اینترنت اشیاء توصیفی از یک شبکه است که دستگاه های متعددی به آن متصل شده و از طریق اینترنت با یکدیگر تبادل اطلاعات دارند. این دستگاه ها اطلاعات را جمع آوری کرده و نگه می دارند. قابلیت تبادل اطلاعات آنها می تواند از طریق بلوتوث و یا اینترنت باشد. ایده این فناوری با یک سوال ساده شروع شد.

“آیا این امکان وجود دارد که دستگاه هایی که متشکل از تعدادی سنسور هستند بتوانند با یک شخص و یا دستگاه های دیگر ارتباط برقرار کرده و داده ها را تبادل نمایند؟ “

در سال جاری ما حدود ۵ بیلیون دستگاه داریم که قادر به استفاده از این فناوری هستند و پیش بینی می شود که این مقدار به صورت نمایی افزایش یافته به صورتی که تا سال های آینده این مقدار به ۵۰ بیلیون برسد. این دستگاه ها در خانه های ما حضور دارند و یا حضور پیدا خواهند کرد. به عنوان مثال اجاق گاز هوشمند، تلویزیون هوشمند و … .بنابراین اینترنت اشیاء می تواند برای صنعت بازاریابی بسیار مفید واقع شود چرا که می تواند بازار خرید را بهبود داده و امکانات ارزشمندی را به کاربران ارائه دهند.

اثرات اینترنت اشیاء بر دیجیتال مارکتینگ

تجارت ها با ستفاده از این تکنولوژی بهبود خواهند یافت چرا که دستگاه ها قادر به جمع آوری حجم عظیمی از اطلاعات کاربران خواهند بود. در صورتی که از این از اطلاعات به طور مناسب استفاده شود فعالیت های تجاری قادر هستند که فعالیت های خود را گسترش داده، هزینه ها را کاهش داده و دستگاه هایی با امکانات بیشتر و بهتر را به کاربران عرضه نمایند.

برای آگاهی بیشتر در مورد دیگر خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو همین حالا با ما تماس بگیرید .

[button title=”تماس با ما” link=”https://behido.com/contact-us/”   color=”#fff” font_color=”#666″ size=”2″  class=””  onclick=””][button title=”دیجیتال مارکتینگ” link=”https://behido.com/digital-marketing”   color=”#fff” font_color=”#666″ size=”2″  class=””  onclick=””]

 

دولت و صنایع بهداشت نیز با توجه به قابلیت هایی که این فناوری در اختیار ما می گذارد ترغیب به سرمایه گذاری و در نتیجه افزایش رفا مردم میشوند. در واقع این دستگاه های اینرتنت اشیاء به راحتی قسمتی از زندگی روزمره مردم خواهند شد. تلفن های هوشمند و خودروهای هوشمند فعلا تنها محصولاتی هستند که ما آنها را دیده ایم. ولی امروزه دستگاه های بسیار زیادی در حال گسترش هستند که جنبه های مختلفی از زندگی، صنعت و بهداشت را بهبود می بخشند. ما به عنوان بازاریابان دیجیتال باید از این روند رشد اینترنت اشیاء آگاهی کامل را داشته باشیم تا بتوانیم به طور مناسب از آن برای تجارت خود استفاده کنیم.

اینترنت اشیاء و بازاریابی دیجیتال: امکانات بی پایان

به عنوان بازاریاب همیشه قسمتی از شغل ما این بوده است که در مقابل مشتری ایستاده و آنها را برای خرید محصولی قانع کرده و یا سعی کنیم نیازهای آنها را برطرف کنیم. یکی دیگر از مواردی که با باید از آن آگاهی داشته باشیم نیازهای مشتری در زمان آینده است با این آگاهی ما قادر هستیم آنها را به صورت مطلوب برطرف کنیم. ما با استفاده از جمع آوری اطلاعات و آنالیز آنها قادر هستیم نیاز بعدی کاربر و نحوه عملکرد آن را پیش بینی کنیم.

باید به این نکته توجه داشت که همه افراد به دنبال جدیدترین محصولات هستند! اگر ما به عنوان شرکت های تجاری به آینده و تغییرات آن فکر نکنیم مطمئنا دچار پسرفت خواهیم شد. ما با استفاده از این تکنولوژی قادر خواهیم بود که نیاز های مشتری را پیش بینی کنیم. به عنوان مثال می توان پیش بینی کرد که کی به رستوران می رود کی به باشگاه مراجعه می کند و یا کی غذا می خورد!

کاربرد ابزارهای اینترنت اشیاء برای بازاریابی دیجیتال

بازاریابی داده می تواند پاسخگوی هدف مشتریان باشد. کاربری را در نظر بگیرید که وسایل مورد نیاز خانه اش تمام شده است. برنامه ای را در نظر بگیرید که توسط آن کاربر می تواند فروشگاه هایی که نزدیک خانه اش هستند، وضعیت آب و هوایی را برای مراجعه به فروشگاه و یا خرید هایی که قبلا ز فروشگاه ها انجام داده است را به او نمایش می دهد.  در این صورت کاربر به راحتی می تواند به کالای مورد نظر خود دست یابد!این امکانات باعث بهبود فرآیند تجارت الکترونیکی می شود که خدمات آن بی پایان است!

امروزه اینترنت اشیاء در مراحل مقدماتی پیشرفت خود به سر می برد با این حال به بسیاری از سوال هایی که در این زمینه مطرح می شود پاسخ داده می شود. یکی از سوال های مهمی که در مورد این فناوری مطرح است امنیت آن است. این دستگاه ها فقط اجازه دسترسی برای افراد خاصی را دارند چرا که حجم وسیعی از اطلاعات را در خود دارند. ولی با این وجود نگرانی های بسیاری در مورد این دستگاه ها وجود دارد. با وجود اینکه تکنولوژی روز به روز پیشرفت می کند ولی با این حساب خطرات مربوط به آن نیز هم افزایش می یابد.

کاربران همیشه به دنبال افزایش راحتی و مزایا در خرید خود هستند. این موضوع می تواند یک مسئله اساسی برای رقابت کاربران باشد. تجارت هایی در این زمینه موفق هستند که نیاز کاربر را شناخته و از آنها به عنوان فرصت برای بهبود کسب و کار خود استفاده کنند با پیشرفت روز افزون فناوری اینترنت اشیاء یک نیاز اضطراری برای بازاریابان ایجاد می شود که خود را با این تغییرات وفق داده و از آن به عنوان فرصت برای گسترش تجارت خود و پاسخ به نیاز مشتریان استفاده کنند.

چگونگی تغییر بازاریابی دیجیتال توسط  اینترنت اشیاء

در چند سال اخیر پیش بینی شده بود که اکثر دستگاه ها قادر هستند که به اینترنت متصل شده و اطلاعات خود را با دیگر دستگاه ها به اشتراک بگذارند. البته که این پیش بینی امروزه اتفاق افتاده است و ما شاهد آن در دنیای اطراف خود هستیم. این امر نه تنها باعث کاهش هزینه ها برای برقراری ارتباط دستگاه ها با یکدیگر می شود بلکه باعث می شود که منابع مالی و انرژی ما حفظ شوند. اگر شما در مورد تکنولوژی آمازون شنیده باشید به راحتی تفاوت بین خرید آنلاین وآفلاین را متوجه خواهید شد.

آمازون این امکان را برای افراد فراهم می کند که با استفاده از فشار دادن یک دکمه در تلفن های همراه خود مواردی که در خانه تمام شده اند را برای شما خریداری کرده. بنابراین این موضوع شما را قادر می سازد که در وقت و هزینه ی خود حداکثر صرفه جویی را داشته باشید.

یکی دیگر از مزیت هایی که اینترنت اشیاء برای بازاریابی دیجیتال دارد این است که با توجه به اینکه همه ی محصولات در اینترنت قرار میگیرند مشتریان می توانند به طور مستقیم آن را خریداری کنند. به این معنا که بدون وجود شخص واسط آنها قادر هستند که محصول خود را از تولید کننده خریداری کنند. بنابراین تغییرات زیادی در روش خرید سنتی ما ایجاد می شود.

محصولات قادر به تغییر در اکوسیستم هستند

ارائه هر محصولی که قادر به ایجاد تغییر در اکوسیستم است یکی از مزیت هایی بود که اینترنت اشیاء برای حوزه بازاریابی دیجیتال فراهم کرد. در واقع ارائه این محصولات یک نوع کمک برای مردم در نظر گرفته می شود بنابراین بسیار خوشایند آنهاست. بنابراین استفاده از آنها در تجارت شما میتواند یکی از عوامل موفقیت شما باشد.

ارائه محصول به عنوان یک سرویس

تمام محصولات فیزیکی زمانی که با خدمات دیجیتالی همراه می شوند علاوه بر توسعه روش انجام کار یک تعامل با مصرف کننده ایجاد می کنند که به آنها کمک میکند. بعضی از این محصولات این امکان را به فرد می دهند که متناسب با نیاز وی قابل برنامه ریزی شوند و در نتیجه خدمات ویژه ای را دریافت کنند.

امتیاز دهی شما به این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  −  1  =  2

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان