همانطور که می دانید فراخوان به عمل یا همان Call to action می تواند تاثیر زیادی در فروش شما داشته باشد. اگر این گزینه به اندازه کافی ترغیب کننده نباشد کاربر فرم شما را پر نخواهد کرد، بر روی تبلیغ کلیک نخواهد کرد یا در خبرنامه تان مشترک نخواهد شد. بدون این اقدامات، نگه داشتن رشد کسب و کارها در یک مقدار ثابت بسیار دشوار خواهد بود. به همین خاطر است که باید فراخوان به عمل موثری برای سایت نوشته شود. در این مقاله از دسته مقالات مربوط به طراحی سایت در آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو ، ارائه دهده خدمات طراحی سایت ، سئو و دیجیتال مارکتینگ نگاهی به مواردی همچون فراخوان به عمل یا Call to action و یا CTA چیست می اندازیم و سعی می کنیم انواع مختلف CTA را با هم مرور کنیم و ببینیم چگونه می توانیم Call to action موثری برای سایت طراحی کنیم.

 

Call to action یا فراخوان به عمل چیست؟

همانطور که از نامش پیداست، CTA هر چیزی است که کاربر را بر روی سایت به انجام یک عمل ترغیب کند. این گزینه کاربر را به تکمیل یک اقدام دعوت می کند( چه این اقدام در بالای قیف باشد و چه در انتهای آن). هر دوی این شرایط کاربر را به تبدیل شدن به مشتری نزدیک تر می کنند. فعالیت یا عمل بالای قیف چیست؟
زمانی که در مورد بازاریابی صحبت می کنیم، دوست داریم آن را به عنوان یک قیف در نظر بگیریم. بالای قیف جایی است که فعالیت های بسیار سطحی در آن رخ می دهد. پایین قیف هم جایی است که بازدیدکننده می تواند به مشتری تبدیل شود.

Call to action

Call to action بالای قیف، کاربر را به خدمات و محصولات شما می برد و دید عمیق تری در این مورد به او می دهد. به کمک CTA، نمی توان الزاما از کاربر انتظار داشت که در عرض چند دقیقه که فرم را پر کرد به مشتری تبدیل شود اما این اقدامات بالای قیف او را به سمت میانه قیف هدایت می کند که فرد در مورد شرکت شما اطلاعات دیگری به دست می اورد و در نهایت به پایین قیف که قرار است به مشتری وفادار و پرداخت کننده تبدیل گردد هدایت می شود.

برخی از نمونه Call to action بالای قیف را در ادامه مشاهده می کنید:
– اطلاعات بیشتری به من بده
– در این خبرنامه مشترک شو
– کتاب الکترونیکی رایگان ما را دانلود کن
– محصولات ما را دوست داری؟ برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کن
– راهنمای رایگان خود را دریافت کنید.

Call to action پایین قیف، معمولا به آن هایی گفته می شود که کاربر را به خرید یا تبدیل شدن به مشتری ترغیب می کند. این CTA ها کمی ظاهر متفاوتی دارند. در ادامه برخی از این نمونه ها را با هم مرور می کنیم:
– همین حالا خرید کنید
– برای همکاری آماده ام
– پرداخت مرا ثبت کن

بدون داشتن یک CTA موثر بر روی سایت نمی توانید مشتریان ارزشمند خود را به قیف بازاریابی هدایت کنید و آن ها را به مشتری تبدیل نمایید.

برای آگاهی بیشتر در مورد دیگر خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو همین حالا با ما تماس بگیرید .

[button title=”تماس با ما” link=”https://behido.com/contact-us/”   color=”#fff” font_color=”#666″ size=”2″  class=””  onclick=””][button title=”طراحی سایت” link=”https://behido.com/webdesign-isfahan”   color=”#fff” font_color=”#666″ size=”2″  class=””  onclick=””]

 

چه چیزی باعث می شود Call to action از اهمیت زیادی برخوردار باشد؟

همانطور که قبلا نیز ذکر کردیم، بدون کلیک بر روی CTA، احتمال تبدیل شدن بازدیدکننده به مشتری بسیار نامحتمل خواهد بود. یکی از اطلاعاتی که می توان از CTA ها به دست آورد چیزی است که کاربران به آن علاقه دارند. بنابراین می توانید بدانید مشتری بر روی چه چیزی کلیک کرده و بر اساس آن تصمیم گیری کنید.

اگر کاربر بر روی CTA ای کلیک کرده که به او اجازه می دهد آدرس ایمیلی خود را برای برقراری ارتباط بیشتر با شرکت وارد کند، پس دوست دارد اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب نماید. اگر بر روی CTA یکی از تبلیغات شما کلیک کرده است به احتمال زیاد به انتهای قیف نزدیک تر است. این گزینه به شما اجازه می دهد در مورد تمایل کاربر به شرکت تصمیم گیری کنید و ببینید چقدر از فرایند خرید فاصله دارد. می توان تمامی این اطلاعات را از CTA موجود در سایت به دست آورد. اما اگر CTA شما موثر نباشد هیچ کدام از این موارد را به دست نخواهید آورد.

 

چه چیزی باعث موفقیت CTA می شود؟

اولین و مهم ترین چیزی که موفقیت CTA را نشان می دهد کلیک بر روی آن است. هدف اصلی شما کمک به افراد برای کلیک کردن بر روی CTA است. اما اجازه دهید برخی از جنبه هایی که باعث موفق تر شدن CTA می شود را بیشتر با هم مرور کنیم.
آن ها به طو مستقیم به مقاصد شما اشاره دارند:
زمانی که پیشنهادی بر روی سایت خود دارید، کاربر باید بداند این پیشنهاد دقیقا در مورد چه چیزی است. این پیشنهاد نباید با CTA نا مناسب پنهان شود. باید اطمینان حاصل کنید که کاربر خود را به خاطر سردرگم کننده بودن CTA از دست نمی دهید. به طور واضح و روشن بگویید Call to action شما در مورد چه چیزی است و از کلمات کوتاه و هوشمندانه استفاده کنید.

 

Call to action موفق باید از باقیِ صفحات سایت متمایز باشد:

اگر CTA ای را ایجاد می کنید که رنگ بک گراند آن با سایر عناصر موجود در صفحه یکی است پس باید منتظر شکست آن باشید. CTA های موفق از رنگ هایی استفاده می کنند که با باقی صفحه کنتراست دارد و باعث متمایز شدن آن می شود. قرمز یکی از موثرترین رنگ ها برای Call to action است. با اینحال در مجموعه ای از مطالعات موردی انجام شده مشخص شد که همیشه نمی توان از این قانون استفاده کرد. این موضوع بدین معنی است که قبل از تصمیم گیری در مورد رنگ فراخوان به عمل همیشه تست A/B را انجام دهید. دکمه های نارنجی و سبز نیز می توانند باعث جذب کلیک شوند.

 

باید بتوان آن ها را به کمک تست A/B بررسی کرد:

همانطور که قبلا نیز بیان کردیم، تست A/B چیزی است که باید ارزش و اهمیت زیادی برایتان داشته باشد. این تست برای دکمه CTA بسیار مهم است زیرا می توان فهمید چه چیزی باعث موفقیت فراخوان به عمل می شود. تست A/B به شما اجازه می دهد دکمه های مختلفی را امتحان کنید و موثرترین آن ها را برای سایت انتخای نمایید. این گزینه به شما اجازه می دهد به جای حدس زدن،بهترین گزینه را برای سایت برگزینید.

شما می توانید موارد زیر را به کمک این تست شناسایی کنید:
– بهترین موقعیت
– بهترین رنگ
– بهترین اندازه
– بهترین محتوا
-بهترین متن

 

آن ها باید چیزی که در خود دارند را به کاربر نشان دهند:

اگر تنها از کلمات برای دریافت کلیک بیشتر استفاده می کنید، نباید انتظار کلیک بالایی داشته باشید. باید به کاربر نشان دهید با کلیک بر روی دکمه چه چیزی به دست می آورد. از عبارت هایی مثل ، با دانلود، اطلاعات بیشتری کسب کنید، کسب و کار خود را با ما رشد دهید، می توانید کاربر را به کلیک بر روی دکمه ترغیب کنید.

آن ها در موقعیت مناسبی از صفحه قرار دارند و از اندازه مناسبی استفاده می کنند:

موقعیت و اندازه دکمه Call to action از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. برای اینکه جای مناسب برای دکمه خود پیدا کنید باید ببینید از کاربر چه می خواهید و کجا می توانید این دکمه را در محتوا قرار دهید. به عنوان مثال اگر Call to action شما برای اشتراک در راهنمای رایگان مژه های مصنوعی است، بهترین مکان برای CTA بعد از پاراگرافی خواهد بود که دشواری به کار بردن این مژه ها را نشان می دهد. اگر Call to action در انتهای صفحه قرار گیرد به احتمال زیاد بازدیدکننده آن را از دست خواهد داد.

 

با اینحال، اگر از کاربر بخواهید یک عمل عمومی را تکمیل کند( همچون پر کردن فرم تماس) انتهای صفحه موقعیت خوبی خواهد بود. در این شرایط کاربر پست وبلاگی شما را مطالعه کرده و می تواند در مورد ارائه اطلاعات تماس به شرکت تصمیم گیری کند. اندازه CTA نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. زمانی که دکمه Call to action شما بسیار بزرگ است، که کاربر آن را با بنر تبلیغاتی اشتباه می گیرد، ممکن است دردسر بزرگی برایتان پیش اید.

باید مطمئن شوید که CTA شما به اندازه کافی بزرگ است و در صفحه گم نمی شود. اما آن را آنقدر بزرگ طراحی نکنید که باعث نادیده گرفته شدن توسط کاربر گردد. اطمینان حاصل کنید که دکمه CTA به اندازه کافی برای کلیک کردن بزرگ است. اگر دکمه بسیار کوچک باشد در صفحات نمایشی لمسی دیده نخواهد شد.

۵/۵ - (۵ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2  +  6  =  

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان