تغییر موفقیت آمیز سایت

همه ما دوست داریم کسب وکارمان در دنیای آنلاین بهبود یابد و رشد کند. چه در حال  اجرای یک فروشگاه اینترنتی باشید، پرتال کسب وکارتان را مدیریت کنید یا یک سایت شخصی را اداره نمایید، زمانی که صحبت از طراحی مجدد سایت به میان می آید حتما به دنبال یک طرح مدرن، بهبود تجربه کاربری و موارد متعدد دیگری خواهید بود.

برای طراحی سایت، شما به چیزی بیشتر از جنبه زیبایی شناسانه نیاز دارید و باید سایتی را اجرا کنید که واقعا موثر و معنادار  باشد و بتواند برای کاربران جذابیت کافی به ارمغان بیاورد. برای اینکه ظاهر سایتتان را تغییر دهید می توانید از شرکت ها یا افراد متخصص این حوزه کمک بگیرید. اما حتی شرکت هایی که در حوزه طراحی مجدد سایت فعالیت می کنند هم به دنبال چک لیستی مفید می گردند تا مطمئن شوند این فرآیند را به درستی اجرا می کنند.

تغییر موفقیت آمیز سایت

شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که به هنگام طراحی مجدد سایت به چه نکاتی باید توجه کنید؟ خوب نگران نباشید. در این مقاله سعی می کنیم فهرست و چک لیستی از موارد مهم را در اختیارتان قرار دهیم تا بتوانید فرآیند طراحی مجدد سایت را با موفقیت به پایان برسانید.

 

برای آگاهی بیشتر در مورد دیگر خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو همین حالا با ما تماس بگیرید .

[button title=”تماس با ما” link=”https://behido.com/contact-us/”   color=”#fff” font_color=”#666″ size=”2″  class=””  onclick=””][button title=”طراحی سایت” link=”https://behido.com/webdesign-isfahan”   color=”#fff” font_color=”#666″ size=”2″  class=””  onclick=””]

 

 قبل از هر چیزی به این فکر کنید که چه مواردی برای سایتتان مفید است و چه مواردی مفید نیست:

اولین و اصلی ترین کاری که باید انجام دهید این است که سایت فعلی تان را تجزیه و تحلیل نمایید تا بتوانید مشکلاتی که در طراحی فعلی هست را بیابید و در طراحی بعدی تان به رفع آن بپردازید. ببینید چه صفحاتی بیشترین بازدید را دارند و آنالیتیکس سایتتان را بررسی کنید. باید محتوایی که روی سایت را چک کنید تا بفهمید در چه بخش هایی به تلاش بیشتری نیاز دارید و در فرآیند طراحی مجدد سایت چه نقاطی را باید بیشتر هدف قرار دهید. با تجزیه و تحلیل محتوا و طراحی فعلی سایت می توانید موثر بودن فرآیند طراحی مجدد را هم بسنجید.

تغییر موفقیت آمیز سایت

به دنبال موارد الهام بخش باشید و از ابزارهای مناسب برای صرفه جویی در زمان بهره ببرید:

مدیریت زمان یکی از جنبه های مهم فرآیند طراحی مجدد سایت است. بیشتر طراحان و برنامه نویسان وقت زیادی را برای یافتن ایده های طراحی و ایده های الهام بخش صرف می کنند و این موضوع خسته شان می کند. اگر از یک شرکت برای طراحی مجدد سایتتان کمک گرفته اید می توانید از آن ها بخواهید گزینه ها و راه حل هایی را در اختیارتان قرار دهند. این شرکت ها در حال حاضر گزینه های متعددی برای طراحی سایت دارند.

برخی از ابزارهای آنلاین هم می توانند گزینه های کافی برایتان فراهم آورند و فرآیند طراحی مجد سایت را سریع تر و ساده تر نمایند. اگر گروهی چنین ابزاری طراحی کرده است می توانید از این ابزارها بهره ببرید و وقتتان را هدر ندهید.

به جای اینکه همه وقتتان را روی رنگ ها و فونت ها بگذارید بیشتر روی محتوا تمرکز کنید:

با وجود طیف وسیعی از ابزارها و گزینه ها، پیدا کردن فونت ها و عناصر جذاب بصری نباید کار سختی باشد.  اما برای اینکه طراحی سایتتان را با موفقیت به پایان برسانید همه جنبه های کسب وکار آنلاینتان را باید بهبود ببخشید و در این میان محتوا نقش کلیدی دارد. طرح، تصاویر، تایپوگرافی و رنگ ها عناصر حمایت کننده ای برای موفقیت سایتتان محسوب می شوند اما اگر محتوای ضعیفی داشته باشید هیچ عنصر بصری نمی تواند کمکتان کند. سعی کنید فرصت های محتوایی موجود را بیابید و بر اساس آن برندتان را بازاریابی کنید.

تغییر موفقیت آمیز سایت

 زمانی که صحبت از تجربه کاربری به میان می آید دقیق عمل کنید:

همانند محتوای سایت، تجربه کاربری نیز به شما کمک می کند سایت خوبی اجرا کنید و به کاربر اجازه می دهد اطلاعات مورد نیازش را سریع تر و راحت تر بیابد. طراحی مجدد حرفه ای سایت نیازمند انتخاب یک قالب جذاب و گیراست. با اینحال باید توجه داشته باشید که قالبی که فقط ظاهر جذابی دارد را انتخاب نکنید.

سعی کنید بفهمید چرا کاربران از سایت تان بازدید می کنند، چگونه سایت شما را می یابند و چرا آن را ترک می کنند. بر اساس مطالعات انجام شده بازدیدکنندگان آنلاین کاربردی بودن سایت را بر اساس تجربه مثبت و راحتی استفاده از آن قضاوت می کنند. به همین خاطر باید به هنگام طراحی مجدد سایت به تجربه کاربری اهمیت ویژه ای بدهید.

 سایت را بر روی دستگاه های مختلف با اندازه ها و شکل های متفاوت بررسی کنید:

فکر می کنید سایتتان قرار است همه کاربران هدف را به خوبی پوشش دهد؟ اگر چنین فکر می کنید باید سایت را بر روی دستگاه های مختلفی ببینید.

در دنیای امروز سایت شما برای همه افرادی که روی کره زمین هستند باز است و همه این افراد از دستگاه های یکسانی استفاده نمی کنند. به همین خاطر باید سایت را بر روی مرورگرهای مختلفی تست کنید.  خیلی ها از دستگاه های موبایلی برای گشت و گذار در وب استفاده می کنند. پس اگر با شرکتی همکاری می کنید از آن ها بخواهید سایت را بر روی دستگاه های موبایلی با اندازه های مختلف هم تست کنند.

علاوه بر همه این موارد، باید موثر بودن دکمه call to action را هم در فرآیند طراحی مجدد سایت بررسی کنید. کیفیت محتوا، طرح ها، فرم ها، تصاویر و جنبه های بصری را قبل از هر چیزی مورد بررسی قرار دهید.

تغییر موفقیت آمیز سایت

گام بعدی چیست؟

هیچ کس فعالیت کورکورانه را دوست ندارد. به همین خاطر باید زمان کافی برای برنامه ریزی و تعریف نواحی که کار باید بر روی آن ها انجام شود اختصاص یابد. شما باید قبل از اینکه به فکر طراحی مجدد سایتتان بیفتید، آنالیتیکس را دقیقاً تجزیه و تحلیل کنید و نکاتی که در آن هست را بفهمید. به خاطر داشته باشید که اعداد در تعریف موفقیت یا شکست کسب و کارهای آنلاین نقش مهمی ایفا می کنند.

امتیاز دهی شما به این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

44  −    =  37

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان