امروزه روند چیدمان و طراحی صفحه اصلی وب سایت به سرعت تکنولوژی پیشرفت کرده است. شما هنگام بررسی ایده‌های چیدمان و طراحی صفحه اصلی وب سایت و نمونه‌های طرح‌بندی وب‌سایت، در نهایت با انتخاب های زیادی مواجه می‌شوید، و به همین خاطر برای انتحاب بهترین چیدمان باید نکات زیادی را در نظر بگیرید.

نکته جالب در مورد طراحی وب، تمرکز آن بر یکپارچگی است. طراحی فقط برای جلب توجه نیست. یک صفحه اصلی وب سایت تنها در صورتی مؤثر خواهد بود که بخش بصری آن با عناصر دیگر سازگاری کامل داشته باشد. در ادامه به شما خواهیم گفت که بهترین چیدمان و طراحی صفحه اصلی وب سایت چگونه است، همچنان با وب سایت شرکت بهین مبتکران ایده همراه باشید.

این شرکت انواع خدمات سئو سایت ، طراحی فروشگاه اینترنتی و طراحی سایت شرکتی را به مشتریان ارائه می دهد. هر کجای ایران عزیزمان هستید همین امروز برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان طراحی سایت با ما تماس بگیرید.

 

بهترین چیدمان و طراحی صفحه اصلی وب سایت چگونه است؟

هنگام طراحی کامل صفحه اصلی وب سایت باید الزاماتی را در نظر بگیرید که در ادامه به برخی از مهم ترین آنها اشاره خواهیم کرد.

صفحه اصلی سایت باید در وهله اول بتواند پاسخ همه سوالات بازدیدکنندگان در مورد اینکه شما چه کسی هستید و چه خدمات یا محصولاتی دارید را ارائه دهد. به این ترتیب بازدیدکنندگان باید در عرض چند ثانیه از کسب و کار شما مطلع شوند. علاوه بر این چیدمان و طراحی صفحه اصلی وب سایت باید به گونه ای باشد تا کاربران را متقاعد کند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات شما کلیک کنند.

هنگامی که موفق شدید توجه کاربران را به سایت خود جلب کنید. اکنون باید روی قابلیت استفاده سایت خود تمرکز کنید: این به معناری ناوبری آسان، بارگذاری سریع، استفاده از رنگ های مناسب، فونت خوانا و همینطور استفاده هوشمندانه از تصاویر، بنرها و افکت های جذاب است. علاوه بر این صفحات وب سایت شما باید برای دستگاه ها با اندازه های مختلف صفحه نمایشگر بهینه شوند. در عین حال متن بیش از حد، چینش نامناسب تصاویر، و پیمایش شلوغ، دنبال کردن سایت شما را توسط کاربران دشوار می کند.

 

بهترین پلاگین های سئو برای وردپرس

 

عناصر Call to Action کاربران را از طریق وب‌سایت شما هدایت می کنند. این عناصر دستورالعمل‌هایی را برای هر مرحله بعدی ارائه می‌ دهند و در نهایت آنها را به انتهای قیف تبدیل می ‌رسانند.

در طراحی صفحه اصلی سایت، همه عناصر باید کاملاً با هم ترکیب شوند و همگی به عنوان یک مکانیسم یکپارچه با عملکرد بالا کار کنند. این باعث می شود تا کاربران تعامل بیشتری با وب سایت و محتوای آن پیدا کنند و با عناصر آن درگیر شوند.

بازار به سرعت در حال توسعه است. در این میان مشتریان نیز چیزهای جدید یاد می گیرند، در ارزش های خود تجدید نظر می کنند و عادات و نگرش های شخصی شان تغییر می کند. شما باید آماده باشید تا چیدمان و طراحی صفحه اصلی وب سایت خود متناسب با نیازهای کاربران تغییر دهید. اگر به مشاوره طراحی سایت در اصفهان نیاز دارید همین امروز با ما تماس بگیرید.

آیا تا به حال به نحوه ی انتخاب یک کتاب جدید فکر کرده اید؟ شما ابتدا به جلد کتاب نگاه می کنید و سپس به موضوع آن دقت می کنید. اگر تصویر و موضوع کتاب، شما را تحت تاثیر قرار داد برای خواندن خلاصه آن به پشت کتاب رجوع می کنید و در نهایت، کتاب را باز کرده و داستان آن را می خوانید. این روند که با اصل مخروط شناخته می شود می تواند در طراحی سایت نیز تقلید شود.

با استفاده از اصل مخروط، صفحات اصلی یک وب سایت با جلوه های بصری تاثیرگذار و حداقل متن طراحی می شود.  سپس هر چه بیشتر روی عناصر کلیک می کنید، صفحات بعدی به تدریج جزئیات بیشتری را ارائه می کنند. این رویکرد به بازدیدکنندگان اجازه می دهد تا به سرعت و به راحتی صفحه اصلی شما را اسکن کنند تا بدانند شما چه کسی هستید، چه می کنید و چگونه می توانند با سایت شما تعامل بیشتری داشته باشند.

 

 

توجه: این اصل می تواند در مورد سایر صفحات سایت شما نیز اعمال شود، اما این مقاله روی ساختار صفحه اصلی وب سایت تمرکز دارد.

 

چرا اصل مخروط در چیدمان و طراحی صفحه اصلی وب سایت مهم است؟

طبق یک بررسی ۴۶ درصد از مردم می گویند که نوع طراحی وب سایت و ظاهر بصری آن معیار اصلی آنها برای تشخیص اعتبار یک شرکت است و ۴۰٪ از مردم نیز به اطلاعات متنی بهتر از اطلاعات بصری پاسخ می دهند. اصل مخروط برای هر دوی این معیارها کار می کند. زیرا این اصل به شما کمک می کند تا بر روی جذابیت بیشتر صفحه اصلی وب سایت خود کار کنید، در حالی که هنوز سایت شما اطلاعات ارزشمندی را به مخاطبانتان ارائه می دهد.

 

چگونه یک صفحه اصلی حرفه ای برای وب سایت خود داشته باشیم؟

  1. با یک تصویر، عنوان و لوگوی پررنگ شروع کنید:

بالای وب سایت شما مانند یک جلد کتاب است. عکسی را انتخاب کنید که نشان دهنده کسب و کار شما باشد و تمام عرض صفحه شما را پوشش دهد. برای نمایش چندین تصویر نیز می توانید از اسلایدر استفاده کنید.

در بالای سایت خود، لوگو و مهمترین برگه ها را در نوار ناوبری قرار دهید. بهتر است این موارد را به گونه‌ای که همه در یک خط قابل مشاهده باشند، تقسیم کنید. هدف در نوار ناوبری هدایت بازدیدکننده است. بنابراین هرچه گزینه‌های بیشتری را ارائه دهید، پیمایش آن برای مخاطبانتان سخت‌تر شده و در نتیجه احتمال خروج آنها از سایت شما بیشتر می شود.

  1. محصول، خدمات یا هدف سایت خود را برجسته کنید:

سطح بعدی صفحه اصلی وب شما مانند شعار یک کتاب است. این فضا به شما کمک می کند تا نقاط قوت اصلی خود را برجسته کنید و به بازدیدکننده اطلاع دهید که چه چیزی برای ارائه دارید.

 

 

  1. بازدیدکنندگان را به انجام یک عمل ترغیب کنید:

این بخش مانند پشت جلد کتاب است. با استفاده از این سطح می توانید بازدیدکنندگان را به خود جذب ‌کنید. البته باید آن را ساده نگه دارید و جزئیات بیشتر را در صفحه ای که بازدید کننده را به آن هدایت می کنید ارائه دهید.

  1. خلاصه ای از هر محتوای حیاتی دیگر را در سایت خود ارائه دهید:

سطح نهایی وب سایت شما جزئیات بیشتری را ارائه می دهد، خواه قیمت ها، اطلاعات تماس یا نظرات مشتریان باشد. اگر چندین سرویس یا محصول اصلی دارید، این بخش را ستون بندی کنید تا صفحه اصلی سایت شما ظاهری پویاتر داشته باشد. در هر ستون از چند تصویر با اندازه یکسان برای معرفی محصولات و خدمات خود استفاده کنید. همین امر در مورد متن و سایر عناصر درون ستون ها نیز صدق می کند.

 

آیا اصل مخروط برای وب سایت شما مناسب است؟

هدف وب سایت شما این است که بازدیدکنندگان وقت خود را صرف مطالعه درباره شما یا کسب و کارتان کنند، در مورد خدمات شما اطلاعات کسب کنند، با محتوای شما تعامل پیدا کنند یا خرید کنند. یکی از راه‌های فهمیدن موفقیت آمیز بودن کارتان این است که به نرخ پرش خود نگاه کنید. نرخ پرش وب سایت به معنای درصد بازدیدکنندگانی است که به وب‌سایت شما می‌رسند اما بدون بازدید از هیچ صفحه دیگری آن را ترک می‌کنند. اصولاً آنها به سایت شما می آیند و خیلی سریع تصمیم می گیرند به جای دیگری بروند.

شما می توانید نرخ پرش وب سایت خود را با استفاده از Google Analytics پیگیری کنید.

کاربران به دلایل زیادی از سایت شما خارج می شوند، اما دلیل اصلی آن بیشتر سازماندهی ضعیف یا وب سایت های بیش از حد پیچیده است. اگر کاربران نتوانند فورا چیزی را که به دنبال آن هستند پیدا کنند، بنابراین صبر خود را از دست می دهند و به جای دیگری می روند. مردم اغلب در یک چشم به هم زدن این تصمیم را می گیرند، به همین دلیل است که یک سایت خوب طراحی شده و ساختار یافته می تواند به جذب آنها کمک کند. این موضوع برای سئو سایت نیز بسیار اهمیت دارد. بنابراین برای جذب ترافیک بیشتر شما حتما باید به طراحی سایت خود توجه کنید. برای دریافت مشاوره طراحی سایت در اصفهان و سئو در اصفهان با ما در ارتباط باشید.

امتیاز دهی شما به این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  −  1  =  1

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان