بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (سئو) یکی از موثرترین روش ها برای افزایش رتبه بندی سایت در موتورهای جستجوست. تمرینات زیادی برای سئو وجود دارد که به کسب وکار شما کمک می کند به نتایج برتر در موتورهای جستجو دست یابید. یکی از این تمرینات استفاده از سئو برای زیردامنه است. اگر هنوز در این باره اطلاعاتی ندارید در این مقاله همراه ما باشید. اگرچه این مقاله ممکن است به نظر فنی یا حتی خسته کننده برسد اما اصلا پیچیده نیست. در این بخش سعی می کنیم توضیحات مرحله به مرحله ای را برای سئوی زیر دامنه ارائه کنیم.

 زیردامنه چیست؟

قبل از اینکه ببینیم چگونه می توانیم زیردامنه را برای سئو بهینه سازی کنیم باید درک درستی از خود زیر دامنه داشته باشیم. در آدرس www.example.com  عبارت Example، نام دامنه است. اگر زیر دامنه ای برای وبلاگ تان با عنوان Blog ایجاد کنید آدرس آن blog.example.com خواهد بود. ایجاد زیردامنه رایگان است و شما می توانید هر چقدر که دوست داشتید زیردامنه ایجاد کنید.

زیردامنه

زیردامنه همانند یک سایت کاملا متفاوت عمل می کند و می تواند محتوای منحصر به فردی داشته باشد.

می توان زیردامنه را بر روی پلتفرم های مختلفی میزبانی کرد. اگر بخواهید به کمک پلتفرم هایی همچون وردپرس و بدون تغییر تنظیمات سایر بخش های سایت یک وبلاگ جدید برای خودتان راه اندازی کنید این قابلیت بسیار مفید خواهد بود.

 

برای آگاهی بیشتر در مورد دیگر خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو همین حالا با ما تماس بگیرید .

[button title=”تماس با ما” link=”https://behido.com/contact-us/”   color=”#fff” font_color=”#666″ size=”2″  class=””  onclick=””][button title=”سئو و بهینه سازی سایت” link=”https://behido.com/seo-isfahan/”   color=”#fff” font_color=”#666″ size=”2″  class=””  onclick=””]

 

 چرا از زیردامنه استفاده کنیم؟

دلایل بسیار زیادی برای استفاده از زیردامنه وجود دارد اما رایج ترینشان این است که می توانید به کمک این گزینه وبلاگ نویسی کنید و نواحی جغرافیایی متعددی را هدف قرار دهید. همچنین زیردامنه برای سازمان هایی که سایت بزرگی دارند و صفحاتشان بسیار گسترده است هم می تواند مفید باشد.

 وبلاگ نویسی:

در بالا از وبلاگ نویسی به عنوان مثالی برای استفاده از زیر دامنه اشاره کردیم چون بیشتر کسب وکارها از زیردامنه برای وبلاگ شرکتشان استفاده می کنند. اصلی ترین دلیل این امر این است که زیردامنه را می توان به طور کاملا جداگانه از  سایر بخش های سایت مدیریت کرد و پلتفرم کاملا متفاوتی برای آن استفاده نمود. اگر بخواهید از پلتفرم های محبوبی همچون وردپرس برای وبلاگ نویسی استفاده کنید این موضوع برایتان مفید خواهد بود. در این شرایط دیگر مجبور نیستید کل سایت را تغییر دهید.

هدف قرار دادن نواحی جغرافیایی:

استفاده از زیر دامنه برای کسب کارهایی که بخش ها یا شهرهای مختلفی را هدف قرار می دهند هم عالی است. به عنوان مثال اگر شرکتی در تهران و اصفهان دارید می توانید از زیردامنه های متفاوتی برای هر کدام از این شهرها استفاده کنید. چنین گزینه ای زمانی مفید خواهد بود که موقعیت های مختلف توسط افراد متفاوتی مدیریت شود. اینکار به افراد اجازه می دهد بر روی بخش خودشان در سایت کنترل داشته باشند. یکی از سایت هایی که این کار را به خوبی انجام داده Craigslist است. هر شهری فهرست خود را در هر طبقه بندی دارد و همه آن ها بر روی زیردامنه هایی همچون philadelphia.craigslist.org میزبانی می شوند. این موضوع می تواند برای کاربران بسیار مفید باشد چون فروش برخی از آیتم ها در یک شهر ممکن است به مردم شهر دیگر مرتبط نباشد و به دردشان نخورد.

شرکت های امتیازی:

شرکت های بزرگ هم از زیر دامنه برای برندهای مختلف استفاده می کنند. یکی از این نمونه هیلتون است که برندهای دیگری را هم در اختیار دارد. هر کدام از این موارد بر روی زیر دامنه هایی همچون embassysuites.hilton.com  و hamptoninn.hilton.com میزبانی می شوند. استفاده از چنین زیردامنه هایی می تواند برای شرکت هم مفید باشد چون به مدیران هر برند اجازه می دهد سایت خودشان را داشته باشند و در عین حال برندینگ شرکتی را هم حفظ کنند.

چگونه از زیردامنه برای سئو استفاده کنیم؟

زیردامنه

خوب حالا که فهمیدیم زیردامنه ها چگونه کار می کنند باید ببینیم چگونه می توانیم این ها را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کنیم.

 هدف قرار دادن سایر کلمات کلیدی:

زیردامنه به شما کمک می کند کلمات کلیدی متفاوتی را هدف قرار دهید. اگر از زیر دامنه های جغرافیایی استفاده می کنید این مورد بسیار مفید خواهد بود. می توانید شهری که کسب وکارتان در آن واقع شده را در زیردامنه بگنجانید اما بهتر است قبل از هر کاری کمی زمان بگذارید و بر روی کلمات کلیدی تحقیق کنید. به عنوان مثال هتل های زنجیره ای در Lancaster می توانند بر اساس افرادی که در حال جستجو هستند، ترافیک بیشتری از زیر دامنه هایی همچون centralpennsylvania نسبت به Lancaster به دست آورند. همچنین زیر دامنه به شما کمک می کند کلمات کلیدی مرتبط با کسب وکارتان را که در دامنه اصلی وجود ندارد هدف قرار دهید. البته به خاطر داشته باشید که از این فرصت برای استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی یا اسپم کردن استفاده نکنید. در عوض باید از این فرصت برای استفاده از کلمات کلیدی بهره ببرید که به سایتتان مرتبط هستند و توسط افرادی که برایتان مهم هستند جستجو می شوند.

زیردامنه ها چه کارهایی نمی توانند انجام دهند؟

تا به اینجای کار نگاه اجمالی به کارهایی که زیردامنه انجام می دهد و استفاده از آن به عنوان بخشی از استراتژی سئو انداختیم. حالا باید ببینیم استفاده از زیر دامنه چه محدودیت هایی دارد.

اگر ماهیت همیشه در حال تغییر موتورهای جستجو را در نظر بگیریم می توانیم بفهمیم که برخی از ایده های مرتبط با زیردامنه ها دیگر کارساز و موثر نخواهند بود. اجازه دهید برخی از این ایده ها را با هم مرور کنیم.

زیردامنه به شما کمک می کند نتایج جستجو را کنترل کنید:

در برهه ای از زمان، اصلی ترین دلیل استفاده از زیردامنه این بود که می توانست به سایت شما کمک کند نتایج جستجو را برای کلمه کلیدی خاص به دست آورید و موقعیت های مختلفی را اشغال نمایید. اگرچه این موضوع قبلا ایده خوبی بود اما در حال حاضر گوگل زیردامنه را به عنوان بخشی از یک دامنه می بیند و به آن ها رتبه واحدی می دهد.

زیردامنه

به ایجاد پروفایل قوی از لینک ها کمک می کند:

یکی دیگر از روش های قدیمی استفاده از زیردامنه، کاربرد آن برای ساخت پروفایل بک لینک هاست. حتما خیلی خوب می دانید که موتورهای جستجو به لینک هایی که به سایت اشاره می کنند ارزش زیادی می دهد. از آنجایی که زیردامنه سایت متفاوتی است ممکن است فکر کنید که لینک بین زیردامنه و دامنه اصلی می تواند رتبه بندی تان را بیشتر کند. این موضوع درست نیست. واقعیت این است که گوگل چنین لینک هایی را به عنوان لینک داخلی می شناسد. منظورمان این نیست که نمی توانید بین زیر دامنه و دامنه اصلی لینک ندهید. شما می توانید از این ارتباط به نفع سایت استفاده کنید.

 

با اینکه زیردامنه برای هر سایتی مناسب نیست اما برای شرکت هایی که به دنبال ایجاد وبلاگ هستند، موقعیت های جغرافیایی مختلفی دارند و شرکت های بزرگی هستند می تواند گزینه مناسبی باشد. زیر دامنه به شما کمک می کند بهتر سایتتان را سازماندهی کنید و به افراد مختلف اجازه می دهد بخش های مختلفی را مدیریت کنند و فرصتی برای بهینه سازی داشته باشند.

امتیاز دهی شما به این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

89  −  80  =  

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان