امروزه مشاغل زیادی بازاریابی آنلاین را با هدف افزایش نرخ تبدیل خود آغاز کرده اند و به همین خاطر اهمیت زیادی به رتبه ی وب سایت خود در موتورهای جستجو می دهند. بسیاری برای موفقیت کسب و کار خود به گوگل نگاه می کنند. برای بسیاری دیگر نیز کاهش رتبه الکسا مهم است و برای این منظور سیستم رتبه بندی الکسا را دنبال می کنند. در حال حاضر میلیون ها وب مستر از سیستم رتبه بندی الکسا برای پیدا کردن رتبه وب سایت خود در مقایسه با سایر وب سایت های دیگر استفاده می کنند.

رتبه الکسا برای یک وب سایت بسیار مهم است. حتی بسیاری از کارشناسان سئو  فکر می کنند رتبه الکسا نقش مهمی در افزایش رتبه کلمات کلیدی وب سایت آنها در گوگل دارد. بر اساس تجربه تیم سئو در اصفهان افزایش کیفیت وب سایت یک عامل کلیدی و بسیار مهم در کاهش رتبه الکسا است که در نتیجه ی آن رتبه گوگل نیز بهبود می یابد. در ادامه به نکاتی برای کاهش رتبه الکسا می پردازیم.

اگر شما هم به خدمات سئو سایت در اصفهان و شهرهای دیگر نیاز دارید و می خواهید بدانید که آیا این خدمات شامل کاهش رتبه الکسا می شود یا خیر حتما این مطلب را دنبال کنید. همچنان با آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در اصفهان ، طراحی فروشگاه اینترنتی و خدمات سئو در اصفهان همراه باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان طراحی سایت با ما تماس بگیرید.

رتبه الکسا چیست؟

طبق تعریف رسمی، رتبه الکسا میزان محبوبیت وب سایت شما را در مقایسه با سایرین نشان می دهد. الکسا در واقع بر اساس برخی ماتریس ها به همه وب سایت های سراسر جهان رتبه می دهد. شما از طریق این سیستم به راحتی می توانید از موقعیت رتبه بندی وب سایت خود در جهان مطلع شوید. برخی از مزایای سیستم رتبه بندی الکسا عبارتند از:

سیستم رتبه بندی الکسا

رتبه الکسا چگونه کار می کند؟

راه های زیادی وجود دارد که ما به عنوان یک متخصص سئو در اصفهان و شهرهای دیگر به رتبه بندی یک سایت در اینترنت دست یابیم. سایت Alexa.com یکی از محبوب ترین روش ها برای بررسی نحوه عملکرد یک وب سایت است. الکسا در واقع زیرمجموعه ای از Amazon.com و یک سیستم رتبه بندی بر اساس ترافیک وب سایت است. سایتی که ترافیک خوبی دارد و با محتوای با کیفیت مرتب به روز می شود همیشه رتبه الکسای خوبی خواهد داشت. در اصل طراحی سایت تخصصی به همراه تکنیک های سئو می تواند نقش موثری در کاهش رتبه الکسا داشته باشد.

الکسا دو نوع رتبه بندی وب سایت را ارائه می دهد، یکی ملی و دیگری بین المللی. در حال حاضر سایت های گوگل، یوتیوب و Tmall.com به ترتیب رتبه های یک تا سه الکسا را به خود اختصاص داده اند. (این روند را می توانید به سادگی در آدرس http://www.alexa.com/topsites دنبال کنید.)

اکنون که درک کرده اید کاهش رتبه الکسا چقدر برای سایت شما مهم است، بهتر است با روش های کاهش رتبه الکسا نیز آشنا شوید.  همچنان با آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در اصفهان ، طراحی فروشگاه اینترنتی و خدمات سئو در اصفهان همراه باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان طراحی سایت با ما تماس بگیرید.

روش های کاهش رتبه الکسا چیست؟

  1. سایت خود را از طریق Alexa تأیید کنید:

تایید سایت خود در الکسا یک گام مهم برای کاهش رتبه الکسا است. پس از تکمیل وب سایت خود ، باید با مراجعه به وب سایت Alexa تأیید کنید که صاحب صفحه وب هستید. هزینه این پردازش رایگان است.

  1.  نوار ابزار Alexa را در مرورگر خود نصب کنید:

از طریق نوار ابزار با عنوان “Master Tech Alexa Rank” می توانید رتبه جهانی و کشوری و بک لینک هر وب سایت را بررسی کنید. همچنین گفته شده است الکسا به کسانی که ابزارهای آن را در مرورگر خود نصب کرده باشند و از آن بازدید می کنند رتبه خوبی می دهد.

  1. ویجت رتبه الکسا را ​​در سایت خود قرار دهید:

از آنجا که بسیاری از بازدیدکنندگان وب سایت شما از نوار ابزار Alexa استفاده نمی کنند، بنابراین نمی توانند رتبه Alexa وب سایت شما را پیگیری کنند. برای حل این مشکل ، ویجت Alexa را در وب سایت خود قرار دهید و هم از این طریق رتبه بندی سایت خود را کاهش دهید.

  1. سعی کنید محتوای منحصر به فرد و با کیفیت بارگذاری کنید:

بر اساس تجربیات تیم سئو سایت در اصفهان ، بارگذاری محتوای منحصر به فرد راه خوبی برای کاهش رتبه الکسا است. در اصل بارگذاری محتوای منحصر به فرد، ترافیک و  زمان بازدید از وب سایت شما را افزایش می دهد. بنابراین، با افزایش ترافیک، رتبه  الکسا کاهش می یابد.

روش های کاهش رتبه الکسا چیست؟

  1. به طور منظم محتوای با کیفیت منتشر کنید:

برای کسب رتبه خوب در الکسا، انتشار منظم محتوا لازم است. در این صورت سایت به سرعت رتبه بندی شده و بازدیدکنندگان بیشتری را به خود اختصاص می دهد.

  1. مطالب خود را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

اگر محتوای خود را با رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید، این امر باعث افزایش بازدیدکنندگان و کاهش رتبه می شود.

  1. برای سایت خود بک لینک ایجاد کنید:

هرچه بک لینک بیشتری داشته باشید، رتبه بندی سایت خود را در موتورهای جستجو بهبود می بخشید. این باعث افزایش رتبه بندی وب سایت شما در نتایج جستجو می شود.

  1.  زمان بارگذاری سایت خود را کاهش دهید:

زمان بارگذاری سایت روی تجربه کاربر و SEO سایت اثر می گذارد. برای کاهش زمان بارگذاری سایت باید متخصصان طراحی سایت اقداماتی را انجام دهند. اگر زمان بارگذاری کم باشد و نرخ پرش نیز کاهش یابد، کاربران مدت زمان زیادی در وب سایت شما خواهند ماند که این برای رتبه بندی موتورهای جستجو و الکسا مهم است. برای دریافت خدمات طراحی سایت در اصفهان با ما تماس بگیرید.

  1. از Alexa pro استفاده کنید:

می توانید عضویت ماهانه الکسا را ​​خریداری کنید. در این صورت اطلاعات بیشتری در مورد وب سایت خود و توصیه هایی برای بهبود صفحه وب خود دریافت خواهید کرد. علاوه بر این کارشناسان فکر می کنند که الکسا رتبه خوبی را به کسانی که کاربر پولی هستند می دهد.

در نهایت، ما امیدواریم که نکات فوق رتبه الکسا وب سایت شما را به سرعت کاهش دهد. اگر برای کاهش رتبه الکسا به خدمات حرفه ای طراحی سایت در اصفهان ، طراحی فروشگاه اینترنتی و خدمات سئو در اصفهان نیاز دارید، برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان طراحی سایت همین امروز با ما تماس بگیرید.

جایگزین های مناسب برای سیستم رتبه بندی الکسا

به گفته متخصصان ما در حوزه خدمات سئو در اصفهان الکسا نمی تواند به داده های مورد نیاز برای بررسی رتبه سئو سایت به شما دسترسی بدهد. به بیان دیگر الکسا اساساً ابزاری برای نشان دادن رشد یا عدم رشد سایت شما است اما رتبه واقعی و مکان سایت شما را در موتورهای جستجو نشان نمی دهد. برای این منظور بسیاری از ابزارهای مفید دیگر مانند Google analytics وجود دارد که سئوکاران همواره از آنها استفاده می کنند.

 

امتیاز دهی شما به این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

68  +    =  72

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان