بک لینک سازی PBN یا (Private Blog Network) یکی از تکنیک های رازآلود در بهینه سازی موتورهای جستجو است که اکثر متخصصان سئو سعی می کنند از آن اجتناب کنند. اما دلیل این اجتناب چیست؟ آیا واقعا لینک سازی PBN بر روی سئو سایت تاثیر منفی دارد؟ اگر به تازگی در زمینه سئو فعالیت می کنید، برای درک بهتر تکنیک لینک سازی PBN حتما این مطلب را در وبلاگ شرکت بهیدو دنبال کنید.

شرکت دیجیتال مارکتینگ بهیدو ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در اصفهان، طراحی فروشگاه اینترنتی، طراحی سایت شرکتی و خدمات سئو در اصفهان است. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان طراحی سایت با ما تماس بگیرید.

 

بک لینک سازی PBN و پشت پرده ی استفاده از آن

الگوریتم گوگل به هر صفحه سایت یک امتیاز اختصاص می دهد. هنگامی که از یک صفحه سایت به صفحه سایت دیگر لینک می دهید، امتیاز به وب سایت دریافت کننده اضافه می شود. در واقع وقتی به یک وب سایت پیوند می دهید، اهمیت صفحه خود را به آن صفحه می دهید. برای الگوریتم گوگل، این امتیاز بسیار مهم است و در نتیجه بخش قابل توجهی از نحوه رتبه بندی یک وب سایت در گوگل را بر عهده دارد.

به این ترتیب کلید سئوی موفق این است که تا حد امکان به بسیاری از این بک لینک های با ارزش دسترسی داشته باشید. اما این دسترسی گاهی اوقات بسیار دشوار یا زمان بر است و یا نیازمند سال ها تلاش برای تبدیل شدن به یک منبع قابل اعتماد و با ارزش جهت ارجاع دیگر سایت ها به آن می باشد. بنابراین آیا راهی است که خودتان آن وب ‌سایت‌ های با ارزش را کنترل کنید؟ در واقع این تئوری، همان پشت پرده کار با PBN ها است. آنها اساسا وب سایت های با ارزشی هستند که شما بر آنها کنترل دارید.

 

لیتکسازی pbn چیست

 

در ادامه در خصوص نحوه کار با تکنیک لینک سازی PBN بیشتر توضیح خواهیم داد. همچنان با شرکت دیجیتال مارکتینگ بهیدو ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در اصفهان ، طراحی فروشگاه اینترنتی ، طراحی سایت شرکتی و خدمات سئو در اصفهان همراه باشید.

 

PBN یا شبکه وبلاگ خصوصی چیست؟

PBN که به فارسی (شبکه وبلاگ خصوصی) معنا می شود، شبکه ‌ای از وب ‌سایت ‌ها است که برای ایجاد پیوند و در نتیجه انتقال اعتبار به یک وب ‌سایت واحد به منظور دستکاری رتبه ‌بندی موتورهای جستجو استفاده می ‌شود. این طرح شبیه یک هرم پیوند است، زیرا شامل چندین وب سایت مختلف است که همگی به یکدیگر یا به یک وب سایت مرکزی پیوند دارند. در واقع لینک سازی PBN از طریق ایجاد بک لینک ‌های غیرطبیعی یا خریداری شده سعی در ارتقاء رتبه بندی وب سایت دارد.

شبکه‌های وبلاگ خصوصی آنقدر در رتبه بندی وب سایت مفید هستند که بسیاری از سئوکاران ممکن است از آن به طور مخفیانه استفاده کنند. در واقع حوزه سئو یک تخصص بسیار رقابتی است و به همین خاطر سئوکاران از هر مزیتی که دارند در برابر رقبا استفاده می کنند. اما با این حال شرکت دیجیتال مارکتینگ بهیدو به عنوان یکی از متخصصان سئو در اصفهان توصیه می کند هنگام تصمیم گیری در مورد استفاده از لینک سازی PBN حتما به مزایا و معایب آن توجه کنید. زیرا در صورتی که از این تکنیک به درستی استفاده نشود مانند مزرعه لینک برای گوگل حکم سئو کلاه سیاه داشته و در نتیجه سایت شما به شدت مورد مجازات قرار می گیرد.

همانطور که می دانید لینک سازی موفق می تواند به بهبود رتبه وب سایت شما در SERP کمک کند. اما لینک سازی PBN چقدر در در این زمینه مفید است؟ کارشناسان سئو در اصفهان و دیگر شهرها نظرات بسیار متفاوتی در مورد خوب بودن یا نبودن PBN ها برای سئو سایت دارند. در اینجا ابتدا به مزایای لینک سازی PBN و سپس به پیامدهای منفی آن اشاره می کنیم.

 

یا شبکه وبلاگ خصوصی چیست؟

مزایای بک لینک PBN

وب سایت هایی که از PBN استفاده می کنند، شاهد پیشرفت های قابل توجه و سریع تری در رتبه بندی سایت خود در SERP ها هستند. می توان گفت استفاده از لینک سازی پی بی ان یکی از سریع ترین راه ها برای بهبود سئو سایت است.

اگرچه تکنیک های لینک سازی همیشه ارزان نیستند، اما استفاده از PBN ها مقرون به صرفه تر است. در واقع اگر بتوانید دامنه‌ های منقضی ‌شده و ارزان‌تری را با قیمت مناسب خریداری کنید و کمی محتوا در آنها ایجاد کنید که به صفحه شما پیوند می‌دهد، می‌توانید با هزینه کمتر از PBN استفاده کنید و در عین حال به نتایج بهتری برسید.

PBN ها می توانند به شما کمک کنند تا درآمد خوب و سریع جمع آوری کنید. در واقع همانطور که وب سایت شما به لطف استراتژی موثر بک لینک ها در رتبه بندی بهبود می یابد، شروع به سود روزافزون نیز خواهد کرد. این می تواند ناشی از افزایش ترافیک وب سایت باشد که منجر به مشتریان بیشتر یا درآمد بیشتر از تبلیغات در صفحه شما می شود.

PBN ها به شما این امکان را می دهند که کنترل کنید کدام کلمه کلیدی به وب سایت اصلی شما منتهی می شود. این به شما کمک می کند تا ترافیک طبیعی و ارگانیک را افزایش دهید.

 

مزایای لینک سازی PBN

معایب بک لینک PBN

از نظر تئوری، استفاده از PBN ها نسبت به سایر تکنیک های سئو هزینه کمتری دارد. با این حال، در عمل و با گذشت زمان، با افزایش محبوبیت وب سایت شما، در نهایت به سرمایه گذاری بیشتر در دامنه هایی نیاز خواهید داشت که برای بک لینک استفاده می کنید.

به عبارت دیگر، همانطور که وب سایت شما محبوب تر می شود، مکانیسم آن مستعد بررسی بیشتر توسط خزنده های موتورهای جستجو خواهد شد. این بدان معنی است که شما باید پول بیشتری را برای محتوای بهتر در وب سایت هایی که شامل بک لینک به سایت اصلی شما هستند، سرمایه گذاری کنید و محتوای خوب قیمت دارد!

اگر در حال ساخت PBN خود هستید، احتمالاً زمان زیادی را صرف ایجاد پست هایی برای سایت های PBN خود می کنید که به وب سایت اصلی شما پیوند می دهند. یک راه حل سریع تر این است که به ارائه دهندگان خدمات لینک سازی PBN مراجعه کنید.

بزرگترین خطر استفاده از PBN جریمه شدن توسط گوگل است. در واقع اگر گوگل متوجه شود که شما از PBN استفاده می کنید، سایت شما ممکن است جریمه شده یا از فهرست نتایج جستجو خارج شود. به عبارت دیگر، کل زحمات سئو شما یک شبه از بین خواهد رفت!

 

نتیجه گیری

PBN ها می توانند هنگام ایجاد پیوند بسیار مفید باشند، اما بدون خطر هم نیستند. اکنون که مزایا و معایب استفاده از PBN را می‌دانید، می ‌توانید آگاهانه تر در خصوص استفاده یا عدم استفاده از آنها در وب سایت خود تصمیم بگیرید. همچنین اگر بتوانید راهی پیدا کنید که استفاده از لینک سازی PBN برای گوگل به منزله سئو کلاه سیاه نباشد، این تکنیک می تواند برای سئو سایت شما بسیار موثر باشد.

چنانچه برای دریافت خدمات تخصصی سئو در اصفهان و همینطور خدمات طراحی سایت در اصفهان ، طراحی فروشگاه اینترنتی ، طراحی سایت شرکتی و غیره به مشاوره با یک شرکت دیجیتال مارکتینگ معتبر نیاز دارید، برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان طراحی سایت با ما تماس بگیرید.

امتیاز دهی شما به این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  89  =  98

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان