برای سئو صفحه محصولات کدام بهتر است؟ محتوا یا بک لینک ؟ این سوال مهمی است که ذهن هر بازاریاب دیجیتال یا متخصص سئو و بهینه سازی وب سایت را به خود مشغول می کند. در واقع برای زنده ماندن در رقابت بازارهای آنلاین ، نمی توان این موضوع را نادیده گرفت زیرا فرصتی برای اشتباه وجود ندارد. بنابراین در ادامه می خواهیم به بررسی تاثیرات محتوا و بک لینک بر روی بهینه سازی وب سایت شما بپردازیم. به یاد داشته باشید دریافت پاسخ این سوال به یک ضرورت در دنیای دیجیتال مارکتینگ تبدیل شده است.

الگوریتم های گوگل فاکتورهایی مانند بک لینک و محتوا را قبل از رتبه بندی وب سایت در نظر می گیرند. با این حال ، برخی از افراد احساس می کنند بک لینک از محتوای الگوریتم ها با ارزش تر است. گروه دیگری نیز معتقدند که با داشتن محتوای با کیفیت ، جذب بک لینک با کیفیت آسان است. واقعیت این است ؛ این دو ( بک لینک و محتوا ) به یکدیگر متکی هستند. در ادامه در خصوص هر کدام و ارتباط آنها با یکدیگر بیشتر توضیح خواهیم داد.

تولید محتوا چیست؟

محتوایی که در وب سایت ها منتشر می شود می تواند ترافیک موتورهای جستجو و مخاطبان مرتبط را به سایت یا وبلاگ شما جذب نماید. مطالب موجود در جستجوگرها به اشکال مختلف زیر در دسترس هستند:

بک لینک چیست؟

بک لینک ها به عنوان پیوندهای ورودی یا خروجی یا پیوندهای یک طرفه که یک سایت را به صفحه ای در سایت دیگر متصل می کنند شناخته می شوند. صفحاتی که تعداد بک لینک بیشتری دارند ، دارای رتبه بندی بالاتری در موتور جستجو هستند.

حال سعی کنیم به این سوال پاسخ دهیم؛ برای بهینه سازی وب سایت و سئو صفحه محصولات کدام بهتر است؟ محتوا یا بک لینک ؟ برای پاسخ به این سوال در اینجا برخی از نکات مهم ذکر شده است.

همانطور که می دانید در بازار رقابتی امروز مشتریان حرف اول را می زنند. بنابراین برای ادامه حیات هر تجارت در هر حوزه ای ضروری است که مخاطبان هدف این مارک را بشناسیم و به دنبال سلیقه آنها باشیم. در واقع فقط در این صورت است که آنها می توانند بعداً به مشتری تبدیل شوند. محتوا اولین چیزی است که در وهله اول مخاطبان را برای بازدید به سمت سایت شما هدایت می کند.

محتوای خوب می تواند افراد را به محصول یا خدمات شما علاقه مند کند و حتی آنها را وادار به پر کردن فرم های اصلی و در نتیجه ثبت سفارش نماید. به این ترتیب تصمیمات کاربران برای خرید می تواند تحت تأثیر مطالب وب سایت شما باشد. شما می توانید این کار را با ارائه اطلاعات مربوط به محصول در قالب جداول یا نمودارهایی که قابل مقایسه هستند ، انجام دهید.

اگر محتوایی وجود نداشته باشد ، هرگز نمی توانید انتظار داشته باشید که بک لینک به تنهایی برای بهینه سازی وب سایت شما کافی باشد. باید بدانید بک لینک به دسته بندی محصولات و صفحات تا زمانی که شما برای لینک مورد نظر محتوای با ارزشی تولید نکنید کار مفید نخواهد بود. تنها زمانی بک لینک ها از محتوا ارزش بیشتری دارند که شما اولین شخص یا شرکتی باشید که می توانید محصول یا خدمات خاصی را ارائه دهید.

اگر سایت شما به پیوندهایی از سایت های دیگر دسترسی پیدا کند ، این بدان معناست که مطالب موجود برای کاربران با ارزش هستند. در نتیجه ، سایت شما به طور خودکار در موتور جستجو به رتبه بالاتری دست پیدا می کند.

موتورهای جستجو در واقع به لطف بک لینک ها سایت شما را راحت تر پیدا می کنند. به همین دلیل به خصوص برای سایت های جدید توصیه می شود که حتما بک لینک بگیرند زیرا در کشف سریع تر سایت و نمایه سازی آنها کمک می کند. وقتی از سایت هایی که اعتبار کافی دارند و از کیفیت بالایی برخوردار هستند بک لینک دریافت می کنید ، طبیعتاً صفحه و اعتبار دامنه سایت خود را بهبود می بخشید. این یکی از عوامل حیاتی رتبه بندی است که توسط گوگل مورد توجه قرار گرفته است. با این حال اگر فقط روی بک لینک ها تمرکز کنید ، برای بازدیدکنندگان آنلاین خود هیچ ارزشی نخواهید داشت.

بلاخره کدام بهتر است؟ محتوا یا بک لینک؟

بسیاری از سئوکاران تولید محتوا را از بک لینک  مهم تر می دانند چرا که فقط از طریق مطالب خوب می توانید پیوندها را جذب کرده و ترافیک ارگانیک ایجاد کنید. بعلاوه از بحث بالا ، می توان نتیجه گرفت که محتوا ستون اصلی هر وب سایت است و به آن قدرت می دهد تا پیشرفت کند و عوامل مختلف دیگر مانند بازدیدها ، بک لینک ها ، ترافیک و موارد دیگر را که برای بقا و موفقیت آن ضروری است تشکیل دهد.

بدون محتوا ، هیچگونه پیوند ، مخاطب یا بازدید کننده و حضور آنلاین برای مشاغل وجود نخواهد داشت. محتوای خوب همچنین می تواند منجر به بک لینک شود. به همین دلیل است که اغلب گفته می شود که محتوا امری حیاتی برای هر تجارت آنلاین محسوب می شوند. بنابراین هنگام انتخاب محتوا یا بک لینک ، قطعا محتوا برنده ای آشکار است.

باید بدانید که نمی توانید پیوندهای بدون محتوا داشته باشید. بنابراین مطلب از پیوندها مهمتر است. اگر محتوای عالی داشته باشید ، مردم به طور طبیعی به آن پیوند می دهند.  اما این نکته نیز فراموش نشود که بک لینک ها نقشی اساسی برای کمک به سایت در جستجوی موتورهای جستجو و همچنین ایجاد اقتدار وب سایت دارند و برای کسب رتبه های بالاتر به طور طبیعی بسیار مهم هستند. از این رو کارشناسان آژانس برتر بازاریابی دیجیتال در اصفهان (بهیدو) تأیید می کنند که هم مطالب و هم بک لینک های بعدی آن ، از جنبه های مهم موفقیت وب سایت شما هستند.

امتیاز دهی شما به این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

76  −  70  =  

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان