آژانس های دیجیتال مارکتینگ چگونه می توانند مشتریان خود را برای رویکرد قدرتمند آزمون و یادگیری آماده کنند؟

رکس بریگر فرایندهای خود برای به دست اوردن فرصت های احتمالی برای کسب مشتری از طریق ازمون و یادگیری را توضیح می دهد. همه ما در طی سال های گذشته شاهد رشد هیجان و گزینه های مختلف خبررسانی به مشتریان خود بودیم. این رشد از گزینه ها بازاریابی سنتی را تحت تاثیر خود قرار داده و انتخاب های جذاب دیگری را برای مشتریان و آژانس هایی که از آن ها پشتیبانی می کنند ایجاد کرده است.

آژانس های پیشرو همیشه به دنبال فرصتی برای سوق دادن کسب وکار خود به سمت جلو هستند و می خواهند مشتری بیشتری به سمت کسب وکار خود جذب نمایند. با اینحال کارمندان و مدیران مشتری در شرکت ها در برخی از شرایط با شکست مواجه می شوند. هیچ کس دوست ندارد چیزی به مشتری بگوید که قبلا آن را مورد بررسی قرار نداده است.

خوب حالا سوال اینجاست که آژانس های دیجیتال مارکتینگ چگونه می توانند مشتریان خود را برای رویکرد قدرتمند آزمون و یادگیری آماده کنند؟ در این مقاله قصد داریم به همین موضوع بپردازیم و ببینیم برای ایجاد چنین شرایطی چه باید بکنیم. با آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو همراه باشید.

 

برای آگاهی بیشتر در مورد دیگر خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو همین حالا با ما تماس بگیرید .

[button title=”تماس با ما” link=”https://behido.com/contact-us/”   color=”#fff” font_color=”#666″ size=”2″  class=””  onclick=””][button title=”دیجیتال مارکتینگ” link=”https://behido.com/digitalmarketing-isfahan/”   color=”#fff” font_color=”#666″ size=”2″  class=””  onclick=””]

 

 گام اول: فرضیه واضح و شفافی برای موفقیت مشتریان توسعه دهید

آژانس های دیجیتال مارکتینگ باید درک واضحی از مشکلات مشتریان خود داشته باشند و از ایده های آگاهانه ای برای حل مشکلات احتمالی استفاده کنند. هر چقدر تعریف چالش های موجود بین مشتری و شرکت دقیق تر و واضح تر باشد، طراحی یک آزمون و تفسیر نتایج اسانتر خواهد بود. در این مرحله باید خاص باشید.

مشتری شما دوست دارد بیشتر خواسته های مشتریانش را مدنظر قرار دهید؟ به دنبال افزایش وفاداری در میان مشتریان خود هستند. پس سعی کنید یک سفر آزمون واضح تعریف کنید و اهدافی که منجر به نتایج قطعی می شود را توصیف نمایید.

آژانس های دیجیتال مارکتینگ

 گام دوم: بر روی ایده هایی تمرکز کنید که پتانسیل بالایی دارد

همه ما می دانیم که ممکن است ایده های بدی در ذهن داشته باشیم. در حقیقت، بیشتر ماها در حال حاضر با یک یا دو مورد از این ایده ها احاطه شده ایم. به عنوان متخصص بازاریابی باید به دنبال ایده هایی باشیم که بتواند بازگشت سرمایه گذاری خوبی برای مشتریانمان داشته باشد. مشتریان دوست دارند هزینه ای برای افزایش بازدید از سایت، خرید مشتری یا ترافیک بالا صرف کنند.

شرکت ها باید به فکر یافتن این یافته های خوب باشند که می تواند مفهوم افزایش بازگشت سرمایه گذاری را شناسایی کند.  یکی از روش های موجود برای شناسایی گزینه های بهتر اجرای تجزیه و تحلیل SIRF است. این تجزیه و تحلیل بلوک سازنده ای است که می تواند بازگشت سرمایه گذاری زیادی به همراه داشته باشد. در ادامه موارد مورد نیاز را با هم مرور می کنیم:

آژانس های دیجیتال مارکتینگ می توانند این تجزیه و تحلیل را به سرعت انجام دهند. کافیست نتایج را با بازگشت سرمایه گذاری میانگین مقایسه کنید و ببینید تولید و بهره وری بازاریابی شما افزایش داشته است یا خیر.

آژانس های دیجیتال مارکتینگ

اگر بازگشت سرمایه گذاری با این آنالیز ساده کار نکرد به مسیر خود ادامه دهید. باید توجه خود را بر روی ایده هایی متمرکز کنید که ارزش بیشتری دارند.

 گام سوم: اگر ایده شما قدرت ماندن دارد آن را شناسایی کنید

اگر ایده شما شایسته توجه و ارزش است باید ببینید رویکرد قابل مقیاس بندی است یا خیر.  آیا  ایده بعد از اجرا شدن به پایان می رسد یا می توان آن را تکرار کرد؟ این ایده بر روی مشتریان بالقوه صنعت شما تاثیری خواهد داشت یا ممکن است به پاسخ مخاطبان وسیع تری منجر شود؟ در این رویکرد ساده، ما سعی کردیم ۱۰۰۰ نفر را مورد آنالیز قرار دهیم. تنها هزینه رسانه را در تجزیه و تحلیل خود گنجاندیم و سایر موارد را کنار گذاشتیم. اما در هر آزمون بررسی تلاش های بازریابی باید به خاطر داشته باشیم که بازدید و تاثیر اول می تواند اثر بسیار قابل ملاحظه ای بر روی تلاش های ما داشته باشد.

قرار گرفتن مکرر در معرض برند، می تواند از حجم این تاثیر بکاهد. زمانی که برنامه به مشتریان بیشتری می رسد یا چندین بار به یک مشتری واحد دست پیدا می کند سطح بازگشت سرمایه گذاری افت خواهد کرد. در ادامه رویکرد ساده ای برای بررسی مقیاس پذیری ایده ها را با هم مرور می کنیم.

آژانس های دیجیتال مارکتینگ

در این مثال مشتریان از اولین بازدید ۶ امتیاز به دست آوردند و  از بازدید دوم ۳ امتیاز و از بازدید سوم ۱ امتیاز کسب نمودند. شما می توانید این امتیازها را در یک فرمول ساده با دسترسی به مشتری و تکرار قرار دهید.

گام چهارم: مزایای دسترسی  در برابر تکرار فرایند را شناسایی کنید

آژانس های دیجیتال مارکتینگ باید دو فاکتور که در هر تلاش بازاریابی وجود دارد را مدنظر قرار گیرند: دسترسی به مشتری و تکرار. شناسایی اهمیت و تاثیر این موارد بر روی ایده های موفق یکی از نکات کلیدی برای شناسایی برنده هاست. دو سناریوی زیر را مدنظر قرار دهید:

در سناریوی اول، پیام شرکت به تعداد زیادی از افراد می رسد اما اکثریت قریب به اتفاق آن ها تنها کمپین را یکبار می بینند. این مثال دسترسی بیشتری در اختیار شما قرار می دهد و تکرار آن اندک است.

در سناریوی دوم، افراد اندکی پیام شرکت را می بینند اما آن را به طور مکرر دریافت می کنند. در این شرایط دسترسی به مشتری کمتر و تکرار بیشتر است. همانطور که قبلا هم بیان کردیم تکرار می تواند باعث از دست رفتن مشتری شود و بازگشت سرمایه گذاری را کاهش دهد. تلاش های مکرر الزاما برای مشتریانی که سخت به خرید راضی می شوند و کمتر به شرایط پاسخ می دهند مفید است اما باز هم افزایش تکرار باعث کاهش بازگشت سرمایه گذاری می شود.

این آزمون ساده می تواند به مشتریان کمک کند تلا ش هایی که به جذب ROI بیشتر کمک می کند را شناسایی کنند و نتایج کسب وکار خود را بهبود ببخشند.

 گام پنجم: معیارهای معنادار موفقیت را در مراحل اولیه شناسایی کنید

اگر اینکار را در مراحل اولیه انجام دهید به احتمال زیاد برای حرکت به سمت جلو آماده خواهید بود و می توانید ایده های خود را به مشتری نشان دهید. حالا زمان عالی برای ارزیابی فرضیه هایتان است و باید مطمئن شوید داده هایی که برای ارزیابی عملکرد ایده خود نیاز دارید را جمع آوری می کنید. به عنوان مثال مشتریان ما پیام رسان های جدید در تبلیغات دیجیتال را مورد آزمون قرار داده اند.

زمانی که داده ها در مراحل اولیه تجزیه و تحلیل شود، مشخص گردید که تبلیغات جدید باعث افزایش ترافیک شده است. با اینحال بررسی عمیق تر معیارهایی که برای شرکت مهم بود نشان داد این بازدیدکننده های جدید بدون انجام یک فعالیت معنادار سایت را ترک کرده اند. پس انرژی به هدر رفته است.

سخن نهایی:

ما شدیدا به رویکرد آزمون و یادگیری اعتقاد داریم. این رویکرد در شرکت های مختلفی به کار رفته است. فرایندی که در بالا بیان کردیم می تواند به کسب فرصت های بیشتر از طریق رویکرد آزمون و یادگیری کمک کند. اینکار همچنین به ایجاد پایگاه داده ای از دانش منجر می شود که در نهایت به دارایی استراتژیکی برای آژانس های دیجیتال مارکتینگ تبدیل می گردد. ما توصیه می کنیم هر مشتری حداقل بخشی از زمان و بودجه شرکت خود را برای به چالش کشیدن برنامه های فعلی و کسب ایده های بزرگ صرف کند.

 

امتیاز دهی شما به این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  71  =  81

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان