برخی مواقع احساس ترس هنگام مواجهه با یک تکنولوژی جدید کاملا طبیعی است. ترس از یک فناوری نا آشنا و اینکه این فناوری چگونه بر نقش فرد در سازمان تاثیرگذار خواهد بود، یک احساس منطقی و معقول است. معمولا تولیدکنندگان نرم افزار ها و سخت افزار های جدید، در هنگام عرضه محصول خود وعده می دهند که تمام نیازهای شما را در آن زمینه کاری برآورده خواهند کرد. تغییرات سریع و ناگهانی در بکارگیری فناوری جدید معمولاً استرس تکنولوژی یا ترس از تکنولوژی را به همراه خواهد داشت. اغلب این گونه بوده و تکنولوژی های نو با وعده کارایی بهتر، قابلیت بروزرسانی و چندین اصطلاح متداول دیگر پا به عرصه می گذارند. اما آیا پیشرفت روزافزون تکنولوژی باید مایه حراس ما باشد؟

جواب این سوال رابطه تنگاتنگی با آموزش دارد. چیزی که در مورد فناوری های نو مهم است، نحوه برخورد و استفاده از آنهاست. ترس از تکنولوژی ممکن است باعث سردرگمی فرد در فعالیت های حرفه ای اش شود. آگاهی از ریشه این ترس به ما در جهت غلبه بر آن و انجام کارهای بزرگ بوسیله فناوری، کمک خواهد کرد. در این جا لیستی تهیه نموده و سعی کرده ایم علل این ترس را بررسی کنیم:

ترس از تکنولوژی

ترس از عدم هماهنگی به دلیل تکنولوژی

یادگیری در یک ساختار سازمانی یک رقابت محسوب می شود. جایی که در آن اعضا در صدد کسب دانش، تجربه و بهترین روش برای انجام کارها هستند. نگارنده همواره مطالبی در خصوص لزوم اتخاذ منشی سازمانی است تا فرد همواره در حال یادگیری باشد. اگر در یک سازمان افراد همواره از لحاظ علمی بروز باشند، دیگر مشکلی در رابطه با هماهنگ شدن با فناوری های نوین نخواهد داشت.

ترس از از دست دادن شغل

به یاد دارم زمانی یکی از همکارانم می گفت نگران از دست دادن شغل خویش به واسطه ظهور یک روش نرم افزاری در حوزه فعالیت خود است. مطمئنا با به کارگیری یک تکنولوژی جدید، نوع شغلی که انجام می دهید دستخوش تغییر خواهد شد ولی این که به کلی شغلتان را از دست بدهید کمی غیرمنطقی است. برای غلبه بر این ترس باید در مورد آینده شغلی خود با دید بازتری بیاندیشید. باید فکر کنید که شما تا چه حد درگیر موقعیت شغلی خود شده اید؟ به عبارتی دیگر، اگر تکنولوژی بخشی از فعالیت های شما را حذف کند، چه برنامه ای برای وقت اضافه خود دارید؟ به علاوه باید در این مورد هم بیاندیشید که بازخورد روسای سازمان شما در مقابل این تغییر و تحولات شغلی چگونه خواهد بود و منش سازمان در این رابطه چگونه است، تا بتوانید خود را با شرایط وفق دهید.

برای آگاهی بیشتر در مورد دیگر خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو همین حالا با ما تماس بگیرید .

[button title=”تماس با ما” link=”https://behido.com/contact-us/”   color=”#fff” font_color=”#666″ size=”2″  class=””  onclick=””][button title=”برنامه ریزی وطراحی کمپین دیجیتال مارکتینگ” link=”https://behido.com/tariffs”   color=”#fff” font_color=”#666″ size=”2″  class=””  onclick=””]

 

ترس از عدم آگاهی

هیچ کس دوست ندارد در مقابل همکاران خود، فردی نا آگاه و کم سواد به نظر آید. البته ممکن است برخی به این موضوع زیاد اهمیت ندهند، ولی به طور حتم افراد حرفه ای همواره نگران این موضوع هستند. دوباره در این جا باید تاکید کرد، که این مشکل نیز جزو نقایص یک سازمان محسوب می شود. همانطور که در قسمت اول اشاره شد اگر در یک سازمان، تجربه اندوزی، آموزش و ایده پردازی مورد تشویق و حمایت واقع شوند، هماهنگی با تکنولوژی نو ساده تر شده و نگرانی از عدم آگاهی در مقابله با آن از بین خواهد رفت.

امتیاز دهی شما به این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

41  +    =  45

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان