۱۰ گامی که باید برای طراحی سایت مشتری مدنظر داشته باشید

فرایند طراحی سایت در سال ۲۰۱۸ در برگیرنده چندین سری از مراحل مختلف است که به شما کمک می کند پروژه طراحی سایت خود را در زمان مقرر به پایان برسانید. اگر طراح سایت هستید باید این مرحل را مدنظر داشته باشید. اگر صاحب کسب وکاری هستید و می خواهید یک طراح حرفه ای برای سایت خود استخدام کنید، باید به مراحلی که در این مقاله بیان می کنیم توجه ویژه ای داشته باشید در غیر اینصورت قادر نخواهید بود بهترین فرد را برای پروژه خود استخدام کنید.

 فرایند طراحی سایت در سال ۲۰۱۸ برای مشتریان :

به عنوان طراح سایت فریلنسر یا صاحب یک کسب وکار نوپا که بودجه اندکی در اختیار دارد باید بتوانید از یک فرایند مستند شده، تست شده و عملی برای ایجاد طراحی مبتنی بر قالب یا سفارشی سازی شده استفاده نمایید.  برای هر سایتی که از همان ابتدا طراحی می شود و با موفقیت شروع به کار می کند باید این مراحل دنبال شود. در این مقاله با آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو ارائه دهنده خدمات طراحی سایت ، سئو و تولید محتوا همراه باشید تا مراحلی را که استفاده از آن ها شما را به ایده ها و رویاهایتان می رساند با هم ببینیم.

 

براي آگاهي بيشتر در مورد ديگر خدمات آژانس ديجيتال مارکتينگ بهيدو همين حالا با ما تماس بگيريد .

[button title=”تماس با ما” link=”https://behido.com/contact-us/”   color=”#fff” font_color=”#666″ size=”2″  class=””  onclick=””][button title=”طراحی سایت” link=”https://behido.com/webdesign-isfahan”   color=”#fff” font_color=”#666″ size=”2″  class=””  onclick=””]

 

فازهای مختلف طراحی سایت مشتری در سال ۲۰۱۸ در برگیرنده مراحل زیر است:

  • پرسشنامه طراحی
  • ملاقات با مشتری
  • جمع آوری عناصر مورد نیاز
  • طراحی بصری آغازین
  • تجدید نظر در طراحی
  • تایید طراحی
  • تبدیل طراحی
  • قرار دادن عناصر مختلف بر روی سایت
  • نگهداری از سایت

در ادامه چک لیست کاملی از طراحی سایت را با هم مرور می کنیم تا ببینم در هر مرحله چه کاری باید انجام دهیم.

فرایند طراحی سایت چگونه کار می کند؟

در ادامه راهنمای دقیقی را مشاهده می کنید که مراحل ایجادکننده طراحی سایت را به تصویر می کشد. این موضوع به شما کمک می کند سایت را از همان ابتدا به خوبی راه اندازی کنید.

 گام اول:  پرسشنامه طراحی

پرسشنامه طراحی اولین گامی است که باید مدنظر داشته باشید. این پرسشنامه یک فرم است و در برگیرنده سوالات مختلفی است. چنین پرسشنامه ای به شما کمک می کند درک بهتری از اهداف سایت و اولویت های طراحی همچون رنگ، بک گراند، طرح ها، استایل و فونت ها، گرافیک ها، تصاویر، قالب ها داشته باشید. برخی از مشتریان ترجیح می دهند نسخه پی دی اف این پرسشنامه را به جای فرم آن دریافت نمایند. در مراحل اولیه برنامه ریزی، شما باید اطلاعات مهم را از همان ابتدا جمع اوری نمایید و بینش و انتظارات مشتری را درک کنید.

 گام دوم: ملاقات با مشتری یا ملاقات طراحی

ملاقات با مشتری دومین گامی است که شما را قادر می سازد اولویت ها و ارجحیت های طراحی را شناسایی کنید و ببینید مشتری چه چیزی از شما می خواهد. می توانید یک ملاقات چهره به چهره و حضوری داشته باشید یا از نرم افزارهایی همچون واتس اپ یا چت، ارتباطات ایمیلی و تماس تلفنی استفاده کنید. سعی کنید فرآیند کامل طراحی را با جزییات دقیق به مشتری توضیح دهید و او را از طریق مراجع مختلف طراحی سایت هدایت نمایید تا ایده های کار را درک کند.

استراتژی طراحی سایت در سال ۲۰۱۷ با استراتژی های طراحی سایت در سال ۲۰۱۸ متفاوت است زیرا تغییرات زیادی در فناوری های طراحی سایت رخ داده است.

طراحی سایت مشتری

گام سوم: جمع آوری عناصر مورد نیاز، داده ها، اطلاعات و حقایقی در مورد فرایند طراحی سایت.

در این گام شما باید عناصری همچون لوگوی شرکت، گرافیک ها، تصاویر اسلایدشو، بیوگرافی و سایر عناصر بازاریابی را که از آن ها به عنوان الهام بخشی و مرجع استفاده خواهید کرد جمع آوری نمایید. این عناصر برای طراحی شما مفید و بسیار ضروری هستند. باید چنین عناصری از طریق ایمیل و به عنوان فایل ملحق شده برایتان ارسال گردد.

 گام چهارم:  طراحی بصری آغازین یا اولیه

به این فاز معمولا فاز توسعه موک آپ یا دمو گفته می شود. این گزینه مجموعه استاتیکی از موک آپ هاست و بر روی سایت یا طراحی الگوها کار نمی شود. هدف از این مرحله فراهم آوردن طراحی های مختلف بر اساس بازخوردهایی است که از مشتری گرفته می شود. زمانی که همه عناصر جمع آوری شد، می توانید بینش خود را به ترکیب طراحی تبدیل کنید که در عرض ۷ روز قابل بررسی است و می تواند بازخورد خوبی برایتان فراهم آورد.

 گام پنجم:  تجدید نظر، فرآیند توسعه سایت

این گام بعد از اینکه جهت طراحی توسعه پیدا کرد آغاز می شود. هر کدام از طرح های صفحه اصلی باید سه تجدید نظر اصلی و سه تجدید نظر کوچک داشته باشد تا بتواند جزییات فرایند را بهبود ببخشد. این تجدید نظرها برای کامل شدن به سه الی چهار روز زمان نیاز دارند. برای اینکه بتوانید فرآیند مستمری داشته باشید باید همه تجدید نظرها را به شکل فهرست وار جمع آوری نمایید.

طراحی سایت مشتری

قبل از اینکه بخواهید با این فاز درگیر شوید باید در مورد جهت گیری طراحی سایت هم تصمیم گیری نمایید.

گام ششم: تایید طراحی

خوب بعد از اینکه همه تجدیدنظرها را بررسی کردید و از عناصر بصری راضی بودید می توانید تاییدیه نهایی را در مورد طراحی سفارشی صفحه اصلی دریافت نمایید.  اینکار شما را قادر می سازد شروع به کدنویسی از طریق HTML یا سایر زبان های برنامه نویسی کنید، صفحات داخلی و اثرات انیمیشنی را با هم هماهنگ سازید.

گام هفتم: تبدیل طراحی

بعد از اینکه به تاییدیه نهایی رسیدید، می توانید ایده های طراحی سفارشی را به صفحات HTML تبدیل کنید و ساختار صفحات داخلی را با ظاهر و احساس نهایی سایت همگام سازید.

 گام هشتم: قرار دادن عناصر مختلف بر روی سایت

خوب در این مرحله باید جاهای خالی سایت را با محتوای اصیل شرکت و تصاویر کپی رایت دار پر کنید. محتوا را باید مرور کنید تا مطمئن شوید ظاهر خوبی دارد و برای آغاز کار آماده است.

طراحی سایت مشتری

گام نهم: آغاز کار

برای اینکه مطمئن شوید پروژه طراحی سایت شما بر اساس فرایندهای موجود به درستی به پیش می رود و سر موعد مقرر آغاز می شود، باید ببینید اجزای تشکیل دهنده سایت کاربردی و کامل هستند یا خیر.

ما  نیازمند تاییدیه نوشته شده از طریق ایمیل هستیم تا بتوانیم سایت را به صورت آنلاین راه اندازی کنیم. بعد از اینکه آماده شدید می توانید در عرض ۲۴ ساعت سایت را به صورت آنلاین منتشر نمایید.

گام دهم: حفظ و نگهداری از سایت

بعد از طراحی سایت مشتری کارتان تمام نمی شود. شما باید به طور مستمر مشکلات امنیتی و آسیب پذیری های آن را بررسی کنید و به طور منظم از آن حفظ و نگهداری نمایید. به روزرسانی محتوا، آپلود کردن عناصر مختلف، تغییر تصاویر، ایجاد تغییر در پایگاه داده ها و ترمیم لینک های شکسته باید جزو کارهای همیشگی تان باشد. همه این مراحل و فازها برای فرآیند طراحی سایت ضروری هستند. اما سوال اینجاست که چرا باید از چنین فرآیند کاملی تبعیت کنید؟

اگر دوست دارید به اهداف خود دست یابید، شرکت را به سمت جلو هدایت کنید و خود را از رقبایتان متمایز سازید باید از این گام ها استفاده کنید. باید ببینید استراتژی تان چیست، چگونه تشکیل می شود و چگونه می توان آن را در دنیای وب به کار برد. این استراتژی باید فلوچارت فرایند توسعه سایت را دنبال کند. این فلوچارت در برگیرنده تعریف پروژه، محدوده پروژه، وایرفریم ها و معماری سایت، طراحی بصری، توسعه سایت، تست سایت، آغاز کار و حفظ و نگهداری از سایت است.

 

 

 

امتیاز دهی شما به این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان