هر شرکت و تجارتی متشکل از تعدادی کارمند است که این افراد هر کدام دارای شخصیت متفاوتی هستند. یکی از عواملی که باعث اقتدار شرکت ها می شود این است که مدیران بدانند با کارمند چه رفتار مناسبی باید داشته باشند. در اینجا ما نکاتی را مطرح می کنیم که به مدیران کمک خواهد کرد.

کارمندان به دنبال اطلاعات خود هستند!

کارمندان انتظار دارند زمانی که پروژه ای را به طور کامل انجام دادند مورد تحسین مدیر خود قرار گرفته و یا حداقل ایمیلی حاوی تشکر از آنها دریافت کنند. این کار باعث می شود که آنها در مورد کار خود دقت بیشتری به خرج دهند و به آن اهمیت بیشتری بدهند.

از آنها سوال بپرسید!

پرسیدن سوال از کارمندان می تواند اثر مثبتی در عملکرد آنها داشته باشد. البته پرسیدن سوالات هوشمندانه باعث می شود که کارمندان دقت بیشتری برای انجام کار داشته باشند. در حالی که پرسیدن سوالات تکراری از آنها و معمولی باعث می شود که آنها اعتماد به نفس خود را برای انجام ادامه کار از دست بدهند.

تحمل انتقاد یا تغییر را ندارند!

کارمندان معمولا نمی خواهند و نمی توانند انتقاد های سازنده را قبول کرده و آنها را اجرا کنند. همچنین آنها معمولا در مقابل تغییرات مقاومت کرده و می خواهند جایگاه کنونی خود را حفظ کنند. بنابراین مراقب شیوه انتقاد کردن از آنها باشید!

پرداختن به موضوع

معمولا داشتن تعدادی کارمند که نیز به توجه مداوم دارند کار ساده ای نیست. مخصوصا زمانی که شما از آنها دور هستید و نمی توانید روی آنها کنترل مستقیم داشته باشید. بنابراین در این مواقع به جای قطع ارتباط با آنها بهتر است که به دنبال ایجاد یک گفت و گوی سازنده با آنها باشید. به عنوان یک مدیر شما باید این سوال را از خود بپرسید که کارمندان من برای موفقیت خود چه نیازهایی از من دارند.

در اینجا سوالاتی وجود دارد که با پرشیدن آنها از خود می توانید دریابید برای ایجاد انگیزه در کارمندان خود چه کارهایی باید انجام دهید:

برای آگاهی بیشتر در مورد دیگر خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو همین حالا با ما تماس بگیرید .

[button title=”تماس با ما” link=”https://behido.com/contact-us/”   color=”#fff” font_color=”#666″ size=”2″  class=””  onclick=””][button title=”برنامه ریزی وطراحی کمپین دیجیتال مارکتینگ” link=”https://behido.com/tariffs”   color=”#fff” font_color=”#666″ size=”2″  class=””  onclick=””]

 

مدیران برای عملکرد مناسب خود نیاز به ارزیابی هر ایده و سوالی دارند که از طرف کارمندان خود مطرح می شود. برای مثال اگر کارمندی از شما درخواست مدیریت یک بخش را دشت شما باید از خود بپرسید علت طرح این سوال چه بوده است!؟ برای این سوال ۲ جواب وجود دارد. اینکه این فرد می خواهد مسئولیت های بیشتری را داشته باشد چرا که این توانایی را در خود می بیند و یا اینکه موقعیت فعلی خود را مناسب نمی داند. در هر دو صورت راه های زیادی برای حل این مسئله وجود دارد.

نکته دیگری که مهم است شیوه صحبت کردن شما با کارمندان است. شما باید در نظر داشته باشید که هنگام انتقاد از کارمند رفتار آن را مورد بررسی قرار دهید نه شخصیت آن را!

هنگام بروز مشکل روی نحوه عملکرد آنها و کارهایی که انجام داده اند تمرکز کنید و برای انتقاد از آنها شخصیت آنها را مورد بررسی قرار ندهید! درمورد کارهایی که باید انجام دهند صحبت کنید نه کارهایی که منجر به تغییر شخصیت آنها می شود!

بعد ز در نظر گرفتن نکات مطرح شده یکی دیگر از عوامل مهم داشتن شیوه ی درست مدیریت است. اکثر مدیران با این موضوع موافق هستند که شیوه برخورد و رفتار با هر یک از کارمندان باید متناسب با نیاز آنها و شخصیت آنها باشد. مهم است که شما انگیزه و هدف یک کارمند را با انگیزه و هدف خود یا دیگر کارکنان یکی در نظر نگیرید. ممکن است شیوه ی شما موجب تضعیف عملکرد یه کارمند شود.

شما از طریق یک گفت و گوی موثر می توانید انگیزه های آنها را به خوبی متوجه شوید و با دانستن آنها روش های موثری برای توسعه کار خود انتخاب کنید.

بنابراین برای داشتن یک مدیریت موفق لازم است که شما هر کارمند را همراه با نیاز های منحصر به فردش به خوبی شناخته و آنها را درک کنید.

امتیاز دهی شما به این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  64  =  65

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان