار داشته باشد ولی جایگاه شغلی زیادی برای آن پیدا نشود. بنابراین برای انتخاب زبان برنامه نویسی برای شغل آینده خود حتما در مورد بازار کار آن درکشور مورد نظر نیز تحقیق کنید.

بازار کار زبان های برنامه نویسی در آمریکا و اروپا

یک پارامتر تاثیرگذار دیگر روی درآمد برنامه نویس در آمریکا و اروپا میزان تخصص فرد است. اگر درآمد خوب در این کشورها می خواهید باید به صورت عمیق و حرفه ای به یک زبان برنامه نویسی تسلط داشته باشید. شما باید بتوانید در عمل از زبان برنامه نویسی به خوبی در پروژه های مختلف استفاده کنید.

شما بدون رزومه و سابقه کاری آنچنانی هم می توانید به شرط داشتن تخصص در آمریکا و اروپا مشغول به کار شوید. اما قطعا تخصص بدون سابقه کاری به دست نمی آید. از طرف دیگر شما با ارائه یک رزومه و سابقه کاری قوی قطعا می توانید برای یک شرکت برنامه نویسی بزرگ در آمریکا و اروپا فعالیت کنید و درآمد بیشتری به دست آورید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  −  3  =  1

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان