تاثیر فناوری اطلاعات و ارتباطات بر مشاغل

فناوری اطلاعات و ارتباطات تأثیر عمیقی بر مشاغل مختلف و فعالیت سازمان‌ها داشته است. این فناوری هم باعث بهبود کیفیت و هم کاهش هزینه‌ها در مشاغل و سازمان‌ها شده است. پیشرفت‌های روزافزون در عرصه سلامت و هم‌چنین افزایش آگاهی و انتظارات مردم، سازمان‌های ارائه دهنده خدمات سلامت را به محیط‌های مشتری‌گرا و رقابتی تبدیل کرده است. افراد و مراکز ارائه دهنده خدمات سلامت برای تداوم و توسعه فعالیت‌های خود، به ارتقای کیفیت خدمات سلامت می‌اندیشند و این تنها از طریق دسترسی به‌موقع به اطلاعات دقیق، آنلاین و با کیفیت ممکن خواهد بود. در این راستا، پرونده‌های کاغذی به‌دلیل محدودیت‌های خود قادر به برقراری ارتباط مناسب بین ارائه‌دهندگان خدمات سلامت نیستند و داده‌های موردنیاز ممکن است به‌موقع در اختیار آن‌ها قرار نگیرد.

سهم فناوری اطلاعات و ارتباطات در عرصه سلامت رو به افزایش است

بررسی تجارب کشورهای موفق دنیا در عرصه سلامت و بیمه سلامت حکایت از این دارد که سهم فناوری اطلاعات و ارتباطات در عرصه سلامت در دنیا روز به روز در حال افزایش است و زیان‌ها و خسارت‌های آشکار و پنهانی که کشورها بدلیل نداشتن سیستم‌های اطلاعاتی مدیریت نظام سلامت متحمل می‌شوند بسیار بیشتر از هزینه‌های توسعه زیرساخت‌ها و نرم‌افزارهای موردنیاز برای استقرار نظام سلامت و بیمه الکترونیک است. از سوی دیگر با بررسی روندهای صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات به روشنی می‌توان دریافت که حوزه سلامت یکی از حوزه‌هایی است که این صنعت در آن بسیار تأثیرگذار است و در آینده نیز بکارگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات در بخش‌های مختلف سلامت توسعه می‌یابد و باعث ایجاد انقلابی در حوزه سلامت خواهد شد.

 

برای آگاهی بیشتر در مورد دیگر خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو همین حالا با ما تماس بگیرید .

[button title=”تماس با ما” link=”https://behido.com/contact-us/”   color=”#fff” font_color=”#666″ size=”2″  class=””  onclick=””][button title=”برنامه ریزی وطراحی کمپین دیجیتال مارکتینگ” link=”https://behido.com/tariffs”   color=”#fff” font_color=”#666″ size=”2″  class=””  onclick=””]

 

در دنیا شواهد بسیاری از فواید بکارگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات در حوزه‌های سلامت و بیمه در کشورهای مختلف وجود دارد که همگی از کاهش هزینه‌ها، بهبود سرعت و کیفیت عملیات، دسترسی به اطلاعات دقیق و روزآمد، ارتقای سطح و کیفیت خدمات ارائه شده به شهروندان و افزایش رضایتمندی شهروندان حکایت دارند.

در این رویکرد پیشنهادی به حوزه‌های سلامت و بیمه تحت عنوان «سلامت و بیمه هوشمند» راه حل مناسب برای فائق آمدن بر مشکلات مدیریت عملیات در این دو حوزه را طراحی و پیاده‌سازی یک سیستم یکپارچه برای سلامت و بیمه می‌داند که در تعامل با سیستم‎های دیگری همچون بانک‌داری و بهره‎گیری از ابزارهای نوین فناوری اطلاعات و ارتباطات باعث ایجاد هم‎افزایی بین سیستم‎های سلامت، بیمه و پرداخت الکترونیک و بانک‌داری می‌شود و ارزشی برای شهروندان و مدیران نظام سلامت و بیمه و در نهایت برای کل کشور ایجاد می‌کند که هیچ یک از این سیستم‌ها در حالت عملکرد مستقل نمی‌توانند به آن دست یابند.

فواید هوشمندسازی نظام سلامت

بیمه و سلامت هوشمند برپایه راهکارهای جامع، یکپارچه و هوشمند فناوری اطلاعات و ارتباطات، برای هر فرد یک پرونده هوشمند سلامت و بیمه ایجاد می‌کند که تمامی اطلاعات و سوابق و مدارک مرتبط با سلامت و بیمه فرد را از قبل از تولد تا پس از مرگ او در خود ثبت، ذخیره و نگهداری می‌کند. هم‌چنین براساس طبقه‌بندی‌های تعریف شده این اطلاعات می‌تواند در دسترس خود فرد، پزشکان، متخصصین و پرسنل سلامت و نیز کارشناسان و مدیران بیمه قرار گیرد که این اطلاعات در برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها و هم‌چنین در لحظه ارائه خدمات قابل استفاده است.

بیمه و سلامت هوشمند، ضمن افزایش سرعت و دقت گردش اطلاعات و گردش کار، امکان کنترل فرآیند را نیز بوجود می‌آورد و از بروز تخلف‌ها و تقلب‌های محتمل در سیستم بیمه و سلامت جلوگیری می‌کند و در عین حال با حذف کاغذ و کاغذبازی در فرآیندهای کاری، کاهش قابل توجهی در زمان و هزینه‌ها بوجود آورده و به حفظ محیط زیست و منابع طبیعی نیز کمک می‌کند.

۴/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  51  =  61

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان