همانطور که ما برای زنده ماندن باید غذا بخوریم، وب سایت ها نیز برای زنده ماندن و رتبه گرفتن در گوگل به محتوا نیاز دارند. اما آیا می دانید E-A-T در سئو چیست؟ متخصصان سئو برای اولین بار زمانی با این عبارت مخفف آشنا شدند که در خصوص دستورالعمل های الگوریتم گوگل برای کیفیت جستجوی وب سایت ها در سال ۲۰۱۴ به اطلاعات بیشتری دست یافتند. اما در سال ۲۰۲۰ میلادی و با انتشار رسمی E-A-T توسط گوگل، اکنون دیگر همه متخصصان سئو در جهان به اهمیت و حیاتی بودن آن برای بازاریابی موفق وب سایت های خود پی برده اند.

امسال E-A-T به یک موضوع مهم برای متخصصان سئو در اصفهان ، تهران و سایر شهرها تبدیل شده است. به طوری که شرکت های ارائه دهنده خدمات سئو در اصفهان و دیگر شهرها سعی می کنند خدمات خود را مطابق با E-A-T Google ارائه دهند. اما اهمیت E-A-T در سئو چیست؟

گوگل می گوید E-A-T در بین ۳ ملاحظات اصلی برای کیفیت صفحات وب قرار دارد. بنابراین اگر قبلاً به محتوای E-A-T توجه نکرده اید، باید از همین امروز این سه نکته یعنی تخصص، اقتدار و اعتماد را به محتوای وب سایت خود اضافه کنید. زیرا برای رتبه گرفتن در موتورهای جستجو رعایت کلیه ی دستورالعمل های ارزیابی کیفیت وب سایت مهم است.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید نمودار خطی در سمت چپ به سمت بالا حرکت می کند که نشان دهنده سطح بالای E-A-T یا همان “تخصص ، اقتدار و اعتماد” است.

نمودار خطی E-A-T

در ادامه به صورت جداگانه هر یک از سه اصل E-A-T را توضیح خواهیم داد. همچنان با شرکت دیجیتال مارکتینگ بهیدو ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در اصفهان ، طراحی فروشگاه اینترنتی و خدمات سئو در اصفهان همراه باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان طراحی سایت با ما تماس بگیرید.

اهمیت E-A-T در سئو چیست؟

شما باید در زمینه فعالیت تجاری خود متخصص باشید. تخصص به این معنی است که شما باید مهارت خلق یک محتوای اصلی را نشان دهید و اطلاعات و تجربیات جدیدی را در محتوای خود ذکر کنید که برای کاربران مفید باشد. این تخصص برای برخی وب سایت ها مانند وب سایت های پزشکی، مالی و برخی از صنایع ضروری است و برای سایت هایی مثل سایت های سرگرم کننده لزومی ندارد.

خبر خوب این است که هر سایتی می تواند تخصص خود را در صورت صحت و مفید بودن اطلاعات در اختیار کاربران خود قرار دهد و از این طریق به افزایش ترافیک ارگانیک سایت و کسب اعتبار بیشتر در موتورهای جستجو دست یابد.

شما باید نشان دهید که یک مرجع یا یک سازنده با اقتدار در تجارت خود هستید و می توانید این اقتدار را از طریق محتوای وب سایت خود به مخاطبانتان ثابت کنید. اگر وب سایت شما دارای صفحه انجمن یا وبلاگ است، کیفیت و قدرت مکالمات و محتوای خود را با استفاده از نشان دادن اسناد و مدارک معتبر افزایش دهید.

شما باید به کاربران نشان دهید که می توانند به تجارت و وب سایت شما اعتماد کنند. ویژگی قابلیت اطمینان بودن مخصوصا برای وب سایت های تجارت الکترونیک و فروشگاه های اینترنتی که از کاربران خود اطلاعات کارت اعتباری شان را می خواهند اهمیت دارد. همه چیز در طراحی سایت و طراحی فروشگاه اینترنتی شما باید به گونه ای باشد که مشتریان شما هنگام بازدید از سایت احساس امنیت کنند.

متخصصان طراحی سایت و خدمات سئو در اصفهان به عنوان یک نقطه شروع توصیه می کنند فوراً گواهی SSL را در سایت خود پیاده سازی کنید. گواهی SSL باعث می شود که سایت شما حداقل در ۷۰ نتیجه اول گوگل ظاهر شود و سیگنال مهم برای رتبه بندی گوگل به شمار می رود.

چرا E-A-T برای صفحات وب شما بسیار مهم است؟ اهمیت E-A-T در سئو چیست؟

در اصل، E-A-T ارزش وب سایت شما را تعیین می کند. الگوریتم های گوگل E-A-T را هنگام قضاوت در مورد میزان خوب بودن یک سایت یا یک صفحه در نظر می گیرند.  آنها به دنبال این هستند که آیا کاربران می توانند از سایت شما تجربه آنلاین خوبی کسب کنند یا خیر؟ و آیا محتوای سایت شما با استانداردهای مورد نظر آنها تطابق دارد یا خیر؟ همچنین اگر الگوریتم های گوگل تعیین کنند که کاربران از خواندن و به اشتراک گذاری محتوای وب سایت شما احساس رضایت دارند، این امر سطح بالایی از E-A-T را برای سایت به ارمغان می آورد.

بنابراین شما بایدE-A-T را دلیلی بر انتخاب سایت خود در میان سایت های رقبا توسط کاربران بدانید. طبق تجربه متخصصان سئو در اصفهان E-A-T می تواند تأثیر مستقیمی بر نحوه رتبه بندی وب سایت شما و بهبود سئو سایت داشته باشد.

E-A-T چگونه بر بازدیدکنندگان سایت شما تأثیر می گذارد؟

E-A-T با وب سایت هایی که عموما دارای موضوعاتی در زمینه مشاوره پزشکی، مشاوره حقوقی، مشاوره مالی و مواردی از این دست هستند و هر چیزی که می تواند بر خوشبختی، سلامتی و ثروت کاربر تأثیر مثبت یا منفی بگذارد، ارتباط تنگاتنگی دارد. برخی از نمونه وب سایت هایی که در این حیطه طبقه بندی می شوند عبارتند از:

– یک فروشگاه آنلاین که اطلاعات کارت اعتباری کاربران را درخواست می کند.

– وبلاگ یک سایت مشاوره که در زمینه مشاوره کودکان و فرزندپروری فعالیت دارد.

–    وبلاگ یک موسسه مالی که مشاوره حقوقی ارائه می دهد و غیره

صفحات وب با رتبه بندی بالا، سطح بالایی از E-A-T را نشان می دهند. دلیل این امر این است که هرچه کاربر هنگام بازدید از یک صفحه احساس امنیت بیشتری کند و هرچه محتوا با مورد جستجوی او بیشتر مطابقت داشته باشد، بیشتر نیازهای E-A-T را برآورده می کند. به این ترتیب سایت هایی که واقعاً توصیه های مفید یا راه حل هایی را برای حل مشکل یک کاربر ارائه می دهند بیشتر مورد توجه گوگل قرار می گیرند.

جمع بندی:

به یاد داشته باشید که  وب سایت شما فقط به اندازه آنچه که در آن قرار داده اید مفید خواهد بود. از آنجا که E-A-T هم در سطح صفحه و هم در سطح سایت است، باید مطمئن شوید که هر قسمت از وب سایت شما در تلاش است تا الزامات Google را برآورده کند.

گوگل می گوید که صفحه یا سایتی که فاقد E-A-T است، دلیل کافی برای عدم دریافت رتبه های بالاتر در موتورهای جستجو را دارد. بنابراین اگر متخصص ، معتبر یا معتمد نیستید ، صفحه سایت شما می تواند با کیفیت پایین در نظر گرفته شود. شما باید در وب سایت خود محتوای جذاب، مفید و دقیق منتشر کنید و از E-A-T برای برآوردن نیازهای کاربران واقعی وب سایت خود استفاده کنید.

چنانچه برای پیاده سازی E-A-T در وب سایت خود به خدمات طراحی سایت در اصفهان ، طراحی فروشگاه اینترنتی و خدمات بازاریابی و تولید محتوا و همچنین خدمات سئو در اصفهان ، تهران یا هر جای ایران و جهان نیاز دارید، برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان طراحی سایت با ما تماس بگیرید.

منبع: www.seoinc.com

 

امتیاز دهی شما به این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  −  2  =  8

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان