در گذشته برنامه نویسان برای این که مهارت های خود را به نمایش بگذارند، در طراحی انواع صفحات از طرح های گرافیکی که به صورت انیمیشن هستند، استفاده می کرده اند. در حالی که امروزه تمایل آن ها  تغییر کرده است و به سمتی آمده اند که از طرح های گرافیکی به گونه ای استفاده می کنند که جلوه واقعی در ذهن کاربر داشته باشند. دلیل تغییر مسیر برنامه نویسان و طراحان سایت، تغییر تمایل کاربران است. چرا که امروزه افراد می خواهند بدون این که درگیر جزئیات شوند، به سادگی به هدف خود دست یابند. بنابراین مبحثی به نام طراحی سایت فلت ایجاد شد که از طرح های گرافیکی به فرم ساده تر و کلاسیک استفاده کنند. برای آشنایی بیشتر با مبحث طراحی سایت فلت ، با آژانس دیچیتال مارکتینگ بهیدو ارائه دهنده خدمات طراحی سایت ، سئو و دیجیتال مارکتینگ همراه شوید.

طراحی سایت فلت چیست؟

دیدگاه این نوع طراحی بر اساس طرح های گرافیکی ساده، دو بعدی و رنگ های روشن است. به عنوان مثال، مایکروسافت به عنوان اولین شرکتی است که از این ساختار برای ارائه محصولات خود استفاده کرد. بعد از آن، شرکت اپل با ارائه پلت فرم های خود توانست از آن پیشی بگیرد. بنابراین در این نوع طراحی هدف طراحی آیکون های ساده واقع گرایانه است که کاربر با آن احساس راحتی بیشتری داشته باشد. توجه داشته باشید که استفاده از این نوع طراحی به معنای کسل بودن سایت نیست. بلکه با استفاده از این نوع طراحی سعی می شود توجه کاربر به عناصر غیر ضروری جلب نشود و تجربه کاربری بهتری در اختیار آن ها قرار داده شود. بنابراین در این نوع طراحی سایت، سعی می شود با استفاده از ساده ترین عناسر، حداکثر جذابیت برای کاربر ایجاد شود.

مزیت طراحی سایت فلت

بر اساس بررسی هایی که در زمینه طراحی سایت انجام شده است، استفاده از تصاویر و آیکون های ساده موجب می شود همه افراد درک بهتر و سریع تری از موضوع مورد نظر شما داشته باشند چرا که درگیر طراحی های شلوغ نمی شود و تنها به دنبال موضوع مد نظر خود می گردد. پس اگر سایت شما به این گونه طراحی شده باشد، شما تنها نگران عملکرد سایت خود خواهید بود نه پیچیدگی های ظاهری آن. بنابراین می توانید تجربه کاربری خوبی در اختیار مخاطبان خود قرار دهید و آن ها را همواره وفادار و در ارتباط با خود نگه دارید.

طراحی سایت فلت چگونه انجام می شود؟

برای این که شما بتوانید از مزایای این نوع طراحی سایت استفاده کنید باید مبنای اصلی طراحی را سادگی قرار دهید. به این معنا که سعی کنید با استفاده از طراحی سایت فلت، تمرکز خود را روی خدمت رسانی و پیام رسانی بگذارید نه تنها تصاویر زیبای متحرک. بنابراین اگر می خواهید طراحی کارآمد و متمرکزی برای سایت خود انجام دهید، سعی کنید برای تمام المان های سایت مانند دکمه، لینک و … یک هدف مشخص در نظر بگیرید. به این ترتیب می توانید کاربر را به سمت هدف مورد نظر خودتان راهنمایی کنید و یکپارچگی را در سطح سایت خود حفظ کنید.

برای آگاهی بیشتر در مورد دیگر خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو همین حالا با ما تماس بگیرید .

[button title=”تماس با ما” link=”https://behido.com/contact-us/”   color=”#fff” font_color=”#666″ size=”2″  class=””  onclick=””][button title=”طراحی سایت” link=”https://behido.com/webdesign/”   color=”#fff” font_color=”#666″ size=”2″  class=””  onclick=””]

 

زیبایی در سادگی

همان طور که گفته شد، شعار این نوع طراحی زیبایی در سادگی است. به همین دلیل در اکثر طراحی هایی که تحت این عنوان انجام می شود، از شکل هایی مانند دایره، بیضی و … استفاده می شود. به عنوان مثال شما اگر آیکون فیسبوک را در نظر بگیرید، متوجه خواهید شد با استفاده از حرفی که روی یک آیکون ساده قرار داده شده است به راحتی می توان متوجه شد که چه برنامه ای است. علاوه بر انتخاب نوع آیکون، رنگ آیکون ها نیز دارای اهمیت است. توجه داشته باشید که رنگ در همه جای سایت شما وجود دارد، بنابراین رنگی را انتخاب نکنید که موجب ایحاد احساس خستگی در کاربر شود. همچنین از رنگ های تند استفاده نکنید چرا که موجب اعصاب خوردی مخاطب می شود.

بنابراین با توجه به موارد مطرح شده، حتما متوجه شده اید که در طراحی سایت فلت، هدف خلاصه گویی است به طوری که بهترین انتقال پیام نیز انجام شود. پس اگر می خواهید طراحی سایت موفقی داشته باشید و سریع مسیر پیشرفت خود را طی کنید به جای توجه به عناصر غیر ضروری مانند تایپو گرافی های پیچیده، به محتوای مفید و کابردی توجه داشته باشید.

امتیاز دهی شما به این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

82  +    =  90

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان