الگوریتم Hilltop گوگل یکی از الگوریتم های مهم گوگل برای موتورهای جستجو است که توسط گوگل در سال ۲۰۰۳ به تصویب رسید. این الگوریتم بر روی SEO تأثیر گذاشته و این تأثیر تا به امروز نیز ادامه داشته است. درک نحوه عملکرد و تاثیرگذاری الگوریتم Hilltop بر روی سئو وب سایت برای متخصصان حرفه ای سئو در اصفهان ، تهران و … بسیار مهم است. به همین خاطر در این بخش قصد داریم نگاهی به الگوریتم Hilltop گوگل بیاندازیم و نقش این الگوریتم را بر روی سئو و موتورهای جستجو بررسی کنیم.

نگاهی به الگوریتم Hilltop گوگل

به طور کلی هدف از ایجاد الگوریتم Hilltop شناسایی صفحات وب معتبر به منظور رتبه بندی دقیق سایت ها است. به عبارت دیگر این الگوریتم سیستمی را توصیف می کند که همزمان در کنار رتبه بندی سایت ، برای شناسایی صفحات وب متخصص و معتبر به کار می رود.

روش کار الگوریتم هیلتاپ بر اساس یک پایگاه داده ویژه از سایت های خبره و همچنین تجزیه و تحلیل پیوندهای بین این سایت ها و سایت های دیگر است. سایت های خبره در واقع همه سایت های مرتبط با موضوع یا مسئله خاصی هستند که توسط کاربر جستجو می شود. در بیشتر موارد ، آنها سایت هایی هستند که دارای تعداد زیادی پیوند به دامنه هایی با موضوع خاص هستند که به یکدیگر پیوند ندارند. بنابراین هدف این الگوریتم این است که کاربر بتواند مرتبط ترین نتایج را برای کلمات کلیدی داده شده پیدا کند.

به این ترتیب در ابتدا صفحات خبره شناسایی می شود و سپس گوگل از طریق آنها می تواند سایت های با کیفیت بالا را برای رتبه بندی شناسایی کند. یک صفحه دایرکتوری خوب مثالی از یک صفحه خبره است. بر این اساس وب سایت هایی که از بهترین صفحات خبرنامه بک لینک گرفته اند ، منابع معتبری هستند و دارای رتبه خوبی در گوگل می باشند. همچنین خوب است بدانید اگر تعداد سایت های متخصص یا حرفه ای در یک موضوع خاص محدود باشد، گوگل به طور خودکار الگوریتم Hilltop را خاموش می کند.

 دلیل اهمیت الگوریتم Hilltop چیست؟

پس از معرفی الگوریتم Hilltop مشاهده شد پیوندهایی که از دامنه های .edu می آیند و همینطور پیوندهایی که از دایرکتوری های بزرگ و با اقتدار زیاد می آیند ، قدرت بیشتری را به سایت منتقل می کنند. الگوریتم Hilltop هم اکنون نیز در جهت توسعه PageRank و ارزیابی اقتدار صفحه تأثیرگذار است.

البته مدت هاست که این الگوریتم مانند سابق کارایی ندارد و ثبت لینک در دایرکتوری ها چندان ارزشی برای سایت شما ایجاد نمی کند. اما مفهومی که گوگل با استفاده از این الگوریتم سال ها به دنبال آن بوده است یعنی همان اعتبار صفحات همچنان ارزش بسیار بالایی دارد و امروزه با نام Page Authority شناخته می شود. نکته حائز اهمیت این است که  در حال حاضر هر سایت یا صفحه ای می تواند یک صفحه ارزشمند برای لینک سازی باشد به این شرط که ارتباط موضوعی با سایت شما و همینطور اعتبار بالایی داشته باشد.

الگوریتم هیلتاپ همچنین می تواند ایده پنهان کردن روابط بین وب سایت ها را معرفی کند. بنابراین، جستجوگرها از آدرس های  آی پی مجزا استفاده کرده تا  مالکیت دامنه خود را مخفی کنند. شایان ذکر است الگوریتم Hilltop آپدیت هایی هم داشته است. در ادامه به تاثیر الگوریتم Hilltop بر سئو می پردازیم.

تاثیر الگوریتم Hilltop  بر سئو چیست؟

شما به عنوان یک سئوکار در اصفهان هم اکنون می دانید که هدف الگوریتم هیلتاپ ، ارزیابی سایت ها از نظر کیفیت و دانش تخصصی بر اساس محتوا و همینطور تعداد و کیفیت پیوندهای منتهی به آن است. بنابراین مشخص است که این الگوریتم می تواند به طور غیر مستقیم بر روی سئو وب سایت شما تاثیر بگذارد.

این الگوریتم هنگام محاسبه ارتباط مطلب با صفحه از عناوین و هدرهای یک صفحه نیز استفاده می کند. حتی طبق این سیستم ، عنوان های صفحه ارزش بیشتری نسبت به لینک های خارجی یا داخلی به اسناد می دهد. بر این اساس باید گفت یک تیم سئو در اصفهان و دیگر شهرها باید به اهمیت هدرها در رتبه بندی سایت و سئو توجه بیشتری نماید.

اگر به عنوان یک متخصص سئو در اصفهان می خواهید از ویژگی الگوریتم هیلتاپ به نفع سئو و رتبه بندی سایت خود استفاده کنید ، باید مثل قبل بهینه سازی سایت خود و همینطور ایجاد لینک ها را ادامه دهید. اما کلید اصلی برخورد با Hilltop شناخت وب سایت ها و صفحاتی است که به عنوان متخصص در زمینه وب سایت و کسب و کار شما تعریف می شوند. اگر می خواهید آنها را پیدا کنید باید یک جستجو را با کلمات کلیدی خاص و مرتبط انجام دهید و سعی کنید پیوندهایی را از صفحات وب که در نتایج جستجو وجود دارد ، دریافت کنید. علاوه بر این ، باید پیوندهای ورودی به صفحاتی که در بالای نتایج جستجو ظاهر می شوند را بررسی کنید و سعی کنید لینک های مشابه را به دست آورید.

امتیاز دهی شما به این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

42  −    =  36

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان