اگر شما نیز جزو افرادی باشید که بازاریابی محتوایی را انجام می دهند به احتمال زیاد استراتژی مستندی برای اینکار در اختیار ندارید. بخش تاسف بار ماجرا این است که نبود استراتژی می تواند بیشتر از آن چیزی که شما فکر می کنید به بازاریابی محتوایی تان آسیب وارد کند. یکی از مطالعات انجام شده نشان می دهد ۶۱ درصد از بازاریابان موفق محتوا دارای استراتژی مستند هستند. این در حالیست که ۱۳ درصد از بازاریابان ناموفق  برای اینکار استراتژی مستندی دارند. مهم تر از همه این است که ۷۲ درصد از بازاریابانی که در حوزه محتوا موفقیتی دارند  موفقیت خود را به ایجاد یک استراتژی مستند بازاریابی نسبت می دهند. خوشبختانه ایجاد استراتژی برای بازاریابی محتوایی زیاد هم دشوار نیست. در این مقاله قصد داریم نحوه ایجاد یک استراتژی ساده را با هم مرور کنیم. با آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو ارائه دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ ، طراحی سایت و سئو همراه شوید.

 مخاطبان بازاریابی محتوایی شما چه کسانی هستند؟

در این مورد کاملا خاص و ویژه برخورد کنید. ممکن است این مرحله سخت ترین مرحله موجود برای ایجاد استراتژی باشد اما  اساس و بنیان کل استراتژی شما را تشکیل می دهد. شاید بتوان گفت آسانترین و سریع ترین روش برای جمع آوری اطلاعات در این مرحله، بررسی مشتریان فعلی باشد. با اینحال اگر مشتری فعلی ندارید یا اگر برای مشتریان فعلی خود پرسونایی تعریف نکرده اید باید کمی عمیق تر شرایط را بررسی کنید. توسعه پرسونای بازاریابی می تواند شما را به عمق ببرد اما باز هم روش های ساده و سریعی برای آغاز تحقیق و بررسی مخاطبان هدف وجود دارد. مطالعات موردی رقبای خود را بخوانید، گزارش آنالیست های صنعت خود را مطالعه نمایید، به انجمن ها و شبکه های آنلاین و حرفه ای سر بزنید، از گزینه Audience Insights فیس بوک استفاده کنید، نظرسنجی کنید و از نظرات مشتریان استفاده نمایید، از طریق رسانه های اجتماعی و ایمیل با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید.

مواردی که باید مدنظر داشته باشید عبارت است از :

برای آگاهی بیشتر در مورد دیگر خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو همین حالا با ما تماس بگیرید .

[button title=”تماس با ما” link=”https://behido.com/contact-us/”   color=”#fff” font_color=”#666″ size=”2″  class=””  onclick=””][button title=”بازاریابی و تولید محتوا” link=”https://behido.com/contentmarketing/”   color=”#fff” font_color=”#666″ size=”2″  class=””  onclick=””]

 

سعی کنید زیاد خود را خسته نکنید.  کار خود را با موارد کوچک آغاز کنید و با چند نفر حرف بزنید. سپس پرسوناهای خود را ایجاد نمایید. به خاطر داشته باشید داشتن اطلاعات اندک بهتر از نداشتن اطلاعات است.

 آن ها در چه موقعیت های آنلاینی حضور دارند؟

این گزینه نیز باید بخشی از شناسایی مخاطبان شما باشد. باید بدانید آن ها از چه موقعیتی آنلاین می شوند و در دنیای آنلاین به چه مکان هایی سر می زنند. به خاطر داشته باشید که حضور عالی در یک یا دو کانال بهتر از حضور بی فایده در همه کانال هاست.  هدف خود را بر روی حضور در یک یا دو کانال قرار دهید. باز هم می توانید با مشتریان خود صحبت کنید، مصاحبه نمایید، گزارش صنعت خود را بخوانید ، از انجمن ها استفاده کنید  و نظرسنجی تشکیل دهید. اینکار به شما کمک می کند تصویر بهتری از موقعیت هایی که مخاطب به آن سر می زند داشته باشید.

 مخاطبان چه نوع محتوایی را دوست دارند؟

این اطلاعات را می توان با انجام مراحل بالا به دست آورد. اگر مطمئن هستید که مخاطبان از لینکداین استفاده می کنند پس باید بدانید که آن ها مقالات جزئی و دقیق، وایت پیپرها یا اسلایدها را دوست خواهند داشت. اگر بیشتر مخاطبان شما در فیس بوک حضور دارند، فایل های ویدئویی و پست های فهرست دار را بیشتر ترجیح می دهند. هدف اصلی این مرحله تعیین نوع محتوایی است که مخاطب را جذب می کند. بهترین روش برای انجام اینکار، مصاحبه با رهبران فکری صنعت ها، صحبت با مشتریان، انجام نظرسنجی، استفاده از ایمیل و صحبت کردن در انجمن هاست.

 

آن ها می خواهند چه اطلاعاتی داشته باشند و نتیجه ای که به دنبالش هستند چه چیزی است؟

مخاطبان تنها با یک مقاله به خرید تشویق نمی شوند. نمی توانید چنین انتظاری از آن ها داشته باشید. پس باید بدانید مخاطبان با خواندن محتوای شما دوست دارند به چه چیزی دست پیدا کنند. هدف محتوای شما چیست؟ در مورد قیف فروش و چرخه خرید خود فکر کنید. چه محتوایی می تواند مشتریان را در این فاز به خود جذب کند؟  ممکن است بخواهید آن ها را در وبینار خود شرکت دهید، از آن ها بخواهید وایت پیپر شما را دانلود کنند یا در لیست ایمیلی تان حضور داشته باشند. محتوا باید بسیار جذاب و البته رایگان باشد. از خودتان بپرسید، مشتریان قبل از معامله با من دوست دارند چه چیزی بدانند؟ محصولات یا خدمات من چه کمکی به آن ها می کند؟ پاسخ این سوالات به شما کمک می کند تمامی دارایی های خود را کنار هم بگذارید.

 چگونه می توان موفقیت بازاریابی محتوایی را ارزیابی کرد؟

بهترین بخش از این استراتژی این است که بتوانید موفقیت آن را ارزیابی کنید.  به چه ابزاری نیاز دارید؟ گوگل آنالیتیکس؟ اگر چنین است  چه اهدافی باید در گوگل آنالیتیکس داشته باشید؟ به صفحه فرود اختصاصی نیاز دارید؟

استفاده از این مرحل ساده و تنظیم ابزارهای مورد نیاز در زمان و انرژی شما صرفه جویی خواهد کرد. برای اینکه یک استراتژی موثر باشد لازم نیست پیچیدگی های زیادی داشته باشد. مراحلی که در این مقاله بیان کردیم را دنبال کنید تا بتوانید استراتژی خوبی برای خود ایجاد نمایید.

امتیاز دهی شما به این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

22  −    =  18

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان