بازاریابی مجدد چیست و چرا باید در مورد آن اطلاعاتی به دست آورید؟

 اگر بخواهیم به صورت ساده موضوع را بیان کنیم باید بگوییم که بازاریابی یک هدف واحد دارد و آن هم به دست آوردن فروش بیشتر است. اگرچه این تعریف بسیار ساده شده است اما می توان از آن برای درک مقاصد بازاریابی مجدد استفاده نمود. قرار دادن تبلیغات جلوی دید مشتریان بالقوه و احتمالی می تواند یکی از ساده ترین روش ها برای معرفی محصول و خدمات به جهان باشد اما این روزها همه چیز به سرعت تغییر کرده است. با اینکه تبلیغات سنتی هنوز هم جایگاه ویژه خود را دارند اما شرکت ها دیگر نمی توانند برای نشان دادن محصول به مشتریان تنها از این روشها استفاده کنند.

در حال حاضر تبلیغات مشتریانی را دنبال خواهند کرد که در دنیای اینترنت حضور دارند. موضوعی که باید مدنظر قرار گیرد این است که همه مشتریان تبلیغ شما را نمی بینند و همه افرادی که در تماس با کمپین بازاریابی شما هستند از محصولاتتان خریداری نخواهند کرد. واقعیت این است که اکثریت قریب به اتفاق افرادی که برای اولین بار به سایت شما سر می زنند اصلا قصد خرید ندارند.

بیشتر افرادی که در اینترنت گشت و گذار می کنند صفحات سایت را به سرعت ترک می کنند. بیشتر آن ها به مشتری تبدیل نمی شوند. برخی از بازدیدکننده ها هم ممکن است از محصولات شما بازدید کنند. برخی نیز ممکن است تنها در مرحله کنجکاوی قرار داشته باشند و خود را برای خرید آماده کنند. همه این صحبت ها ممکن است برای شما نا امیدکننده باشد. اما خوشبختانه برای حل این مشکلات روش های خوبی وجود دارد. بازاریابی مجدد راه حل ساده ای است که به شما کمک می کند محصولات و خدمات خود را در ذهن مشتریان حک کنید. همچنان با آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو ارائه دهنده خدمات طراحی سایت ، سئو و تولید محتوا همراه باشید.

 

برای آگاهی بیشتر در مورد دیگر خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو همین حالا با ما تماس بگیرید .

[button title=”تماس با ما” link=”https://behido.com/contact-us/”   color=”#fff” font_color=”#666″ size=”2″  class=””  onclick=””][button title=”بازاریابی و تولید محتوا” link=”https://behido.com/contentmarketing/”   color=”#fff” font_color=”#666″ size=”2″  class=””  onclick=””]

 

بازاریابی مجدد چیست؟

 خوب قبل از هر کاری باید بدانیم بازاریابی مجدد چیست؟ بازاریابی مجدد به شما اجازه می دهد تبلیغات خود را به طور مستقیم به دست افرادی برسانید که قبلا از سایتتان بازدید کرده اند. زمانی که این افراد سایت شما را ترک می کنند( چه از محصولات خرید کرده باشند و چه نکرده باشند) شروع به دیدن تبلیغات در مکان های مرتبط در اینترنت خواهند کرد.

این تبلیغات همانند بازاریابی PPC سنتی است. چنین تبلیغاتی ممکن است برای مشتریان بالقوه در سایر سایت ها نیز نمایش داده شود اما تا زمانی که کاربر بر روی تبلیغ کلیک نکرده است هزینه ای برای آن پرداخت نمی شود. در نهایت، بازاریابی مجدد استراتژی ایست که به شما اجازه می دهد دوباره با مشتریان فعلی و احتمالی در مواقعی که سایر نواحی اینترنت را گشت و گذار می کنند ارتباط داشته باشید. آن ها ممکن است قبلا در مورد محصولات شما کنجکاو بوده باشند اما زمانی که دوباره در معرض محصولات و خدمات سایت شما قرار می گیرند ممکن است بخواهند این موارد را مرور کنند و برای خرید آماده شوند. به همین خاطر است که بازاریابی مجدد می تواند در طولانی مدت به نرخ تبدیل بالاتری منجر شود. این روش ممکن است آنقدرها که شما دوست دارید سریع نباشد اما قطعا بازگشت سرمایه گذاری عالی ای خواهد داشت.

 بازاریابی مجدد چگونه کار می کند؟

 بازاریابی مجدد بر اساس مفاهیم ساده ای کار می کند و تنظیم و راه اندازی آن بر روی سایت نسبتا ساده است. شما تگ بازاریابی مجدد را بر روی سایت خود قرار می دهید؛ می توانید از لحاظ فنی این تگ را  بر روی هر صفحه از سایت قرار دهید یا اینکه بر روی محصولات یا خدمات خاصی تمرکز نمایید.

به عنوان مثال ممکن است بخواهید این تگ بازاریابی را بر روی صفحاتی قرار دهید که محصولات موجود در آن به خرید در بازدید اول منجر نمی شود. این محصولات ممکن است آیتم های بزرگ تر و مجلل تری باشند که مشتریان قبل از خرید باید در مورد آن تحقیق کنند. یا اینکه ممکن است بخواهید محصولات رقابتی را بازاریابی مجدد کنید و قیمت ها را بررسی نمایید. بعد از اینکه مشتری از صفحه مدنظر بازدید کرد، کوکی ها در مرورگر کاربر باقی می ماند. اگر این افراد بدون تبدیل شدن به مشتری سایت شما را ترک کنند، از طریق شبکه نمایش گوگل، تبلیغاتی را به هنگام بازدید از سایت های مرتبط دریافت خواهند کرد. شما می توانید نحوه آغاز این تبلیغات و جایی که  تگ بازاریابی مجدد در سایت تعبیه می شود را سفارشی سازی کنید. اینکار کنترل بیشتری را بر روی اهداف و چیزی که می خواهید به دست آورید در اختیارتان قرار می دهد. بازاریابی مجدد و PPC به همراه هم کار می کنند و از تکنیک های یکسانی برای یافتن بهترین کلیدواژه و بخش بندی مخاطبان استفاده می شود تا اطمینان حاصل گردد مخاطب احتمالی بهترین و مناسب ترین پیام را دریافت می کند.

 پویا باشید

 بازاریابی مجدد پویا به شما اجازه می دهد این فرایند را به مراحل بعدی سوق دهید. ساده ترین روش برای تنظیم و راه اندازی کمپین بازاریابی مجدد استاندارد، نشان دادن تبلیغ شرکت به این مشتریان است. شما مجبور نیستید به موارد قدیمی یکسانی پایبند باشید.  می توانید تبلیغاتی را به این مشتریان نشان دهید که محصول یا خدمات خاصی را برجسته می کند که مشتریان قبلا آن را در سایتتان مشاهده کرده اند. این روش برای سایت های تجارت الکترونیکی که محصولات زیاد یا مشتریان تکراری زیادی دارند مفید خواهد بود.

مزایای بازاریابی مجدد

 بازاریابی مجدد مزایای زیادی برای کسب وکار شما دارد. اولین و مهم ترین مزیت آن  تبدیل بازدیدکننده معمولی به مشتری وفادار است. اگر بازاریابی مجدد به درستی اجرا شود، می تواند به طور موثر و ثابت نرخ تبدیل را افزایش دهد. این گزینه یک روش قابل اعتماد برای رسیدن به مشتریان در بازه زمانی است که آماده خرید هستند.

بازاریابی مجدد بسیار مقرون به صرفه است و حتی کسب و کارهای کوچک نیز می توانند از طریق این استراتژی به موفقیت های زیادی دست پیدا کنند.

شما می توانید هزینه کمتری به ازای هر Impression داشته باشید زیرا برای جایگاه کلمات کلیدی در جستجوی گوگل رقابت نمی کنید. در عوض، شما می توانید مشتریان خاصی را هدف قرار دهید که قبلا از سایت شما بازدید کرده اند. همچنین می توانید در مورد تبلیغات خود نیز رفتار خاصی داشته باشید. می توانید تبلیغات خاصی را به افرادی ارسال کنید که کارت خریدشان را ترک کرده اند و زمان خاصی را بر روی صفحات سایت صرف نموده اند. همانند تبلیغات سنتی PPC، به کمک بازاریابی مجدد نیز می توانید داده هایی در مورد کارکرد دستگاه های مختلف همچون رایانه و موبایل داشته باشید. این ها جزو اطلاعاتی هستند که برای بهبود مداوم تبلیغات و سایت خود به آن ها نیاز داریم.

 مشتری را دوباره به سایت بازگردانید

 بازاریابی مجدد یک روش موثر برای دسترسی به مشتریان و تشویق آن ها برای بازگشت به سایت است. شما می توانید مشتریان را به صورت مستقیم هدف قرار دهید و از آن جایی که آن ها قبلا سایت و محصولات شما را دیده اند می توانید علایقی که در مورد کسب وکارتان دارند را شناسایی کنید.

ممکن است قبلا از این روش استفاده نکرده باشید اما اگر زمان مناسبی در اختیار داشتید، این فرصت را از دست ندهید.

امتیاز دهی شما به این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  −  1  =  1

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان